Rozrywka

Australijskie zespoły na Orange Warsaw Festival 2015

Kasia Barys Kasia Barys
18 grudnia 2014
Australijskie zespoły na Orange Warsaw Festival 2015

Tak jak obiecałam, jeszcze w grudniu podajemy kolejnych artystów Orange Warsaw Festival 2015. Do ogłoszonych już wcześniej, dołączają kolejni wykonawcy, tym razem z Australii. Zespół Sheppard zagra w piątek, 12 czerwca. Parkway Drive wystąpią w niedzielę, 14 czerwca. Na festiwal na Służewiec tym razem zapraszamy fanów indie-pop i metalcore.

Pamiętajcie, że od 1 grudnia w sprzedaży są wyłącznie karnety, natomiast bilety jednodniowe będą dostępne od 2 lutego 2015. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%. Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.

 


Sieć

Rozpędziliśmy internet do 450 Mb/s

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
18 grudnia 2014
Rozpędziliśmy internet do 450 Mb/s

W tym tygodniu nasz Orange Labs - z wykorzystaniem urządzeń Huawei - pomyślnie przetestował agregację 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Osiągnęliśmy rekordowe 450 Mb/s w kierunku do klienta. Wynik naprawdę robi wrażenie biorąc pod uwagę, że mówimy o internecie mobilnym. Dla ciekawych, testy przeprowadziliśmy wykorzystując jednocześnie: 20 MHz w paśmie 800 MHz, 20 MHz w paśmie 1800 MHz i 20 MHz w paśmie 2600 MHz. Jak widzicie nie poprzestajemy na nieustannej modernizacji naszej sieci, ale testujemy także obiecujące funkcjonalności na przyszłość, jakim bez wątpienia jest m.in. agregacja pasm w technologii LTE.

0aea869e4f80ce9f604e79aa0dd1f9b64df

 


Bezpieczeństwo

Malware za warstwą cebuli

Michał Rosiak Michał Rosiak
18 grudnia 2014
Malware za warstwą cebuli

Przyzwyczailiście się już do regularnych analiz malware'u, wykonywanych przez moich kolegów z CERT Orange Polska? To dobrze, bo przed Wami kolejna. Tym razem coś zupełnie innego - bot Onion Duke, który wykorzystując podstępnie korzystających z jednego z węzłów sieci TOR, cichaczem dołączał do każdego pliku dropper, instalujący trojana na komputerze ofiary. Węzeł TOR, o którym mowa, mieścił się w Rosji, a część opracowań, opartych na statycznej i behawioralnej analizie próbki, wskazuje jego związek z operacjami prowadzonymi przeciwko systemom teleinformatycznym NATO, ujawnionymi w 2013 roku.

Ten Onion Duke to żarcik taki - bowiem przestępcy nie tylko zainstalowali się w sieci TOR (The Onion Routing, Trasowanie Cebulowe), ale dodatkowo niczym warstwami cebuli „owijali” każdy pobrany plik wykonywalny w specjalny program, który niejako przemycał droppera do atakowanego systemu.

Naszą dokładną analizę - oczywiście jak zawsze, dla hardcore'ów - przeczytacie tutaj.

Scroll to Top