Odpowiedzialny biznes

Biznes i NGOsy

Monika Kulik Monika Kulik
18 marca 2010
Biznes i NGOsy

W podejściu firm do relacji z organizacjami pozarządowymi coraz częściej wychodzi się poza filantropię, budując bardziej partnerskie relacje. Jest  wiele NGOsów, z którymi współpracujemy od lat, wspólnie planując i organizując programy edukacyjne czy charytatywne.

Tymczasem wiele organizacji nadal traktuje biznes jedynie jako worek z pieniędzmi – wyznając zasadę: „dajcie nam pieniądze, a już my wiemy najlepiej, co z nimi zrobić”. Tymczasem w tygodniu  do naszej firmy spływa ponad 50 próśb o wsparcie, w miesiącu to już 200, w ciągu roku 2500. Jak wybrać spośród tak wielu wartościowych i ważnych projektów?

Od lat staramy się budować naszą politykę społecznego zaangażowania – skupiając się na pewnych obszarach aktywności, proponując różne formy współpracy organizacjom -  przekazując nie tylko pieniądze, ale też usługi, dary rzeczowe czy wsparcie wolontariuszy. Mamy fundację korporacyjną, która działa od ponad 4 lat i przejęła nasze programy społeczne oraz współpracę z NGOsami.  Dla wszystkich organizacji, które chcą uzyskać wsparce przygotowaliśmy elekroniczny wniosek o dotację.

Tymczasem wiele organizacji – nawet nie zadaje sobie trudu sprawdzenia, co robi społecznie dana firma i jakie programy wspiera. A może warto to zrobić, aby uniknąć kosztów i rozczarowań.

Wszystkim NGOsom, które szukają współpracy z biznesem polecam lekturę krótkiego poradnika.


Sieć

A jednak trzeba płacić rachunki

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
18 marca 2010
A jednak trzeba płacić rachunki

Wczoraj Dziennik Gazeta Prawna doniósł, że operator nie może wyłaczyć komórki, nawet jak klient nie płaci rachunków. Powołał się na UOKiK i sąd. Precedens, jak to mówią. Już pomyślałem, że będzie można go rozciągnąć na inne dobra cywilizacyjne prąd, gaz, paliwo do samochodu, spłatę kredytu hipotecznego, a może nawet prenumeratę gazety codziennej. Przerażone pewnie były też firmy windykacyjne i księgowi. Niestety szczęście nie trwało długo. UOKiK szybko wyjaśnił, o co tak naprawdę chodziło i że rachunki jednak płacić trzeba, jak chce się dzwonić. Dziś Rzepa nie mogła się powstrzymać przed analizą wywodu konkurencji. Mogę tylko dodać, że zgodnie z prawem, zanim wyłączymy klienta za niezapłacone faktury najpierw ślemy mu sms-y z przypominajkami, dzwonimy, wysyłamy pisemne zawiadomienie i wyłączamy jednostronnie telefon. Rozwiąznie umowy to absolutna ostateczność.


Oferta

Szybsze neo z tv również z VoIP

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 marca 2010
Szybsze neo z tv również z VoIP

W ubiegłym tygodniu pisałem o wprowadzeniu neo z tv w wyższych opcjach tj. 6, 10 i 20 mega. Dziś tylko dodam, że promocja dotyczy także usługi oferowanej razem z VoIP. W skrócie, kupując trzy rzeczy razem tj. neo, tv i VoIP można zaoszczędzić miesięcznie od 29,50 do 34,50 zł, w porównaniu do neo z tv i oddzielnie kupionego VoIP. Szczegóły oferty tutaj.

Scroll to Top