Bezpieczeństwo

CERT Orange Polska ma nową stronę

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 października 2023
CERT Orange Polska ma nową stronę

CERT Orange Polska chroni Was przeszło ćwierć wieku, a nasza strona jest w sieci już od ponad 10 lat. A ponieważ w technologii dekada to więcej niż "sporo" czasu, być może niektórzy z Was zauważyli, że zdecydowaliśmy się naszą witrynę znacząco odświeżyć.

Pamiętacie co robiliście 10 lat temu? W jakim zawodowym i prywatnym momencie życia byliście? A jesteście w stanie sobie przypomnieć, co wtedy dominowało w technologiach? Ja musiałem poszukać. I choć miło wspominam LG G Flex, Nokia Lumia 1520 też była niczego sobie, a z debiutującego wtedy Xboxa One nieprzerwanie korzystam, ciężko nie przyznać, że od tamtych dni minął naprawdę szmat czasu!

Świeższy CERT Orange Polska

Dobra, śródtytuł może nie do końca fortunny, ale inaczej byłby zbyt długi. Ze świeżym podejściem do sieciowych zagrożeń nie ma u nas problemu. Staramy się - jak wiecie - iść co najmniej krok w krok z oszustami. Ba, coraz częściej zdarza nam się ich wyprzedzać! Tymczasem po naszej dotychczasowej witrynie było widać upływ czasu.

Plan był taki, by sieciowa wizytówka naszego zespołu była czytelniejsza, i łatwiejsza w nawigacji. Ważne też, by treści z niej były łatwe do odnalezienia w sieci. Czytelnicy obyci z naszymi innymi firmowymi witrynami zauważą też zapewne, że nowa strona CERT Orange Polska już na pierwszy rzut oka wygląda "orendżowo".

No i pojawiła się możliwość komentowania tekstów! Lubię prowadzić nasze konto na Twitterze i dyskutować z czytelnikami. Jednak nie ma to jak możliwość pozostawienie swojej opinii bezpośrednio pod tekstem. Nasze komentarze są zatem dla Was nie tylko na blogu! I oczywiście są moderowane.

Zostało to, co najważniejsze

Migrując witrynę, niczym podczas fizycznej przeprowadzki, skorzystaliśmy z okazji, pozbywając się rzeczy, które w kontekście przeszłości wydawały się nam niepotrzebne. Dzięki optymalizacji i konsolidacji menu (wiem, to brzmi jak marketingowa gadka, ale jakoś mi tu pasuje) położyliśmy nacisk na to, co w naszej opinii najbardziej przyda się użytkownikom.

No i zostały przede wszystkim informacje - one formy nie zmienią! Cały czas będziemy Was chcieli informować o rzeczach interesujących, groźnych, czasem nawet śmiesznych. O tym, co nowego dzieje się w świecie cyber-zagrożeń i na co warto najbardziej uważać. Zazwyczaj będzie zrozumiale dla wszystkich. Czasami zdarzą się teksty bardzo (albo bardzo bardzo) techniczne.

Przede wszystkim jednak nowa strona CERT Orange Polska - podobnie jak blog! - jest dla Was. Komentujcie, uwagi, propozycje i podejrzane maile wysyłajcie na cert.opl@orange.com. Na podejrzane SMS-y czekamy pod nr 508 700 900.

Bądźcie bezpieczni!


Oferta

Jesienne obniżki smartfonów i elektroniki

Beata Giska Beata Giska
12 października 2023
Jesienne obniżki smartfonów i elektroniki

W czwartki zwykle ruszają u nas cotygodniowe wyprzedaże. Wtedy mamy dla Was najciekawsze oferty i promocje. Tym razem polecamy zestawy ze słuchawkami, przecenione Xiaomi i premierowy OPPO.

Od dziś polecamy nowy smartfon OPPO A38 128 GB. Na początek proponujemy go w razem ze słuchawkami OPPO Enco Buds2 za 1 zł na start. Liczba zestawów jest ograniczona. OPPO A38 możecie kupić także solo, bez abonamentu.

Udostępniliśmy także HONOR Magic5 Pro 5G 512 GB (wcześniej można go było kupić wyłącznie tabletem), który będzie w naszym sklepie online. Pamiętajcie, że smartfony marki Honor dostaniecie tylko w Orange.

Interesująca nowością jest Xiaomi Redmi 12C, którego już znaliście, ale tym razem pojawia się w nowej wersji z większą pamięcią - 128 GB. To oznacza więcej miejsca na zdjęcia, dokumenty itp. Dotąd sprzedawany był jedynie w opcji 64 GB.

Tniemy ceny smartfonów i elektroniki

Od dziś obniżamy cenę nowego Xiaomi 13 Lite 5G 8/256 GB. Niedawno pojawił się w naszych salonach i już podbił Wasze serca. Przy zakupie wybranych planów abonamentowych obniżka na ten model sięgnie nawet 432 zł.

Duży rabat zyskacie także przy zakupie zegarka - Samsunga Galaxy Watch6 Classic 43 LTE eSIM (taniej o 408 zł), czyli gadżetu dla miłośników technologii i zdrowego trybu życia. Z takim sprzętem można uporządkować swój plan dnia, treningów i być w stałym kontakcie ze światem.

Polecamy także hulajnogę Motus Scooty 10 Lite, której cena jest teraz korzystniejsza aż o 240 zł. Zarówno ta obniżka, jak i smartwatcha, jest dostępna w wybranych ofertach abonamentowych.

Parametry techniczne sprzętów, a także więcej propozycji i promocji znajdziecie na orange.pl. Dodam, że w naszych salonach cały czas trwa jesienna wyprzedaż - warto je odwiedzić.


Odpowiedzialny biznes

Zapraszamy seniorów na kursy online

Monika Kulik Monika Kulik
11 października 2023
Zapraszamy seniorów na kursy online

Rozpoczynamy kolejny kurs zajęć on-line dla seniorów „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfona i wykorzystywać jego funkcjonalności na co dzień”. W wiosennej edycji kuru wzięło udział ponad 780 seniorek i seniorów.  

Zajęcia są przeznaczone dla osób, które rozpoczynają przygodę ze smartfonem lub używają już smartfon, ale nie czują się z tym komfortowo. Kurs prowadzą trenerzy, którzy w prosty sposób pokażą, jak można wykorzystać różne funkcje urządzenia.

Uczestnicy i uczestniczki korzystają ze swoich aparatów i mogą wszystko od razu przećwiczyć. Kurs dostępny jest platformie ABC senior. Naszym partnerem jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Dodatkowo na stronie www.orange.pl/dlaseniora przygotowaliśmy filmy edukacyjne.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godzinie 10:00. Spotkania trwają ok. 60 minut

Plan zajęć:

16.10. – poniedziałek godz. 10.00
Temat: Rozmawianie ze smartfonem
Jak pozyskiwać informacje i korzystać z pomocy Asystenta Google?
 
23.10. – poniedziałek godz. 10.00
Temat: Mapy Google i nawigacje
Co da nam mapa w smartfonie?
 
30.10. – poniedziałek godz. 10.00
Temat: Taksówki i komunikacja miejska
Jak sprawnie poruszać się po mieście
 
6.11. - poniedziałek godz. 10.00
Temat: Wakacje i zwiedzanie atrakcji z telefonem
Jak szukać tanich noclegów, lotów samolotem w Polsce i na świecie? Jak skorzystać ze smartfonowego przewodnika? Aplikacja mObywatel
 
13.11.- poniedziałek godz. 10.00
Temat: Korekcja zdjęć
Niezapomniane wspomnienia w ujęciach foto
 
20.11.- poniedziałek godz. 10.00
Temat: Montaż filmików
Niezapomniane wspomnienia w ujęciach video
 
27.11. - poniedziałek godz. 10.00
Temat: Komunikatory
Kontakt ponad granicami
 
4.12. - poniedziałek godz. 10.00
Temat: Rozrywka zawsze pod ręką
Aplikacje telewizyjne Netflix, Orange TV Go, HBO MAX
 
11.12. - poniedziałek godz. 10.00
Temat: Zdrowie od jednego kliknięcia
Zdrowie. Jak szukać leków, jak szukać lekarzy?

trener na sali wykładowej wokół seniorzy
Scroll to Top