Odpowiedzialny biznes

Co na to Adam Smith?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
28 maja 2009
Co na to Adam Smith?

Centrum im. Adama Smith`a przedstawiło kolejny raport dotyczący rynku telekomunikacyjnego. CAS odzywa się rzadko, ale kontrowersyjnie i zawsze zaprasza dziennikarzy, aby się tym pochwalić. Może jest w tym metoda na zaistnienie, może na coś innego. Nie wiem, ale jestem pewny, że imię Adama Smith`a w nazwie http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Smith zobowiązuje do rzetelności, wiedzy i ponadprzeciętnej refleksji. Tego wyraźnie brakuje. Najpierw wspomnę słynny raport o rzekomej szkodliwości rebrandingu Idei na Orange, zakończonej biznesowym sukcesem, czy promowanie bramek GSM, jako remedium na wysokie ceny F2M, których legalne używanie może być dyskusyjne. Teraz CAS wzięło się za podział TP, odkrywając najpierw m.in. że firma jest monopolistą i nie została sprywatyzowana. Dalej sugeruje podział na lokalne spółki oraz pozostawienie jednej dużej zajmującej się połączeniami międzymiastowymi i międzynarodowymi. Grzmi też, że gdyby TP miało konkurencję, to nie ograniczałoby inwestycji. Co więcej dziś regulator w wypowiedzi dla PAP zasugerował, że mogliśmy się twórczo przyłożyć do tego raportu, co jest kompletnym absurdem. Jak to wszystko czytam, mam wrażenie, że żyję w zupełnie innym matrixie. Na szczęście do realu sprowadzają mnie nie pigułki, ale kolejne promocje naszych konkurentów na broadband; informacje, że nasi rywale muszą ograniczać inwestycje, zwalniać pracowników i ciąć koszty oraz newsy o konsolidacji firm telekomunikacyjnych, które je wzmacniają i rozwijają. Ciekawe co na to wszystko powiedziałby Adam Smith? 


Odpowiedzialny biznes

Dickson Choto nam nie straszny

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
26 maja 2009
Dickson Choto nam nie straszny

Zabrakło kilka sekund, a Dickson Choto, Maciej Rybus, Łukasz Trałka i spółka załamani zeszliby z boiska pokonami przez okazyjnie skrzyknięty z pracowników zespół Orange.

tp-01.jpg

Nie pękliśmy przed zawodowcami, walka była ofiarna, a gola w finałowym meczu straciliśmy dosłownie w ostatniej akcji. Niestety w dogrywce nie daliśmy już rady i przegraliśmy 4:5. Mini turniej, bo grało się 10-minutowe mecze, 4 na 4 na małym boisku, był jedną z atrakcji inauguracji finałów wojewódzkich Orange Cup im. Marka Wielgusa, czyli jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce. Prócz gwiazd zaproszonych przez Pumę, zagrał też zespół PZPN i dziennikarzy.

 tp-03.jpg

Wszyscy występowali w koszulkach Gram Fair. To główna idea przyświęcająca turniejowi, który od wielu lat wspiera Grupa TP.

tp-04.jpg

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się ponad 2 tysiące zespołów chłopców i dziewcząt w wieku 11 lat i młodszych. Finał turnieju odbędzie się we wrześniu w Zamościu, a najlepsze zespoły w nagrodę pojadą obejrzeć na żywo mecz eliminacji do MŚ Czechy - Polska, który odbędzie się w Pradze. Na koniec trochę prywaty - strzeliłem 2 piękne gole i kiwnąłem Dicksona :-)

tp-02.jpg


Oferta

Od dziś kampania Minuty Non Stop

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
25 maja 2009
Od dziś kampania Minuty Non Stop

Od dziś ruszyła kampania reklamowa Minuty Non Stop w ofercie Nowe Orange Go. To jedna z ulubionych przez naszych klientów promocji i chcemy jeszcze bardziej ją upowszechnić. Przypomnę, że za regularne doładowania są dodatkowe minuty do wygadania, absolutnie do wszystkich. Zasada jest prosta. Za doładowanie 25 zł dostajesz 30 min.; 50 zł - 60 min.; 100 zł - 120 min. Wystarczy zasilać konto w odstępie maksymalnie 25 dni od poprzedniego doładowania za 25 złlub wyższego. Poniżej spot, który można oglądać w TV. Ponadto od 5 czerwca jego dłuższa, 45-sekundowa wersja pojawi się w kinach. Tak na marginesie pamiętajcie o akcji Środy z Orange :-) Ciekawostką jest, że spot reżyserowała Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland. Więcej info o autorce http://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Adamik

Scroll to Top