Rozrywka

Artyści w maskach … na OWF 2015?

Kasia Barys Kasia Barys
19 marca 2015
Artyści w maskach … na OWF 2015?

Już 13 czerwca na Orange Warsaw Festival, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi gwiazda amerykańskiego rapu Big Sean. W tym samym dniu zagra również legenda polskiego hip-hopu, Molesta Ewenement. Dzień później – 14 czerwca, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec swoje koncerty dadzą Maria Peszek oraz Bokka.

Osobiście cieszę się z występu Marii Peszek. Na koncercie usłyszymy przekrojowy materiał. Znając Marię, na pewno nie obejdzie się bez niespodzianek. Jedyne czego można być pewnym, to że będzie to koncert pełny emocji i energii. Sama Artystka mówi: “To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą”. Nie zawiedźmy artystki!

Ciekawy może być też występ Bokka. To debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Prawda, że oryginalnie? U niektórych "gwiazd" jest wręcz odwrotnie... ;)

 


Sieć

Ponad 1600 miast z zasięgiem LTE

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
18 marca 2015
Ponad 1600 miast z zasięgiem LTE

Trwa aukcja na częstotliwości 800 i 2600 MHz i czekamy z niecierpliwością na jej rozstrzygnięcie. Jednocześnie dalej rozwijamy naszą sieć LTE, która daje Wam możliwość korzystania z najszybszego dostępu do internetu Orange Polska bez limitu prędkości. Na koniec lutego mieliśmy 5051 stacji LTE, co oznacza, że w zasięgu jest 24 mln osób, mieszkających w 1611 miastach i miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców. Przypomnę, że z najszybszego netu możecie korzystać w ofertach internetu mobilnego dla klientów indywidualnych i biznesu, a także w wybranych ofertach abonamentowych oraz na kartę. Do dyspozycji macie kilkadziesiąt smartfonów współpracujących z LTE. Dobry zasięg znajdziecie na niedawno uruchomionej drugiej linii metra, a jeszcze w tym półroczu zastanie także uzupełniony na całej pierwszej nitce.

a3a4ce60ab888d98f6e9ae0c543e3105a1f

Zapisz


Bezpieczeństwo

Uśmiechnij się, a dam Ci hasła!

Michał Rosiak Michał Rosiak
18 marca 2015
Uśmiechnij się, a dam Ci hasła!

"Pokaż swoją twarz! Pokaż ile..." - a nie, to nie to, sorry. Tym niemniej piosenka popularnego przed laty czerwonowłosego wokalisty skojarzyła mi się nie bez przyczyny. Pamiętacie jak Google wprowadził do Androida od wersji 4.0 odblokowywanie twarzą? Wtedy do obśmiania pomysłu nie trzeba było pentesterów - wystarczył pierwszy użytkownik ciekaw, co się stanie, gdy przed kamerą umieści swoje zdjęcie. Jak zapewne wiecie - lub się domyślacie - to wystarczyło.

Mimo porażki wyszukiwarkowego giganta na tym polu kolejną firmą, która zdecydowała się podjąć ryzyko uwierzytelniania twarzą jest Intel Security (niegdyś zwany McAfee). Co więcej,  podjęła ten krok przy aplikacji gromadzącej hasła i po odblokowaniu automatycznie logującej nas na wybranych stronach. Udało mi się nieco przepchać się w kolejce (bowiem projekt jest wciąż w fazie beta-testów) i od przedwczoraj testuję rozwiązanie True Key.

Jak to działa? Autentykacja nie rozpoznaje ponoć zdjęcia jako takiego, ale "matematykę twarzy", czyli indywidualne dla każdego odległości między poszczególnymi elementami twarzy. Po założeniu i wstępnej konfiguracji konta za pośrednictwem komputera możemy już zainstalować aplikację mobilną. Za pierwszym razem, jeszcze na komputerze, generujemy "Master Password", którego użyjemy w razie, gdyby nasza twarza nie nadawała się do pokazania (albo coś przestało by działać). Dodatkowo urządzenia mobilne, z których korzystamy, musimy za pierwszym razem autoryzować, by uniknąć sytuacji, gdy nasze hasło jakimś cudem wycieknie i jakiś cwaniak spróbuje skorzystać z niego na swoim telefonie. Kiedy już wszystko skonfigurujemy, po uśmiechnięciu się do ekranu i rozszyfrowaniu naszych haseł, możemy wchodzić na nasze ulubione strony, gdzie będziemy autentykowani automatycznie.

Czasu miałem niewiele, tym niemniej w pierwszych próbach nie udało mi się go oszukać zdjęciem, ale możecie mi zaufać, że będę próbował na różne sposoby i za jakiś czas zdam Wam relację. Jeśli mam Wam coś zarekomendować (jeśli zapamiętujemy do 15 haseł, rozwiązanie jest w pełni bezpłatne), muszę być tego pewien. Ciekaw jestem, jak Wy zapatrujecie się na tego rodzaju wynalazki, bo o ile menedżery haseł mają swoich fanów (włączając w to mnie), to fakt zabezpieczenia tylko twarzą mimo wszystko budzi we mnie pewien niepokój. Intelu, drżyj - nadchodzę!

PS: W tym tygodniu o bezpieczeństwie wyjątkowo w środę - nie będę jutro wchodzi w paradę Kasi Barys, która ma dla Was niespodziankę :)

Frontpage photo by gizbot.com

Scroll to Top