Oferta

Barbie wjeżdża na Orange VOD

Beata Giska Beata Giska
12 września 2023
Barbie wjeżdża na Orange VOD

Niedawno była w kinach, a już od 12 września „Barbie”, cała na różowo, zawita do Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go. Zobaczcie, jak w rolach Barbie i Kena wypadli Margot Robbie i Ryan Gosling.

Już pod koniec sierpnia okazało się, że „Barbie” jest najbardziej kasowym filmem studia Warner Bros w historii. Globalne wpływy osiągnęły kosmiczny wynik - blisko 1,4 mld dolarów. Różowa produkcja zdetronizowała nawet ostatnią część filmu o młodym czarodzieju Harrym Potterze.

W polskich kinach „Barbie” pojawiła się 21 lipca, a już kilka tygodni później, czyli od 12 września możecie ją oglądać w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go. To pełna barw, zaskakującej fabuły, humoru, a także wzruszeń opowieść o najsłynniejszej lalce w historii i… jej przyjacielu Kenie. W hicie, w roli tytułowej, wystąpiła Margot Robbie, a dzielnie partneruje jej Ryan Gosling.

Barbie żyje spokojnie i szczęśliwie w Barbielandii. Codzienność jest kolorowa, a spotkania z innymi… Barbie są najprzyjemniejsze na świecie. Wokół niej zawsze krąży uroczy i pełen zapału Ken. Jednym słowem – RAJ. Jednak kiedy nasza bohaterka niespodziewanie zaczyna… płakać, a jej stopy przestają się mieścić w różowe pantofelki, stwierdza, że tak dłużej być nie może! Po konsultacjach z przyjaciółkami, postanawia udać się do realnego świata i „załatwić” ten problem, aby nadal móc wieść szczęśliwe oraz różowe życie. Nie wie jednak, że w świecie ludzi wydarzy się coś, co może na zawsze zniszczyć jej ukochaną krainę. Ale to dopiero początek wielkich zwrotów akcji.

Uprzedzamy, że w tej produkcji nic nie jest aż tak różowe, jak się wydaje. Zaskoczy Was chyba wszystko.


Oferta

Wygraj iPhone’a 14 z Mój Orange

Beata Giska Beata Giska
12 września 2023
Wygraj iPhone’a 14 z Mój Orange

Startujemy z konkursem dla użytkowników aplikacji Mój Orange. Możecie wygrać smartfony z najwyższej półki. Czekają na Was 3 iPhone’y 14 512 GB Midnight.

Aplikacja Mój Orange to komfortowe rozwiązanie. Macie w niej dostęp do swojego rachunku, do sklepu, czatu, co tydzień bonusy w ramach Śród z Mój Orange lub Inspiracji Miesięcznych dla biznesu. Teraz możecie jeszcze zgarnąć atrakcyjne nagrody.

Co zrobić, by wygrać

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść do aplikacji od 12 do 29 września br. Logujecie się adresem e-mail/lub nr telefonu:

  • jako klienci indywidualni udajecie się do zakładki <Dla Ciebie>
  • jako klienci biznesowi do <Dla Firmy/Inspiracje miesiąca>

    Tam znajdziecie baner, który po kliknięciu przekieruje Was do zadania konkursowego. Polega ono na kreatywnym dokończeniu zdania:
    „Aplikacja Mój Orange jest najlepsza niezależnie od pory roku, bo…”
    Na koniec należy wskazać adres e-mail do kontaktu, zaakceptować regulamin i wysłać zgłoszenie.

W konkursie mogą wziąć udział klienci indywidualni, biznesowi i Orange na Kartę, którzy mają uprawnienia do założenia lub korzystania z konta w aplikacji Mój Orange. Regulamin dostępny jest tutaj. Ze zwycięzcami będziemy kontaktować się osobiście.

Odwiedzajcie aplikację i wygrywajcie!


Rozrywka

This War of Mine – gra, która jest lekturą szkolną

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
11 września 2023
This War of Mine – gra, która jest lekturą szkolną

This War of Mine to pierwsza gra, która trafiła na listę lektur szkolnych. Jest również tekstem kultury, do którego można odwoływać się na maturze. Znajduje się w niej przekaz, informacja i wartość. Różnicą jest tylko interaktywna forma rozrywki.

Na co możemy się powołać przy pisaniu recenzji czy rozprawki np. na egzaminie maturalnym? Co wyjątkowego pojawiło się w grze od 11 bit Studios, że jako jedna z nielicznych znalazła się na liście lektur rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji? Postanowiłem to sprawdzić.

This War of Mine: na czym zagramy?

this war of mine komentarze

Kupiłem grę w wersji mobilnej na iPhone'a za pomocą "płać z Orange" dodając koszt do swojego rachunku abonamentowego od Orange. This War of Mine jest dostępna na wielu urządzeniach. Zagramy zarówno na smartfonach z systemem iOS/Android, ale również na komputerach osobistych i konsolach: Xbox, Playstation i Nintendo Switch. Jest też wersja Final Cut, zawierająca wszystkie dodatki, dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate (usługę możecie opłacić w sklepie Microsoft za pomocą "Płać z Orange"). Do tej samej edycji gry mają dostęp uczniowie za darmo. Ze stron rządowych ściągniemy jednak wyłącznie wersję na komputery z systemem Windows.

To oznacza, że This War of Mine spełnia jedno z podstawowych wymagań w zakresie szkolnej lektury, czyli dostępność.

O czym opowiada This War of Mine?

Gracz przenosi się do fikcyjnego miasta Pogoren, które w czasie wojny domowej okazuję się piekłem na ziemi. Twórcy, czyli 11 bit Studios, przyznają, że przy pracach nad grą ich inspiracją było oblężenie Sarajewa podczas wojny domowej na Bałkanach. Dzieło jest zatem bliskie kulturze wschodniej Europy. Historia została jednak przygotowana w taki sposób, by była uniwersalna.

This War of Mine to gra wojenna, pokazująca konflikt z niespotykanej wcześniej perspektywy - cywila. Głównym celem gry jest to, by przetrwać. Włączasz grę, uruchamiasz historię i rozpoczynasz przygodę w towarzystwie trzech bohaterów. Każdy z nich posiada własną historię. Nie są ze sobą szczególnie powiązani. Już sam początek gry pokazuje surowość wojny w realiach cywila. Nie liczy się wygląd, to co ktoś robił czy poglądy. Wiążesz się z ludźmi, by przetrwać.

Trójka osób znajduje się w zniszczonym budynku, który stanowi schronienie i bazę wypadową. Gracz przydziela im zadania do wykonania. Niestety na ich drodze stanie wiele przeszkód: choroby, głód, zmęczenie, brak kwalifikacji, stres, czy napady innych cywilów. Specyficzny sukces w grze jest wtedy gdy choć jeden z bohaterów dotrwa do końca konfliktu.

By tak się stało, musimy nauczyć naszą grupę technik przetrwania, zbierać zasoby (narzędzia, jedzenie, leki), czy rozporządzać zadaniami, jak np: wykonanie zwiadu w poszukiwaniu jedzenia. Co ciekawe, w trakcie trwania kampanii, każdy z nich komentuje zdarzenia, dzieląc się swoimi uczuciami. Potrafi nawet narzekać, że jedzenie jest surowe. Najważniejszym elementem historii są jednak wnioski, które wyciągamy w trakcie rozgrywki. Ludzie są w stanie zrobić wszystko, by przetrwać w kryzysie np: zaatakują inne grupy by zdobyć jedzenie lub leki. Kluczowe jest przetrwanie i dobro własnej grupy.

Mechanika This War of Mine

This War of Mine to survivalowa gra strategiczna. Porównałbym ją do symulatora. Jeśli grałeś w The Sims zrozumiesz system gry. Tak samo zarządzamy zadaniami bohaterów, patrzymy na ich potrzeby i rozporządzamy zasobami.

Pierwszy aspekt "simowy" to przede wszystkim wysyłanie na zwiady, gdzie zarówno możemy splądrować czyjeś schronienie jak i w sytuacjach kryzysowych wejść w walkę z innymi cywilami. To potrafi doprowadzić do poważnych obrażeń, czy śmierci. Zapobiegną temu dobre umiejętności skradania się, negocjacji lub w ostateczności szybkiego biegania.

Drugi aspekt to sprawdzanie potrzeb naszych podopiecznych. Głód, zmęczenie czy poważne rany mogą być powodem przedwczesnego zakończenie gry. Przy rozgrywce trzeba patrzeć na bieżące potrzeby, ale również na długoterminowe "talenty". Jeżeli ktoś wcześniej był kucharzem - jest w stanie przygotować jedzenie, które nie wpłynie źle na zdrowie. Były piłkarz ma z kolei specyficzne kompetencje w przypadku bezpośredniego starcia.

Ostatni aspekt to rozporządzanie zasobami. Musimy wiedzieć, kto będzie bardziej przydatny i podejmować trudne decyzje. Jeżeli dwie osoby są śmiertelnie chore, a mamy tylko jedno lekarstwo. Kto przeżyje? Ten, który ma umiejętności? Czy ten, który zdobędzie więcej zasobów? Oprócz tego będziemy musieli decydować w co zainwestować. Czy lepiej jest wybudować radio, czy łóżko? Ważniejsze jest czuwanie, czy poważniejszy odpoczynek. Ta gra jest niezwykle wymagająca. To ważne i ciężkie decyzje wpływające na rozgrywkę, odzwierciedlające też trudne realia wojny.

Matura z This War of Mine?

this war of mine śmierć

This War of Mine to gra szczególna. Historia nie jest rozbudowana, ale usytuowanie jej w realiach wojny i pokazanie z perspektywy cywila prowokuje gracza do wyciągania własnych wniosków. To materiał, który nadaje się do wielu tematów maturalnych. Sprawdzi się szczególnie przy tematach związanych z wojną i poświęceniem.

To jak, kto pierwszy się odważy?

Scroll to Top