Oferta

Orange dla graczy – łączymy siły z Boosteroid

Beata Giska Beata Giska
06 czerwca 2023
Orange dla graczy – łączymy siły z Boosteroid

Orange rozpoczął współpracę z firmą Boosteroid. To kolejny krok w stronę rozwoju naszej oferty dla graczy. Zapewnienie szybkiego internetu światłowodowego lub 5G, profesjonalnego sprzętu do gamingu, a także bogate zaplecze w chmurze to dopiero początek.

Kooperacja z firmą znaną w branży gier komputerowych ma na celu wdrożenie innowacyjnej usługi i wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Szczególnie tych, którzy cenią sobie dobrą rozrywkę.

Poznajcie Boosteroid

Boosteroid to nowa, zyskująca uznanie i popularność, międzynarodowa firma, mająca mocne portfolio obsługi gier w chmurze. Oferuje wypożyczenie mocy obliczeniowej stacji roboczych - w formie „zdalnego komputera/pulpitu”. Można to połączyć z kontem na platformach dystrybucji cyfrowej, zapewniając szybki dostęp do gier. Nie jest wymagany sprzęt, hardware, ani żadna instalacja. Firma gwarantuje możliwość grania dosłownie wszędzie i na wszystkim. To spore ułatwienie dla użytkowników, którzy nie muszą mieć profesjonalnego, drogiego sprzętu komputerowego, co dawniej było niezbędną rzeczą i podstawą. Teraz wystarczy Boosteroid oraz dostęp do szybkiego internetu - o to właśnie zatroszczy się Orange.

Klienci mogą wybierać oferty z najszybszym internetem światłowodowym: kupując sam światłowód dla domu lub decydować się na Orange Love – internet, telefon i telewizję (różne kanały i abonamenty w zależności od potrzeb; wszystko wygodnie na jednym rachunku). Granie w chmurze to także nowe możliwości dla klientów usług mobilnych. Teraz dzięki Boosteroid i szybkiemu internetowi 5G od Orange będą mogli cieszyć się ulubionymi grami również na smartfonie.

Strefa gracza w Orange

Dodatkowo w Orange działa strefa gracza, która oferuje profesjonalny sprzęt. Można wybierać specjalistyczne komputery, laptopy, konsole, akcesoria (klawiatury, myszki, słuchawki, kontrolery) albo postawić na Boosteroid - gromadząc w chmurze dodatkowe funkcjonalności i gry, nawet na starym czy tańszym oprogramowaniu. Atutem naszego partnera jest to, że oferuje bardzo dobrą jakość w relacji do niskiej ceny. A zakładając konto w serwisie dystrybucji cyfrowej, klienci otrzymują zaplecze techniczne. Mogą na nim uruchamiać darmowe gry, dokupować nowe tytuły online, czy korzystać z własnej biblioteki. Rozgrywki stremowane są na ekranach urządzeń – może to być smartfon, tablet itp. Każdy system operacyjny jest obsługiwany.

Zachęcamy do odwiedzenia strefy gracza, gdzie oprócz elektroniki i sprzętu komputerowego znajdzie się też strefa gamingowych porad. Można tam przeczytać o usługach Boosteroid, trafić na ich stronę, wykupić abonament. Warto śledzić też uważnie bloga, gdzie nasz ekspert - Bartosz Graczyk recenzuje gry i będzie też informować o naszych dalszych krokach, akcjach płynących ze współpracy z Boosteroid. Gamerzy mogą liczyć, w niedługiej przyszłości, na wiele niespodzianek!

PS. Na koniec dodam tylko, że współpraca między Boosteroid i Orange Polska nie byłaby możliwa dzięki wsparciu firmy Match-Maker Ventures, ekspertów w zakresie innowacji i wdrażania udanych partnerstw pomiędzy scaleupami i dużymi korporacjami.


Odpowiedzialny biznes

Jak zadbałem o komputer kiedy ledwo działał

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
05 czerwca 2023
Jak zadbałem o komputer kiedy ledwo działał

Podobno są mężczyźni, którzy lubią sprzątać. Cóż, podobno są też tacy, którzy nie boją się dentysty, pytanie zatem, czy wszystkim historiom trzeba wierzyć? Ale nie, czekajcie - jest jeden wyjątek, jeśli chodzi o sprzątanie. Wtedy, gdy chodzi o porządki, związane z komputerem.

Czyszczenie komputera to nie tylko usuwanie plików ze śmietnika. Jeżeli martwisz się o stan zabezpieczeń swojego sprzętu tak jak ja, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynności, które ostatnio przeprowadziłem na swoim komputerze. 

Zajrzyjmy do środka - komputer i kurz

Dyski można czyścić na dwa sposoby. Albo wirtualnie (software’owo), albo fizycznie. Ten drugi proces warto wykonać nie tylko na dyskach, ale w odniesieniu do całej jednostki. Raz na jakiś czas, nawet w trakcie przeprowadzania porządków domowych, warto sięgnąć po chusteczki z mikrofibry i sprężone powietrze. Te akcesoria możecie zakupić w wielu stacjonarnych sklepach Orange. Po co są nam potrzebne?

Zaglądaliście kiedyś do wnętrza komputera? Jeśli nie robiliście tego długo, istnieje możliwość, że kurz założył tam już związki zawodowe… A to nie dość, że paskudnie wygląda, może przede wszystkim źle wpłynąć na funkcjonowanie komputera, choćby ograniczając jego chłodzenie.

Chcąc pozbyć się kurzu, warto użyć sprężonego powietrza w aerozolu. Dlaczego? Ponieważ elementy wewnątrz komputera - czy to na płycie głównej, czy na kartach rozszerzeń, są zazwyczaj na wierzchu, w efekcie czego wystawione są na łatwe uszkodzenia. Podobnie może stać się ze złączami, gdy przetrzemy je zwykłą ścierką Chcesz chwycić w rękę zwykłą szmatkę i przetrzeć nią płytę główną? Nie radzę. Nie dość, że coś może pęknąć, to przede wszystkim narażasz komputer na wyładowanie elektrostatyczne, a w efekcie - zwarcie. Dlatego należy korzystać z nieinwazyjnego sposobu, którym jest użycie sprężonego powietrza. Gdy zaopatrzysz się w polecane akcesorium korzystaj z niego według instrukcji przedstawionej na pudełku.

Komputer ma mózg - chroń go pastą

Nie próbujcie wprowadzać tego w życie na sobie, tutaj akurat chodzi wyłącznie o kwestię komputera. Jego mózg, czyli procesor, przed problemami najlepiej chroni pasta… termoprzewodząca. Ale o niej za chwilę.

Jak na razie dużo mówiłem o temperaturze - niespodzianka! Nadal będę o niej wspominał bo jest to kluczowy czynnik wpływający na płynność działania dowolnego produktu technologii użytkowej. Nie bez powodu produkty Apple wstrzymują ładowanie, gdy temperatura jest zbyt wysoka. 

Procesor jest jednym z  podzespołów najbardziej wystawionych na wysoką temperaturę. Dlatego zazwyczaj na jego powierzchni wykłada się pastę termoprzewodzącą, która spaja go z wentylatorem. Aby się do niego dostać należy zdjąć wentylator, który zazwyczaj jest zamontowany za pomocą śrubek. Tutaj należy znaleźć odpowiedni wkręt i rozmontować element. Kolejnym krokiem jest nałożenie pasty na procesor. Jest kilka sposobów na wykonanie tej czynności. Można rozłożyć pastę w formie X po przekątnej procesora, lub w formie kropki, która pod wpływem temperatury rozprzestrzeni się na całej powierzchni. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Ponoć nasze otoczenie i porządek jaki utrzymujemy jest odzwierciedleniem stanu naszego umysłu. Podobnie może być w przypadku komputera osobistego. Należy zadbać nie tylko o bebechy, ale również o „umysł” komputera. Niestety ja je zaniedbałem. W pamięci mojego komputera pojawiło złośliwe oprogramowanie, które sprawiło mi sporo problemów. To był prawdopodobnie trojan, którego pobrałem w trakcie zbierania materiałów do montażu. Nie wykryło go nawet oprogramowanie antywirusowe. Takie sytuacje zagrażają nie tylko pamięci podręcznej, ale przede wszystkim bezpieczeństwu. Jak się przed tym bronić opowie nam mój kolega z redakcji - Rosiu, który jest specjalistą w tej dziedzinie.

Myśleć, przede wszystkim myśleć… Tak jak regularnie piszę na blogu, najlepszym antywirusem jesteśmy my sami. Programy ściągajmy z pewnych i legalnych źródeł. Te do montażu też, Bartku :-) Jeśli przyjdzie jakiś dziwny mail, którego się nie spodziewaliśmy, nie otwierajmy załącznika. Jeśli wpisujemy gdzieś login i hasło to spójrzmy przynajmniej na adres w pasku przeglądarki.

Resuscytacja komputera, czyli robimy format pamięci

Uwaga! To nie jest poradnik. Nie przeprowadzę Was krok po kroku po instalacji systemu, natomiast podzielę się z Wami moimi wrażeniami oraz ścieżką, jaką przeszedłem. W internecie w łatwy sposób można znaleźć informacje na temat omawianych procesów. 

Gdy nic już nie pomoże przy robieniu porządków w pamięci komputera, ostatecznością jest  przeprowadzenie formatu dysku. Właśnie taką podjąłem decyzję.

W przypadku komputerów z systemem Windows na pokładzie,by wykonać taką czynność, musimy posiadać kopię systemu operacyjnego oraz numer seryjny licencji (klucz). Po podłączeniu pendrive’a do komputera, musiałem go zresetować, aby w trakcie uruchamiania systemu przejść do BIOS-a, czyli mówiąc metaforycznie - „podświadomości” komputera. Tam wybieramy czynność, a w tym przypadku jest to ponowna instalacja systemu operacyjnego z zewnętrznego nośnika. 

Warto zaznaczyć - aby dostać się do BIOS-a należy kliknąć odpowiedni przycisk w szybkim czasie w trakcie rozruchu. Ten różni się w zależności od płyty głównej i jej producenta.

Po wybraniu takiej opcji jesteśmy przenoszeni do instalatora, gdzie krok po kroku w towarzystwie przyjemnego dla użytkownika interfejsu graficznego przechodzimy proces zapełniania dysku systemem operacyjnym. Warto zaznaczyć, że w tym momencie mamy możliwość stworzenia nowych partycji, czyli podzielenia pamięci na części (np: Dysk C; D; E etc). Po zainstalowaniu systemu warto zaopatrzyć się w najnowsze sterowniki, tak by komputer mógł działać w pełni sprawnie.  Warto zaznaczyć, że funkcja Windows Update jest w stanie samodzielnie znaleźć najważniejsze sterowniki do Twojego komputera, po podłączeniu do sieci.

Komputer wyczyszczony - co dalej?

To już zależy od Ciebie. Możesz zainstalować na nim oprogramowanie do pracy, gry czy zapełnić dysk ulubionymi utworami. Droga wolna, ale pamiętaj, żeby nie popełniać tych samych błędów, które doprowadziły o decyzji o formacie. 


Oferta

Hity VOD i darmowy kanał TV

Beata Giska Beata Giska
05 czerwca 2023
Hity VOD i darmowy kanał TV

Czerwiec w Orange obfituje w promocje i atrakcje. W ofercie telewizyjnej zaroi się od gorących, kinowych nowości, które będziecie mogli obejrzeć w domu. Nie zabraknie też czegoś dla najmłodszych, którzy od 1 czerwca mogą bezpłatnie korzystać z kanału Cartoonito - przeniesionego z Pakietu Komfortowego do Optymalnego w Love.

Przebojowe produkcje familijne, doskonałe filmy akcji oraz najciekawsze kino grozy znajdziecie w w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go.

Czerwcowe premiery VOD

Nie przegapcie takich hitów, jak: „John Wick 4”, „Asterix i Obelix: Imperium smoka”, „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” czy „Egzorcysta papieża”.

Chowajcie mleczne zęby, bo od 1 czerwca w Orange VOD króluje „Wróżka Zębuszka”. To pełna humoru i magii opowieść o młodej wróżce z krainy baśni, która marzy, żeby zostać pełnoprawną Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Sęk w tym, że bohaterka oblewa główny egzamin - z czarowania. Postanawia jednak udowodnić na co ją stać i w tajemnicy przed wszystkimi wyrusza do świata ludzi. Czy uda jej się zebrać kolekcję mleczaków i wrócić do baśniowej krainy?

Także od 1 czerwca polecamy uroczy i niezwykle wzruszający film familijny pt.: „Pimi z Krainy Tygrysów”. To historia o osieroconym chłopcu, który ratuje małą tygrysicę przed okrutnymi kłusownikami. Bohater zrobi wszystko, aby znaleźć bezpieczny dom dla siebie oraz nowej towarzyszki. Razem wyruszają w długą i niebezpieczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód oraz odnajdą prawdziwą przyjaźń.

A już 9 czerwca do Orange VOD dziarskim krokiem, wzmocnionym… magicznym napojem;) wkroczą najsłynniejsi Galowie na świecie – Asterix i Obelix. Tym razem, w hicie pt.: „Asterix i Obelix: Imperium smoka” zobaczycie, jak nasi nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby uratować chińską Cesarzową z rąk okrutnych wrogów. Sprawa nie będzie łatwa, a dodatkowo na horyzoncie pojawia się też odwieczny wróg Galów – Juliusz Cezar, który pragnie podbić orientalną krainę.

Od 2 czerwca polecamy przewrotną produkcję pt.: „W gorsecie”. To historia o pięknej i charyzmatycznej cesarzowej Elżbiecie, która po latach spędzonych na austriackim dworze, pełnym sztywnych reguł i zakazów, pragnie zmiany. Czy niemal 40-letnia Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

Jeśli chcecie poznać „wielki sekret Watykanu”, to już od 11 czerwca obejrzyjcie oparty na prawdziwych wspomnieniach, świetny thriller pt.: „Egzorcysta papieża”, w którym zagrał Russell Crowe. Główny egzorcysta Stolicy Apostolskiej udaje się do Hiszpanii, aby rozpocząć tam śledztwo w sprawie opętania młodego chłopca. Wkrótce na jaw wychodzą niepokojące fakty. Jakie? Sprawdźcie lepiej sami.

Przestępczy świat zamiera w przerażeniu, kiedy Keanu Reeves wkracza do akcji! Od 15 czerwca w Orange VOD zobaczcie megahit „John Wick 4”. Tym razem jeden z najlepszych płatnych zabójców w historii szykuje się do swojego ostatniego pojedynku. To starcie może dać mu wreszcie upragnioną wolność i… emeryturę. Z kim zmierzy się bohater? Nie zdradzimy, ale wiedzcie, że w tej produkcji znajdziecie jeszcze więcej akcji, intryg i czarnego humoru, niż sądziliście.

Z kolei już od 16 czerwca obejrzyjcie przewrotną produkcję pt.: „Najbardziej samotny chłopak na świecie”. Oliver mieszka sam, nie ma rodziny oraz przyjaciół i… uwielbia swoje życie. Problem w tym, że pracownicy opieki społecznej nie mogą tego zaakceptować. Stawiają bohaterowi ultimatum – albo znajdzie znajomych, albo trafi do placówki opiekuńczej. Co można zrobić w takiej sytuacji? Na przykład zaprzyjaźnić się z… rodziną zombie.

A od 29 czerwca mamy nie lada gratkę dla fanów jeden z najpopularniejszych gier na świecie. W naszej ofercie znajdziecie przebojową produkcję fantasy pt.: „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”, w której główną rolę zagrał Chris Pine. To pełna niesamowitości, przygód i błyskotliwego humoru opowieść o drobnym złodziejaszku i grupie poszukiwaczy przygód, którzy podążają śladem zaginionego reliktu. Po piętach depczą im jednak bardzo niebezpieczni ludzie.

https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2023/06/vod-czerwiec.mp4

Telewizja od Orange - Cartoonito w prezencie

Od 1 czerwca kanał dziecięcy Cartoonito z Pakietu komfortowego został przeniesiony do Pakietu Optymalnego, a tym samym do Orange Love Standard bez opłat. Pozycja kanału na dekoderze: 561.

Cartoonito, będący częścią Warner Bros. Discovery Kids & Family, to kanał telewizyjny skierowany do najmłodszych widzów, który dostarcza najlepsze animacje dla przedszkolaków, takie jak „Batwheels”, „Królik Bugs: nowe konstrukcje”, „Tomek i przyjaciele”, „Pająk Lucas” i wiele innych. Cartoonito jest miejscem wypełnionym śmiechem i pozytywną energią, w którym dzieci i ich rodziny mogą czuć się bezpiecznie wśród zaufanych bohaterów. Cartoonito wspiera potencjał każdego przedszkolaka poprzez celebrowanie jego wyjątkowości i zachęcanie go do traktowania innych z empatią, szacunkiem i uczciwością. Kanał oferuje doskonałą mieszankę nowoczesnych kreskówek ze świata kultowych marek Warner Bros. Discovery wyprodukowanych przez Warner Bros. Animation oraz Cartoon Network Studios.

Scroll to Top