Rozrywka

Co łączy Orange z gamingiem? Relacja z Orange Gaming Event

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
04 grudnia 2023
Co łączy Orange z gamingiem? Relacja z Orange Gaming Event

Gaming to zainteresowanie, które cieszy się rosnącą popularnością, nie tylko wśród młodzieży, ale w ogóle społeczeństwa. Według badań Polish Gamers Observatory - aż 67% polskich użytkowników internetu to mniej lub bardziej aktywni gracze, a branża gier wideo generuje więcej przychodu niż muzyczna i filmowa łącznie. Orange dopasowuje swoją ofertę pod trendy panujące na rynku oraz zapotrzebowania klientów.

Tego i wiele więcej mogliśmy dowiedzieć się na wydarzeniu "Orange Gaming Event", które 29 listopada odbyło się w miasteczku Orange.

Moc atrakcji na Orange Gaming Event

Wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu pracowników Orange, a także ich rodzin i znajomych. W holu głównym Miasteczka można było sprawdzić najnowsze popularne gry na konsolach obecnej generacji oraz high-endowych komputerach od naszych partnerów. Każdy, kto w tamtej chwili pragnął chwili relaksu, mógł znaleźć coś dla siebie. Na stoisku Playstation gracze mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą aut sportowych w Gran Turismo, pobujać się po sieci w Spider-Man, rozegrać mecz w FC24, czy odwiedzić świat wirtualny za pomocą zestawu Playstation VR2. Po przeciwnej stronie stanął Xbox, ale atrakcje od obozu "zielonych" również były niezwykle ciekawe. Na tej strefie gracze mogli sprawdzić swoje umiejętności zarówno w FC24 jak i Forza Motorsport. Dla najlepszych przygotowano nagrody. *Nie żebym się chwalił, ale w Fifę całkiem nieźle mi poszło i sam coś wygrałem, także zapraszam do wspólnej gry online jeżeli ktoś jest chętny*.

orange gaming event 2

Nie przepadasz za graniem na padzie? Dla fanów PC też coś się znalazło. Zarówno przedstawiciele HP jak i MSI przygotowali stanowiska z grami motosportowymi jak i akcji. Tak samo jak i u wspomnianych wcześniej dostawców nie brakowało tu nagród i upominków dla graczy z najlepszymi wynikami.

Co najważniejsze - produkty wystawione na wydarzeniu dostępne są w sklepie Orange.

Gry bawią, ale i uczą - ciekawe statystyki i historie

Rozrywka rozrywką, ale na wydarzeniu nie brakowało interesujących paneli dyskusyjnych i wypowiedzi prelegentów. Michał Bobrowski - członek zarządu GryOnline oraz współzałożyciel Polish Gamers Observatory - przedstawił kilka ciekawych faktów na temat branży gamingowej. Z prezentacji dowiadujemy się, na przykład o tym, że dzieci wydają kieszonkowe głównie na gry, o powodach dla których dorośli jak i młodzież grają, a także z jakich urządzeń korzystają ankietowani. Wydawać się może, że gaming to kategoria rozrywki zdominowana przez mężczyzn. Nic bardziej mylnego! 47% polskich graczy to kobiety. Co ciekawe, zdecydowanie więcej pań interesuje się grami mobilnymi i przeglądarkowymi, niż przeznaczonymi na konsole czy komputery.

Na scenie wystąpił również Szymon Kubiak, który posiada wieloletnie doświadczenie w promocji gamingu oraz prowadzenia kampanii reklamowych. Opowiedział nie tylko o potędze rynku gier komputerowych i schematach działania tego biznesu, ale również swoją własną historię - jak gaming wpłynął na jego życie. Według niego doczekaliśmy się czasów, w których zainteresowanie "gaming" wpisane w CV ma realny wpływ na wartość na rynku pracy.

Łukasz Maciaszek, twórca Cloud Gaming Polska, opowiedział natomiast o przyszłości gamingu w kontekście grania w chmurze. Co ciekawe, wielu producentów widzi potencjał w tej technologii nie ze względu tylko na łatwy dostęp do gier, ale również na aspekt ekologiczny. Cloud Gaming jest takim rozwiązaniem.

Co łączy gaming z Orange? Oferta Boosteroid

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był panel dyskusyjny. W trakcie jego trwania, Jan Chrostowski (Wydział Zarządzania Ofertą Orange Polska) oraz Marcin Staranowicz (media Orange Polska) dyskutowali na temat rozwoju oferty gamingowej w Orange. Jako dostawcy światłowodu widzimy potencjał w rozwoju Cloud Gamingu, dlatego weszliśmy we współpracę z Boosteroid.

Boosteroid to nowa, zyskująca uznanie i popularność, międzynarodowa firma, mająca mocne portfolio obsługi gier w chmurze. Oferuje wypożyczenie mocy obliczeniowej stacji roboczych – w formie „zdalnego komputera/pulpitu”. Można to połączyć z kontem na platformach dystrybucji cyfrowej, zapewniając szybki dostęp do gier. Nie jest wymagany ani sprzęt, ani żadna instalacja. Firma gwarantuje możliwość grania dosłownie wszędzie i na wszystkim. To spore ułatwienie dla użytkowników, którzy nie muszą mieć profesjonalnego, drogiego sprzętu komputerowego, co dawniej było niezbędną rzeczą i podstawą. Teraz wystarczy Boosteroid oraz dostęp do szybkiego internetu – o to właśnie zatroszczy się Orange.

Na sam koniec chciałbym podziękować za całe wydarzenie organizatorowi. Jarosław Stępień (Brand Manager z Marketingu B2C) pokazał zarówno swoją jak i naszej firmy pasję do gamingu.


Rozrywka

Grudzień z dobrym kinem w Orange VOD

Beata Giska Beata Giska
02 grudnia 2023
Grudzień z dobrym kinem w Orange VOD

Mistrzowskie produkcje w gwiazdorskich obsadach, mnóstwo przebojowego kina familijnego i sporą dawkę akcji znajdziecie w grudniu, w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go. Nie przegapcie takich produkcji, jak: „Oppenheimer”, „Psi Patrol: Wielki film”, „Wszystko wszędzie naraz” czy „Moje wielkie greckie wesele 3”.

Familijnie i z humorem

8 grudnia polecamy wzruszający film familijny pt.: „Lassie. Nowe Przygody”. To nowa część, chwytającej za serce historii o wielkiej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka collie. Tym razem zobaczycie, jak dzielna ekipa wyrusza na poszukiwania zaginionego, małego czworonoga.

Także 8 grudnia czeka na Was mruczące kino! Zobaczcie przebojową produkcję pt.: „Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy” o małym kocie, który razem ze swoją zwariowaną brygadą, wyrusza na wyprawę pełną szalonych przygód.

15 grudnia obejrzyjcie fantastyczną animację pt.: „Kosmici w mojej szkole”. To opowieść o miniaturowych Obcych, którzy przez przypadek trafili do… mózgu nastoletniego chłopca. Delikatnie mówiąc to sytuacja niekomfortowa, a będzie… jeszcze gorzej. Wkrótce przyjdzie im się wspólnie zmierzyć z wielkim, galaktycznym zagrożeniem.

Z kolei 26 grudnia czworonożni „stróże prawa” zameldują się w Orange VOD, w hicie „Psi Patrol: Wielki film”. Dodajmy, że to kontynuacja bajki z 2021 roku o rezolutnych szczeniakach, znanych z uwielbianego przez dzieci na całym świecie serialu animowanego. Tym razem dzielna ekipa, przez przypadek, zyskuje kosmiczne moce i będzie musiała stanąć łapę w łapę, aby powstrzymać niezwykle groźnych złoczyńców i uratować swoje miasto.

A już 28 grudnia włączcie komedię „Moje wielkie greckie wesele 3” i poznajcie dalsze losy rodziny Portokalosów oraz Millerów. To nowa część światowego fenomenu, który już w 2002 roku podbił serca widzów na całym świecie. Tym razem zwariowana rodzinka wyrusza na zjazd rodzinny do Grecji. Na miejscu wszyscy poznają zaskakujące tajemnice przodków. Jakie? Przekonajcie się lepiej sami.

Na podstawie prawdziwych wydarzeń

4 grudnia obejrzyjcie polski dramat biograficzny pt.: „Raport Pileckiego”. To poruszająca opowieść o życiu, bohaterskich czynach i tragicznej śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, który podczas II wojny światowej podjął próbę opisania oraz przekazania światu informacji o Holokauście.

Także od 4 grudnia zobaczcie inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami produkcję pt.: „Święty”, w której zagrali m.in.: Mateusz Kościukiewicz i Leszek Lichota. To historia śledztwa w sprawie brawurowej kradzieży figury Świętego Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w latach 80-tych.

Z kolei 5 grudnia polecamy dramat pt.: „BlackBerry”. Poznajcie, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, historię wielkiego sukcesu i spektakularnej klęski firmy, odpowiedzialnej za wynalezienie smartfona.

Już 7 grudnia polecamy film, o którym mówili fani kina na całym świecie. Zobaczcie dramat biograficzny pt.: „Oppenheimer”, najnowszą produkcję w reżyserii Christophera Nolana. To pełen rozmachu, emocjonujący oraz budzący niepokój film o życiu i dokonaniach amerykańskiego naukowca Roberta Oppenheimera, który był jednym z twórców bomby atomowej.

A już 8 grudnia możecie poznać surrealistyczny świat malarskiego geniusza! Obejrzyjcie doskonałą produkcję pt.: „Daliland”, w którym główną rolę zagrał Ben Kingsley. To niezwykła opowieść o życiu i twórczości Salvadora Dali, jednego z najsłynniejszych artystów wszech czasów.

Niezwykła akcja!

Od 1 grudnia polecamy „Wszystko wszędzie naraz”, nagrodzoną siedmioma Oscarami® produkcję, w której wystąpili Michelle Yeoh, Jamie Lee Curtis i Ke Huy Quan. To niezwykłe i „szalone” połączenie kina science-fiction, akcji oraz komedii. Poznajcie historię Evelyn, zwyczajnej kobiety w średnim wieku, która niespodziewanie dostaje klucz do „multiwersum”, dzięki czemu może poznać wszystkie swoje wcielenia z innych światów. Wkrótce jednak przyjdzie jej stoczyć walkę z mrocznymi siłami, które czyhają na jej rodzinę. Czy bohaterka zdoła ocalić bliskich? Uwierzcie nam, w tym filmie zaskoczy Was wszystko naraz! 

Z kolei 21 grudnia zapraszamy na produkcję pt.: „Niezniszczalni 4”. To czwarta już część, uwielbianej przez widzów kina akcji serii. W filmie wystąpiły takie gwiazdy, jak: Jason Statham, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren czy Megan Fox. Stara gwardia twardzieli powraca i tym razem musi zapobiec wojnie między największymi mocarstwami świata. Czy im się to uda? 26 grudnia nie przegapcie komedii sensacyjnej pt.: „Freelance”, w której pierwsze skrzypce grają John Cena i Alison Brie. To historia byłego agenta sił specjalnych, który nie ma chęci na „normalną pracę”. Przyjmuje zatem posadę ochroniarza znanej dziennikarki, która zamierza przeprowadzić wywiad z bezwzględnym dyktatorem. Sprawy się komplikują, kiedy podczas tej rozmowy, w kraju wybucha zamach stanu. Cała trójka musi uciekać do dżungli. Czy uda im się przetrwać?


Oferta

Wybrałam dla Was prezenty świąteczne ze sklepu Orange

Kasia Barys Kasia Barys
02 grudnia 2023
Wybrałam dla Was prezenty świąteczne ze sklepu Orange

Mikołajki za chwilę a święta tuż tuż. Sama mam problem co kupić pod choinkę dzieciom młodszym i starszym. Chciałabym trafić w ich gusta i potrzeby. Trochę poszperałam na internetowym sklepie Orange i mam kilka pomysłów. Słuchawki, smartwatche, coś dla młodego gamera. W różnych widełkach cenowych. Może i Wy skorzystacie z tego, co znalazłam dla siebie. Oto nasz prezentownik świąteczny.

Dla fana muzyki

Myślałam o słuchawkach. Zrobiłam mały research i wg mnie najlepsze na małe ucho będą słuchawki nauszne.  Obejmują całe ucho od strony zewnętrznej, a głośniki zazwyczaj połączone są pałąkiem. Często zapewnią Ci dźwięk wyższej jakości, a ich wpływ na słuch jest zwykle mniejszy.

Coraz większą popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe, głównie ze względu na ich wygodę.  Najczęściej transmisja dźwięku opiera się na technologii Bluetooth. Słuchawki BT (skrót od Bluetooth) nie mają więc kabli, które często się plączą. Można oddalić się w nich nawet na wiele metrów od urządzenia generującego dźwięk i nadal cieszyć się ulubiona muzyką. Co ważne – producenci wprowadzają na rynek coraz bardziej zaawansowane technologicznie słuchawki Bluetooth, których dźwięk jest już naprawdę wysokiej jakości. Ja wybrałam te. Cena jest przystępna a słuchawki markowe

Lampka dla dzieci

Młodsze dzieci mogą mieć kłopot z zasypianiem po ciemku. Ta urocza myszka to lampka nocna z funkcją czasowego wyłącznika oraz zegara z alarmem. Silikonowa lampka jest zarówno idealnym towarzyszem snu, jak i miłym elementem wystroju pokoju dziecka. Zmieści się na każdej szafce nocnej, biurku czy parapecie. Sprawdzi się zarówno jako funkcjonalna lampka, zegar ale i ozdoba pokoju. Wykonana jest z bezpiecznych materiałów, specjalnie z myślą o najmłodszych. Z opcją ustawienia barwy światła, sterowania czasem i ustawienia alarmu. Bateria wystarcza nawet do 30 godzin

https://www.youtube.com/watch?embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.orange.pl%2F&source_ve_path=Mjg2NjQsMTY0NTAz&feature=emb_share&v=2452uQjTrxc

Dla młodego gamera

Klawiatura gamingowa przyda się tym nastolatkom, którzy lubią grać na komputerze. To jest typ klawiatury mechaniczna więc dedykowana szczególnie do gier. Dzięki małym rozmiarom, wzmocnionej konstrukcji z aluminiowym topem i odpinanemu przewodowi, świetnie się sprawdzi. Użytkownik może dopasować pod własne preferencje podświetlenie RGB — w pełni konfigurowalne, wraz z profilami — a także system makr przyspieszających wykonywanie określonych czynności m.in. w grach.

Do rekreacji

Etui na telefon specjalnie montowane na rower. Jest bardzo praktyczne, bo wodoodporne i w łatwy sposób można je umieścić na kierownicy roweru. Ułatwia, pomaga ale też dziecko nie sięga po telefon w trakcie jazdy, co jest niebezpieczne

https://www.orange.pl/esklep/akcesoria-samochodowe/winner-group/uchwyt-rowerowy-wg-6-cale--wodoodporny

Smartwatche i smartbandy

Tutaj wybór jakościowy i cenowy jest bardzo duży. Nowoczesne modele mogą z powodzeniem zastępować smartfony – umożliwiają szybką i wygodną komunikację. Na ekranie urządzenia można odczytać e-maile, SMS-y i powiadomienia z aplikacji, które przychodzą na sparowany telefon. Bardziej zaawansowany smartwatch dla dziecka pozwala również odbierać połączenia telefoniczne.

Rodzice mogą wykorzystać smartwatch dla dziecka lub opaskę do monitorowania lokalizacji – a dzięki lokalizacji GPS sprawdzić, czy maluch bezpiecznie dotarł ze szkoły do domu. Smartwatche i opaski doskonale nadają się do rejestrowania wyników sportowych. Ich wodoodporne i pyłoszczelne obudowy sprawiają, że mogą być wykorzystywane nawet w trudnych warunkach. 

https://youtu.be/NCwieV34mQw
Scroll to Top