Oferta

Bonusy mPotwora na koniec wakacji

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
20 sierpnia 2014
Bonusy mPotwora na koniec wakacji

Zachęcam Was do skorzystania z kolejnej promocji doładowań Orange i nju mobile, które możecie zrobić za pomocą aplikacji mPotwór.  Mechanizm jest prosty i dobrze Wam znany. Jeśli jednego dnia doładujecie się dwa razy takim samymi nominałami 25, 40 lub 50 zł, otrzymacie 50 proc. bonus od całości na konto główne.  Konkretnie to 25 zł przy zasileniach 2 X 25 zł, 40 zł przy 2 X 40 zł lub 50 zł przy 2 x  50 zł.  Promocja trwa do końca sierpnia br. i można z niej skorzystać maksymalnie raz na 24 godziny.  Regulamin znajdziecie tutaj. Płatność wykonujecie w systemie MasterCard Mobile, czyli pieniądze idą bezpośrednio z Waszej karty płatniczej, a transakcję zatwierdzacie kodem CVC2/CVV2. Jak to działa pokazuje krótki film. Aplikację ściągniecie na telefony z Androidem, iOS i Windows Phone. Przy okazji przypominam, że również do końca wakacji możecie kupiś hitowy pakiet internetowy 6 GB za 6 zł na 60 dni w wybranych taryfach na kartę Orange.

37a695b3ffd16abd9c3e9f73dda6e6e361d

 


Odpowiedzialny biznes

Szukamy Liderów Filantropii

Monika Kulik Monika Kulik
14 sierpnia 2014
Szukamy Liderów Filantropii

Już po raz ósmy Forum Darczyńców ogłosiło konkurs na „Liderów Filantropii”. W tej edycji oprócz nagród dla najhojniejszych firm (za największe darowizny na cele społeczne), po raz pierwszy nagrodzone zostaną firmy, które do filantropii zachęcają swoich pracowników i klientów oraz te, których zaangażowanie przyniosło najlepsze efekty społeczne. Wyróżnienia otrzymają też konkursowi debiutanci.

Od ubiegłego roku jesteśmy Ambasadorem tego konkursu, co dla nas oznacza zobowiązanie do promowania idei strategicznej filantropii korporacyjnej i zaangażowania społecznego, jako ważnego elementu społecznej odpowiedzialności firmy.  Nowe kategorie konkursowe to efekt naszych dyskusji z Forum Darczyńców, co zrobić aby pokazać nie tylko wymiar finansowy zaangażowania społecznego liderów filantropii, ale także efekty programów i projektów społecznych, podejście do zaangażowania pracowników czy klientów w pomaganie innym.

Z własnego doświadczenia wiemy, że efektywne działania społeczne to coś więcej niż przekazanie organizacji społecznej określonej części zysku przedsiębiorstwa. To długofalowe zaangażowanie się w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych, często także poprzez usługi czy produkty firmy, to włączanie pracowników do tych projektów, budowanie parnerstw z organizacjami i instytucjami społecznymi oraz innymi przedsiębiorstwami. Warto pokazać takie dobre przykłady firm, które są dobrymi i zaangażowanymi obywatelami społeczeństwa, w których funkcjonują mądre i efektywne programy prospołeczne.

Zapraszamy więc do zgłaszania się do konkursu. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.forumdarczyncow.pl. Firmy zgłaszają się do konkursu samodzielnie, a udział w nim jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 19 września 2014r.

c0a3d232b738c70539f5d69d54f72ee8c95


Bezpieczeństwo

Jak bezpieczniacy edukują swoje dzieci?

Michał Rosiak Michał Rosiak
14 sierpnia 2014
Jak bezpieczniacy edukują swoje dzieci?

Znalazłem świetny tekst na stronie Business Insidera, udowadniający, że - na szczęście :) - w mojej branży szewc nie musi chodzić bez butów :) Cytowani w nim specjaliści od bezpieczeństwa wyszli na chwilę ze swoich stałych ról i przyznali czytelnikom, co mówią o bezpieczeństwie IT... swoim dzieciom. Każdy mógł wymienić tylko jedną radę i - choć każda z nich z osobna wydaje się oczywista - fajnie wyglądają zgromadzone wszystkie w jednym miejscu:

 • "Trzeba zacząć od jak najmłodszego wieku"; "Edukacja - od małego i zawsze, gdy się da"
 • "Uczę ich rozumieć najprostsze zasady bezpieczeństwa"
 • "Jeśli nie zrobisz tego w realu - nie rób tego online"; "Zachowuj się tak, jakby to nie był internet"
 • "Po prostu ufam moim dzieciom"
 • "Uważaj na obcych, niosących prezenty"
 • "Kiedy coś umieścisz w sieci, już tego nie usuniesz"
 • "Dzieci korzystają z sieci tylko w obecności rodziców"
 • "Bezlitośnie filtruję wszystko, co ryzykowne, a resztę monitoruję"
 • "Dzieci traktują mnie jak przewodnika w sieci i przy jakichkolwiek problemach przychodzą do mnie"
 • "Jestem na liście przyjaciół mojego dziecka w portalach społecznościowych"
 • "Mówię, by zawsze wyobraziły sobie, że podczas korzystania z sieci stoi za nimi dorosły"
 • "Pomagają mi w instalowaniu poprawek bezpieczeństwa"
 • "Dawajmy dzieciom tylko to, co sami znamy"
 • "Stawianie granic też może nieść za sobą wolność"
 • "Po prostu rozmawiamy - o wszystkim i o niczym"

Ja od siebie dodałbym jeszcze korzystanie z usług/oprogramowania kontroli rodzicielskiej, która dodatkowo pomoże zapanować nad nieuwagą/sprytem (niepotrzebne skreślić) naszego potomstwa. A przede wszystkim stosuję hasło, a w przypadku urządzeń mobilnych... szafa poza zasięgiem Młodego i dozowanie czasu, spędzanego przy ekranie. Abstrahując od kwestii bezpieczeństwa - kiedy podliczę ile czasu poza pracą spędzam, wpatrując się w ekran smartfonu, czasami sam siebie przerażam...

O sposobach na zabezpieczenie młodego pokolenia przez zagrożeniami w sieci będę opowiadał pod koniec września na VIII Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie". Konferencja jest darmowa, rejestracja trwa (szczegóły tutaj), jeśli ktoś z Was zajrzy i chciałby się spotkać - dajcie znak :)

 

 

Scroll to Top