Sieć

Burze szaleją. Proszę, chrońcie siebie i swój sprzęt

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 czerwca 2020
Burze szaleją. Proszę, chrońcie siebie i swój sprzęt

Burze w Polsce to zjawisko normalne i nie sposób ich uniknąć. Potrafią być piękne, jak oglądamy je w bezpiecznym domu, ale są niezwykle groźne dla sieci telekomunikacyjnej i urządzeń.

Jak dotychczas najtrudniejszym okresem dla Orange Polska był ubiegły tydzień. Mieliśmy półtora raza więcej zgłoszeń o awariach niż standardowo. Najwięcej z rejonów: Zamościa, Olsztyna, Radomia, Lublina, Białegostoku, Bielska-Białej, Opola, Warszawy, Torunia i Bydgoszczy. Liczba uszkodzeń zwiększyła się o kilkadziesiąt procent. W terenie pracowało ponad 3 tys. naszych techników.

Uszkodzenia staramy się usuwać jak najszybciej i zazwyczaj udaje się to zrobić w jeden dzień. Przy nasilonych zgłoszeniach, które są kilkakrotnie wyższe od standardowych, czas może być dłuższy. Szczególnie chodzi o obszary gdzie skutki burz są największe, dlatego w takich przypadkach dodatkowo informujemy klientów i prosimy o ich cierpliwość. Walczymy przede wszystkim z przerwami w dopływie prądu do stacji bazowych telefonii komórkowej i urządzeń sieci stacjonarnej oraz pozrywanymi liniami, na które spadają gałęzie.

Dla klientów dużym kłopotem mogą być spalone modemy i routery, dlatego w czasie burzy trzeba je zabezpieczać. Niezwykle ważna jest profilaktyka. Po pierwsze warto sprawdzać gdzie danego dnia będą występować burze. Polecam stronę: http://burze.dzis.net/ Jeśli chodzi o postępowanie ze sprzętem, nie będę wyważał otwartych drzwi własnymi opisami. Na portalu Orange znajdziecie wszystko dobrze opisane i pokazane na filmie www.orange.pl/burze

Komentarze

Marcin
Marcin 10:35 24-06-2020

Spalone modemy i routery? Mój router ma zabezpieczenia 40000V czy jakoś tak.

Odpowiedz
  piorun
  piorun 13:49 24-06-2020

  A ja mam 100 000 000 V i co na to Twój router?

  Odpowiedz
emitelek
emitelek 17:49 24-06-2020

Wojtku! Czytam w sieci komentarze nt. waszej promocji 5 dni bez limitu z 5GB, o której nie ma NIC w waszych oficjalnych kanałach informacyjnych. O czym to świadczy? Uważasz, że takie „promocje” są w porządku? Po co je robicie skoro nie ma do nich ŻADNEGO regulaminu? Liczę na oficjalne stanowisko i dogłębne wyjaśnienia! Pozdrawiam.

Odpowiedz
Adam
Adam 18:29 24-06-2020

Jak wyglada kwestia zwrotu pieniędzy za brak internetu w takiej sytuacji?

Odpowiedz
  Wojciech Jabczyński
  Wojciech Jabczyński 09:06 25-06-2020

  Takie sprawy reguluje prawo telekomunikacyjne. Jeśli przerwa trwa dłużej niż 24 godziny przysługuje odszkodowanie w wysokości 1/30 abonamentu. Pozdrawiam

  Odpowiedz
   Adam
   Adam 12:21 25-06-2020

   A co z odszkodowaniem za utracone dochody? Przecież brak internetu to niemożność wykonywania zdalnej pracy.

   Odpowiedz
    pablo_ck
    pablo_ck 20:53 25-06-2020

    A co w przypadku gdy się potkniesz albo poslizgniesz w swoim mieszkaniu i skręcisz nogę? Pozwiesz producenta paneli, płytek? Człowieku zejdź na ziemię, albo zmień miejsce pracy.

    Odpowiedz
     Adam
     Adam 11:57 26-06-2020

     Ale jeśli się potknę to będzie wypadek. A tutaj operator nakazuje wyłączyć router.

     Odpowiedz
     pablo_ck
     pablo_ck 17:26 26-06-2020

     Wyłączać routera nie musisz, nie ma nakazu, jest tylko zalecenie A jak uderzy piorun to będzie też swojego rodzaju „wypadek”. Jak nie będziesz miał Internetu przez więcej niż 24h należy Ci się zwrot. A biznes? A jak popsuje Ci się telefon i nie będziesz mógł dzwonić to??? Zawsze trzeba mieć alternatywę i „koło zapasowe” w swoim biznesie. Większość telefonów ma funkcję routera i w razie „W” można skorzystać z takiego rozwiązania jak z auta zastępczego, drugiego awaryjnego telefonu, etc…

     Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 21:23 24-06-2020

Najlepiej na czas burzy wyłączyć komputer z sieci (gniazdka) elektrycznego a router od gniazdka linii telefonicznej. Prosta zasada.

Odpowiedz

Oferta

WYNIKI konkursu – do wygrania Huawei P40 Lite

Kasia Barys Kasia Barys
19 czerwca 2020
WYNIKI konkursu – do wygrania Huawei P40 Lite

Uwaga, rozwiązanie konkursu :)

Dziękuje za liczne zgłoszenia. Telefon otrzymuje NATALIA za epicki opis funkcji Bokeh oraz ADAM, który docenia sztuczną inteligencję w aparacie. GRATULACJE. Przypominam zwycięzcom o przesłaniu na adres: biuro.prasowe@orange.com maila z dopiskiem w tytule - Konkurs „Najlepsza funkcja fotograficzna Huawei P40 Lite" -  Podajcie tam proszę swoje dane: imię i nazwisko, PESEL, nr telefonu kontaktowego, adres, na który ma zostać wysłana nagroda, a także oświadczenie. Wszystko znajdziecie w regulaminie.

 

Zapraszam was do zabawy w letnim konkursie. Przed nami wakacje i nawet jeśli nie będą to dalekie podróże, na pewno zobaczycie wokół was coś, co zasłuży na dobre zdjęcie. Ja teraz szaleje ze zdjęciami przyrody - wiem babskie może, ale nie mogę się powstrzymać przed zdjęciami czerwonych maków na łące pod domem. I uwielbiam funkcje rozmytego tła.

Do wygrania w konkursie mamy 2 smartfony Huawei P40 Lite. Konkurs trwa od dzisiaj do 30 czerwca do godziny 12.00. Odpowiedzcie na pytanie jaka jest dla Ciebie najlepsza funkcja fotograficzna Huawei P40 Lite?

48 MP poczwórny aparat Matrix AI

Huawei P40 lite wyposażony został w cztery tylne aparaty AI: obiektyw48MP (f/1.8), szerokokątny obiektyw 8 MP, obiektyw makro 2 MP i obiektyw bokeh 2 MP. Dzięki temu smartfon jest w stanie uchwycić bogate i wyraźne zdjęcia w jednym ujęciu we wszystkich scenariuszach: od rozległych krajobrazów po zdjęcia z bliska.

Szczegóły konkursu: pamiętajcie, że przyjmujemy zgłoszenia max do 400 znaków. Regulamin

[runcontest edition="konkurs-do-wygrania-huawei-p40-lite" start="2020-06-19 12:00:00" end="2020-06-30 12:00:00" regulations="https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/06/blog/Regulamin-konkursu-Huawei-P40_19.06-start.pdf"]

Komentarze


Oferta

Oferta tygodnia: smartfony i nie tylko na Dzień Ojca

Kasia Barys Kasia Barys
18 czerwca 2020
Oferta tygodnia: smartfony i nie tylko na Dzień Ojca

Zbliża się Dzień Ojca. W przyszłym tygodniu dokładnie 23 czerwca. Tatusiowie, ojcowie – bohaterzy w naszych domach. Należy im się wielkie podziękowanie za to, że są. Macie już pomysł na prezent… może krawat, zestaw narzędzi, a może smartfon…?  Jestem przekonana, że nie jeden z nich ucieszyłby się z elektronicznego prezentu. W ofercie tygodnia przygotowaliśmy kilka smartfonów w obniżonych cenach. Na pewno taniej nawet o 105 zł zakupicie Samsung Galaxy A40 jak również zestaw Galaxy A40 z interaktywnym etui gratis. Mniej zapłacicie także za Samsung Galaxy S10+ 128GB. A może tata marzy o nowym telewizorze. Mamy i TV - Samsung 55” RU71022 tańszy nawet o 315 zł. Dobrym pomysłem może być także Samsung Galaxy Watch Active 2 40 mm eSIM dostępny teraz w jeszcze lepszej cenie.

Promocja rusza dzisiaj i potrwa do 24 czerwca. Obniżki dotyczą Planów Mobilnych, Orange Love a także oferty bez abonamentu. Obniżki obowiązują oczywiście we wszystkich kanałach sprzedaży, do wyczerpania zapasów.

Wszystkim Tatom życzymy pogody ducha na co dzień, dużo siły do realizacji marzeń i zdrowia.

Komentarze

Scroll to Top