Odpowiedzialny biznes

Czy San Marino jest w stanie strzelić bramkę?

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
26 marca 2013
Czy San Marino jest w stanie strzelić bramkę?

Dzisiejszy mecz elektryzuje wszystkich kibiców. Powstają pytania, czy San Marino strzeli dziś pierwszą bramkę naszej reprezentacji? Do tej pory we wszystkich oficjalnych meczach reprezentacji mają ich całe... cztery. Ostatnią strzelili dziewięć lat temu. W towarzyskim meczu z Lichtensteinem.

Poniżej "ciekawa" historia polskiej reprezentacji przeciwko San Marino.

Na początek bramka zdobyta ręką przez Jana Furtoka w 1993 (wymęczone zwycięstwo 1:0 w Łodzi, także w eliminacjach MŚ):

I jeszcze obroniony rzut karny przez Łukasza Fabiańskiego:

 


Odpowiedzialny biznes

Reprezentacja under construction

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
25 marca 2013
Reprezentacja under construction

Teraz wystarczy tylko wygrać wszystkie mecze z tym na Wembley włącznie. Do tego musi być kilka innych korzystnych dla nas wyników i jedziemy na Mistrzostwa do Brazylii. W innym wypadku jedziemy najwyżej na wczasy. Co jest bardziej prawdopodobne - chyba nie trzeba pisać.

Po wyborach jesiennych do władz PZPN nowy prezes, Zbigniew Boniek mówił, że to będzie dla niego niespodzianką jeśli awansujemy do MŚ 2014, a celem jest awans do ME 2016. Niespodzianki chyba jednak nie będzie a my przystępujemy do naszego ulubionego sportu - czyli do budowania reprezentacji narodowej. Mamy dużo czasu, bo najbliższy mecz o punkty eliminacyjne ME 2016 dopiero w sierpniu 2014 - więc za półtora roku. Pytanie czy tylko my musimy oglądać proces budowania. Może przez ten czas odpocznijmy od piłki i jak ktoś da sygnał, że reprezentacja jest gotowa do oglądania to wtedy dopiero zasiądźmy na trybunach.

Na razie oglądać tego się nie da. Mecze z Urugwajem, Irlandią i wreszcie z Ukrainą pokazuje, że jesteśmy tam gdzie wskazuje nas ranking FIFA, czyli bliżej setnego niz pierwszego miejsca. Każdym kolejnym meczem pokazujemy, że FIFA co do nas się nie myli.

Dziś jest czas na myślenie, a być może trudne decyzje, jak i z kim budować reprezentację na koniec eliminacji do MŚ 2014 i całe eliminacje ME 2016. We Francji zagrają aż  24 drużyny i chyba nikt nie wyobraża sobie, że miałoby tam zabraknąć Polski. W takiej jednak dyspozycji jak w piątek wszystko jest niestety możliwe. Tylko kibiców szkoda.


Odpowiedzialny biznes

Zgarnij podróżniczy „Bilet na przyszłość”

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 marca 2013
Zgarnij podróżniczy „Bilet na przyszłość”

Podróże i poznawanie świata to fantastyczna pasja. Również moja, dlatego z przyjemnością podpromuję konkurs „Bilet na przyszłość”, który organizuje National Geographic, a Orange mu życzliwie patronuje. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł na realizację projektu podróżniczo-badawczego, którego celem będzie lepsze zrozumienie współczesnego świata. Zgłoszenia możecie nadsyłać do 28 kwietnia korzystając ze specjalnego formularza. Biorąc udział w plebiscycie Travelery 2012 możecie też wygrać 5 smartfonów Samsung Galaxy SIII mini, które ufundowaliśmy. Szczegóły dotyczące Travelerów 2012 tutaj. A dla tych z Was, którzy właśnie wybierają się za granicę polecam ofertę Orange Travel.

03025512f57650b2559313f46798d881f0d

Scroll to Top