;

Odpowiedzialny biznes

Chce do nas dołączyć 1831 szkół! (1)

Bartosz Rymkiewicz

25 maja 2018

Chce do nas dołączyć 1831 szkół!
1

27 kwietnia zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na nowy rok szkolny (18/19) do MegaMisji (program dedykowany klasom 1-3) oraz #SuperKoderów (program dedykowany klasom 4-6). Listę zakwalifikowanych odpowiednio 200 oraz 170 placówek podamy w poniedziałek, 28 maja. Już teraz wiemy, że zainteresowanie naszymi programami jest GIGANTYCZNE.

O dołączenie do MegaMisji od września biło się 906 szkół (wnioski zamknięte lub nie w pełni zamknięte). Tylko 200 z nich trafi na pokład naszego flagowego programu dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsce w przypadku #SuperKoderów. Tutaj, o 170 miejsc, ścigało się 925 placówek, które w pełni lub częściowo wypełniły formularz zgłoszeniowy.

Przypomnijmy: program MegaMisja został stworzony z myślą o uczniach klas 1-3. Daje solidną bazę cyfrowej edukacji. W trakcie zajęć dzieci uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, jak unikać niebezpieczeństw w sieci, jak znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i edytować proste grafiki, dźwięki i filmy. Mechanizm MegaMisji zakłada zarówno zajęcia z wykorzystaniem tabletów jak i pracę grupową, np. wspólne tworzenie plakatów. Opiera się na współpracy między dziećmi i twórczej dyskusji w trakcie zajęć, która przyspiesza nabywanie cyfrowych kompetencji. W dotychczasowych edycjach MegaMisji udział wzięło 600 szkół z całej Polski.

#SuperKoderzy są przeznaczeni dla starszych uczniów, z klas 4-6, a jego konwencja ma być atrakcyjna dla dzieciaków, które poznały już cyfrowy elementarz. Uczniowie biorący udział w tym programie uczą się programować podczas klasycznych przedmiotów szkolnych. Szkopuł polega na tym, że dzięki nam nowe technologie wkomponowują się w zajęcia muzyki, angielskiego, polskiego, i nie tylko. Podczas rekrutacji każda z chętnych szkół deklaruje jaką ścieżkę chce realizować. W tym roku najpopularniejsi okazali się majsterkowicze (realizowani w ramach informatyki, techniki lub matematyki)  i robomatematycy.

W zeszłym roku wszystkich zgłoszeń do obu programów (otwartych i zamkniętych) było 834, czyli ponad dwa razy mniej niż obecnie.

Udostępnij: Chce do nas dołączyć 1831 szkół!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:04 28-05-2018
  Pozostaje tylko pogratulować super programu :) Tak trzymajcie :)
  Odpowiedz

;

Reklama

Nju mobile ze statuetką Superbrands Polska Marka 2018 (5)

Stella Widomska

25 maja 2018

Nju mobile ze statuetką Superbrands Polska Marka 2018
5

Wczoraj podczas uroczystej gali Superbrands Polska po raz dwunasty wręczono statuetki Superbrands i Superbrands Polska Marka. Jedną z 33 wyróżnionych marek zostało nju mobile.

Nagroda cieszy nas tym bardziej, że po raz pierwszy w historii działalności organizacji Superbrands w Polsce laureatów wybrali wyłącznie konsumenci. Zrealizowane przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na grupie ponad 10000 Polaków badanie objęło niemal 2000 marek konsumenckich i uwzględniało ich znajomość i stopień, w jakim respondenci byliby gotowi je zarekomendować.

Organizacja Superbrands jest jedyną na świecie niezależną jednostką promującą ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i prezentację studiów przypadku marek, które osiągnęły rynkowy sukces. Superbrands funkcjonuje od ponad 20 lat na całym świecie, a od 12 w Polsce.

Udostępnij: Nju mobile ze statuetką Superbrands Polska Marka 2018
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 10:28 25-05-2018
  Gratuluję. Sam polecam nju znajomym, a rodzinę już poprzenosiłem :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 15:35 25-05-2018
  Gratuluję :) jestem polegającym Wasze usługi bo wiem co dobre xD :))))
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 18:13 25-05-2018
  Dałbym Wam wszystkie nagrody świata. Gratulacje ☺️
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 19:39 27-05-2018
  Też rozumiem dlaczego dostaliście nagrodę. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:00 28-05-2018
  Gratulacje :)
  Odpowiedz

;

Inne

RODO zagościło na blogu (27)

Piotr Domański

24 maja 2018

RODO zagościło na blogu
27

Jak pewnie zwróciliście uwagę, na blogu wprowadziliśmy kilka zmian. Wszystkie one mają związek z rozpoczęciem stosowania z dniem 25 maja br. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Jakkolwiek do tej pory Wasze dane były u nas bezpieczne, to teraz chcielibyśmy jeszcze pełniej podzielić się z Wami wiedzą o tym, jakie dane przetwarzamy, przez kogo są one przetwarzane, w jakim celu i na jakiej podstawie.

Zmiany, które pewnie zauważyliście, związane są z komentarzami. Teraz przy komentarzach znajduje się CAPTCHA, oraz nowe okienko, które należy zaznaczyć, by móc dodać komentarz. CAPTCHA niestety na początek po angielsku, za co bardzo przepraszamy. Postaramy się szybko przerobić ją na język polski. Zniknęło za to pole e-mail. Uznaliśmy, że Waszych adresów e-mail nie mamy potrzeby oglądać, nie wykorzystujemy ich, a co za tym idzie – nie musimy ich zbierać. Taki „efekt poboczny” rozmów o RODO. Przy wspomnianym wcześniej okienku pojawił się za to bardzo długi tekst. Nieco „prawniczy” lecz nader ważny – dobrze jest znać swoje prawa. Dlatego całość publikuję poniżej. Wspominany w pierwszym zdaniu „Regulamin Bloga Orange” – to spisane reguły, które od wielu, wielu lat już u nas obowiązują. Gdybyście mieli pytania, z chęcią Wam odpowiemy. Pamiętajcie także, że Wasze dane nigdy nie opuszczają serwera, na którym stoi blog, a koledzy z Kamikaze po prostu moderują komentarze, więc mają do nich dostęp. Ot cała filozofia.

Zapraszam do lektury 😉

(tu jest okienko) Oświadczam, że zapoznałam/-em się z Regulaminem Bloga Orange i akceptuję jego treść.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z publikowaniem przez Panią/Pana komentarzy na blogu Orange jest Orange Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, pod adresem Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa (dalej Orange Polska). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Orange Polska: inspektorochronydanych@orange.com

Pani/Pana dane zostaną umieszczone w bazie danych komentujących na blogu Orange i będą wykorzystywane w celu:

 • poprawnego zarządzania procesem dodawania komentarzy na blogu oraz zapewnienia przestrzegania regulaminu bloga Orange (zamieszczając komentarz na blogu Orange korzysta Pani/Pan z usługi świadczonej drogą elektroniczną i przetwarzanie Pani/Pana danych jest w tym przypadku niezbędne do wykonania umowy),
 • dochodzenia i obrony przed roszczeniami, w tym w razie nieprzestrzegania przez Panią/Pana regulaminu bloga Orange (podstawą prawą przetwarzania danych jest realizacja prawnie uzasadnionego interesu Orange Polska),
 • statystycznym, pozwalającym określić najbardziej aktywnych komentujących na blogu (podstawą prawną przetwarzania danych jest realizacja uzasadnionego interesu Orange Polska).

Aby opublikować komentarz na blogu Orange musi Pani/Pan podać swoje imię lub pseudonim (tzw. nick). Podanie takich danych nie jest wymogiem ustawowym, jednakże jest wymagane, jeśli chce Pani/Pan skorzystać z możliwości publikowania komentarzy na blogu. Nie podanie tych danych uniemożliwia publikowanie komentarzy. Dodatkowo przetwarzamy również numer IP urządzenia, z którego łączy się Pani/Pan z blogiem, co jest konsekwencją technicznego działania serwisu, na którym umieszczony jest blog Orange.

Pani/Pana dane będą przekazywane Agencji Kamikaze Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 262/264, która na zlecenie Orange Polska utrzymuje platformę informatyczną obsługującą serwis prasowy Orange Polska.

Pani/Pana dane będziemy przetwarzać przez okres, w jakim opublikowany przez Panią/Pana komentarz będzie widoczny na blogu Orange oraz w okresie niezbędnym dla dochodzenia i obrony przed roszczeniami.

Przysługuje Pani/Panu prawo do:

 • żądania dostępu do Pani/Pana danych przetwarzanych przez Orange Polska,
 • sprostowania (poprawiania) danych,
 • usunięcia danych lub ograniczenia ich przetwarzania,
 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • przeniesienia danych, co oznacza prawo do otrzymania przez Panią/Pana danych przetwarzanych przez Orange Polska lub żądanie ich przeniesienia do innego podmiotu.

Realizacja tych praw przez Orange Polska uzależniona jest od możliwości zidentyfikowania osoby występującej z żądaniem, aby mieć pewność, że zostało ono złożone przez osobę do tego  uprawnioną.

Zakres każdego z praw oraz sytuacje, w których można z nich skorzystać, wynikają z przepisów prawa. To, z którego uprawnienia może Pani/Pan skorzystać, zależeć będzie np. od podstawy prawnej oraz celu przetwarzania danych.

 

Jeśli uzna Pani/Pan, że Orange Polska przetwarza Pani/Pana dane niezgodnie z prawem może Pani/Pan wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Udostępnij: RODO zagościło na blogu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 17:57 24-05-2018
  Szkoda że nie ma już podawania adresu email, bo po mailach nas rozpoznawaliście, a pod nick można się podszyć :-( No i chyba po mailach zliczaliście ilość komentarzy w danym roku. PS. Dopiero w międzyczasie się zmieniło pole komentarza, bo już pisałem aż tu nagle się nie dało wysłać ;-) https://i.imgur.com/bl0HKmf.png
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 18:08 24-05-2018
   Maurycy widzę ten sam problem.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 18:14 24-05-2018
    A ja nie. Tworzymy tu małą społeczność, wiemy kim jesteśmy. W razie czego jesteśmy w stanie to sprawdzić.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 21:43 24-05-2018
     Ciekawe, jeśli mamy zmienne IP i piszemy z różnych miejsc i od różnych dostawców Internetu to....ale...jeśli zmiany mają być na plus to jestem za :) Mnie cieszy za to inna kwestia....teraz może nie będą nas bombardować telemarketerzy....dziś dostałem smsa że jak wyrażę zgodę na telemarketing to dostanę tydzień bezpłatnych rozmów do wszystkich :) Oj nie, ja na to się nie piszę :)
     Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:55 24-05-2018
   @MAURYCY mistrz jest tylko jeden ;p ;p Po co liczyć komentarze ;) ;p :) Hehe..... Oj żartuje, w tym roku już troszkę mniej się udzielam. Obowiązki tatusia niestety dają o sobie znać :) Ale ojcostwo jest super :) Namawiam żonę na powtórkę z rozrywki, ale.... ;p ;p ;p
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 18:00 24-05-2018
  I widzę Piotrze możliwość komentowania za kogoś innego. ;) Tak identyfikatorem był mój adres email. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 18:05 24-05-2018
  Dodatkowo na terminalach mobilnych to będzie czysta radość ;) przewijania regulaminu. Pytanie też jak capchta będzie dzialacr przy addonach typu no script. Ale to sprawdzę jak wrócę do domu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:13 24-05-2018
   Mike278, zastosowaliśmy skróconą wersję, którą można rozszerzyć. To i tak jest spory kompromis. Przewijania na mobilu nie będzie zatem aż tak dużo (podobnie jak na desktopie). Takie obowiązki nakłada na nas jednak RODO i musimy im sprostać. Alternatywą byłoby usunięcie opcji komentowania ;-) A CAPTCHA będzie poprawiana, więc z góry dziękujemy za wszystkie sugestie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 19:21 24-05-2018
  Test capchta z no scriptem all untrusted i ghostery.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 19:26 24-05-2018
  A widzisz Piotrze. Stąd różnica że jak bym nie celował to na Honorze 8, przeglądarka Opera otwiera mi się cały czas PEŁNA wersja i muszę to przewijać. (stąd nieporozumienie)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 19:28 24-05-2018
   To na szybko - wersja przeglądarki. Bo jak nie działa, a ma działać, to musimy wiedzieć co poprawić ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 19:34 24-05-2018
    wersja ostatnia z 22 maja 46.3.2246. (wyłączone reklamy, statystyki czyli paranoicznie jak to u mnie wszystko co się da)
    Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 19:40 24-05-2018
    dobra moja wina, odpala się całość ale da się zwinąć czyli odwrotnie niż na kompie. (UC browser tak samo) wystarczy że nacisnę skomentuj i już mam pełną wersję. można zwinać jak się wyczai w którym miejcu.
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:53 24-05-2018
    Piotrze a co w przypadku gdy znajdzie się osoba która nie będzie znała języka angielskiego?? Będzie sobie taki człowiek musiał tłumaczyć słówka???
    Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 21:57 24-05-2018
  Piotrek, w nawiązaniu do smsa to informuję, że już jest ok. Samo się naprawiło ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 23:24 24-05-2018
  No to wszystko wyjdzie w praniu.... Rodo raczej mnie śmieszy, zwłaszcza jak teraz każdy pucuje się po co i dlaczego ma moje dane ... poczta e-mailowa u mnie jest zawalona takimi mailami . . . Pożyjemy, zobaczymy xD
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 07:59 25-05-2018
  Można by to zrobić tylko za pierwszym razem i zostawić cookie w przeglądarce.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 10:11 25-05-2018
  Ano zobaczymy . . .
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 22:37 25-05-2018
  POWTÓRKA Z ROZRYWKI? Znowu inni informują przed wami... http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2018-05/4108643952.pdf
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 23:04 25-05-2018
   Właśnie dlatego, trzeba zaglądać też do działu "informacje prasowe", a blog został połączony z biurem prasowym. By żadna wiadomość Wam nie umknęła. Ale jak się nie zagląda to się nie wie ;-) Godzina publikacji: 12:25 ;-) https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/zaczynamy-sezon-festiwalowy-30-gb-prezencie-muzyczny-zestaw-huawei-p20-lite-dobrej-cenie-orange/
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 15:29 26-05-2018
    Zwracam honor! Aczkolwiek brak w artykule odnośnika do regulaminu promocji ;)
    Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 13:56 28-05-2018
    Ps. Pkt. 6.b) regulaminu - chyba jest błąd; na pewno do 8 lipca? :/
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 09:57 26-05-2018
  Adres mailowy wydaje mi sie byl lepszy zawsze mogliscie ewentualnie napisać do nas,no nie wiem czy to dobry pomysl z komentarzami.Piotrze Domanski chciałem Cię przeprosić za ostatnie swoje zachowanie zbyt ostro komentowałem jakaś notkę z gory Cię przepraszam.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:50 26-05-2018
   Nie moglibyśmy nic do Was napisać - nie mieliśmy na to zgody ;-) a za ostre komentarze się nigdy nie gniewamy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 19:44 27-05-2018
    Za ostre nie, ale za niemerytoryczne to już powinniście. :P
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:02 28-05-2018
  Dobre :) Złe słowo czasem bywa lepsze niż to dobre ;p Krytyka czasem też jest potrzebna :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  wiesio 08:01 29-05-2018
  I ja również pięknie dziękuję :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej