Odpowiedzialny biznes

Ciekawiej o telekomunikacji

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
03 lutego 2009
Ciekawiej o telekomunikacji

Zaczynanie dnia od czytania stosu gazet i newsów z portali ma niewątpliwe zalety, nie tylko czysto informacyjne. Można obserwować, jak  media zmieniają się i rozwijają np. portale telekomunikacyjne. Gratulacje dla Telepolis i Witka Tomaszewskiego - milionowa widownia w skali miesiąca to ekstra wynik  http://www.telepolis.pl/news.php?id=13837 Podejrzewam, że mamy w tym spory udział, bo pewnie mało jest dni bez newsa z Grupy TP i komentarzy na jej temat :-)

Nie tylko rośnie liczba odwiedziających portale, ale też sposoby przedstawiania przez nich informacji. Zachęcam do obejrzenia wywiadu, przeprowadzonego przez dziennikarzy portalu PasjaGSM.pl z członkiem zarządu TP Piotrem Muszyńskim. Rozmowa odbyła się  przy okazji konferencji prasowej w Poznaniu dotyczacej projektu CDMA 450

PasjaGSM.pl - Wywiad z Piotrem Muszyńskim - Grupa TP from PasjaGsm.pl on Vimeo.  To przykład, że można zrobić coś więcej niż tylko kilka zdań relacji z kolejnej konferencji. Link do ciekawego wideowywiadu z Jackiem Balickim z znalazłem też na portalu gsmonline.pl  http://www.gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=21682&link=Jacek,Balicki,(Hensler),o,strategii,PLAY Wierzę, że portale telekomunikacyjne będą szły w kierunku większej multimedialności. Chętnie w tym pomogę i zapraszam do relacji na żywo z naszych konferencji, czy nagrywania kolejnych wywiadów.


Oferta

Kto uwalnia telefony od simlocków?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
02 lutego 2009
Kto uwalnia telefony od simlocków?

Dziś rano e-mailem otrzymałem informację, że szykuje sie pikieta pod siedzibą Orange i UKE. Podobną wiadomość miała dostać prezes PTK Centertel Grażyna Piotrowska-Oliwa. Niestety wysyłający podali złe adresy, co może szczególne dziwić biorąc pod uwagę niezwykłą dostępność szefowej. Otworzyłem podaną stronę www.uwolnijkomorki.pl i dowiedziałem się, że chodzi o zdjęcie simlocków z telefonów. Z żarliwością wziąłem się za sprawdzenie, czyja to inicjatywa? Niestety podany w e-mailu telefon tylko głosem z automatu dziękował za zainteresowanie sie inicjatywą. Na stronie internetowej autorzy również pozostali anonimowi. Ostatnia deska ratunku - dziennikarze. Nic z tego. Nie wiedzieli, ale poinformowali, abym nie przejmował się, bo pikieta nie została zgłoszona do Urzędu Miasta więc jest nielegalna. Około 13.00 pod siedzibą pojawiło się ok. 10 osób z kartkami "uwolnij komórki". I na tym mógłbym skończyć wpis, ale chciałbym poważnie potraktować kwestię simlocków i inicjatorów akcji, którzy nie wiem kim są. Po pierwsze każdy klient może bez kłopotu zdjąć simlocka z telefonu Orange. Kosztuje to 77 zł. W ubiegłym roku skorzystało z tej możliwości 7 klientów indywidualnych. Oczywiście nie trzeba tego robić jeśli od razu kupimy taki telefon np. w Media Markt - do wyboru do koloru. Dlaczego utrzymujemy simlocki? Ponieważ wolimy zaoferować klientom tańsze telefony, które dotujemy. Z naszych badań wynika, że użytkownicy preferują możliwie tani, nowoczesny telefon i aby go mieć godzą się na dłuższe umowy i simlocki.


Oferta

doMowy hitowy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
30 stycznia 2009
doMowy hitowy

Choć spadek liczby linii stacjonarnych jest nieunikniony, co ewidentnie dowodzą ostatnie dane GUS i doświadczenia innych krajów, to okazuje się, że klienci chętnie korzystają z nowości. Już ponad pół miliona abonentów TP wybrało najnowsze plany doMowy 60, 300 i 1200, które na rynku pojawiły się niespełna 5 miesięcy temu. Nic dziwnego, że operator chce jeszcze bardziej podnieść ich atrakcyjność i zatrzymać klientów na dłużej. Dlatego od 1 lutego br. rusza promocja "Plan tp taniej", w której klient otrzyma 30 proc. zniżki na abonament telefoniczny przez 3 lub 6 miesięcy w zamian za podpisanie umowy na odpowiednio 12 lub 24 miesiące. Jestem ciekawy, kiedy pęknie pierwszy milion? Jeśli tempo zostanie utrzymane pewnie w wakacje, o czym oczywiście poinformuję.

Scroll to Top