Bezpieczeństwo

Bądź ostrożna/y na wakacjach!

Michał Rosiak Michał Rosiak
18 czerwca 2015
Bądź ostrożna/y na wakacjach!

Nie mówcie, że się tego nie spodziewaliście :) Od początku bloga, co roku – gdy tylko zbliżają się wakacje siadam do kompa i piszę Wam, na co trzeba uważać. Więc nawet jeśli znacie te teksty na pamięć – nie uciekajcie, przeczytajcie, poradźcie innym. Ostrożności nigdy za wiele.

W ogóle przede wszystkim to najlepiej zostawić internet w domu. Wiem, wiem – też tak nie umiem, ale podobno są wyjątki, które potrafią żyć bez sieci. Jeśli jednak musimy, to:

  • jeśli możemy, korzystajmy z transmisji danych we własnym, sprawdzonym smartfonie
  • gdy korzystamy z hotelowego WiFi, bądźmy świadomi, że ktoś może nas podsłuchać
  • natomiast, gdy używamy WiFi bez hasła, lub z hasłem publicznie znanym – załóżmy z góry, że jesteśmy podsłuchiwani
  • w związku z dwoma poprzednimi punktami, jeśli zamierzamy robić w sieci z poufnymi danymi (na urlopie? wstydźcie się!) zapinamy połączenie VPN
  • nie łączymy się z bankiem z publicznego WiFi – te parę megabajtów w roamingu to i tak znacznie mniej, niż możemy stracić, gdy źli ludzie przejmą naszą sesję przeglądarki
  • jeśli już musimy odbierać maile, skupmy się wtedy na chwilę; przestępca liczy na to, że podczas wakacji będziemy rozkojarzeni i chętniej klikniemy w link, czy otworzymy załącznik w phishingowym mailu

I tradycyjnie parę uwag o bezpieczeństwie nie-IT:

  • wypłacając, zasłaniamy klawiaturę bankomatu
  • jeśli bankomat wygląda podejrzanie (odstające części, dziwne gniazdo na kartę/klawiatura) nie wypłacamy! Jeśli wypłaciliśmy – ustawiamy limity na kartach do 0 PLN do momentu upewnienia się, czy na pewno mieliśmy do czynienia z skimmerem
  • płacąc kartą nie spuszczamy jej z oczu
  • wychodząc z hotelu nie musimy brać ze sobą wszystkiego, tym bardziej jeśli mamy sejf; w dzisiejszych czasach wystarczy komórka, robiąca za telefon, aparat, odtwarzacz muzyczny i kartę płatniczą :)

Mnie do urlopu jeszcze trochę zostało, ale wiem, że już niektórzy wyjeżdżają, więc zawczasu miłego i udanego wypoczynku życzę!

Fot. travelscams.org


Oferta

Tanie telefony w czerwcu dwa razy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
18 czerwca 2015
Tanie telefony w czerwcu dwa razy

Wystartowaliśmy już z drugą w czerwcu promocją „Szalone Dni” dla klientów indywidualnych i „Tniemy Ceny” dla biznesu. Ponownie mamy dla Was wiele smartfonów w atrakcyjnych cenach. Dla mnie to świetna okazja aby przygarnąć telefon jeszcze wakacjami. Polecam zwłaszcza Sony Xperię M4 Aqua za 9 zł (stara cena 229 zł) i Samsunga Galaxy A5 za 49 zł (stara cena 419 zł) dla osób indywidualnych. Natomiast w ofercie dla firm Samsunga Galaxy S6 za 9 zł netto (stara cena 799 zł) oraz iPhone`a 6 za 9 zł netto (stara cena 1039 zł).  Promocje są dostępne do 24 czerwca lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły i regulamin "Szalonych dni" znajdziecie tutaj, a "Tniemy ceny" tu. Przy okazji polecam testy iPhone 6 i Samsunga Galaxy A3/A5 zrobione przez Michała Rosiaka. Warto zobaczyć przed kupnem :-)

7a911fb2d86b1873d2a4900b7e3af1996f8 10e808c00ef7a80698b4b2c8719db3dacec

 


Rozrywka

Wytańczona pomoc na Orange Warsaw Festival 2015

Kasia Barys Kasia Barys
17 czerwca 2015
Wytańczona pomoc na Orange Warsaw Festival 2015

Strefa Orange tetniła życiem przez cały festiwal na Służewcu. Nawet wydłużono godziny jej działania. Była miejscem wyjątkowym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że festiwalowicze mogli pomóc dzieciom z wadą słychu.  Szczególnym miejscem w Strefie był taneczny kącik Fundacji Orange. W charytatywnym silent disco naszej Fundacji przetańczono dziesiątki tysięcy minut . Wielkie dzięki za wasz #rytmpomagania na rzecz dzieci z wadą słuchu!

Dodatkowo można było oddawać niepotrzebne i nieużywane już telefony komórkowe. Kilkaset telefonów przekazaliśmy do recyklingu a kwota zwiększyła charytatywny budżet. Łącznie około 50 tysięcy złotych zostanie przekazanych na organizację rehabilitacji dla małych dzieci z wadą słuchu. Terapeuci programu Dźwięki Marzeń pojadą do ich domów, aby tam wspierać najmłodszych w rozwoju słuchu i mowy.

Lubiący muzykę mogli otrzymać kod do darmowej aktywacji usługi Muzyka Tu i Tam i dzięki temu cieszyć się dostępem do milionów utworów. Ci, którym rozładował się telefon mogli znaleźć specjalne ładowarki. Po raz pierwszy można było zakupić gadżety brandowane logo OWF, m.in. koszulki, bluzy, okulary. Ci, którzy je kupili mogą teraz wspominać zabawę w jednej z kilku wzorów T-shirtów. Strefa Orange to był także charakterystyczny punkt na mapie terenu. Wiele osób przychodziło do strefy spotkać znajomych i odpocząć między koncertami.

A czy wy odwiedziliście naszą Strefę Orange…?

e8a9eb487ed5cf6589451014db1aee0abfd

W ramach akcji proekologicznej w Strefie Orange zachęcano gości festiwalu, by oddawali stare telefony do ponownego wykorzystania i recyklingu. A wy, czy już pozbyliście się komórki z czarno-białym wyświetlaczem? Na pewno żegnając się ze swoim starym, lecz niezawodnym telefonem wspominałeś czasy bez selfi. Jaka byłą Twoja pierwsza komórka – miała klawisze i monotoniczne dźwięki? Jaki to był model? Jakie masz wspomnienia z używania tego starego telefonu? Autorzy najciekawszych wpisów otrzymają nagrodę! Do rozdania 3 selfiemonopody (wysięgnik do robienia zdjęć selfie)

Scroll to Top