;

Odpowiedzialny biznes

Czy wiesz, że mamy aż 3000 wolontariuszy? (7)

Bartosz Rymkiewicz

5 października 2018

Czy wiesz, że mamy aż 3000 wolontariuszy?
7

4 października nasza Fundacja obchodziła swoje 13 urodziny. To doskonały pretekst, aby podsumować jeden z najważniejszych aspektów jej działalności – wolontariat.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż program wolontariatu pracowniczego w Orange jest największym w Polsce. Rocznie aż 3000 pracowników angażuje się we własne projekty lub dołącza się do inicjatyw fundacji i innych aktywistów. Jeśli przeliczymy ich łączny czas pracy na standardowe 8 godzin, otrzymamy… 92 lata. Imponujące.

Projekty wolontariackie sięgają po niemal każdą tematykę i odpowiadają na rozmaite potrzeby. Niezwykle popularne są inicjatywy związane z działalnością fundacji, czyli edukacją technologiczną dzieci i młodzieży. – Uczę dzieci programować, poznajemy podstawy robotyki i razem tworzymy proste układy elektroniczne i roboty. Staram się zaszczepić w uczniach bakcyla techników-konstruktorów. Może w przyszłości skonstruują coś ciekawego? Cieszę się, że mogę się z nimi podzielić tą wiedzą, to bardzo przyjemne i inspirujące – mówi Robert Warzocha, ekspert R&D w Centrum Badawczo-Rozwojowym Orange Polska i jeden z wolontariuszy.

8 z 3000 wolontariuszy Orange podczas urodzin Fundacji w towarzystwie Jean-François Fallacher, prezesa Orange Polska i Ewy Krupy, prezesa Fundacji Orange

Na naszej urodzinowej gali, która odbyła się 4 października w Miasteczku Orange, wyróżniliśmy kilku wolontariuszy, którzy nadzwyczajnie zaangażowali się w swoje projekty w ostatnim roku. Warto wiedzieć, że tylko w 2018 roku, dzięki ich postawie, przeszkoliliśmy 7,5 tysiąca dzieci w całej Polsce z tego, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Bardzo, bardzo Wam dziękujemy!

Udostępnij: Czy wiesz, że mamy aż 3000 wolontariuszy?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 21:32 05-10-2018
    Gratulacje. Podziwiam Wasz projekt którym jest Fundacja Orange. Szkoda że w tamtym roku nie udało mi się zostać Orangowym Mikołajem, w tym roku też pewnie będzie ciężko, ale....kto wie :) Gratulacje dla ludzi którzy wkładają w to swoje serduszko.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Łukasz 08:07 07-10-2018
    Gratulacje,bardzo dobry pomysl z Fundacja.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Wwwwwwwwwww 05:34 09-10-2018
      Tak. Wolontariusze. Pracą za darmo. Wy w Orange za darmo chcecie też pracowników w salonach! (To też wolontariusze?). Ja np za darmo pracowałem u Was 2 tygodnie. Szef pewnie przyciągnął by to do miesiąca czy 2. Ale się nie dałem. Teraz pracuje w innej wypłacalnej firmie którą płaci i to na czas. Nie to co Orange! Nigdy więcej Orange!
      Odpowiedz
      • komentarz
        Piotr Domański 11:57 11-10-2018
        Opisz proszę sytuację i prześlij na mojego maila piotr.domanski2(at).orange.com, z chęcią pomogę. Zwróć jednak proszę uwagę, że pensje wypłacane są w przeważającej części przypadków raz na miesiąc, a nie co tydzień lub dwa. Nie znam szczegółów Twojej umowy, lecz ten element zwrócił moją uwagę.
        Odpowiedz
        • komentarz
          Wwwwwww 21:04 12-10-2018
          Problem w tym że tyle czasu byłem bez umowy. Cały czas mi obiecywali umowę Ale na tym się kończyło. Problem może być szerszy. Bo salon jest w galerii. Wykorzystują tu głównie osoby z niepełnosprawnością. Trzymają miesiąc czy 2. Zero umowy A potem wypad. Na szczęście teraz znalazłem innego uczciwego pracodawcę który dał umowę od pierwszego dnia pracy i wypłaca pensję na czas.
          Odpowiedz
  • komentarz
    Astis 09:37 22-10-2018
    Sam czuję się wolontariuszem Fundacji Orange. Nawet mam waszą koszulkę :) po akcji w szpitalu na zlocie. Wystarczy nas wszystkich skrzyknąć do akcji i jedsiemy ;) ???????
    Odpowiedz
  • komentarz
    MAURYCY 17:34 24-04-2019
    Ja nie wiedziałem, ale fajnie że jest was aż tylu!
    Odpowiedz

;

Inne

Zgarnij Sony Xperia XZ3 (18)

5 października 2018

Zgarnij Sony Xperia XZ3
18

Kolejny świetny smartfon wchodzi dzisiaj do sprzedaży w Orange. Sony Xperia XZ3, bo o niego chodzi nadal możecie kupić u nas w świetnym zestawie, który jeszcze niedawno zaprezentował Wojtek. Nadal jest on dostępny na stronie i będzie tak aż do wyczerpania zapasów.

Z tej okazji mamy dla Was także konkurs, w którym możecie ten świetny smartfon wygrać. Co prawda bez pozostałych świetnych dodatków, które dla Was w Orange mamy, ale sądzę, że telefon sam w sobie jest tak dobry, że trzeba się nad nim pochylić. Jeżeli po obejrzeniu rozmowy Wojtka z Krzyśkiem Kurkiem z Sony Polska spójrzcie na te parametry.  Po pierwsze aparat, o rozdzielczości 19 MP, mocno wspierany przez oprogramowanie telefonu, by zdjęcia wychodziły możliwie najlepsze. Do tego dochodzi możliwość kręcenia filmów w jakości 4K HDR. Dźwięk, jak to dźwięk w Sony – świetny. I ten ekran, wyposażony żywcem w technologie wyjętą z telewizorów Bravia.

I do tego nawiązujemy także w zadaniu konkursowym, które brzmi: Jeżeli Sony Xperia XZ3 to pierwszy smartfon Sony z technologią HDR OLED znaną z  telewizorów BRAVIA® to jaka jest najmniej oczywista technologia, która już istnieje i powinna trafić do smartfona.

Na odpowiedź macie czas do 15 października do końca dnia. Powinna być nie dłuższa niż 500 znaków, ale by dać Wam szanse na ciekawą odpowiedź możecie dodać w nim zdjęcie, a link do niego nie będzie liczył się do limitu znaków. Pamiętajcie jednak, że troszkę zawęźliliśmy listę miejsc, do których możecie linkować. Dlatego warto zajrzeć do regulaminu.

Bawcie się dobrze i walczcie o zwycięstwo, bo Sony Xperia XZ3 to kawał świetnego telefonu.

Regulamin. Warto przejrzeć, bo kilka spraw tam dopracyzowaliśmy. 

Aktualizacja [18:10, 22.10.2018]

Liczba odpowiedzi przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, ale udało się znaleźć tę najlepszą, choć łatwo nie było. Wygrał pomysł na airbag okraszony małym fotomontażem, który o godzinie 16:24, 14 października wrzuciła Karolina. Skontaktujemy się z Tobą!

Nagroda, przede wszystkim za pomysł, który może przekonać przeważającą cześć z użytkowników smartfonów, szczególnie patrząc na popękane ekraniki w rękach rodaków w komunikacji miejskiej. Gratulujemy, a pozostałych uczestników konkursu zapraszamy na kolejny konkurs na blogu!

Zbieranie zgłoszeń konkursowych już się zakończyło.

Zgłoszenia

komentarz
Mateusz 2018-10-15 23:58:51
Do smartfona powinna trafić technologia mobilna sieci 5G, która pozwoli na niesamowicie szybki przesył danych "bez zwiechy" 🙂
komentarz
Ariel 2018-10-15 23:58:32
Najmniej oczywista technologia, która powinna trafić do smartfona to poduszka powietrzna z czujnikiem spadania. Każdemu z nas wypadła komórka z dłoni, dlatego aby zwiększyć żywotność naszego smartfona przydałaby się poduszka wielokrotnego użytku. A propos użytku - trzeba używać polskiej złotej jesieni: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205839695947893&set=a.10203548510269683&type=3&theater
komentarz
Anna 2018-10-15 23:57:17
Wygięty ekran
komentarz
Bartosz 2018-10-15 23:56:52
Bardzo chętnie korzystałbym ze smartfona, który posiada pirometr czyli termometr punktowy, który wykorzystuje zjawisko promieniowania elektromagnetycznego. Szybkie sprawdzenie temparatury ciała? Zrobione. A może dylemat czy piwo jest odpowiednio zimne? Problem rozwiązany. Idealna woda na zielona herbatę, relaksującą kąpiel? W parę minut zdałem sobie sprawę jak użyteczna byłaby ta technologia w smartfonie w codziennym życiu.
komentarz
Maciej 2018-10-15 23:55:02
Smartfon powinien mieć możliwość mierzenia pacjentom chorującym na cukrzycę poziomu cukru we krwi w każdych warunkach, wbudowany mikroglukometr mógłby być im pomocny.
komentarz
Magdalena 2018-10-15 23:52:51
Elektroniczna niania z monitorem oddechu to technologia, którą docenili by rodzice - do wykorzystania w podróży, w domu i wszędzie gdzie się wybieramy z naszym maluchem. A dla fanów wakacji na campingu czy górskich wycieczek mały palnik indukcyjny - podgrzanie wody czy rozpuszczenie śniegu w niektórych warunkach mogłoby by być na wagę złota.
komentarz
Karolina 2018-10-15 23:48:43
Doładowywanie baterii za pomocą fotoogniwa, jak np. termometr. Doładowywanie ruchem dzięki zamontowaniu szyn, na których podczas ruchu zderzają się dwa elementy wytwarzając energię, np. podczas spaceru, biegu na autobus, itp. Taka opcja na pewno pomogłaby podtrzymać baterię i funkcjonalność telefonu przez kilka godzin dłużej.
komentarz
Marian 2018-10-15 23:48:30
Latarki LED 😉
komentarz
Michał 2018-10-15 23:46:10
Technologia XXI wieku czyli sztuczna... tinderigencja 😉 „Użytkowniku, profil wykorzystuje fałszywe zdjęcia, odradzam”. „Użytkowniku, na zdjęciach wykryto powyżej 2mm makijażu, zalecana ostrożność”. „Użytkowniku, profil odpowiada na 0,04% matchy, odradzam”. Na takie AI czekamy i takie ułatwi nam życie bardziej od map Google’a 😉 Niech Bravia odznacza BRAVE i niech ta odwaga pchnie nas w otchłań randkowania z najcenniejszym sojusznikiem – smartfonem inteligentniejszym od użytkowników 😉
komentarz
Jakub 2018-10-15 23:41:14
Idealną technologią, która doskonale sprawdziła by się w smartfonach byłby skaner chmury punktów. Jest to urządzenie pozwalające na dokładne odtworzenie skanowanej przestrzeni Działa to tak, jakby zamiast jednego dalmierza laserowego mieć ich nieskończenie wiele i na tej podstawie stworzyć model 3D. W smartfonach pozwoliłoby to na stworzenie idealnie dokładnych map, pomagało w planowaniu remontu oraz ostrzegało o zagrożeniach, które są niewidoczne za nami.
komentarz
Piotr 2018-10-15 23:39:20
Asystenci głosowi i tak ciągle nasłuchują, więc dlaczego nie mieliby robić tego inteligentnie? Rozpoznawanie głosu właściciela ułatwiłoby poszukiwanie zagubionego telefonu, jego odblokowanie i wykluczyło pomyłkowe reakcje na: "Siri! Graj Despacito" wykrzyczane w metrze przez dowcipnisia.
komentarz
Kamila 2018-10-15 23:25:01
Hologram lub obraz 3d
komentarz
Dagmara 2018-10-15 23:17:58
Sypkie, Stałe, Słodkie, Słone Odważyć Odważnie, Niebanalnie, Natychmiast Yest ciężko! eXpresowy pomiar ciężaru, wPrawdzie drobnego, symbolicznego, Efektywnie gramy mąki i jaj liczyć pozwoli, Rozterki na lotnisku z bagażem przegoni, Idealnie zabawi i nauczy gromadkę dzieci, A funkcja „TARA” zainteresowanie wznieci WAGA w smartfonie! Toż to technologia znana jak świat stary, Wyciągasz, ważysz, spory o ładunek łagodzisz, takie czary-mary, eXtra funkcja, która Z łatwością u3ma wszelkie dary. https://www.instagram.com/p/Bo9-8qRAFFE/?taken-by=dag.now
komentarz
Adrianna 2018-10-15 23:16:47
Technologia "Matki Polki." Tryb zaprogramowany na "zapindalanie" czyli robienie dziesięciu rzeczy jednocześnie - co ważne, nie zawieszając się przy tym. Każda matka polka nie miewa uszkodzeń w swoim wewnętrznym androidzie, idealnie działa jej funkcja kalendarza, tworzenia list zakupów czy tłumacza google ( język dziecka --> język polski). Posiada też ona wbudowaną obszerną książkę kucharską i budzik na żądanie. Gdyby technologia współczesnej matki polski miała trafić do smartfona, były to po prostu smartfon doskonały! 🙂
komentarz
Monika 2018-10-15 23:11:56
hologramów
komentarz
Katarzyna 2018-10-15 23:05:45
Można by powiedzieć: Brawo za Bravię w Xperii! Uwielbiam smartfony SONY, a moja ręka czuje się niekompletna od kiedy dowiedziałam się o najnowszej Xperii XZ3… https://www.instagram.com/p/Bo99TtHAn10/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1a3g3qu9fna0o Cóż chcieć jeszcze od smatfona? Myślę, że funkcja rzutnika byłaby świetnym udogodnieniem dla miłośników kina. Rzutnik taki, mógłby być umiejscowiony obok obiektywu, albo w latarce/flashu. Pozostałoby wtedy skierować smartfona na ścianę i oglądać filmy na „wielkim ekranie”.
komentarz
Emil 2018-10-15 23:05:27
Aktualne trendy w upowszechnianiu się zdrowego stylu życia to szansa, z której producenci smartfonów po prostu muszą skorzystać! Wyobraź sobie, że możesz sprawdzić ile kalorii oraz składników odżywczych jest w każdym twoim posiłku. Wszystko dzięki telefonowi wyposażonego w skaner połączony z inteligentnym oprogramowaniem. Urządzenia tego typu istnieją i wprost czekają na zaimplementowanie ich w nowoczesnym smartfonie. A jego możliwości ułatwią życie sportowcom i diabetykom na całym świecie. www.instagram.com/p/Bo9w_81FgU8
komentarz
Dominika 2018-10-15 23:05:00
Skaner do sparwdzania banknotow. Lampa UV, ktora moglaby posluzyc do podswietlania banknotow w celu sprawdzenia ich wiarygodnosci.
komentarz
Michał 2018-10-15 23:04:43
Są w telefonach funkcję pozorujące dzwoniący telefon, by w razie niezbyt miłego rozmówcy w rzeczywistości mów łatwo mu się wyrwać, fajnie by było by telefony rozpoznawały osoby z którymi rozmawiamy i razie potrzeby - jak taka rozmowa z nielubianą osobą trwała za długo pozorował by ważny telefon by mieć wymówkę oderwania się od takiej osoby.
komentarz
Michał 2018-10-15 23:03:31
Obecnie panuje ogromna moda na zdrowy styl życia. Za etykiety BIO często płacimy dużo więcej niż za produkt bez tego oznaczenia. Stąd moim zdaniem do smartfona powinna trafić chromatografia cieczowa ze spektrometrią mas. Tej nieoczywiście brzmiącej technologii używają żywieniowe laboratoria do określania stężeń różnych substancji. Dzięki takiej implementacji każdy z nas uzyska szansę sprawdzenia czy kupowany produkt nie miał kontaktu np. z pestycydami, a jeśli tak to jakie jest ich stężenie. https://www.instagram.com/p/Bo92ScOnlfd/
komentarz
Cecylia 2018-10-15 22:57:54
Teleskop - istnieje od wielu lat i nikt nie pozwolił sobie na połączenie ze smartfonem... 🙂 Przecież podróże w kosmos to kwestia kilku lat. Żyjemy w świecie realnym, wirtualnym, czasem w świecie niekończących się marzeń, możemy dzięki smartfonom sprawdzić jaka jest pogoda na drugim końcu Świata i jak ten Koniec Świata wygląda Trzeba dopuścić własne myśli i myśli technologiczne, że kosmos będzie kolejny do poznawania.. Dlatego pozwólmy naszym smartfonom patrzeć jeszcze dalej 🙂
komentarz
Jakub 2018-10-15 22:57:32
Na HDR OLED patrzeć chcemy dzień cały, W gry grać,oglądać i czytać kawały. By sprostać potrzebom i procka nie spalić, Turbinę załóżmy! - zacznijmy się chwalić, Że powietrze tłoczone telefon nam schładza, I moc nam podnosi, grafice dogadza! I znów konkurencje zostawimy w tyle, Bo telefon z turbo posiadać jest mile! Mą Compact Xperię uturbił bym chętnie, Bo Sony uwielbiam wręcz nieprzeciętnie!
komentarz
Jessica 2018-10-15 22:56:48
By można było wracać usunięte wiadomości lub usunięte zdjęcia. By był jakiś termin np. Miesiąc do wrócenia zdjęć
komentarz
Kinga 2018-10-15 22:51:49
Smartfon z wysuwanym padem. Podczas gdy umilamy sobie czas gierkami i każdy lubi zagrać czy to w wyścigi, ułożyć klocki czy strzelankę, to miło byłoby wygodnie grać na smartfonie. Dzięki temu idealny byłby mini kontroler rodem z sony playstation. Mega rozwiązanie 🙂
komentarz
Natalia 2018-10-15 22:50:53
Telefony mogłyby mieć funkcję drona, dzięki której unosiłyby się kilka metrów nad ziemią. Telefon dzięki, wbudowanej lub dodatkowej funkcji mógłby nie tylko nagrywać filmy ale robić zdjęcia z dowolnej odległości. Selfie zyskałoby całkiem nowe znaczenie. Ujęcia nie ograniczałby ani selfie stick, ani za krótka ręka. Do łapania chwil nie potrzebna byłaby przypadkowa osoba tylko mały pilot. Można byłoby zapisywać najpiękniejsze chwilę, będąc samemu, we dwoje bądź z rodziną Byłaby to ewolucja w telefonach oraz fotografii, a uwiecznianie wspomnień stało by się dużo prostsze. https://www.instagram.com/p/Bo9714kHuCc/?hl=pl&taken-by=natalia_byrdy
komentarz
Mateusz 2018-10-15 22:49:29
Chciałem tylko napisać, że w moim zgłoszeniu z 2018-10-15 20:08:33 na końcu znajduje się link --> goo.gl/hU13qY, który kieruje do mojego Twittera --> https://twitter.com/andzi18/status/1051895822546362368 Pozdrawiam!
komentarz
Zbigniew 2018-10-15 22:44:28
Jeszcze do dziś technologia auto reverse jest dla mnie niezapomniana dzięki niej w kółko krążyła muzyka ukochana lecz to mega bass jest tą z walkmana która jest dla mnie niepokonana. Słuchawki na uszach i mega bass to był tamtych lat wypas. Nie jakieś tam słuchawki dokanałowe tylko z gąbkami i kabłonkowe tylko wrzućcie mega bass do smartfona niech ta technologia będzie pochwalona
komentarz
Julita 2018-10-15 22:40:55
Świetną i bardzo przydatną technologią byłby druk zdjęcia od razu po zrobieniu. W tych czasach łudzę są tak bardzo zabiegani, wiec myśle, ze byłaby to przydatna opcja, która rozprzechstrzeniłaby się na cały świat.
komentarz
Adam 2018-10-15 22:30:51
Czujnik czadu (tlenku węgla), ostrzegający o pojawieniu się w powietrzu tlenku węgla z możliwością zawiadomienia po upływie określonego czasu odpowiednich służ ratunkowych.
komentarz
Paweł 2018-10-15 22:29:32
Powinien powstać smartfon który mógłby być podładowywany promieniami słonecznymi. Taka 'hybryda' wśrod smartfonów 😉
komentarz
Martyna 2018-10-15 22:24:35
Myślę że w smartfonach powino zastosować metodę ładowania telefonu za pomocą paneli solarnych. W trakcie dnia gdy telefon nie potrzebny kładziemy na parapet na slonce i bateria naładowana.
komentarz
Marek 2018-10-15 22:23:38
Skoro telefon może służyć za środek płatności, to czemu miałby nie być kluczem do różnych drzwi? Oczywiście takich zabezpieczonych elektronicznym zamkiem. Nie musisz się zadręczać, gdzie zostawiłeś te cholerne klucze. Telefon masz zawsze przy sobie i cały czas czujesz go w kieszeni. Wchodzisz z nim do domu, do samochodu. Telefon-klucz, to oczywista oczywistość, a Xperia spokojnie to udźwignie.
komentarz
Maciej 2018-10-15 22:13:57
Miłego słuchania: https://www.facebook.com/100001714643637/videos/vb.100001714643637/2071582829575518/?type=2&theater&notif_t=video_processed&notif_id=1539634243818121 Gdy gwiezdne pyłki pięknie szybują, na cały salon w mig wylatują, wszystkie postaci na pierwszym planie, stoją przed nami tu – na dywanie! A kiedy pocisk jest wystrzelony, W stronę ekranu, ja wystraszony, Szybko się schylam i nie dostaję, Tak właśnie efekt 3d powstaje. Technologicznie wszyscy to znamy, Choć dzisiaj rzadko już używamy, A skoro z SONY TV matryca, Niech trójwymiarem nas znów zachwyca! Nieoczywiste więc nagrywanie, W 3d slow motion niechaj się stanie!!!
komentarz
Darek 2018-10-15 22:08:01
Smartfon z funkcją broni sonicznej (np. modyfikacja technologii Long Range Acoustic Device) umożliwiającej generowanie ukierunkowanej fali dźwiękowej o częstotliwości ogłuszającej napastnika na kilka chwil umożliwiając ucieczkę z miejsca zagrożenia (jednocześnie generowana jest wiadomość na policję o użyciu tej funkcji wraz z podaniem dokładnej lokalizacji i zdjęcia napastnika). Osobisty ochroniarz zamiast gazu pieprzowego!
komentarz
Aleksandra 2018-10-15 22:06:46
Do smartfona powinna trafić funkcja spełniająca to samo zadanie, które wykonuje cyfrowy dalmierz laserowy. Nie rzadko mam sytuację kiedy chciałabym sprawdzić ile mierzy dany odcinek i nie chcę tego robić przy pomocy takiej aplikacji jak endomondo czy coś podobnego, bo nie będzie to tak dokładne. Mając taki miernik odległości w telefonie często rozwiązywałoby to moje problemy z pomiarami w codziennym życiu. Niby tylko miernik, ale ile zachodu byłoby żeby wcisnąć coś takiego do smartfona.
komentarz
Darek 2018-10-15 22:05:12
Smartfon mógłby mieć giętki OLED jako etui telefonu. Inteligentny skin. Praktycznie cała obudowa telefonu będzie jednym wyświetlaczem, co umożliwi generowanie na jego powierzchni dowolnej grafiki czyli możliwość wyboru dynamicznego obrazu w każdej chwili i na każde żądanie lub zgodnie z zaprogramowanym trybem. Nieograniczone możliwości personalizacji designu
komentarz
Darek 2018-10-15 22:02:44
Do smartfona powinna trafić technologia głośników kierunkowych będących źródłem fali płaskiej (np. modyfikacja technologii ZonarSound). Telefon skieruje wiązkę fali płaskiej dźwięku po uprzednim rozpoznaniu położenia głowy użytkownika uniemożliwiając lub mocno ograniczając słyszenie dźwięku przez osoby postronne. Uzyskamy wtedy telefon głośnomówiący, ale słyszalny tylko przez właściciela. Dość słuchawek w uszach, na uszach czy za uszami!
komentarz
Kamil 2018-10-15 21:57:39
Teleportacja. To byłoby to. Chcesz pokazać komuś zdjęcia, filmy, jakieś gry, aplikacje że swego smartfona to nie musisz przesyłać MMSem, przez bluetooth, przez kabel czy cokolwiek. Teleportujesz telefon i gotowe.
komentarz
piotr 2018-10-15 21:56:37
Dla mnie technologię, którą chętnie bym widział w smartfonie to technologia 4k. Strukturalnie powinna dać efekt żywego obrazu i odtwarzać jakość 1:1
komentarz
Marcin 2018-10-15 21:52:01
Hologram. Myślę że to może w dużym stopniu podnieść atrakcyjność uzywania telefonow. Co więcej oglądanie filmów mogło by wejść na inny poziom bez konieczności kozystania z google vr
komentarz
Anna 2018-10-15 21:51:48
Widziałam kiedyś w jednym z chińskich smartfonów bardzo ciekawą technologię, która jak widać nie została dobrze wypromowana, bo jest GENIALNA! Aby uzyskać jak największy ekran przy jak najcieńszych ramkach, Sony Xperia XZ3 mógłby wzorem mojej inspiracji schować aparat przedni...W jaki sposób? Aparat do selfie schować w górnej krawędzi obudowy, który wysuwałby się kiedy użytkownik chciałby zrobić zdjęcie. Innowacyjne? Na pewno! A jak znam ludzi, taka technologia w flagowcu NA BANK się sprzeda...$$$
komentarz
Iwona 2018-10-15 21:50:47
W telefonach brakuje funkcji termometru bezdotykowego. Mierzysz dziecu temperaturę, przeliczasz w kalkulatorze ile syropku na gorączkę musisz podać i dla rozweselenie puszczasz bajki w wersji 4K
komentarz
Sylwester 2018-10-15 21:48:08
Według mnie odpowiedź brzmi: Precyzyjnie zaprojektowana antena GSM/WIFI. Aby w ramach ilości znaków się zmieścić, postanowiłem na zdjęciu pomysł ten streścić: https://zapodaj.net/08b9c8786a807.jpg.html
komentarz
Konrad 2018-10-15 21:45:30
Technologia golenia. Zapomniałeś ogolić się przed ważnym spotkaniem? Pachy przed wejściem na basen prezentują się mało estetycznie? Ogól się telefonem! W jednej z krawędzi smartfona wystarczy umieścić trymer golarki, który siłą wibracji telefonu zostanie wprawiony w ruch. Shavefon w czystej postaci.
komentarz
Mariusz 2018-10-15 21:40:16
Z z niebanalne obrazem rodem z nieba
komentarz
Sylwia 2018-10-15 21:39:06
Pomiar temperatury ciała za pomocą smartfona.W dobie technologii bezdotykowych termometrów i smartfona spełniającego często urządzenia 10w1 tej funkcji zdecydowanie mi brakuje.Aplikacja informującq o gorączce mojego dziecka zdecydowanoe ułatwiłaby mi codzienne życie.
komentarz
Szczepan 2018-10-15 21:36:44
Blokada alkoholowa, znana szczególnie kierowcom karanym za jazdę pod wpływem, tylko zamiast blokować zapłon, zabezpieczałaby przed wysyłaniem wiadomości i wykonywaniem połączeń na numery zdefiniowane na liście konaków jako wrażliwe, np. "Mama" a szczególnie "Eks". Alkosensor zintegrowany z mikrofonem i algorytm wykrywający chaotyczne ruchy palców na ekranie dotykowym uratują niejeden honor. Kto nie zna tego wstydu, niech pierwszy rzuci kamień!
komentarz
Sebastian 2018-10-15 21:33:33
Możliwość słuchania muzyki z YouTube podczas zablokowanego telefonu.
komentarz
Joanna 2018-10-15 21:31:59
HoloLens aplikacja która poprawi , każdemu życie. W szczególności tym którzy nie mają wyobraźni przestrzennej. Przykład mąż opowiada mi jak będzie wyglądał mój pokój po remoncie a ja tego po prostu "nie widzę" . Z taką aplikacją meblowanie i urządzanie będzie moją miłością 😀
komentarz
Katarzyna 2018-10-15 21:22:44
Po zapoznaniu się z recenzją telefonu uznałam, że jest to telefon PRAWIE idealny... Ale prawie robi ponoć wielką różnicę. Wydaje mi się że takim nieoczywistą technologią , która chyba nie przyszła nikomu do głowy jest rentgen. Wreszcie byłby koniec z długimi kolejkami do ortopedy i radiologii. Posiadacz takiego telefonu mógłby sam prześwietlić sobie ciało i zapisać zdjęcie na telefonie. To byłby przełom zarówno na rynku telefonów jak i w medycynie - istny PRZEŁOM! Link do zdjęcia: https://www.instagram.com/p/Bo9xn34gmY1/?taken-by=rosalinne112
komentarz
Maciej 2018-10-15 21:17:56
Szczerze przyznam, że moje życie ułatwiłaby mi możliwość programowania kart RFID w pamięci telefonu. Przez długi czas musiałem pamiętać o portfelu tylko i wyłącznie dlatego, że nosiłem tam kartę zbliżeniową do pracy. Karty płatnicze mamy już w telefonie, a karty rejestracji czasu pracy, karty parkingowe e.c.t. musimy nosić jak jaskiniowcy 😉 Tak niewiele, ale jak może ułatwić życie 😉
komentarz
Mariusz 2018-10-15 21:10:35
Najmniej oczywistą technologią jaka winna trafić do smartofonów jest wg mnie technologia neutralizacji promieniowania elektromagnetycznego. Póki co jest to technologia, rzec by można, eksperymentalna lecz z pewnością pożądana. Dlaczego najmniej oczywistą – żaden przecież producent smartofnów nie powie, że jego produkt może być potencjalnym zagrożeniem. Uważam jednak, że świadomość w tym zakresie zmienia się i ktoś kto pierwszy taką technologię wprowadzi będzie o dwa kroki przed konkurencją.
komentarz
Paweł 2018-10-15 21:09:14
To stara i bardzo powszechna technologia ale zastosowanie jej w smartfonach było by wręcz przełomem. Chodzi o magnetron emitujący mikrofale. Może ktoś powie, że to nic szczególnego ale pomyślmy jak szerokie może byś zastosowanie... od zagrzania śniadania kiedy autobus spóźnia się już od godziny po roztopienie lodu na szybie samochodu w mroźny poranek i wiele, wiele więcej. Chyba zaraz zejdę do garażu zmontować prototyp. https://www.instagram.com/p/Bo9wAj5ghVQ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=gi6dhv4rl3sn
komentarz
Sylwester 2018-10-15 21:05:05
Witam, Mój nr telefonu wywodzi się z sieci Orange (sieć rdzenna), który to, w obecnej chwili należy do sieci plus (do której to przeniosłem numer ze względu na dziewczynę, a teraz przyszłą żonę, lecz oboje wracamy do sieci Orange, ze względu na zasięg. Otóż... wg mnie brakuje drobiazgu w każdym smartfonie, który to wzmacniałby zasięg GSM/WIFI. Mowa o antence, która to znana jest z pierwszych wersji aparatów telefonicznych. I nie mam tu na myśli prostej, ręcznie wysuwanej, wystającej cząstce metalu, która psułaby wizerunek i design współczesnego smartfona. Mowa o precyzyjnie zaprojektowanej, niewidocznej w bryle aparatu telefonicznego antence, wysuwanej i chowanej za pomocą przycisku w głównym menu, która mogłaby działać jako wzmacniacz sygnału GSM lub WIFI sterowane osobnym przełącznikiem w oprogramowaniu. Istnym kunsztem projektowym byłoby użycie przegubu kulowego, który zredukowałby do minimum możliwość uszkodzenia takiej anteny. Tego właśnie brakuje we współczesnych smartfonach - brak zasięgu GSM na terenach mniej zaludnionych, bądź brak zasięgu WIFI, gdy chcemy pokazać jakiś materiał internetowy w ogródku znajomemu, a skończył się pakiet podstawowy internetu na telefonie oraz odległość od routera uniemożliwia nam połączenie się z siecią domową, bezprzewodową.
komentarz
Łukasz 2018-10-15 20:50:58
Sterowanie głosem.
komentarz
Michał 2018-10-15 20:33:33
Spieniacz do mleka. Serio. Nie wiem jak wielka jest przepaść technologiczna między ekranem OLED i turbowydajnymi podzespołami a spieniaczem, ale gdy rano w pracy wysiada to proste urządzenie, smutek gości na mym licu. Mały, kompaktowy, wysuwany gdzieś z boku... taki prosty gadżet, a ile szczęścia, no i efekty wizualne i smakowe niesamowite! https://www.instagram.com/p/Bo9rlGJFJeX/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=12auw1utsyoie
komentarz
Mateusz 2018-10-15 20:13:10
Moim zdaniem w telefonach ( głównie dla zawodowych kierowców np tirów) powinien byc zamontowany alkomat który jest zesparowany z elektronicznym kluczykiem do drzwi którym by szło odpalić samochód tylko wtedy gdy wynik pomiaru będzie zerowy lub w granicach dopuszczalnych przez nasz kraj. Myślę że do bardzo dobre połączenie które mogło być znacznie zmniejszyć jak nie i wyeliminować problem pijanych na drogach.
komentarz
Mateusz 2018-10-15 20:08:33
Każda pora jest dobra na bezalkoholowe piwo. Wiadomo, że te z butelki jest najlepsze, ale nie zawsze mamy czym je otworzyć. Kluczami, smartfonem, a może o ławkę? Są to skuteczne rozwiązania, ale łatwo coś wtedy uszkodzić. Moja propozycja to pokrycie smartfona grafenem, który jest najwytrzymalszym materiałem na świecie. Od teraz funkcjonalność telefonu zyska dodatkowy, ale jakże ważny atut. Przy okazji już nigdy nie będziemy narzekać na uszkodzony wyświetlacz, itp. Dwie pieczenie na jednym ogniu. goo.gl/hU13qY
komentarz
Marek 2018-10-15 19:53:03
Otwieranie, zamykanie i odpalanie samochodu za pomocą smartfona.
komentarz
Kamil 2018-10-15 19:51:02
Możliwość przesuwania palcem po ekranie smartfona jest naturalnym sposobem jego obsługi, jednak nie wszystkim dane jest tego doświadczyć. Osoby niepełnosprawne często mają ograniczone zdolności manualne, dlatego pomocna wydaje się technologia "sterowania wzrokiem", która z powodzeniem jest rozwijana i stosowana w nielicznych smartfonach. Pragnę aby w przyszłości ta technologia stała się standardem ułatwiając mojemu bratu i wszystkim niepełnosprawnym kontakt z całym pozbawionym barier światem.
komentarz
Jacek 2018-10-15 19:40:10
Nasze telefony mają coraz większe ekrany, a baterie nie wytrzymują całego dnia używania. Nosimy ze sobą ładowarki czy też banki energii aby wrazie potrzeby podładować. Jest to w pewnym sensie krok w tył, dawniej telefon domowy był cały czas podpięty do prądu,a teraz uzywamy nasze telefony ciągle ładując. Przyszło mi do głowy, że panele słoneczne to niesamowity wynalazek. Gdybyśmy mieli wbudowane panele w telefon moglibyśmy nie nosić ze sobą ładowarek i powerbanków. Nie dość że byłoby to wygodne to także przyjazne środowisku.
komentarz
Halina 2018-10-15 19:36:08
"Czad, że czacha dymi" - aż dziw, że tej technologii nie ma jeszcze w smartfonie. I nie chodzi mi tu o aplikację, ale bezpośredni czujnik czadu i dymu. Szczególnie ta technologia przydałaby się w sezonie grzewczym. A ponieważ telefon przez całą noc mamy w zasięgu ucha, alarm byłby naprawdę skuteczny. Dodatkowo smartfon mógłby wysyłać komunikat z adresem pod 112.
komentarz
Piotr 2018-10-15 19:23:08
"Wincyj aparatów!" Rozumiem cel ich stosowania, bo lubię fotografować, ale… gdyby tak jeden moduł, ale wszechstronny niczym przyzwoity kompakt, a grubości ok. 3mm? Są już prototypy soczewek z metamateriałów. To dopiero ciekawa technologia! Zero aberracji i zniekształceń. Zbędny autofocus, bo ostrość ustawia się po zrobieniu zdjęcia, co zapewnia niesamowitą szybkość i pewność, że fotka się uda. W dodatku wielkości matrycy nie ogranicza ogniskowa tradycyjnego obiektywu. Tu mój przykładowy “projekt”: https://www.instagram.com/p/Bo6tM_LgO2E/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=aki0padaw0ll
komentarz
Agata 2018-10-15 18:17:16
Najmniej oczywistą technologią która już istnieje i powinna trafić do smartfona jest technologia...3D! Technologia ta jest coraz mniej popularna w telewizorach, a dzięki wykorzystaniu jej w smartfonach miałaby szanse otrzymać drugie życie ! Na pewno duża grupa osób chciałaby oglądać filmy 3D na telefonie oraz grać w tego rodzaju gry, które mogłyby być dostępne w ramach oprogramowania telefonu.
komentarz
Cezary 2018-10-15 17:53:42
Chciałbym mieć możliwość lokalizacji mojego smartfona z innego urządzenia, chociażby smartwatcha. Zawsze się irytuję, kiedy muszę marnować czas na poszukiwania, bo wyleciało mi z głowy, gdzie go zostawiłem. Szybki podgląd na położenie, wraz z naprowadzaniem do niego byłby idealnym rozwiązaniem w tej kwestii. 🙂
komentarz
Jakub 2018-10-15 17:27:57
Moim zdaniem najlepsza technologią, która jeszcze nikt nie zastosowal w smartfonie a bardzo by była wygodną opcją by było zamieszczenie małego projektora oraz klawiatury wyswietlającej się reagujacą na dotyk Powiem szczerze pierwszy raz próbuję szans w konkursie i myślę że będzie dobrze 🙂
komentarz
Dawid 2018-10-15 16:52:23
Oczywiści niby takie banale ale gdyby była możliwość włożenia do telefonu pilota od telewizora który by się łączył z każdego rodzaju telefonem i była by funkcja przerzucania kanałów i operowaniem wszystkim za pomocą swojego smartfona 🙂 IDEALNIE
komentarz
Maciej 2018-10-15 16:52:10
Czy jesteś nowy w mieście? Czy wiesz czy jesteś bezpieczny? Chcesz poznać odpowiedź czym oddychasz? Sony XA8 ULTRA oprócz 5G, składanego 11,6 calowego ekranu, stereo głośników, posiada jeszcze coś unikatowego i niepowtarzalnego. Analizator powietrza. Mikro czujnik sprawdza czy nic Ci nie grozi, czy Twoi bliscy są bezpieczni. Kup już dziś* * wykrywa smog, czad, gaz. Czujnik należy regularnie czyścić. mikro filtry do analizatora należy wymieniać co 6 miesięcy-do kupienia osobno.
komentarz
Agnieszka 2018-10-15 16:15:57
Smartfony to nieodzowny element codzienności. Codzienności, którą trzeba w jakiś sposób zorganizować. Najlepiej w sprytny sposób. Coraz większą popularnością cieszą się smart speakery, które pomagają nam w domu. Myślę, że ta technologia sprawdzałaby się jeszcze lepiej i pełniej, gdybyśmy mogli z niej korzystać w każdych okolicznościach. To byłoby możliwe gdyby tą technologię przenieść do smartfonów.
komentarz
Maciej 2018-10-15 15:45:52
Chciałbym aby taki telefon jak Sony Xperia XZ3 mógł mieć składany ekran! Nie tylko z możliwościami dopasowania kąta wygięcia ale i również z całkowitym złożeniem się całego telefonu. Umożliwiłoby to nam lepsze korzystanie z niego ale i sprawiłoby że takie urządzenie jest super smukłe i mieści się w każdej kieszeni! 🙂
komentarz
Miljan 2018-10-15 15:43:21
A gdyby tak połączyć drona ze smartfonem? Chcemy coś nagrać z góry, aktywujemy śmigła i puszczamy go sterując pilotem, który byłby doczepiony do aparatu. Ta możliwość byłaby też przydatna, gdy leżymy w wannie, a nasz telefon dzwoni kilka metrów od nas czy gdy nam się zawieruszy i nie pamiętamy, gdzie go położyliśmy, bo wtedy wystarczyłoby wdusić przycisk ,,WRÓĆ!" na polocie i sam odnajdowałby właściciela, rozpoznając go np po tęczówce oka.
komentarz
Andrzej 2018-10-15 15:17:26
Czujnik ruchu który uruchamia sie gdy idziesz po chodniku z twarzą w telefonie i ostrzega cię przed przeszkodami takie rozwiązanie zapobiegło by wpadaniu pod auta
komentarz
Martyna 2018-10-15 14:27:13
Moi Drodzy! Nieśmiało pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze na zadany temat. Otóż z mojej perspektywy najmniej oczywistą technologią, która powinna w przyszłości trafić do smartfonów to: filtry oczyszczania powietrza! Oczywiście kwestią szczegółowego dopracowania jest ich: wielkość, umiejscowienie oraz przede wszystkim wydajność. Pomyślmy jednak, gdyby tak KAŻDY użytkownik smartfona miał taki filtr czy nie miałoby to realnego i pozytywnego wpływu na nasze powietrze? Mam nadzieję, że tak!
komentarz
Artur 2018-10-15 14:05:38
Moim zdaniem to zdolność do odczytywania stanu emocjonalnego właściciela. Jeśli jest w pozytywnym humorze, to uruchamia pozytywną muzykę, jeśli jest mu smutno, to taką do której chętnie wraca, czyli ją lubi, a jak lubi to humor mu się poprawi. kwestie techniczne są do uszczegółowienia, ale ogólnie to właśnie tak by działało. Technologia znana z samochodów.
komentarz
Wiesław 2018-10-15 14:02:24
Nawet BRAVIA nie poradzi sobie bez anteny. Smarfony mają anteny wewnątrz. A czy zdarzyło się Wam, że np. jadąc pociągiem albo spacerując po lesie zgubiliście zasięg ? Znacie radio z wysuwaną anteną ? Czasem taką antenę można wsunąć i nic nie będzie wystawać, a czasem rozsunąć i cyk - zasięg jest. Jak bardzo by to poprawiło komfort używania smartfonów. Tymczasem, co mi pozostanie z wielofunkcyjnej Xperii w podróży z PKP, jeśli zasięg zgubi się? A gdyby tak rozsunąć wówczas antenkę...
komentarz
Daniel 2018-10-15 13:57:47
Prawdziwą plagą, która dręczy człowieka, przez większą część roku są insekty tj. komary, meszki i muchy, które potrafią zepsuć urlop i odpoczynek po pracy na działce. Każdy mniej lub bardziej został pogryziony podczas wakacji przez te małe krwiożercze bestie. Dlatego w smartfonie powinna być zainstalowana technologia lampy, świetlówki UV-A, która emitując fale ultrafioletu w pełni bezpiecznego dla człowieka będzie wabiła insekty i skutecznie je eliminowała z otoczenia. Wolny czas jak nigdy dotąd będzie przyjemniejszy w odkomarzonym miejscu.
komentarz
Robert 2018-10-15 13:44:56
Noktowizor i rentgen w aparacie fotograficznym
komentarz
Wiktoria 2018-10-15 13:32:38
To jasne, że wszyscy uwielbiamy oglądać filmy i seriale, tak samo jak to, że wszyscy kochamy wygodę. Dlaczego więc ilekroć chcemy obejrzeć coś na telefonie musimy godzić się na kompromisy? Mrowienie w dłoniach od za długiego trzymania telefonu czy ból szyi od zginania karku? Obiad czy jeszcze pięć minut kolejnego odcinka? Rozwiązaniem tego problemu jest najbardziej nieoczywista z oczywistych technologii, plecki telefonu, które po dociśnięciu dałoby się przykleić do każdej powierzchni. pic.twitter.com/x5Tw39ZY4o
komentarz
Filip 2018-10-15 13:25:42
Jako, że polaroidy są od jakiegoś czasu w modzie, a zdjęcia które robią mają swój własny i niepowtarzalny charakter, myślę, że naprawdę ciekawą opcją byłaby możliwość natymiastowego wydrukowania zdjecia z telefonu. Mała, innowacyjna drukarka zdjęć bylaby wbudowana w urządzenie lub funkcjonowałaby w formie wymiennego modułu.
komentarz
Sławomir 2018-10-15 13:15:50
Myślę, że filtry HEPA. Często aparaty używane są w nieczystych warunkach, a to rozwiązanie pozwoliłoby na całkowite pozbycie się problemów z kurzem i pyłem wewnątrz telefonów 😉
komentarz
Mariusz 2018-10-15 12:55:34
Świetnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie w telefonach projektora. Na pewno dużo wygodniej oglądałoby się różne filmy wrzucają obraz na ścianę. Przy okazji oszczędzilibyśmy oczy.
komentarz
Alan 2018-10-15 12:47:47
Okulary VR powstały ponad 400 lat po wynalezieniu stereoskopu. Uważam, że powinno się skrócić czas czekania na dodanie projektorów do smartfonów do 124 lat od powstania projektora filmowego. Smartfony mają świetne głośniki i genialne kamery, a połączenie tych możliwości do projekcji filmowych, byłoby gwiazdką z nieba dla pasjonatów filmów, jak i dla przeróżnych form prezentacji. Byłoby to też podstawą do powstania w przyszłości hologramów i szerszej możliwości integracji ze światem wirtualnym.
komentarz
Krzysztof 2018-10-15 12:33:10
Wykrywanie zagrożenia i informowanie danego kontaktu o tarapatach. Jak wiemy świat nie jest całkiem biezpiczny i takie rozwiązanie w smartfonie mogłoby być kluczowe w nie których momentach w szczególności gdzie nie ma możliwości wysłania smsa czy zadzwonienia i ja osobiście byłbym pierwsza osobą która kupiłaby taki telefon.
komentarz
Ewa 2018-10-15 12:32:25
Sony Xperia XZ3 (6) jest iście widowiskowym,idealnym smartfonem i nie potrzeba mu dodatkowych narzędzi. Najmniej oczywista technologia,która powinna trafić ,to- dotykowy Developer,który intuicyjnie dostosuje aplikacje na żądanie użytkownika po to ,aby smartfon działał sprawniej,szybciej,precyzyjniej. Taka sztuczna inteligencja,byłaby na najwyższym poziomie technologicznym,wizualnym,oczywiście to wszystko w najlepszej jakości!
komentarz
Karolina 2018-10-15 12:28:47
Odwieczny problem każdego instagramera to zbyt słaba bateria. Powerbank jest oczywiście prostym i dostępnym rozwiązaniem, ale zajmuje cenne miejsce w torebce. Obecnie akumulatory litowo-jonowe zawierają krzemowe anody. Odkryto, że zastosowanie silikonowej anody skróci czas ładowania nawet do 40% i znacznie wydłuży czas pracy urządzenia. Nic tylko montować je w telefonach, które towarzyszą nam na każdym kroku i dla wielu są narzędziem pracy.
komentarz
Ewa 2018-10-15 12:27:58
Sony Xperia XZ3 (6) jest iście widowiskowym,idealnym smartfonem i nie potrzeba mu dodatkowych narzędzi. Najmniej oczywista technologia,która powinna trafić ,to- dotykowy Developer,który intuicyjnie dostosuje aplikacje na żądanie użytkownika po to ,aby smartfon działał sprawniej,szybciej,precyzyjniej.Taka sztuczna inteligencja,byłaby na najwyższym poziomie technologicznym,wizualnym,oczywiście to wszystko w najlepszej jakości!
komentarz
Marta 2018-10-15 12:24:56
Wykrywacz kłamstw! Kurna, mój facet znów naściemniał, a że podczas rozmowy telefonicznej go nie widzę i trudno mi ocenić mimikę twarzy, to wykrywacz kłamstw, rejestrujący tembr głosu i informujący o drganiach (a co za tym idzie - kłamstwach) byłby idealny! Koniec z łgarzami. Dzięki smartfonowi wiedzielibyśmy , kto nas robi w balona. Szef, współpracownik, mąż czy żona. 😉
komentarz
Karolina 2018-10-15 11:56:37
To technologie pro zdrowotne. Alkomat, termometr, glukometr, czy pulsoksymetr, a może nawet możliwość zbadania cholesterolu. Przydatne byłoby również poszukiwanie ukrytych żył podczas pobierania krwi. Te wszystkie technologie już istnieją, a dołączenie ich do smartfona bardzo ułatwiłoby życie i zaoszczędziłoby czas i miejsce. W obecnych czasach, gdy ciągle pędzimy często zapominamy o zdrowiu. Smartfon mógłby o to zadbać.
komentarz
Karolina 2018-10-15 11:55:46
Większość świadomych posiadaczy psów chipuje swojego czworonożnego przyjaciela. Jednak w przypadku gdy ten ucieknie na niewiele się to zdaje. Gdyby chip mógł łączyć się ze smartfonem to odnalezienie zguby było by o niebo łatwiejsze i wyeliminowalibyśmy kradzieże psów w celu sprzedaży.
komentarz
Joanna 2018-10-15 11:49:36
Słońca nie zawsze jest dostatecznie dużo lub co zrobić w nocy gdy jest ciemno a my stoimy na środku ciemnej ulicy? Technologią przełomową byłaby możliwość ładowania telefonu na zasadzie energii wiatrowej. Poprzez chodzenie z telefonem w ręku czy celowym wprawianiem go w ruch. Wbudowany, lub doczepiany w wejście od ładowarki mały mechanizm powinien działać na zasadzie mini turbiny wiatrowej, która generuje prąd ładujący baterię. Cały czas machamy telefonami, trzymamy je w ręku, chodzimy z nimi, rozmawiamy na wietrze. Technologia ta powinna zostać zminimalizowana do poziomu ładowania przenośnych urządzeń, w tym telefonu Sony - tak na start 🙂
komentarz
Magdalena 2018-10-15 11:42:03
Sztuczna inteligencja. Czasami to i sztuczna nie pomoże, jednakże to świetna technologia, szczególnie dla zapominalskich. Mój smartfon mógłby mi przypomnieć o zapłaceniu rachunków, czy o tym gdzie położyłam kluczyki do samochodu. Potrafiłby włączyć pralkę, zmywarkę, a i muzykę dostosowałby do mojego nastroju. A gdy córka zapłacze sam uruchomiłby magiczny biały szum. Na dworcu pks, czy pkp podsunąłby mi odpowiedni rozkład jazdy, a i wyszukał restauracje, w których lubię jadać. Technologia idealna.
komentarz
Karolina 2018-10-15 11:27:00
Moim zdaniem najmniej oczywista rzeczą, która powinna znaleźć się w telefonie jest ALKOMAT. Często wielu z nas, następnego dnia po imprezie zastanawia się czy może prowadzić auto, czy też nie. Nie każdy niestety posiada alkomat, by sprawdzić ile mamy we krwi alkoholu, dlatego uważam, że ta opcja byłaby bardzo pożyteczna i mam nadzieje, że zmniejszyłaby ilość wypadków oraz mandatów.
komentarz
Marek 2018-10-15 11:26:19
Elektryczna szczoteczka do czyszczenia zębów z mini dozownikiem na pastę w smartfonie? Proste do zrobienia i bardzo praktyczne. Ileż to razy brakuje nam jej, gdy w pracy zjemy coś słodkiego czy podczas przerwy w wykładach skoczymy na obiad na miasto? Stomatolodzy byliby zachwyceni, bo wtedy wszyscy mieliby ją przy sobie. I częściej byśmy się do siebie uśmiechali, mając jeszcze zdrowsze uzębienie. 😉
komentarz
Małgorzata 2018-10-15 10:47:00
Wydaję mi się, że najbardziej potrzebny w zblizającym się okresie jesienno-zimowym byłby czujnik czadu. Młodzi ludzie często biorą telefony ze sobą do łazienek (słuchają muzyki, oglądają youtube itp), może dzięki temu, smatphone z czujnikiem uratowałby niejedno życie.
komentarz
Łukasz 2018-10-15 10:43:40
Najmniej oczywista technologia w nowej Xperii to sejsmograf. Z funkcji tej ucieszyli by się wszyscy mieszkańcy górnego śląska walczący z kopalniami o odszkodowania z tytułu szkód górniczych. Po aktywacji funkcji telefon rozpoznawałby rodzaj wstrząsu, kierunek z którego pochodzi, siłę wstrząsu, w razie zagrożenia radziłby jak się zachować i wskazywałby także miejsce bezpiecznego przetrwania tąpnięcia. Opcję tę doceniliby także mieszkańcy terenów aktywnych sejsmicznie np. Włosi lub Japończycy.
komentarz
Marcin 2018-10-15 10:32:31
Myślę że ciekawym rozwiązaniem dla telefonu byłoby umożliwić wykrycie go przez komputer jako urządzenie wskazujące. Wtedy dla przykładu ekran naszego smartfona stawałby się touchpadem i umożliwiał korzystanie z pc/laptopa na odległość. Wykorzystać można by to zarazem przy rozrywce jak np granie w Heroes 3 z kanapy 🙂 jak i przy nauce, np przy prezentacjach gdzie nie każdy posiada pilot do rzutnika.
komentarz
Anna 2018-10-15 10:29:16
Ładowanie baterii dzięki promieniom słonecznym.
komentarz
Anna 2018-10-15 10:24:10
Dla mnie najmniej oczywista technologia jest grą Snake 😀 to by był hit i zaskoczenie wszystkich użytkowników!
komentarz
Marcin 2018-10-15 10:08:43
Miliony kolorów i ogromna głębia barw. Nieskończona czerń i śnieżna biel. Potężny bas i krystaliczny dźwięk. Wszystko to wycelowane w nasze emocje. Czas na uderzenie we wszystkie zmysły. Również w zmysł węchu. Technologia przenoszenia zapachu istnieje. Przesłać telefonem obraz łąki, usłyszeć jej szum i poczuć zapach kwiatów. Przygotować popisową potrawę i udostępnić jej obraz wraz z wonią. Dostać wiadomość od ukochanej kobiety z zapachem jej włosów rozwianych przez wiatr. To dopiero byłoby coś!
komentarz
Damian 2018-10-15 09:30:08
Kamera na podczerwień. Żeby w nocy coś znaleźć bez zapalania diody jako latarka.
komentarz
Mateusz 2018-10-15 09:26:02
Funkcje termometru bezdotykowego na podczerwień. Myślę ze była by to bardzo użyteczna funkcja zdolna do określenia temperatury ciała jak i mierzenia temperatury cieczy. Przyda się zwłaszcza dla rodziców by mogli zawsze i wszędzie sprawdzić temperaturę swoim pociechom.
komentarz
Wojciech 2018-10-15 08:57:03
Do smartfonów, jeżeli jeszcze ta technologia nie trafiła - tego nie wiem, nie słyszałem a na pewno jest już dostępna to technologia badania DNA, która może służyć do zabezpieczenia telefonu, przed nieautoryzowanym dostępem. Pewnie jeszcze teraz i w najbliższej przyszłości nie trafi do telefonów bo są ograniczenia w postaci np. pobierania materiału do badań, czy szybkości analizy ale za niedługo będzie można zbadać DNA przystawiając palec do czytnika tak jak teraz odblokowuje się telefon za pomocą skanowania linii papilarnych.
komentarz
Marzena 2018-10-15 08:16:08
Uważam, że ten smartfon jest tak idealny, że nie są mu potrzebne dodatkowe technologie. Posiadane technologie, narzędzia oraz inne ciekawe funkcje użytkowania czynią go tak wyjątkowym, że nie potrzeba nic więcej 🙂 Cudo 🙂
komentarz
Gracjan 2018-10-15 08:00:02
Stało się to możliwe, ponieważ Sony Xperia XZ3 jest pierwszym smartfonem japońskiego przedsiębiorstwa wyposażonym w 6-calowy wyświetlacz OLED o proporcjach 18:9 i rozdzielczości QHD+. On, w przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów LCD, składa się z jednej warstwy, dzięki czemu jest bardziej elastyczny. Właśnie dlatego zdecydowana większość telefonów ma płaskie ekrany, co najwyżej przykryte szkłem 2,5D. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że smartfony z wyższej półki cechują się bardzo dobrą jakością obrazu i wspierają HDR. Sony idzie tu o krok dalej i udostępnia funkcję, która pozwala uzyskać jakość bliską HDR nawet na materiale SDR, czyli niekorzystającym z tej funkcji. To robi wrażenie. Poza tym obraz jest bardzo ładny, ponieważ mamy do czynienia z wyświetlaczem OLED, o którym już wspominałem.
komentarz
Tomasz 2018-10-15 07:28:23
Technologia, która istnieje, a byłaby hitem w smatfonach, to... możliwość druku zdjęć, jak w aparatach polaroid. Uważam, że po zrobieniu zdjęcia, nałożeniu filtrów, przycięciu, retuszu, możliwość wydrukowania zdjęcia byłaby niezastąpiona. Dałoby to szanse zarówno podzielenia się zdjęciem z "nietechnologicznymi", np. zostawienia zdjęcia babci, jak i przywrócenia starej tradycji albumów (z tym, że: bez nieudanych zdjęć!).
komentarz
Joanna 2018-10-15 05:49:38
Sądzę, że ciekawym pomysłem byłoby umieszczenie w smartfonach funkcji echolokacji - technologii stosowanej w sonarach. Miałoby to cel praktyczny - aby namierzyć przedmioty, których poszukujemy i które są poza zasięgiem naszego wzroku oraz aby zapewnić jeszcze więcej bezpieczeństwa osobom niewidomym. Można byłoby wykorzystać smartfonową echolokację w celach edukacyjnych - do przeprowadzania eksperymentów szkolnych przez nauczycieli, badań naukowych oraz w celu zaspokojenia własnej ciekawości.
komentarz
Krzysztof 2018-10-15 05:00:01
Mi osobiście brakuje w telefonach termometru,, na podczerwień,,. Mam małe dzieci którym ciężko zmierzyć temperaturę bo nadzwyczajniej w świecie kręcą się ułatwiło by to sprawę. Bo np puszczajc dziecku BAJKĘ, telefon w tym czasie wykonał by pomiar. Również mógłby służyć to mierzenia temp otoczenia, potraw, czy też wody.
komentarz
Paweł 2018-10-15 02:08:57
ALKOMAT!
komentarz
Beata 2018-10-15 01:24:53
Myślę, że w dzisiejszych czasach liczy się ekologia, dlatego ciekawą technologią w naszych telefonach byłaby dodatkowa bateria- bateria słoneczna. Zamontowana nad ekranem dostarczałaby energii w bezchmurne dni. Bateria słoneczna to przyszłość w smartfonach. Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie.
komentarz
Grzegorz 2018-10-15 00:02:57
Otwieracz do piwa
komentarz
Diana 2018-10-14 23:18:24
Kolory, różnorodność, zmiany. To świat nowoczesnej kobiety, I taki też musi być smartfon. Dlatego wykorzystałabym i połączyła ze sobą w obudowach smartfonów technologie zastosowane w lakierach do paznokci, dzięki którym zmieniają one swój kolor pod wpływem różnic temperatury albo promieni UV. Taki smartfon zmieniałby barwę w dzień i w nocy, w pomieszczeniu i na zewnątrz, zimą i latem, w słońcu i pod chmurami. Jeśli zmieniać świat smartfonowy w kolorowy zawrót głowy, to tylko z ORANGE. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=682827508765931&set=a.682803502101665&type=3&theater
komentarz
Michał 2018-10-14 22:57:27
Mój pierwszy telefon był tak wytrzymały, że było można nim gwoździe wbijać a dziś… mamy plagę strzaskanych wyświetlaczy. Dlatego każdy smartfon powinien być wyposażony w miniaturowe poduszki powietrzne, których aktywatorem byłaby nagła zmiana wysokości.
komentarz
Krzysztof 2018-10-14 22:57:05
Telewizor jest odbiornikiem wielofunkcyjnym, więc dodałbym port micro hdmi – który odbiera sygnał zewnętrzny. Telefon jest indywidualnym urządzeniem, dlatego jak ktoś zajmie nam telewizor, albo tv umrze i nie mamy gdzie podłączyć konsoli, Blu-ray’a czy dekodera to zawsze w kieszeni mamy substytut telewizora. Wystarczy kabel hdmi, by ekran naszego telefonu stał się osobistym wyświetlaczem treści zewnętrznych. https://www.instagram.com/p/Bo7L6L3hgmI/?taken-by=suchy2808
komentarz
Bartosz 2018-10-14 22:53:32
To, że wspomniany smartfon Sony Xperia XZ3 ma rewelacyjne parametry kręcenia filmów w jakości 4k HDR to nie zaprzeczalny fakt. I Tworząc kino najwyższych lotów tym smartfonem wspaniałe móc tym kinem podzielić się z bliskimi. Wspaniale gdyby w telefonie był wbudowany projektor o jak największej mocy co by w każdej chwili można było wyświetlić znajomym i rodzinie na dowolnej ścianie czy fasadzie budynku filmy i zdjęcia, które dzięki temu cudownemu urządzeniu udało nam się stworzyć. Czasy mamy takie, że wszystko jest w chmurach i staramy się nie okablowywać zbędnie naszej elektroniki więc to rozwiązanie było by idealne na nasze potrzeby.
komentarz
Kasia 2018-10-14 22:27:33
Smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia. Korzystamy z nich w pracy, gotując, ćwicząc czy bawiąc się z dzieckiem. Są one obecne w każdym aspekcie naszego życia. Dużo się mówi o wypadkach samochodowych, gdzie kierowcy byli skupieni nie na jeździe a na telefonie, dlatego uważam, że doskonałym połączeniem technologii, która już istnieje z smartfonem byłaby możliwość sparowania telefonu z autem. Na telefonie oprócz standardowej nawigacji mogłoby się znaleźć coś takiego jak „Inteligentne zarządzanie trasą”- telefon zaczytywałby jak jedziemy tj. prędkość, trzymanie się w swoim pasie ruchu, odległość między samochodami czy niebezpieczeństwa na trasie( warunki pogodowe, wypadki etc.). Taki elektroniczny kumpel-pilot, który pomagałby nam bezpiecznie wrócić do osób, które kochamy 🙂 Może wreszcie zamiast przyczyniać się do liczby zgony za kółkiem, smartfony podniosłby komfort i bezpieczeństwo jazdy?
komentarz
Rafał 2018-10-14 22:24:43
Technologia z giętkim wyświetlaczem, żeby po upuszczeniu smartfon "był w całości" tzn. nie zbity wyświetlacz, a jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby aby można było wygiąć smartfon w opaskę i założyć na nadgarstek a do rozmowy ściągnąć i "rozłożyć" na kształt obecnych prostokątnych smartfonów i trzymając przy uchu rozmawiać, dzwonić itp.
komentarz
Iwona 2018-10-14 22:18:46
Grzanie/ogrzewanie/podgrzewanie 🙂 Ile bym dała by każdy telefon, nie tylko ten zepsuty, ogrzewał mi zimą ręce, kiedy znowu marznę na przystanku i zastanawiam się, dlaczego autobus nie przyjechał. Jak świetnie byłoby podgrzać zimną kawę, kiedy znowu zagapiliśmy się przeglądając facebooka. Czy nie byłoby cudownie mając hybrydę telefonu i mikrofalówki w jednym?
komentarz
Marcin 2018-10-14 22:16:55
Zamykając oczy widzę już w mojej wyobraźni rozmówcę, tuż obok, na wyciągnięcie ręki. Siedzącego przy moim stole, realnego i rzeczywistego. Mam wrażenie, że telefon z wbudowanym projektorem postaci, byłby hitem!
komentarz
Diana 2018-10-14 22:12:47
Kolory, różnorodność, zmiany. To świat nowoczesnej kobiety, I taki też musi być smartfon. Dlatego wykorzystałabym i połączyła ze sobą w obudowach smartfonów technologie zastosowane w lakierach do paznokci, dzięki którym zmieniają one swój kolor pod wpływem różnic temperatury albo promieni UV. Taki smartfon zmieniałby barwę w dzień i w nocy, w pomieszczeniu i na zewnątrz, zimą i latem, w słońcu i pod chmurami. Jeśli zmieniać świat smartfonowy w kolorowy zawrót głowy, to tylko z ORANGE. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=682803448768337&set=a.682803502101665&type=3&theater
komentarz
Beata 2018-10-14 22:04:04
Przydatna na co dzień to Kamera termowizyjna Rano ocenię kaszkę dla dziecka czy już ciepła czy nie , u babci sprawdzę gdzie okno jest nieszczelne, a Amerykanie nie będą wnosili spraw do sądu że w macdonaldzie kupili gorącą herbatkę?
komentarz
Łukasz 2018-10-14 22:03:03
Przy obecnym postępie technologicznym i wchodzeniu coraz bardziej w sferę VR przydała by się kamera 360 stopni która w połączeniu z okularami VR u drugiej osoby pozowlila by prowadzić video rozmowy z widokiem 360 stopni. Czy nie fajnie było by zobaczyć i wczuć się w miejsce w którym jest dzwoniąca Ciocia z wakacjaji np w ciepłych krajach ??
komentarz
Rafał 2018-10-14 21:58:52
Technologia która powinna trafić do telefonu- smartfona?? Według mnie najbardziej przydatna to TECHNOLOGIA ŁADOWANIA BATERII W RUCHU, ponieważ bardzo często zdarza się że zapomniało się naładować baterię a idziemy do pracy itp. Osobiście jako operator maszyn i urządzeń nie mam jak naładować baterii poza zostawieniem smartfona w biurze lub pomieszczeniu w którym fizycznie wykonuję pracę, nawet przyda się dla osób którzy są w podróży jak i aktywnych. Dziękuję.
komentarz
Marta 2018-10-14 21:47:31
Transmiter FM! Nie każdy ma samochód z bluetooth ale każdy ma samochód z radiem. Miło czasami posłuchać własnych utworów. Radia są wszędzie.
komentarz
Maciej 2018-10-14 21:41:49
Jak naładować smartfona, gdy brakuje gniazdka elektrycznego lub zapomnieliśmy ładowarki? I nie mamy w zanadrzu powerbanka, a nocą nic nam nie da ogniwo słoneczne? Najlepiej, gdyby do ładowania baterii w komórce można było wykorzystać technologię stosowaną w zegarkach automatycznych: te nakręcają się same, gdy ich użytkownik wykonuje ruchy ręką. Powiedzmy minuta potrząsania telefonem generowałaby energię na godzinę korzystania z niego. Oraz nowe znaczenie hasła: "Przed użyciem wstrząsnąć" :^)
komentarz
Maciej 2018-10-14 21:29:10
Jak naładować smartfona, gdy brakuje gniazdka elektrycznego lub zapomnieliśmy ładowarki? I nie mamy w zanadrzu powerbanka, a nocą nic nam nie da ogniwo słoneczne? Najlepiej, gdyby do ładowania baterii w komórce można było wykorzystać technologię stosowaną w zegarkach automatycznych: te nakręcają się same, gdy ich użytkownik wykonuje ruchy ręką. Powiedzmy minuta potrząsania telefonem generowałaby energię na godzinę korzystania z niego. Oraz nowe znaczenie hasła: "Przed użyciem wstrząsnąć" :^) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2220850938184970&set=a.1907833766153357&type=3
komentarz
Bartosz 2018-10-14 21:21:09
Najmniej oczywista technologia która powinna trafić do smartfona to WiFi, Bluetooth, NFC, LTE. Moim zdaniem bez tych elementów nie można by było nazwać smartfona smartfonem 🙂
komentarz
Eliasz 2018-10-14 21:18:32
Moim zdaniem w 2018 roku fajnie by było ujżeć telefon, którego wszystkie elementy są wykonane z Grafenu oraz innego elastycznego tworzywa. Szczerze trzymam kciuki, aby firma Sony zapoczątkowała wykorzystywanie tych materiałów w naszych telefonach na codzień. Posiadanie w pełni elastycznego telefonu dotykowego mogłoby być ciekawym rozwiązaniem wizualnym oraz technologicznym.
komentarz
Julia 2018-10-14 21:08:29
Jak pewnie większość z nas w smartfonie cenię sobie wydajną baterię. Dlatego fajnym pomysłem wydaje mi się zastosowanie technologii Eco - Drive jako dodatkowe wsparcie dla wytwarzania przez baterię smartfona energii. Technologia ta jest wykorzystywana obecnie w zegarkach marki Citizen, które pod tarczą posiadają panele słoneczne. Myślę, że w dobie wielogodzinnego korzystania ze smartfonów takie ekologiczne rozwiązanie sprawdziłoby się znakomicie.
komentarz
Daniel 2018-10-14 20:44:06
ONZ określa cukrzycę jako chorobę, która przybiera rozmiar niezakaźnej epidemii.Każdy człowiek może zachorować na nią na każdym etapie życia. Profilaktyka jak w każdej chorobie jest bardzo ważna. Do smartfona powinna trafić technologia, która pozwoli w sposób łatwy i skuteczny zmierzyć poziom cukru we krwi i w zależności od wyniku testu zalecić dalsze kroki postępowania. Dzięki temu wielu ludzi dowie się o swojej chorobie co pozwoli na szybką reakcję, która uchroni przed powikłaniami lub utratą życia.
komentarz
Andżelika 2018-10-14 20:40:00
Idealna technologia, która znacząco podniesie mobilność telefonów to wykorzystanie fizyki do ładowania baterii. Mowa tutaj o małym ogniwie solarnym lub technologii pozwalającej na użycie energii kinetycznej np. Czujnik wstrząsu czy turbiny wiatrowe. Obie technologie z powodzeniem działają i mają komercyjne zastosowanie na dużą skalę, dlaczego by nie wykorzystać ich zalet i przyczynić się do jeszcze większej mobilności?
komentarz
Adrian 2018-10-14 20:31:47
Nową technologia,której nie ma jeszcze w nowoczesnych telefonach to moduł odpowiadający za projektor. Sony dysponuje już technologią w wersji przenośnej, jako osobne urządzenie - moduł Sony MP-CL1. Łącząc te dwa urządzenia można wykorzystać zalety mobilności, wszechstronności oraz wysokiej jakości obrazu i pozytywnych odczuć płynących z wieczornych seansów nawet w podróży, czy pod namiotem.
komentarz
Edyta 2018-10-14 20:26:22
Skoro Xperia ma już HDR OLED to najmniej oczywista będzie technologia QLED. Niech kwantowa kropka wejdzie do akcji. Jeszcze lepsza jakość obrazu, widzialność w nasłonecznionych miejscach, szeroka paleta barw i nieskończona moc kolorów. Moje oko oszaleje ze szczęścia mając smartfon z takim ekranem. Miniaturka telewizora w tylnej kieszeni spodni? Czemu nie. Bo to nie rozmiar ma znaczenie ale jakość  Kropka kwantowa – taka mała, a tak wiele znaczy. Dzięki niej stanę się częścią nieskończoności.
komentarz
Bożena 2018-10-14 20:25:09
Ja bym do smartfona dodała technologię materii słonecznych, tak bym mogła smartfon ładować podczas spaceru w słoneczny dzień. Wiele osób zapomina o naładowaniu telefonu i w ważnych momentach bateria przestaje działać. I cóż z tego, że jest wiele miejsc gdzie można go naładować i nawet można mieć przy sobie powerbank, jak prawda jest taka, że jak się spieszymy to telefon jest nie naładowany, kabel jest gdzieś, ale nie wiadomo gdzie, ładowarkę pożyczyliśmy komuś, a powerbank został w innej torebce. Dla mnie bateria słoneczna w smartfonie to kwestia najbliższej przyszłości. Po prostu musi być!
komentarz
Wojtek 2018-10-14 20:19:34
Uważam, że całkiem ciekawą opcją byłyby wysuwane niewielkie stojaczki z tyłu smartfona, które same się wysuwają dzięki czujnikom. Żeby nie rysował się leżąc na biurku czy innych powierzchniach ( jest to główna przyczyna dlaczego mój smartfon się porysował na pleckach)
komentarz
Dawid 2018-10-14 20:16:25
Jaką najmniej technologię bym dodał? Rzuca mi się na myśl wiele rzeczy takich jak odbiornik radiowy, wyjście słuchawkowe mini-jack lub chociażby wykrywanie twarzy albo palca, postawię jednak na wejście mini-jack. Posiadacze IPhona wiedzą o co mi chodzi, trzeba podłączyć kabel od ładowarki i wtedy można dopiero posłuchać swojej ulubionej muzyki. A jeżeli kabel się zgubi? Ładowarkę drugą pewnie ma się w domu, ale czy z kablem do słuchawek? Raczej nie, a wtedy trzeba kupić nowy. Z wbudowanym portem mini-jack nie było by takiego problemu bo wejście nam się nigdy nie zgubi 🙂
komentarz
Daniel 2018-10-14 19:40:18
wiadomo, że największa bolączka telefonów to ładowanie baterii, a skoro żyjemy w czasach pro-ekologicznych, zatem idealne rozwiązanie to stacjonarny POWER CHOMIK BANK "chomixperia z3": ładowanie telefonu poprzez podłączenie do kołowrotka, w którym biega chomik. Jest to rozwiązanie przyjazne naturze, ekonomiczne (chomiki zadowolą się garstką ziarenek i sałaty) a ponadto sprawiamy radość zwierzakowi! https://pbs.twimg.com/media/DpfC8XIV4AEH9v9.jpg:large
komentarz
Mateusz 2018-10-14 19:39:13
No ja bym chętnie widział funkcję podobną do wyłączenia sygnału GSM - wyłączenie dzieci i żony na chwilę aby móc nacieszyć się obrazem i funkcjami. Inaczej będą mi zabierać Sony Xperia XZ3 i go nie zobaczę. Może wystarczy że dam im kartę kredytową na zakupy??
komentarz
Piotr 2018-10-14 19:14:47
Użytkowników telefonów, którzy oglądają na nich dużo filmów, gifów i fotografii, mogłoby zainteresować rozwiązanie zwiększające wrażenia: oświetlenie ukryte w jego krawędziach, które identyfikuje kolory na brzegach ekranu i wyświetla je poza urządzeniem. Mogłoby także towarzyszyć dźwiękowi połączenia przychodzącego lub zamiast dzwonka, gdy telefon jest w trybie cichym. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1731994153579437&set=a.682621198516743&type=3
komentarz
Paweł 2018-10-14 18:55:05
Najlepszym postępem technologicznym w funkcjonalności telefonów Sony Xperia była by możliwość przeniesienia kluczyka samochodowego wprost do tego smartfona. Ile razy ułatwiłoby to nam wyjście z domu bez potrzeby szukania zgubionego kluczyka. Czy nie byłoby to wspaniałe nie musieć cały czas myśleć o kluczyku, czy dalej mamy go w swojej kieszeni, czy już gdzieś wyleciał? Dzięki smartfonom już nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela, a wiadome że im miej rzeczy mamy przy sobie, tym mniejsza szansa że coś zgubimy. Dlatego dla mnie właśnie ta opcja technologiczna, w smartfonach, przyda się w najbliższych latach najbardziej.
komentarz
Konrad 2018-10-14 18:22:42
Jaka? To proste! Alkomat, który po wyczuciu od nas alkoholu zablokuje telefon zabezpieczając przed pisaniem głupot i dzwonieniem do swoich byłych 😀
komentarz
JaNusz 2018-10-14 18:13:39
DRUK! Droga do jej udostępnienia z pomocą smartfona jest nieco okrężna, więc przybliżam: jeśli w smartfonach zaimplementujemy inną archaiczną technologię, czyli IrDa, to dzięki temu na podręcznym stoliczku ZAOSZCZĘDZIMY MIEJSCE zajmowane dotychczas przez LICZNE PILOTY DO WSZYSTKIEGO i tradycyjnie drukowane książki mogą być zawsze pod ręką! Tak oto jeden smartfon obsłuży cały sprzęt domowy, a my możemy się cieszyć dotykiem i zapachem druku. Najmniej oczy wiśta technologia... Zdumione OCZY WISZĄ?
komentarz
Mateusz 2018-10-14 18:10:25
Największym problemem dzisiejszych smartfonów są... za szybko rozładowujące się baterie. Ale gdyby w każdym smartfonie zamontować mini panele słoneczne można by ten problem zlikwidować. Wystarczyłoby odłożyć smartfon na kilkanaście minut tak aby mógł się ładować solarnie i można korzystać z telefonu znacznie dłużej. Do tego nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów, kabli itp. Tak prosta technologia wbudowana w smartfon a jaka korzyść.
komentarz
Tomasz 2018-10-14 17:59:59
Najmniej oczywistą technologią, lecz bardzo potrzebną ludzkości jest funkcja, dzięki której piosenka puszczona na youtubie będzie dalej trwała po zamknięciu aplikacji, tak aby można słuchać muzyki, a nie co chwilę odblokowywać ekran i ciągle restartować piosenkę albo playlistę. Ludzkość nie potrzebuje skanerów linii papilarnych, ruchomych emotek czy zginanych ekranów. Dajcie dam mądrze działający youtube i będzie lepiej niż super!
komentarz
Szymon 2018-10-14 17:49:28
Dla mnie fajnym gadżetem byłby projektor hologramów 3D. Skype i messenger poszłyby do lamusa, a pogadać z dziewczyną przez telefon można by wtedy w znacznie ciekawszy sposób. Można by teściową też nieźle nastraszyć. Wystarczy, że wciskasz jeden przycisk, a zakonnica z horroru wyskakuje prosto na twoją teściową, a ty masz pół roku odwiedzin z głowy. Rewelacja.
komentarz
Jacek 2018-10-14 17:43:01
Ciekawą rzeczą w smartfonie byłaby kamera noktowizyjna.
komentarz
Jarek 2018-10-14 17:28:40
Każdy miłośnik Star Treka wie na czym polega teleportacja. Do takiej technologii – przesyłania materii ożywionej - jeszcze nam daleko, ale przeprowadzone już eksperymenty wskazują, że jest to możliwe. Marzę jednak, że już niedługo nie będę musiał martwić się o to, gdzie zostawiłem swój telefon. Po prostu, gdy zorientuję się, że znowu go gdzieś podziałem, zostanie on przeniesiony w miejsce przeze mnie wskazane np. wysłanie zgłoszenia za pomocą maila lub formularza na stronie producenta (oczywiście po zalogowaniu unikalnym hasłem). Wtedy znów będę mógł z niego korzystać. A zabawa w ‘ciepło-zimno’, której nigdy nie lubiłem, przejdzie do lamusa.
komentarz
Agnieszka 2018-10-14 17:12:27
W ramach zdrowotnej profilaktyki smartfony wyposażyłabym w sensory podstawowych funkcji życiowych. Obserwacje te mogłyby być w czasie rzeczytwistym wprowadzane do chmury i analizowane. Wyuczony system mógłby informować osoby o potencjalnym ryzyku związanym z wypiciem kolejnej kawy czy też alarmować o anormalnym stanie i proponować konsultacje z lekarzem.
komentarz
Patryk 2018-10-14 17:03:23
Po pierwsze - poduszka powietrzna, która ochroni ekran przed pęknięciem przy upadku, oraz, najważniejsze, drobny czujnik-alkomat, który będzie blokował rozmowy z eks-kontaktami, gdy człowiek jest dostatecznie rozluźniony trunkiem 🙂
komentarz
Mikołaj 2018-10-14 16:36:36
Taką technologią może być funkcja łączenia smartfonów w jeden duży ekran. W dobie bezramkowych telefonów można by było osiągnąć całkiem fajny efekt. Przydatna funkcja na przykład podczas grilla, kiedy można by było obejrzeć na przykład mecz na działce bez zabierania ze sobą telewizora. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2265056020231567&set=a.1974098722660633&type=3&eid=ARBC7Od01k0y_OhUHjDp99d_lQsi7acLOyMWkNRDuqTti6CwbCQ9uMCapqSVSbrQQTWoRQX43yeXgmgw
komentarz
Karolina 2018-10-14 16:24:37
Proponowanym przeze mnie rozwiązaniem, które doskonale sprawdziłoby się w smartfonach jest technologia airbag, stosowana w samochodach. W momencie, kiedy telefon spadałby bezwładnie z określoną prędkością, wysuwałyby się z niego małe poduszki powietrzne. Ten paten ma podwójne zastosowanie: gdy telefon upada na ziemię airbagi amortyzują uderzenie, natomiast gdy wyślizguje nam się z rąk podczas robienia selfie w pozycji leżącej, chronią nasze twarze. https://www.facebook.com/karolinazawiasapl/photos/a.1960269180879531/2155890344650746/?type=3&theater
komentarz
Adrianna 2018-10-14 15:41:54
Mierzenie czy gdzieś występuje prąd i jak silny(może być za pomocą jakiejś końcówki czy coś). Wpadłam na to dopiero jak płyta indukcyjna miała gdzieś przepięcie i obiegłam cały blok w poszukiwaniu osoby ze śrubokrętem "sprawdzającym obecność prądu". Ewentualnie panel słoneczny, bo mój smartfon jakoś strasznie szybko się rozładowuje, a na plaży to już szczególnie.
komentarz
Aleksandra 2018-10-14 15:38:03
Mając kilkanaście lat zapytałam się dziadka, w jaki sposób kontaktował się ze swoimi przyjaciółmi w dzieciństwie. A, że dziadek mieszkał na wsi to powiedział: "Dziecko, my to kiedyś nie mieliśmy telefonów. Pukało się od drzwi do drzwi i tak to było". Kim jest teraz nasza przeszłość? Starszymi ludźmi. Chciałabym aby nowa technologia dostosowała się do ich potrzeb. Do ich słabszego wzroku. Słuchu. Już nie tak zgrabnych dłoni. A co, jak w przyszłym roku ta sama babcia (może i Twoja) wyśle Ci sms'a: "pierogi zrobione, przychodź zanim ostygną" 🙂
komentarz
Piotr 2018-10-14 15:30:03
Od lat niezmiennie bawi mnie fakt - wielkie serc drżenie o prądu strumienie! Duże ekrany, Internet dodany, nadwyrężają baterii stan. Na strzechach panele fotowoltaikiji! Rychło w smartfony wbudujcie je nam. By Waćpan z krotochwil na słońcu zaznanych podwójną radością promieniował. A gdy po włościach spaceru zażywa dzielnie w swej dłoni dzierżąc smartfona Wszak jak wahadło się ów smartfon buja! Kinetyczną Energiję ocali od zapomnienia, gdy wbudowana ładowarka w prąd ją zamienia!
komentarz
Martika 2018-10-14 15:01:33
Technologia kojarzy nam się z czymś nowym, a przecież ludzie od zarania dziejów korzystali z pomocy wynalazków, aby ułatwić sobie życie. Warto by wrócić do jednej z pierwszych form technologii, jakie pozyskała ludzkość: ogień, i połączyć ją z technicznymi nowinkami, jakimi są smartfony. Połączenie zapalniczki z telefonem byłoby wygodnym połączeniem. To zawsze jeden gadżet mniej do noszenia (i gubienia). Duet telefon/zapalniczka z pewnością doceniliby nie tylko palacze.
komentarz
Anna 2018-10-14 14:56:29
Słyszeliście już o walizkach, które krok w krok podążają za swoim właścicielem? A jak często szukacie swojego telefonu, bo rozpłynął się w powietrzu i zniknął jak kamfora? Technologia wyczuwania właściciela i podążania za nim ewidentnie przyda się każdemu smartfonowi i jego właścicielowi. Już nigdy nie zgubimy telefonu!
komentarz
Adrian 2018-10-14 14:42:58
A więc tak... moim zdaniem w nowych telefonach powinny się zjawić... kamery termowizyjne aby wszystkich zabawić. Wykrywacze metalu, aby inni co owego telefonu nie mają dostali zawału. Te dwie rzeczy są po to, aby osobnik człowieczy, nie dowierzał odsieczy, obecnym telefonom z takimi funkcjami, jak walka z komarami, czyli standardowymi i nudnymi źródłami. Mam nadzieję, że uda mi się coś ugrać, a pozostałym uczestnikom życzę POWODZENIA!!!
komentarz
Karolina 2018-10-14 14:00:15
Sądzę, że znakomitym i bardzo przydatnym dla większości Polaków byłby alkomat już fabrycznie zainstalowany w smartfonie, do tej pory o niczym takim nie słyszałam. A czy nie był by to trafiony pomysł? Kto z nas bo sobotniej nocy nie chce jechać bezpiecznie do mamusi na obiad, a nie raz się zastanawia, czy powinien wsiąść za kółko, a na komisariat za daleko albo się nie chce. Jestem pewna, że taki gadżet zachęciłby niejednego konsumenta.
komentarz
Mateusz 2018-10-14 13:28:16
Myślę, że najmniej oczywistą technologią w smartfonach jest "płyta indukcyjna" na pleckach urządzenia. Mimo iż już istnieje technologia ładowania indukcyjnego to kto niechciałby cieszyć się gorąca, niestygnącą kawą każdego dnia odwracając telefon. Czyż nie byłoby to idealne? Pozdrawiam Mateusz
komentarz
Karolina 2018-10-14 13:02:04
Najmniej oczywista technologia, którą można byłoby użyć w smartfonach to coś podobnego do ambilight. Myślę, że dobrze współgrałoby oświetlenie RGB w ramkach telefonu.
komentarz
Iwona 2018-10-14 12:45:55
Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby wbudowany w telefon termometr bezdotykowy 🙂 mierzący temperaturę ciała. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=310532743091922&set=a.186769188801612&type=3&eid=ARB8DcuVPO3RBqe2jBKyt418xHmhG3BQlNZxUoTJ7NZc76PLblUiyEbNBI6lxMzYpqhvTz3IE8tztD0i
komentarz
Beata 2018-10-14 12:16:29
Wydaję mi się, że w smartphonach nadal jest dużo do zrobienia, tkj. wydłużenie pracy baterii czy szybszego ładowania. Jednakże czego smartphone nie ma? Może wydawać się to mało istotne, ale brakuje niektórych przycisków, które możemy znaleźć na klawiaturze. Po pierwsze mowa o "ctrl", który jest przydatny do kopiowania czy cofania. Innym jest przycisk przewijania oraz wybierania (znajdujemy w myszkach), które okazałyby się bardzo pomocne przy edycji tekstu, gdyż umieszczenie kursora w środku tekstu czasami może być męczące!
komentarz
Alex 2018-10-14 12:15:35
Najmniej oczywista, istniejąca już technologia? Ja bym nową Xperie wyposażył w coś co pozwalałoby na wyświetlanie obrazu holograficznego, skoro technologię z telewizorów już mamy. Nie dość, że można by całkowicie zobaczyć dzięki temu naszego rozmówcę, to człowiek mógłby się poczuć jak w Star Wars! Plus warto pomyśleć jak dzięki temu wzrosłaby jakość randkowania na odległość 😛
komentarz
Jolanta 2018-10-14 11:56:31
Jak powszechnie wiadomo, kromka chleba posmarowana masłem zazwyczaj spada posmarowaną stroną do dołu. Sytuacja ma się podobnie do upadających telefonów komórkowych z ekranami dotykowymi. Jak w jednym, tak i w drugim przypadku jest to niezwykle denerwujące, gdyż jedzenie tej kromki, jak i korzystanie z telefonu z potrzaskanym ekranem dotykowym nie daje już takiej radości. Dlatego miło by było, gdyby środek ciężkości ustawić tak, by telefon w momencie spadania, upadał na „plecy” (tzw. rewers przy założeniu, że ekran dotykowy to awers).
komentarz
Gabriela 2018-10-14 11:38:58
Teleportacja za pomocą smartfona byłaby genialną technologią. Może jeszcze trochę odległą, ale nie niemożliwą. Dzięki niej przepływ informacji byłby jeszcze szybszy, a także mogłaby być wykorzystana do błyskawicznego przemieszczenia rzeczy, czy nawet ludzi. https://www.google.pl/amp/s/tech.wp.pl/po-raz-pierwszy-udala-sie-teleportacja-6034889345299073a%3famp=1
komentarz
Błażej 2018-10-14 10:08:44
Moim zdaniem, choć może brzmi mało barwnie i rozrywkowo na odpowiedź konkursową, to technologia zezwalająca na wyczucie obecności gazu, dymu i czadu w pomieszczeniu. Byłoby to nie tylko bardzo praktyczne, ale mogłoby się również okazać, że może uratować wiele żyć ludzkich. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie zawsze możemy powyższe czujniki przecież nosić ze sobą, a czasem znajdujemy się w naprawdę niebezpiecznych miejscach. Innym razem po prostu jesteśmy ciekawscy.
komentarz
Anna 2018-10-14 09:53:18
Technologia,jeśli można tak nazwać tę funkcjonalność,która mogłaby się z znaleźć w Sony Xperia XZ3,to alkomat!Tak, tak, niby nic tak porywającego,jak jakieś fancy wynalazki, ale jakże praktycznego. Kto z nas choć raz nie znalazł się w sytuacji,gdy dobrze byłoby mieć alkomat pod ręką,niech pierwszy rzuci smartfonem ;-).Wszyscy wiemy,że najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich,dlaczego więc nasz samartfon nie miałby nas w tym wspierać? Z sony Xperia XZ3 możemy być kompletni :-).
komentarz
Karol 2018-10-14 09:42:06
Najoczywistszą odpowiedzią jest... wskaźnik laserowy! Ile trudu sprawia brak takiego wskaźnika chociażby wykładowcom akademickim. Albo jak prosto można byłoby wskazać kumplowi, dziewczynę, która wpadła nam w oko (oczywiście z uwagą na to, by laser jej "nie wpadł" w oko ;)). A będąc chorym, ile trudu zaoszczędziłoby nam wskazanie dziewczynie/żonie/kochance pilota do TV, po którego przecież wybrać się nie możemy (bo przecież umieramy z choroby...). Jako żołnierz, wystarczyłoby mieć smartfona, by móc oślepiać wrogich przeciwników, a przyszły Tesla już w wieku pięciu lat przerobiłby go na promień śmie... Albo zostańmy tylko przy wykładowcach akademickich!
komentarz
Michał 2018-10-14 09:09:06
Jeden z największych problemów obecnych telefonów komórkowych to duża szybkość wyładowywania się baterii. Sam korzystam z telefonu bardzo intensywnie i często muszę go ładować kilka razy dziennie. Nigdy nie rozstaję się też z powerbankiem. Świetną alternatywą byłoby wprowadzenie w telefonach możliwości ładowania smartfonów poprzez światło słoneczne. Byłby to na pewno bardzo ekologiczny i mniej uciążliwy sposób na to, by nasz telefon był gotowy do użycia. Nie musielibyśmy się martwić o to, że wyszliśmy z domu bez ładowarki lub powerbanka i nasz smartfon rozładuje się w momencie, gdy prowadzimy ważną rozmowę lub musimy sprawdzić jak dojechać w dane miejsce.
komentarz
Magdalena 2018-10-14 09:07:33
Myślę, że ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie technologii 3D. Możliwość obejrzenia filmu w trójwymiarze posiadając jedynie telefon i dopasowane do niego okulary- byłoby to ciekawe doznanie.
komentarz
Mateusz 2018-10-14 04:27:51
PLUSYJakość obrazu HDR OLED Ultra HD porównywalna z najnowszymi telewizorami OLED z półki premium np. Sony AF9 OLED BRAVIAPerfekcyjna czerń i kontrast tak ważna np. przy oglądaniu filmówMożliwość nagrywania w 4K z prawdziwym HDROddanie efektów HDR na ekranie urządzenia mobilnegoDość wysoka jasność HDR – średnio 400 nitów!Obsługa HDR przez aplikacje wideo jak Netflix czy Amazon Prime VideoSzerokie pokrycie przestrzeni barw kina cyfrowego – DCI-P3 – około 98%Zapis plików HDR w formacie 4K HLG + szeroka paleta barw Rec 2020Obsługa dźwięku Hi-Res Audio, LDAC, aptX HD a co za tym idzie możliwość uzyskania wysokiej jakości dźwiękuBogate funkcje korekcji dźwiękuMINUSYNieco sztucznie rozjaśniony obraz w HDRBrak nagrywania 60fps w 4KPotrzebna ręczna konfiguracja obrazu by poprawnie oddać efekty HDR
komentarz
Eryk 2018-10-14 01:56:13
Witam, jeśli chodzi o najmniej oczywistą technologię, która moim zdaniem powinna trafić do smartfona Xperia to jest nią wbudowany HOLOGRAM 3D. Możliwość wyświetlania obrazu 3D w formie hologramu z ekranu naszego smartfona byłaby hitem XXI wieku. Rozmowy z najbliższymi, którzy są na drugim końcu świata z możliwością zobaczenia ich w postaci hologramu 3D byłaby niezwykła. Daleko, a jednak razem. Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam
komentarz
Przemysław 2018-10-14 01:38:07
Uważam, że technologia umożliwiająca prowadzenie wideorozmów za pomocą hologramów powinna pojawić się w smartfonach. Ostatnie lata pokazują, jak duży rozwój nastąpił w jakości ekranów oraz aparatów. Pomysł ten mógłby stać się rewolucją w świecie urządzeń mobilnych. Komunikacja ta przypominałaby rozmowę „twarzą w twarz” z dowolnego miejsca na świecie. Obecnie hologramy często są stosowane podczas koncertów i zyskują coraz większe uznanie na świecie wśród publiczności.
komentarz
Julia 2018-10-14 00:24:11
(POPRAWIONY TEKST-KRÓTSZY, WŁAŚCIWY) Nasz świat jest pełen rzeczy niedostępnych dla ludzkiego oka, dlatego każdy smartfon powinien być wyposażony w MIKROSKOP. Połączenie to umożliwiłoby obserwację bakterii na naszym ciele, pyłków roślin w ogródku, "uroczych" roztoczy w pościeli (Czy ta buźka nie jest słodka?http://www.milimpieza.com/limpiando/acaros-eliminarlos-no-es-facil-eliminalos-solo-con-desinfectacion/) czy kolorów ptasich piór, co na ekranach OLED byłoby czystą przyjemnością. Dlatego mam nadzieję, że niedługo każdy z nas będzie mógł podziwiać mikroświat na ekranie swojego smartfona.
komentarz
Julia 2018-10-13 23:59:30
Według mnie, zapalonego biologa i badacza, każdy smartfon powinien być wyposażony w MIKROSKOP OPTYCZNY. Dlaczego? Świat dokoła nas jest piękny i bogaty w różnorodne organizmy oraz struktury, jednak w większości niedostępne dla ludzkiego oka. Owszem, obecnie możemy przekształcić telefon w słabej jakości mikroskop, który jest jedynie dodatkowym zoomem - nieciekawe rozwiązanie; natomiast tradycyjnych mikroskopów nie można zabrać ze sobą na spacer w celu obserwowania preparatów. 😉 Połączenie tych dwóch rzeczy - smartfona i mikroskopu umożliwiłoby obserwację np. bakterii na naszym ciele, pyłków roślin rosnących w ogródku czy "uroczych" roztoczy mieszkających w naszych pościelach http://www.milimpieza.com/limpiando/acaros-eliminarlos-no-es-facil-eliminalos-solo-con-desinfectacion/ (Spójrzcie na tę buźkę, czyż nie jest słodka? ;)), a obserwacja kolorów i struktury ptasich piór na nowoczesnych ekranach OLED byłaby czystą przyjemnością. Dlatego mam nadzieję, że już niedługo każdy z nas będzie mógł podziwiać piękno mikroświata na ekranie swojego smartfona.
komentarz
Piotr 2018-10-13 22:40:12
Najmniej oczywista technologia, która powinna być w Sony Xperia XZ3 to system Android 7, 16Gb romu i cztero rdzeniowy prosesor.
komentarz
Angelika 2018-10-13 22:15:32
Smartfon każdy ma przy sobie, Który wnet pomoże tobie. Wczoraj piłeś, a dziś jedziesz? Czy już możesz, tu się dowiesz. Dmuchnij lekko w czujnik mały, Na ekranie wynik „zero” stały. To jest ważna dzisiaj sprawa, Bezpieczeństwo i zabawa!
komentarz
Julia 2018-10-13 22:07:25
Jeśli mam być szczera, to oczywiście nowoczesne technologie są wspaniałe, ale czy kiedykolwiek słuchaliście winylów na gramofonie? Wywiera to na mnie takie emocje, jak żadna współczesna nowinka. Dlatego uważam, że tą najmniej oczywistą technologią powinna być możliwość odtwarzania muzyki, która dzwięków przypomina muzykę z gramofonu.
komentarz
Cezary 2018-10-13 21:56:03
Moim zdaniem najmniej oczywistą technologią, która powinna trafić do smartfona jest Vision Correcting Displays. Ekran dostosowujący się do ewentualnej wady wzroku użytkownika, pozwalający cieszyć się doskonałą jakością obrazu nawet bez okularów. Codzienne użytkowanie smartfona z pewnością byłoby wygodniejsze, chociażby w takcie przeglądania profili społecznościowych, wykonanych zdjęć lub czytaniu książek. Różnice w obrazie dla osoby z wadą wzroku byłyby takie jak w wizualizacji poniżej. https://www.instagram.com/p/Bo4rrjwhN8x/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1kbfvoicsrms0
komentarz
Agnieszka 2018-10-13 21:49:36
Aby czuć się bezpiecznie każdy smartfon powinien być wyposażony w przycisk SOS .Guzik na obudowie który po naciśnięciu wydaje ogłuszający napastnika dźwięk .Z takim czymś każda kobieta czy dziecko czuło by się zdecydowanie bezpieczniej .
komentarz
Wojciech 2018-10-13 21:32:48
Moim zdaniem technologia, która już istnieje i powinna zostać wdrożona do produkcji smartfonów, to ekrany w postaci hologramów. Problem z tłukącymi się ekranami pozostanie koszmarem drugiej dekady tego wieku. Funkcja dotykowości byłaby rozwiązana za pomocą czujnika ruchu. Przykładem tego typu technologii jest Leia Display System (tak, nazwana po słynnej postaci z Gwiezdnych Wojen). Wprowadzenie holograficznych ekranów całkowicie zmieniłoby wizerunek smartfonów i otworzyło nowe perspektywy. https://twitter.com/Satan__Official/status/1051193897383317504
komentarz
Dariusz 2018-10-13 20:44:21
Technologia znana od lat czyli "LATARKA" znam wielu rolników i mechaników którzy mieli nokie z wbudowanymi latarkami i idąc z postępem mogła by to być funkcja latarka polegająca na naciśnięciu przycisku w boku obudowy wtedy ekran smartfona świecił by tylko białym światłem z maksymalną mocą bo ci ludzie potrzebują takiego gadżetu gdy im coś w traktorze lub aucie siądzie tak jak to było z tymi nokiami z latarką
komentarz
Martyna 2018-10-13 19:36:19
Najmniej oczywista technologia, która już istnieje a powinna trafić do smartfona?- powiadomienie z napisem " Jest 15:00 odłóż telefon i ciesz się życiem".
komentarz
Joanna 2018-10-13 19:20:25
W nowoczesnych telefonach brakuje mi wsparcia trybu MHL. Nie mając bezpośredniego połączenia telewizora z internetem,funkcja ta staje się idealnym rozwiązaniem. Przejściówka MHL Micro-USB – HDMI kosztuje ok.120 zł,ale można znaleźć tańsze zamiennik w cenie ok.30.Jest to bardzo szybki,łatwy sposób,który zadziała w każdym telewizorze, nie tylko w przypadku Smart TV.Brakuje mi tej funkcji,zwłaszcza podczas pobytu za granicą,gdzie jedynym emitowanym po polsku kanałem jest TVP Polonia.
komentarz
Kamil 2018-10-13 18:17:33
Zdecydowanie ultradźwięki, to technologia która powinna trafić do smarfonów, ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Np możliwości czyszczenia (konstrukcje szklane to lep na odciski palców i inny brud, a samoczyszczący się telefon to świetna sprawa), sonar (niewidomi mieliby łatwiej w życiu), ultrasonograf (lekarz czy przeszkolona, osoba mogłaby pomóc w badaniu narządów), sterylizacja żywności, wody, badania jakości spawów czy poszukiwanie wad konstrukcji. Zastosowań jest jeszcze cała masa.
komentarz
Tomasz 2018-10-13 17:24:28
Witam, uważam ze fajną opcją było by wykonanie ekranu w taki sposób aby można go było przełączyć w tryb ekranu takiego jak są używane w ebookach żeby można było wygodnie czytać. Uważam również ze smartfony mogły by się ładować samoistnie w czasie poruszania się (w kieszeni) jak np zegarki automatyczne gdy nosi się je na ręku 😉
komentarz
Erwin 2018-10-13 17:16:29
Do smartfona powinna trafić technologia odtwarzania muzyki z Youtuba z jednocześnie wyłączonym wyświetlaczem.
komentarz
Kinga 2018-10-13 17:12:43
Ciśnieniemierz i życie jest lepsze 🙂
komentarz
Krystian 2018-10-13 17:12:04
Czujnik oddechu niemowlęcia wraz z czujnikiem chrapania. Rodzice będą spać spokojniej a kobiety w ogóle będą spały 🙂
komentarz
Wiktor 2018-10-13 17:08:11
Według mnie taką technologią powinna być możliwość bezprzewodowego ładowania indukcyjnego "Qi". Produkcja szklanych smartfonów cały czas rośnie, ale mimo to nie wszystkie taką technologię wspierają. Dzięki takiej technologii użytkownicy smartfonów. mogą oszczędzić sobie okablowania oraz dać urządzeniu czas aby się naładowało. Panele ładujące na plecach smartfona są o wiele większe co sprawia, że przyjmują one o wiele więcej energii, niż w przypadku zwykłego ładowania za pomocą kabla.
komentarz
Angelika 2018-10-13 16:50:52
Smartfon każdy ma przy sobie, Który wnet pomoże tobie. Wczoraj piłeś, a dziś jedziesz? Czy już możesz, tu się dowiesz. Dmuchnij lekko w czujnik mały, Na ekranie wynik „zero” stały. To jest ważna dzisiaj sprawa, Bezpieczeństwo i zabawa!
komentarz
Jakub 2018-10-13 16:18:03
Według mnie do smartfona powinna trafić technologia noktowizyjna,termowizyjna. Może kompaktowy wykrywacz metali?
komentarz
Ewelina 2018-10-13 15:49:13
Myślę, że w smartfonach powinien znajdować się alkomat. Każdy posiada tego typu telefon i bywa, że po imprezie nie wiemy czy możemy już jechać samochodem, czy jeszcze nie.
komentarz
Piotr 2018-10-13 15:43:38
Sony Xperia PlayStation - jest to telefon, który ma podzespoły Sony Xperia Z3. Następca konsoli PlayStation Vita. Ma wgraną aplikację PlayStation, która umożliwia zarówno streamowanie gier z PS4, jak i granie tylko na Xperii. Dla przypomnienia dodam, że kiedyś były konsolofony, ale się nie przyjęły. Nokia N-Gage kosztowała zbyt dużo. Mało kto w 2003 roku mógł sobie pozwolić na telefon. A Sony Xperia Play z 2011 roku nie przyjęła się, bo bardziej opłacalny był zakup PSP lub PS Vita. Na Xperii PlayStation będzie można zagrać w: Fortnite, GTA V, FIFA 19, Doom oraz wiele innych gier.
komentarz
Marcel 2018-10-13 14:26:35
Mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia tzw. płynów newtonowskich. Jest to materiał, który w pewnych sytuacjach zachowuje się jak płyn, dowolnie dostosowując swoją formę, a w pewnych sytuacjach niczym ciało stałe, które jest twarde niczym kamień. Co stałoby się, gdyby obudowy smartfonów Sony, w jakiś sposób korzystały z dobrodziejstw cech takich płynów? Być może podczas upadku, ich struktura momentalnie gęstniejąc, ochroniłaby nasz smartfon przed roztrzaskaniem się w drobny mak.
komentarz
Renata 2018-10-13 14:22:49
A gdyby tak smartfon wyposażyć w najgroźniejszą broń na świecie? Technologię, przed którą będzie drżał każdy nieuczciwy sprzedawca i najpotężniejszy polityk? Tę szaloną wizję werysty można zrealizować, gdyby w telefonach pojawił się nowoczesny wykrywacz kłamstw. Nie przypomina on tych znanych z filmów, to raczej analizator ruchów całego ciała, który osiąga 80% skuteczność w wykrywaniu kłamstw. Taki wariograf XXI w. byłby superbronią w dzisiejszym świecie wszechobecnych fake'ów.
komentarz
Jakub 2018-10-13 14:01:12
Bardzo przydatną technologią była by możliwość wykorzystania telefonu jako myszki komputerowej. Poprzez dołożenie do tylnej obudowy sensora optycznego, oraz cienkiej podkładki ,aby nie porysować tylnej obudowy. Jest to wyjście naprzeciw minimalizmowi, mniej przedmiotów ta sama funkcjonalność.
komentarz
Łukasz 2018-10-13 13:19:55
Najmniej oczywistą technologią, która powinna trafić do nowego telefonu Sony jest sejsmograf. Możliwość skorzystania z tej funkcji sprawdziłaby się w Polsce na górnym śląsku, gdzie wstrząsy są na porządku dziennym. Sejsmograf działałby w tle informując o wstrząsach, ich sile i kierunku z którego pochodzą, w razie konieczności ostrzegałby także o zbliżającym się niebezpieczeństwie, lokalizowałby najbliższe bezpieczne miejsce, do ktorego należy się udać oraz informował o środkach jakie należy podjąć by przetrwać kataklizm. Walka z kopalniami o odszkodowania z tytułu ich niszczycielskiej działalności na powierzchni byłaby wtedy łatwiejsza, mielibyśmy niepodważalne dowody na ich szkodliwą działalność na powierzchni. Skończyłyby się wymówkowe odpowiedzi z kopalń, że w tym miejscu nie odnotowano wstrząsów i kopalnia nie prowadzi wydobycia, a w rzeczywistości tąpnięcia są na porządku dziennym. Dodatkowo opcje sejsmografu docenili by także mieszkańcy terenów aktywnych sejsmicznie np. Włosi lub w szczególności twóry Sony Japończycy.
komentarz
Edyta 2018-10-13 13:01:33
Do smartfona powinna trafić technologia "pozycjonowanie w podczerwieni" a więc możliwość łączenia smartfona z tablicami magnetycznymi odpornymi na uszkodzenia co życie nam zmieni, dajcymi nowe możliwości,w tym wyświetlanie dużych obrazów i operowanie nimi na wiele sposów bez noszenia ze sobą tablic"obrazów". Technologia używana w tablicach i monitorach interaktywnych, w smartfonie sprawdziłaby się doskonale przy spotkaniach aktywnych
komentarz
Remigiusz 2018-10-13 12:34:37
Banalnie prosta technologia, istnieje w wszystkich odtwarzaczach audio i video, konsola komputerach ale niestety w życie ją w wcielić do tej pory nie można - zatrzymać lub spowolnić biegnący czas. Przez natłok obowiązków i zabieganie często mówimy że nie mamy czasu aby spędzić chwilę z rodziną (dzieci, mąż, żona, barat itd..) znajomi, przyjaciele a przecież, kontakty między ludzkie są najważniejsze z najbliższymi i dają na wiele niezapomnianych momentów.
komentarz
Agata 2018-10-13 12:26:28
Niby już istnieje, ale nadal w kolejno pojawiających się smartfonach jej nie ma, to prosta dioda flash do selfie z przodu. Do tej pory mało jakie modele je posiadają. Brakuje u Was. Druga sprawa to zamiast metalowych czy szklanych ramek i obudów, zastosować twardą kumę lub kauczuk. Dlatego że telefony obecnie są śliczne, ale każdy kupuje pokrowce i etui które całkowicie niszczą ich wygląd. telefon z gumą który chroni zamiast etui.
komentarz
Michał 2018-10-13 12:22:47
Co istnieje od dawna, a nie ma w żadnych firmowych smartfonach? - Naziemna telewizja cyfrowa DVB. Czesto w pracy czy poza domem chcemy coś obejrzeć w TV i zdani jesteśmy na streaming w Necie. Naziemna TV w telefonie to coś czego brakuje na rynku.
komentarz
Marcin 2018-10-13 11:40:55
Puszczając wodze fantazji, wykorzystałbym jeszcze nie istniejącą, a może w strefie 51 już jest – technologię „sizeingu”. Czym ona jest. Jest funkcją dopasowania rozmiaru ekranu telefonu do sytuacji. Prowadzę rozmowę telefoniczną, moja słuchawka ma 5 cali. Zaczynam korzystać z przeglądarki internetowej mój telefon powiększa się do 7 cali. A gdy włączam edytor tekstu w oka mgnieniu mam 10 calowy mini komputer. Nie w kość taka technologia producentom, ale ile korzyści daje zwykłym „śmiertelnikom”.
komentarz
Mateusz 2018-10-13 11:32:30
Jeśli by połączyć smartfona z panelem solarnym ukrytym tuż pod ekranem, byłby to prawdziwy przełom. Choć obecna technologia nie gwarantuje nam zastosowania perpetuum mobile, (także w przyszłości nie widzę jeszcze tego rozwiązania) to jednak zasilanie telefonu w awaryjnych sytuacjach, z dala od cywilizacji i powerbank'a w ten o to sposób zdecydowanie nakłoniłby wielu do zakupienia właśnie takiego telefonu. Taki smartfon byłby genialny dla obecnego społeczeństwa, wymagającego ciągłego połączenia ze światem. Stałby się również bezpiecznym narzędziem do kontaktu z otoczeniem niezależnie od czasu spędzonego w dalekim środowisku. Ja z pewnością mógłbym skończyć ze stresem związanym z ciągłym pytaniem w głowie czy starczy mi baterii do określonego momentu.
komentarz
Michał 2018-10-13 11:18:42
Skaner siatkówki który będzie wykorzystywany do pierwszego uruchomienia telefonu po restarcie i aplikacji bankowych itp
komentarz
Kamil 2018-10-13 10:41:25
Drodzy Państwo! Witam w roku 2020 na konferencji, podczas której pokażemy zupełnie nową, a jednocześnie dobrze Wam znaną technologię! Przedstawiam model smartphona "Sol-AR". Koniec z Waszymi zmartwieniami o żywotność Waszego telefonu! Koniec z bieganiem cały dzień z power bankiem lub ładowarką! Sol-AR rzuca wyzwanie wszystkim smartphonom wraz ze swoim niezwykle wydajnym kolektorem słonecznym - znanym bliżej jako solarem - który zastąpi tył obudowy, zasilając wasz telefon!
komentarz
Sebastian 2018-10-13 09:57:02
Smartfon ma już praktycznie wszystko, zastepuje nam aparat, odtwarzacz muzyki czy portfel. Innowacja na jaką może czekać rynek, to rzeczywiście może być coś już dobrze znanego, ale nikt jeszcze nie pomyślał żeby "wsadzić" to do smartfona. Ja stawiam na alkomat. Istnieje już koncept "Drinkmate" mini alkomatu podłączanego do telefonu i po dmuchaniu dającego realny wynik. Kwestia czasu zanim takie urządzenie będzie można umieścić w smartfonie.
komentarz
Magdalena 2018-10-13 09:27:15
Największym problemem wśród smartfonów jest bateria. Kiedy jestem na wycieczce ciagle muszę kontrolować jej stan (ograniczać internet, gps), ponieważ służy mi jako aparat lub kiedy wiem, ze w ciągu dnia nie będę miała możliwości ładowania, a po pracy muszę coś załatwić. Myśle, że naszym telefonom brakuje możliwości ładowania się na zasadzie paneli słonecznych aby łapały energię nie tylko z naturalnego światła ale także sztucznego np gdy jesteśmy w pracy. Mam nadzieje, ze w przyszłości nie będzie trzeba ładować komórki kilka razy w ciągu dnia aby przetrwała.
komentarz
Piotr 2018-10-13 08:03:02
Zoom optyczny taki jak w lustrzankach i tym podobnych, aby móc fotografować z wysokim przybliżeniem i wysoką rozdzielczością.
komentarz
Marcin 2018-10-13 07:24:01
Witam, oczywiscie bedzie to 5g, poczworny aparat i ekran 8k. Duze postepy naukowcow nad komunikacja "myslami" pomiedzy ludzmi i urzadzeniami stanie sie technologia przyszlosci o bardzo duzym potencjale. No i system zasilania, bo rewolucyje akumulatory juz czekaja. Pozdrawiam
komentarz
Marek 2018-10-13 02:22:30
a w takim telefonie umieściła bym technologię, która na rynku istnieje od niedawna i może potrzebuje odrobiny dopracowania lecz jej największym atutem jest obliczanie prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji zagrażającym naszemu zdrowiu bądź życiu. Niby nic takiego super oczywistego, a bardzo pomocnego i mogącego uratować życie czy też skłonić nas do tego by o nie zadbać.
komentarz
Wojciech 2018-10-13 00:36:36
Obecnie telefony to nie tylko urządzenie, ale również element garderoby, którego dobiera się tak jak torebkę do butów czy krawat do koszuli. Nie są już tylko słuchawkami, a całymi centrami danych i multimediów. Jednak smartfony spowodowały, że zapominamy o wielu rzeczach, bo wydaje nam się, że mając telefon w kieszeni mamy wszystko. Powinny mieć technologię druku 3D, aby każdy w razie konieczności mógł wydrukować sobie to, co aktualnie potrzebuję i nie zostać w kryzysie przez roztargnienie.
komentarz
Natalia 2018-10-12 23:03:01
Dla każdej przyszłej matki moment zobaczenia swojego dziecka podczas badania USG na pewno jest czymś niezwykłym (sama jeszcze nie doświadczyłam). Jako, że studiuję informatykę w medycynie, przyszło mi do głowy... a gdyby tak każda kobieta za pomocą specjalnie opracowanej głowicy mogła w każdej chwili oglądać swoje dziecko na smartfonie? Podobne rozwiązanie już bodajże powstało, ale nie w technologii 3D/4D jaką zapewniają nowoczesne aparaty ultrasonograficzne i co uwzględniałoby zaproponowane przeze mnie rozwiązanie.
komentarz
Bartosz 2018-10-12 22:57:41
Moja odpowiedź to laser. Nie widziałem jeszcze smartfona z wielofunkcyjnym laserem, a można nim robić tyle rzeczy! Kilka przykładów: mierzenie temperatury, pomiar odległości, krzywizny, użycie jako wskaźnik. Zajmie bardzo mało miejsca - na przykład na przednim, wąskim boku przy gnieździe słuchawkowym. Ma setki zastosowań. Idealna technologia, która powinna znaleźć się w smartfonie.
komentarz
Adrian 2018-10-12 22:36:59
Pojemność i sposoby ładowania baterii w smartfonach się mnożą a nikt nie pomyślał o ekologicznym ładowaniu urządzenia podczas użytkowania go na dworze. Na obudowy telefonów powinna wkroczyć technologia paneli słonecznych aby ładować baterię chociażby o te kilka procent podczas rozmowy i ogólnego korzystania z niego. Z przodu powinien być on umieszczony nad ekranem otaczając głośnik i kamerkę a z drugiej strony obudowy całość powinna być pokryta takim panelem oczywiście z wycięciami na obiektywy.
komentarz
Anna 2018-10-12 22:16:37
Elektryczne promienniki podczerwieni. Czas, kiedy za jej pomocą wysłaliśmy sobie dzwonki już za nami. Dziś telefon mamy zawsze przy sobie. Powinien móc nas grzać, będąc w kieszeni kurtki lub w dłoni. Powinien działać jak podstawka utrzymująca temperaturę pod kubkiem. A może nawet i "fajkę" można od niego odpalić. Niewiele? Bardzo wiele! Pomyślcie nad tym chłodnego poranka lub mroźnego wieczora. Lub gdy zapomnicie zapalniczki.
komentarz
Alina 2018-10-12 22:13:55
To proste...technologia napisania SMSa nie dłońmi, lecz naszymi myślami...w przyszłości człowiek nie będzie miał czasu żeby pisać dłońmi, telefony będą posiadały czytniki, które umożliwią im przekształcenie naszych myśli w tekst. A tutaj link: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowa-technologia-pozwala-jeszcze-dokladniej-czytac-ludzkie-mysli
komentarz
Beata 2018-10-12 22:09:22
Noktowizja w kamerze, aby klimatem nawiązywać do filmu rec wieszając pranie na strychu xD. W codziennych sytuacjach też się przyda.
komentarz
Klaudia 2018-10-12 21:56:50
Zwiększyć technologię laserową tak aby każdy mógł ja dostrzec gołym okiem. Nie każdy o tym wie, że korzystamy z niej codziennie..a może to jest "must have" tego sezonu? Może zwiększy ona popyt na tego typu dodatki do tego telefonu? Jestem kobietą, a dodatki do telefonu przyciągają moją uwagę! 🙂
komentarz
Emilia 2018-10-12 21:27:42
Powinien mieć budzik/alarm zintegrowany z ekspresem, który chwilę po przebudzeniu zaparzy mi idealną poranną kawę. Zapach kawy szybciej mnie obudzi niż alarm 😉
komentarz
Igor 2018-10-12 21:11:37
Aplikacja Youtube odtwarzająca muzykę po wyłączeniu ekranu.
komentarz
Magdalena 2018-10-12 20:59:14
Wg mnie najmniej oczywistą w dzisiejszych czasach 'technologią' jest to, aby po wyłączeniu smartfona zadzwoniły zaprogramowane w niczym wcześniej budziki. Bardzo brakuje mi tego w moim telefonie, którego chcę się pozbyć. Jak to jest, że miałam to w poczciwej Nokii 3310, a trylion lat później już nie? 😀
komentarz
Sebastian 2018-10-12 20:59:10
Telefonistki i telefoniści! Ściskacze i miziacze! Nadawcy i odbiorcy! Gejmerzy i spamerzy! Słowem: wielbiciele komórczaków. Oto dla Was w darze technologia już nie nowa, Komórczak i jego powierzchnia hydrofobowa! Jak się co pobrudzi - zejdzie łatwo, Wodą się chlapnie - spłynie jak po kaczce. Kurz się imać go nie będzie, odciski migiem zmyjem, Hydrofobofon - cud nad cudy, konkurencja przy nim to szczaw chudy. Krótko: nie zamoknie, nie zabrudzi, w użyciu zostanie wieki. Taki dla ludzi.
komentarz
Kamil 2018-10-12 20:58:54
Technologia która powinna trafić do nowych telefonów to przede wsyztkim baterie i większej pojemności, żeby telefon wytrzymał chociaż jeden dzień pracy tych bardziej wymagających użytkowników. Po drugie zwiększona ilość pamięci RAM, kto by nie chciał żeby aplikacje nawet po paru latach użytkowania telefonu włączyły się w mgnieniu oka. Myślę również, że powrotne nie prowadzenia wejścia minijack będzie miało więcej korzyści, w końcu jakoś dźwięku po kablu jest bez konkurencja. Dla mnie telefony z takimi parametrami byłyby najlepsze!
komentarz
Natalia 2018-10-12 20:50:51
Nie znam nazwy technologii, o ile mozna to tak nazwać, ale chodzi o składany ekran, "sprężynowość", jak nóż sprężynowy. Nowoczesne smartfony mają wszystko, ale zabierają bardzo dużo miejsca. Nie mozna ich komfortowo schować w kieszeni, jak starych dobrych Nokii. Podczas rozmowy telefonicznej chodzi się z deską do krojenia przy uchu. Kompaktowość i możliwość szybkiego 'rozłożenia' smartfonu byłaby idealnym i wygodnym rozwiązaniem.
komentarz
Krzysztof 2018-10-12 20:30:52
Smartfony powinny posiadać funkcję "Podaj piwo z lodówki". Siedzisz sobie ze znajomymi, oglądasz mecz i zamawiasz piwo, które przyniesie kurier prosto z lodówki sklepu osiedlowego.
komentarz
Tomasz 2018-10-12 20:29:14
Aparat z fizycznie wysuwanym obiektywem o rozmiarach dotychczasowych obiektywów w smartfonach, wtedy kompakty cyfrowe zniknęłyby by z rynku całkowicie tak jak np. odtwarzacze mp3
komentarz
Andrzej 2018-10-12 20:09:30
Sony Xperia XZ3 smartfon Sony z technologią HDR OLED
komentarz
Remigiusz 2018-10-12 20:07:06
System dźwięku 5.1
komentarz
Mateusz 2018-10-12 19:52:45
Moim zdanie najbardziej potrzebną technologią w tym smartfonie jest, aby było można robić zdjęcia czytnikiem Lini papilarnych, gdyż w nagłej sytuacji tylko przykładasz palca i się automatycznie zdjęcie robi.
komentarz
Artur 2018-10-12 19:50:40
Projektor holograficzny
komentarz
Filip 2018-10-12 19:41:52
Pomyślmy. Moim zdaniem to powinni zrobić układy graficzne na bazie tych od komputerów PC. Telefony z takim rozwiązanie staną się bardzie wydajne szczególnie w grach 3D. To rozwiązanie by dało porządny skok w przyszłość telefonów.
komentarz
Angelika 2018-10-12 19:28:10
Kamera termowizyjna! Wiedziałabym gdzie mi ciepło ucieka i mogłabym po ciemku dzieci znaleźć ?
komentarz
Adrian 2018-10-12 19:26:21
Analizator krwi - szybko, bez wizyty u lekarza poznaliśmy stan swojego zdrowia.
komentarz
Małgorzata 2018-10-12 19:11:58
Termometr wewnątrz telefonu badający temperaturę urządzenia, otoczenie oraz innych ludzi
komentarz
Piotr 2018-10-12 18:33:35
Telegazeta
komentarz
Sebastian 2018-10-12 18:19:39
Bardzo zaintrygowała mnie technologia zaprezentowana przez koncern nissana, która umożliwia połączenia "mózgu" z samochodem oraz sterowaniem podstawowymi funkcji. Miło było by zobaczyć taką technologię gdzie samymi myślami wyszukujemy informacje w smartfonie.
komentarz
Kamil 2018-10-12 17:46:04
Każdy producent chwali się, że "dba o zdrowie użytkownika". Skoro tak, czemu w krawędzi/ramce smartfona nie umieści pulsometru, aby każdy mógł w dowolnej chwili zmierzyć sobie puls? W zegarkach, opaskach itp. to jest, czemu nie w smartfonach? 😉
komentarz
Adrian 2018-10-12 17:19:54
Rejestrator głosu powodujący odblokowanie telefonu
komentarz
Mateusz 2018-10-12 17:16:41
Sony od zawsze jeden z gadżetów agenta 007. Technologia która napewno by Bond, James Bond potrzebował to noktowizor w aparacie. Obecnie w Japonii jest testowana technologia Falcon Eye KC-2000, którą umożliwia widzenie praktycznie w totalnej ciemności i to w kolorach, każdy by coś takiego chciał!!!
komentarz
Andrzej 2018-10-12 17:15:05
Księżniczka Leia wyświetlona przez projektor holograficzny R2-D2. A dlaczego nie ma być to Ewa z którą właśnie rozmawiam przez smartfona? Mam tu na myśli wyświetlacz holograficzny, który prezentuje scenę z innej lokalizacji w czasie rzeczywistym. Oczywiście działa to w obie strony równocześnie, a hologram prezentuje obraz z najmniejszymi detalami. Kwestią do dopracowania będzie wielkość hologramu, 1:1 czy może mniejszy. Niech Moc będzie z wami.
komentarz
Ilona 2018-10-12 17:07:28
Porządne, nie skrzeczące głośniki. Nawet popularne iPhony nie mają dobrego dźwięku, to że jest głośny nie oznacza, że zadowalający. Zamiast kupować osobne mini głośniki np. marki JBL, powinniśmy mieć je wbudowane.
komentarz
marek 2018-10-12 16:02:47
andtroit jest najamijesza technologia, w smartfonach,
komentarz
Rafał 2018-10-12 15:52:09
Technologią, której brakuje w smartfonach, jest zdecydowanie możliwość "przekształcenia" telefonu w czytnik ebooków. Może i stricte taka technologia nie istnieje, ale połączenie tych dwóch urządzeń w jedno, z pewnością sprawiło by ogromną przyjemność użytkownikom obu tych urządzeń i sprawiłoby, że nie musieliby on nosić obu sprzętów naraz, co z pewnością poprawiło by komfort osobom, które dużo podróżują. Uniknęłyby w ten sposób zbędnego "obładowywania" się różnego rodzaju urządzeniami. Tak samo, jak telefony zastępują powoli aparaty fotograficzne, tak samo mogłyby zastąpić nam również owe czytniki :).
komentarz
Magdalena 2018-10-12 14:52:50
Myślę, że w dzisiejszych czasach, gdy smartfon jest w stanie zastąpić nam: telewizor, odtwarzacz mp3, komputer,aparat, kamerę itp. najważniejsze jest by mógł nam on służyć odpowiednio długo, bez konieczności ładowania, często nawet 2 razy dziennie. Idealna wydaje się być tutaj bateria atomowa dająca możliwość korzystania z telefonu bez zbędnego ładowania go.
komentarz
Weronika 2018-10-12 14:41:34
Technologią,która istnieje już od dawna, to szkło szafirowe. Jest odporne na zarysowania i stłuczenia dzięki czemu smartfon byłby dużo bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.
komentarz
Sylwia 2018-10-12 14:28:08
LUSTRO! tak, każdy telefon ma przednią kamerkę, ale jak któregoś razu coś mi wpadło w oko i chciałam się wspomóc aparatem to myslałam, że zeza dostanę, bo nie da się patrzeć w kamerkę i na ekran jednocześnie. Uwierzcie mi każda kobieta doceni taką "technologię" a pewnie nawet i kilkoro mężczyzn się ucieszy ;).
komentarz
Ewa 2018-10-12 14:26:47
Nie muszą być to wielkie czary - wystarczy odstraszacz na komary, co skróci ludzkie męki emitując ultradźwięki. Kiedy komary już się na mnie czają włączam mą broń w telefonie pyk pyk i tylko patrzę jak uciekają, tam gdzie pieprz rośnie znikają w mig 🙂
komentarz
Emilia 2018-10-12 14:14:52
Fale radiowe są znane już od dawna... ale czemu ich nie wykorzystamy do ładowania telefonu? We współczesnych czasach fale radiowe są dosłownie wszędzie. Co więcej mają również naturalne źródła takie jak wyładowania atmosferyczne czy zorze polarne. Myślę, że podziwianie zorzy polarnej, która ładuje nasz telefon byłoby wyjątkowo przyjemne. Z resztą przecież.. same telefony komórkowe emitują fale radiowe 😉
komentarz
Wojciech 2018-10-12 14:10:28
Wiele jest technologii, które na siłę można by zastosować w smartfonach. Ale w rzeczywistości mogłaby się przydać kamera na podczerwień lub sterowanie telefonem przy pomocy śledzenia wzroku. Szczególnie ta druga opcja przydatna byłaby dla osób niepełnosprawnych lub też podczas jazdy samochodem.
komentarz
Tomasz 2018-10-12 14:10:25
Antena do odbioru telewizji
komentarz
Max 2018-10-12 13:06:58
Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta. Telefonowi o takich możliwościach brakuje tego co w dzisiejszych czasach jest najważniejsze. Telefony teraz mimo dużych pojemnych baterii, szybko się rozładowują. Tradycyjnie można w zwykłych warunkach podłączyć do ładowania i problem z głowy. Co się może jednak stać, gdy przez przypadek pociągniemy za kabel od ładowarki ? Bardzo cenny telefon może stracić swoją urodę. Podsumowując brakuje mu ładowania bezprzewodowego by ograniczyć wszelkie wypadki.
komentarz
Oskar 2018-10-12 13:05:39
Sony jest pionierem wyjątkowych wyświetlaczy na rynku światowym. Właśnie dlatego w niedalekiej przyszłości powinna również wypromować i wskazać drogę innym firmą wykorzystując w swoich urządzeniach Grafen. Dzięki temu rynek zostanie zrewolucjonizowany w kierunku elastycznych oraz przejrzystych wyświetlaczy jak i wyjątkowo wydajnych baterii słonecznych które będą ładować się w znacznie krótszym czasie, a także energia w nich zmagazynowana, będzie znacznie większa niż w innych urządzeniach. http://www.cite-sciences.fr/fr/ressources/juniors/lactu-des-juniors/le-graphene-un-materiau-revolutionnaire/
komentarz
Tomasz 2018-10-12 12:54:39
Jeśli jak każdy smartfon po 30 minutach w rękach 11 latka nagrzewa się do czerwoności powinni mu dodać funkcje prasowania z parą
komentarz
Aleksandra 2018-10-12 12:48:37
Technologia podawania płynnych substancji z lodówki podczas meczu - istnieje już w modelu tzw. Żona Idealna Ż1 oraz Kumate Uczynne Dziecko D2. W smartfonie byłaby idealna, ponieważ nikt nie musiałby wstawać i nie czułby się wykorzystany, czyż to nie genialne? 🙂
komentarz
Kacper 2018-10-12 12:47:19
Moim zdaniem najmniej oczywistą technologią, która powinna trafić do smartfona to możliwość pozostawienia włączonej aplikacji po zgaszeniu ekranu. W końcu można byłoby słuchać muzyki z YouTube nie tracąc niepotrzebnie baterii na ekran.
komentarz
Tamara 2018-10-12 12:31:50
Moim zdaniem najmniej oczywista technologia jest aparat w telefonie powinien byc odwzorowany z najlepszych aparatow fotograficznych o najlepszej rozdzielczości i czystosc i jakość dzwieku tez dobra na wysokim poziomie
komentarz
Kinga 2018-10-12 12:12:09
Technologia smell-o-vision już istnieje w telewizorach. Zastosowali ją jak się można spodziewać Japończycy. Byłaby dopełnieniem funkcji nowego smartfona. Można widzieć, słyszeć i czuć. Mama dzwoni: obiad gotowy - i wiesz czy się spieszyć bo to twój ulubiony schabowy czy jednak znowu ten szpinak 😉
komentarz
Sławomir 2018-10-12 12:05:52
Smartfony weszły w nasze życie razem z futrynami i rozgościły się w nim na dobre. Trudno się dziwić. Ociekające kosmiczną technologią, uprzyjemniające i ułatwiające życie kieszonkowce skradły nasze serca w mgnieniu oka. Pozwalają nam zaoszczędzić czas, by później paradoksalnie skraść go nam w social mediach, grach czy wszelkiego rodzaju aplikacjach mających nieść użytkownikowi relaks i rozrywkę. Mające niemal nieograniczone możliwości smartfony nadal nie są, co powinno bardzo dziwić, wyposażone w aplikację BABCIA. BABCIA dzięki wykorzystaniu w odpowiednim momencie fraz: "jaki przystojny kawaler" lub wersji żeńskiej: "jaka piękna pannica" dbałaby o jak najlepsze samopoczucie użytkownika oraz jego możliwie jak najwyższą samoocenę i niezachwiane poczucie własnej wartości. Dzięki fantastycznemu timingowi BABCIA wykorzystywałaby ludowe mądrości, np. po zmianie statusu na Facebooku z "w związku" na "wolny" BABCIA natychmiast aktywowałaby powiedzenie: "tego kwiatu jest pół światu". Programiści mocny nacisk położyliby na szeroko pojęta funkcję kulinarną BABCI. Przypominałaby ona o posiłkach głównych wraz z wszelkimi deserami, przekąskami i przerwami na kawę (oczywiście z ciastem lub słodyczami) proponując przy tym pomoc w zamówieniu jadła z pobliskich lokali, bądź przyrządzenie czegoś samemu podsuwając sprawdzony przepis, listę składników oraz adres sklepu za rogiem z tymi składnikami. Przepisy zmieniałyby się zgodnie z porami roku wykorzystując warzywa i owoce sezonowe. BABCIA wzmożoną aktywność wykazywałaby w okolicach urodzin użytkownika oraz Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wszyscy się chyba zgodzimy, że wkrótce BABCIA byłaby podstawowym wyposażeniem każdego smartfona.
komentarz
Michał 2018-10-12 11:45:23
Moim zdaniem telefony w dzisiejszych są urządzeniami bardzo uniwersalnymi, bo telefon, aparat i komputer mamy w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Dla mnie jedyna rzeczą, która chciałbym zmienić jest wprowadzenie nowej technologii akumulatorów, które już istnieją a nie są jeszcze stosowane w elektronice, które w znacznym stopniu mogą przedłużyć pracę na jednym lądowaniu , żywotność samej baterii jak i skrócić samo ładowanie.
komentarz
Magda 2018-10-12 11:32:09
Producenci robią wiele dla młodego pokolenia (lepsze aparaty, mocniejsze podzespoły, lepsza rozdzielczość). Zapominają niestety o osobach starszych, schorowanych. Może przydałaby się funkcja życia "SMART": system czujników np. tętna, ciśnienia; nadzór + prowadzenie do domu (Alzheimer); funcja wykrycia zasłabnięcia z funkcją powiadamiania 112 + rodziny; rzypominanie o lekach, wizytach lekarskich; czujnik poziomu cukru. Można dodatkowo dodać czujnik czadu, dymu z funkcją alarmu i powiadamiania Straży Pożarnej? https://photos.app.goo.gl/GT33pQ95GGyGZMEG9
komentarz
Paweł 2018-10-12 11:27:48
ręczna prądnica (dynamo z korbka) - nigdy więcej rozładowanych smartfonów (i wymówek ze za chwile mi się telefon za chwilę może rozładować.
komentarz
Bronisław 2018-10-12 11:05:02
Chciałbym, aby w telefonach była taka aplikacja muzyczna, która by działała jak klasyczny odtwarzacz mp3. Cechą która wyróżnia te urządzenia jest zapamiętywanie miejsca odtwarzania w momencie wyłączania urządzenia i automatycznego wznawiania po jego uruchomieniu. Obecne odtwarzacze po zamknięciu aplikacji i wyłączeniu telefonu zapamiętują listę a tylko niektóre tylko konkretny utwór a dokładniej jego początek. A ja lubię włączać i słuchać bez szukania i przewijania i chętnie bym korzystał z takiej funkcjonalności.
komentarz
Marta 2018-10-12 10:58:35
Telefonie, gdzie jesteś? No pokaż się, telefoniku, gdzie ja Cię ostatnio zostawiłam? Pod poduszką? Za kanapą? W piekarniku? Niech podniesie rękę ten, który nigdy nie miał takich problemów 😀 A technologie lokalizatora kluczy/telefonu/breloczka już istnieją. Po zdalnym uruchomieniu tej funkcji telefon sam mógłby dźwiękiem podpowiedzieć gdzie jest. Ba, nawet mógłby zrobić i odesłać zdjęcie otoczenia - a nóż fragment czerwonego dywanu coś nam podpowie?
komentarz
Arkadiusz 2018-10-12 10:46:11
Najpierw przyszedł mi do głowy rzutnik, ale to dosyć "oczywista" technologia. Później natomiast przypomniałem sobie o wypukłych ekranach, na powierzchni których generować można kształty. O technologii tej czytałem kilka lat temu i.. cisza. Taki ekran byłby zupełnie nowym doznaniem dla użytkownika, pozwalając w większym stopniu na wykorzystanie jednego z naszych zmysłów - dotyku; ekrany stałby się wtedy naprawdę dotykowe! Z kolei dla osób niewidomych stanowiłby to wręcz niewyobrażalne ułatwienie.
komentarz
Marcin 2018-10-12 10:21:25
CORE to interesująca technologia konwersji impedancji i wstępnego wzmocnienia sygnału z kapsuł elektretowych opracowana przez duńską firmę DPA. CORE pozwala uzyskać czystszy dźwięk, co jest efektem obniżeniu poziomu zniekształceń i szumów, a w konsekwencji zwiększenia zakresu dynamiki. Wykorzystywana jest obecnie w miniaturowych mikrofonach więc jak najbardziej pasuje do telefonu komórkowego.
komentarz
Beata 2018-10-12 10:20:53
Jedną z najbardziej znanych technologii są projektory multimedialne. Używane w domu, w pracy, w szkole- wszędzie! Nie każdy z nas ma możliwość posiadania projektora. Co jeśli znajdowałby się on w smartfonie? Jesteś na spotkaniu ze znajomymi i chcesz pokazać im zdjęcia i filmy, a przeszkadza Ci przy tym zbyt mały ekran? Wystarczy włączyć w smartfonie mini projektor, który wyświetli obraz w minimum 24". Gdy ktoś zadzwoni włączy się tryb projekcji- telefon wibruje głośno,a obraz zostaje bez zmian.
komentarz
Daniek 2018-10-12 09:22:39
Moim zdaniem powinno trafić coś takiego jak eye tracking żeby sterować telefonem za pomocą wzroku.
komentarz
Maciej 2018-10-12 08:58:39
Technologia która już istnieje i powinna trafić do smartfona to ludzka inteligencja 😉
komentarz
Damian 2018-10-12 08:45:11
Moim Zdaniem, OSOBISTY ASYSTENT powinien trafić do smartfona. Mega technologia w smartfonie, którą odpalimy za pomocą podczerwieni, wi-fi lub bluetooth'u. Chcemy wyłączyć telewizor? Ściszyć muzykę z komputera, włączyć sobie konsole, a my w tym czasie robimy kanapkę? Osobisty Asystent to doskonałe rozwiązanie. Przypomni o spotkaniu z teściową, poinformuje nas o nowym konkursie w Orange, czy zrobi zakupy online. a wszystko to z urządzeniem w kieszeni lub w torebce.
komentarz
Łukasz 2018-10-11 17:45:15
Na każdym kroku spotykamy się z masą urządzeń i technologii, a zapominamy o podstawowych przedmiotach. Ciekawym rozwiązaniem, które musi trafić do smartfona jest zapalniczka plazmowa. Pozwoli ona zastąpić zapałki oraz zwykłe zapalniczki, które co rusz gdzieś się gubią. Oczywiście same. Smartfona na pewno nie zgubimy, więc szansa na zgubienie zapalniczki jest nikła. A do tego jaka wygodna - chcesz odpalić papierosa i już nie musisz myśleć o tym, gdzie jest zapalniczka - masz ją zawsze przy sobie.
komentarz
Adam 2018-10-11 16:46:31
Związek między podczerwienią a czasem? IrDA to znak przeszłości, a termografia - wprost przeciwnie. Kiedy myślę, że mógłbym łatwo skontrolować stan ocieplenia domu, sprawdzić, czy wentylacja jest drożna i bezpieczna, tudzież łatwo zlokalizować zator w rurach... Tu jeszcze jeden związek z czasem: trudna do przecenienia oszczędność. No i telefon mógłby pokazać godzinę lub podświetlić ekran zanim go dotknę, widząc promieniowanie cieplne wyciągniętej dłoni. Ciepło myślę o tym pomyśle.
komentarz
Klaudia 2018-10-11 15:38:33
Ja w takim telefonie umieściła bym technologię, która na rynku istnieje od niedawna i może potrzebuje odrobiny dopracowania lecz jej największym atutem jest obliczanie prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji zagrażającym naszemu zdrowiu bądź życiu. Niby nic takiego super oczywistego, a bardzo pomocnego i mogącego uratować życie czy też skłonić nas do tego by o nie zadbać. https://twitter.com/Minitenshi/status/1050379616530116610
komentarz
Magdalena 2018-10-11 14:41:47
Każdy smartfon powinien posiadać zestaw antenowy, dzięki któremu oglądanie telewizji na TV będzie bez zbędnych szumów, skaczącego obrazu i samoczynnie przerzucających się kanałów bez względu na to gdzie oglądamy. Taka antena satelitarna byłaby wybawieniem dla wielu z nas 😉 nie trzeba by było wysyłać męża na dach domu podczas wichury żeby sterował anteną, albo co gorsze żeby ją trzymać aby wiatr nie porwał.
komentarz
Patrycja 2018-10-11 13:54:50
Uważam, że taką technologią jest hologram i wszystko co może się z nim wiązać czyli rozmowy, prezentacje itp. Super byłoby rozmawiać z kimś i mieć go niemal namacalnie przed sobą, lub tworząc jakąś prezentację i widzieć ją lepiej niż na zdjęciu czy rysunku.
komentarz
Rafał 2018-10-11 13:12:28
Już takie próby były, ale mam nadzieję, że producenci smartfonów się przyłożą i to upowszechnią. Chodzi mi konkretnie o PROJEKTOR. Fajnie byłoby móc wyświetlić film, czy grę na ścianie, w super jakości wyświetlanego obrazu. Myślę, że właśnie w tej jakości póki co leży problem, ale mam nadzieję, że za jakiś czas, może już wkrótce, projektory trafią do smartfonów. Oby 🙂
komentarz
Natasza 2018-10-11 11:47:27
Czujnik uderzeniowy. Coś takiego jak mamy w samochodach, gdzie czujnik wykrywa przedmiot w bliskiej odległości samochód hamuje awaryjnie. W smartfonie by się to przydało, ponieważ 99% osób chodzi z telefonem w ręce i nie patrzy na drogę przed sobą, a w telefon. Dlatego wpada na latarnie, innych ludzi, a nawet pod samochód. Gdyby taki czujnik był w smartfonie i dawał ostrzeżenie np. wibracją to można by było uniknąć wielu siniaków, guzów i przeproszeń obcych ludzi tudzież latarni 🙂
komentarz
Natalia 2018-10-11 11:16:29
Skoro w smartfonie Sony pojawiła się technologia wykorzystywana w telewizorach, jestem przekonana, że taki telefon powinien mieć również funkcję nagrywania oraz przewijania oglądanych programów czy filmów! Ależ byłby to komfort i wygoda, mieć w kieszeni mały telewizorek. Coś pięknego. Myślę, że takie smartfony mogłyby z łatwością zastąpić już na zawsze srebrny ekran!
komentarz
Daniel 2018-10-11 06:39:24
Jednym z moich pomysłów jest połączenia telefonu z pilotem do bram garażowych oraz wjazdowych do domów jak i miejsc pracy. Można by połączyć to z GPS żeby otwierał nam je w pewnej odległości od celu a mierząc prędkość np 200m od odbiornika pedejmie decyzję czy otworzenie bramy jest konieczne (np. Nie otworzy kiedy poruszami się pieszo). Na pewno ułatwi to życie ludzią posiadającym parę pilotów którzy zawsze mają problem ze znalezieniem wlasciwego 🙂
komentarz
Przemysław 2018-10-11 00:02:07
Wg mnie najmniej oczywistą technologią która powinna trafić na stałe do smartfonów jest możliwość ładowania telefonu światłem słonecznym. Nie wiem dlaczego ale jakość żaden znany producent telefonów komórkowych nie stosuje tej technologii a wystarczyłoby wykorzystać np. duże ponad 5-cio calowe ekrany. W czasach gdzie na smartfonie spędza się dużo czasu dziennie, każdy szuka ładowarki lub gniazdka aby doładować telefon w ciągu dnia a wystarczyłby patent z ładowaniem słonecznym.
komentarz
Urszula 2018-10-10 21:47:20
Zawsze zapominam zapakować do bagażu szczotki do włosów, ale wątpię czy dałoby się technologię do czesania włosów zintegrować z telefonem. A drugą rzeczą, której w trakcie pakowania nie uwzględniam w bagażu, ale coraz częściej (szczególnie z uwagi na milusińskich) mi brakuje "na miejscu" to termometr. I technologia mierzenia temperatury ciała potencjalnego pacjenta mogłaby zostać uwzględniona w tych różnych już wmontowanych czujnikach telefonu. Tym bardziej, że oprócz temperatury ciała można mierzyć temperaturę napoju - np.wody na kawę lub herbatę 😉
komentarz
Magdalena 2018-10-10 21:23:25
Zmieniania koloru obudowy w zależności od temperatury- niczym lakiery do paznokci. Z myślą o kobietach, facetach, estetach, trendsetterach, zwykłych ludziach, którzy lubią piękne i oryginalne rzeczy. Którzy lubią zmiany, lubią inspirować, wyglądać, wyróżniać się w tłumie. Telefon- gadżet, wyjątkowy dodatek, kropka nad i w idealnej stylizacji.
komentarz
Magdalena 2018-10-10 21:07:54
Sony Xperia XZ3 powinien być wyposażony w technologię, która zmieni go w kluczyk do samochodu 🙂 Koniec z szukaniem kluczyka w kieszeni, w torebce, torbie. Koniec z zatrzaskiwaniem go w aucie. Zero nerwów, otwieranie auta szybko i sprawnie! I bezpiecznie, bo telefony w dzisiejszych czasach mają super zabezpieczenia 😉
komentarz
Anna 2018-10-10 20:03:35
Osobiście nie wyobrażam sobie aby zabrakło w nim aplikacji do serwisów społecznościowych, które ułatwiają bycie na bieżąco z newsami z życia moich bliskich,gwiazd i informacji ze świata.
komentarz
Przemysław 2018-10-10 17:01:54
Nie pogardziłbym ogniwem słonecznym wbudowanym w tylną cześć obudowy. Ładowanie indukcyjne jest wygodne, ale ma ograniczenia. Ładowanie słońcem wydaje się świetnym pomysłem, żeby uzupełniać energię w ciągu dnia w sumie nic nie robiąc. Bez kabli, powerbanków, szukania USB czy gniazdka 230V. Według mnie to dobry patent dla ludzi aktywnych.
komentarz
Krzysztof 2018-10-10 16:32:05
Po wielu latach poza światem technologii trudno odnaleźć tą najmniej oczywistą która mogłaby zagościć w smartfonach Sony. Kiedyś na jednym z telefonów Sony, który znalazł się w moim posiadaniu od nowości była zamontowana folia ochronna (nie przez operatora, ani serwis) która miała dodatkowo zabezpieczać przed uszkodzeniem i zarysowaniami. Pierwsze zadanie wykonywała bardzo dobrze lecz z drugim już jej nie szło tak dobrze. A co gdyby zastosował folie zaopatrzoną w technologie samoregeneracji tak jak to ma miejsce w przypadku foli PPF stosowanych do zabezpieczenia lakieru samochodowego? Jak wszyscy wiemy mimo stosowania GG5 nasze wyświetlacze każdego dnia są podatne na porysowanie, a każda rysa boli co raz bardziej. Może byłoby to małe rozwiązanie problemu i w dodatku możliwie najprostsze? Chyba, że "diamentowe szkło" jest faktem, a nie tylko fikcją internetową?
komentarz
Agnieszka 2018-10-10 12:41:43
Technologia każdemu znana, Do smartfonów jeszcze nie wprowadzana, Myślę, że tak jak w kinie lub przed telewizorem, Fajnie by było oglądać filmy z technologią 3D na tym małym ekranie! Dodatkowe okulary, Jednej, doskonałej miary, Poręczny telefon, wszystko w zasięgu ręki, Efekty jak przed dużym ekranem, bez żadnej udręki! Tak jak na zdjęciu niżej pokazane, Życie i świat na telefonie też może być świetnie odkrywane! https://tabliczni.pl/wp-content/uploads/2013/04/eyefly1.jpg
komentarz
Marta 2018-10-10 11:27:27
Dźwięk wydobywający się z całego ekranu telefonu, a nie z głośnika umieszczonego z tyłu. Stanowi to kwintesencję harmonii obrazu i dźwięku. Takie perfekcyjne połączenie sprzyja oglądaniu seriali, filmów na własnym telefonie, gdzie się tylko chce.
komentarz
Daniel 2018-10-10 10:09:56
Wydajna bateria ze "szkła", która nie tylko ma kilkukrotnie większą pojemność, ale również nie nagrzewa się i nie wybucha. Dodatkowo lit w tych bateriach miałby być zastąpiony sodem. A tego w postaci słonej wody czy soli kuchennej jest pod dostatkiem. Stworzenie „szklanej butelki z słoną wodą” jako baterii zaproponował ojciec ogniw Li-ion, John Goodenough. (Oczywista że bateria, nieoczywista że ze szkła i wydajna)
komentarz
Aneta 2018-10-10 08:40:01
Jedną z największych wad smartfonów jest ich mała odporność. Problem ten można częściowo rozwiązać dokupując etui do urządzenia mobilnego. Niestety, w wielu przypadkach takie zabezpieczenie okazuje się niewystarczające. Powinien być super wytrzymały! Wytrzymać upadek na płytki chodnikowe, z piętra gdy wychylam się przez balkon by zrobić zdjęcie Tatr które widać z mojego domu w słoneczne dni, i wodoodporny gdy mój syn utopi go przez przypadek w toalecie.. powinien być niezniszczalny jak Tommy Lee Jones w Ściganym 🙂
komentarz
Artur 2018-10-10 07:51:51
Technologia Micro-LED 30-krotnie jaśniejsze niż OLED, bardziej energooszczędne, zużywają o 90 proc mniej energii niż LCD i o 50 proc. mniej niż OLED, cieńsze i lżejsze, trwałe.
komentarz
Sebastian 2018-10-10 05:38:46
Według mnie technologią która powinna trafić do smartfona jest szerokokątny obiektyw pozwalający uchwycić większy kadr by móc robić piękne fotki z wymarzonych wakacji
komentarz
Tomasz 2018-10-09 22:59:37
Dalmierz laserowy. Sprawdzałbym odległość do pilota od telewizora, żeby przekonać się czy dystans nie jest za duży i czy nie lepiej zawołać dziecko 😉
komentarz
Mariusz 2018-10-09 22:40:13
Większości z nas przydarzył się taki dzień w pracy, że dopadła nas ogromna nuda. Dla zabicia czasu dobrze było by mieć możliwość oglądania telewizji w swoim smartfonie nawet poza zasięgiem sieci. Dlatego wýposażyłbym telefon w wbudowany odbiornik dvb do odbioru telewizji naziemnej.
komentarz
Aleksandra Ida 2018-10-09 21:48:52
Zdecydowanie powinien być to alkomat. Nie każdy kierowca posiada alkomat w samochodzie, a uważam, że powinniśmy mieć łatwy dostęp do przeprowadzenia pomiaru, który może uratować czyjeś życie.
komentarz
Weronika 2018-10-09 21:44:26
Ekran, z którego można byłoby korzystać w każdych rękawiczkach, w zimowy wietrzny dzień 🙂 Tak oczywiste, a tak bardzo nieosiągalne 😀
komentarz
Anastasiia 2018-10-09 21:42:49
5g (fifth generation) - to piąte pokolenie technologii mobilnego związku z ogromną szybkością przekazania danych - parę GB na sekundę. Niedawno w Szwecji ustaliły kolejny rekord - 15 GB\sec. To do 40 razy szybciej czynnych bezprzewodowуch sieci. Każde nowe pokolenie komórkowego związku znacznie zwiększa szybkość przekazania danych. Tak rodzą się nowe usługi i nowe formaty treści informacyjnej. Ludzie otrzymują nowe rozrywki i nową jakość życia.
komentarz
MYKYTA 2018-10-09 21:30:21
Motionflow XR zabezpiecza wysoką miarę detalizowania i płynność dynamicznych scen. To odbywa się dzięki temu, że technologia stwarza i dodaje dodatkowe kadry między już istniejącymi kadrami wideo. Szczególny algorytm zestawia kluczowe składowe obrazy w kadrach i ujawnia brakujące fazy ruchów. Niektóre modele podtrzymują funkcję "czarnego kadru", stosowanie której w całości pozbawia od rozmywania obrazu i pozwala domagać się praktycznie kinematograficznej jakości.
komentarz
Przemysław 2018-10-09 21:21:33
Oczywistą technologią ktora powinna być zastosowana w smartfonach jest nic innego, jak miniaturowe reaktory jądrowe zamiast obecnych, niezbyt wydajnych baterii.
komentarz
Julia 2018-10-09 18:16:50
Wiele pomysłów na nowe zastosowania smartfonów jest realizowanych za pomocą rozmaitych aplikacji. Jednak jakość uzyskiwanych danych pozostawia często wiele do życzenia, a traktowanie zbyt serio niektórych aplikacji może być nawet niebezpieczne. Zamontowanie w smarfonie integralnych części mierzących parametry życiowe, biologiczne użytkownika stanowiłoby udoskonalenie tych pomysłów i umożliwiłoby wiarygodny biofeedback. Wbudowanie w urządzenie znanego wszystkim galwanometra pozwoliłoby na zbadanie reakcji skórno-galwanicznej użytkownika, czyli zmierzenie przewodnictwa elektrycznego skóry. Taki pomiar i odpowiednie oprogramowanie pozwoliłyby ustalić stan mentalny użytkownika - rodzaj przeżywanych emocji, takich jak stres, lęk czy pobudzenie. W zależności od uzyskanego wyniku, telefon wchodziłby w odpowiedni tryb, w którym rodzaj komunikacji człowiek-urządzenie nastawiony byłby na komfort użytkownika dopasowany do odczuwanych w danym momencie emocji np. zmieniałby się dźwięk dzwonka, nasilenie i rodzaj wibracji, selektywnie dochodziłyby powiadomienia z aplikacji społecznościowych.
komentarz
Wioleta 2018-10-09 17:39:52
Wbudowany wiatrak w każdy telefon, który chłodzi w upalne dni, a grzeje w mrozy. Myślę, że uratowałoby to wiele zmarzniętych łapek i ludzi czekających na autobus.
komentarz
Anna 2018-10-09 17:11:25
Do smartfona powinna trafić technologia światła LED. Obecnie gorącym trendem kosmetycznym, są paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym, który utwardza się pod wpływem światła emitowanego przez lampę LED. Smartfon z lampą wbudowaną w obudowę, umożliwiałby wykonywanie w wolnej chwili stylizacji bądź jej poprawki. Ta innowacja, pozwoliłaby na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy wydawanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Uważam, że popyt jest ogromny, pomysł prosty, a technologia dostępna - pozostaje wdrożyć rozwiązanie i zbierać tantiemy.
komentarz
daniel 2018-10-09 16:55:11
może być wbudowany wykrywacz podsłuchu
komentarz
daniel 2018-10-09 16:50:14
może być na przykład ultra fiolet do sprawdzania banknotów
komentarz
ESTERA 2018-10-09 15:18:04
Wykorzystanie w telefonie szerokiej taśmy mierniczej jako "kręgosłupa". Taśma miernicza jest używana w opaskach odblaskowych, po uderzeniu o rękę owija się wokół nadgarstka. Telefon z taką funkcją byłby idealny dla kobiet, które w spódniczkach i sukienkach nie mają często kieszeni i obecnie nie mogą wyjść nigdzie bez torebki i również dla mężczyzn którym duże telefony już nie mieszczą się w kieszeniach 🙂 a tak- telefon który tworzyłby bransoletkę na nadgarstku to idealna sprawa!
komentarz
Teresa 2018-10-09 15:10:30
Pamiętacie Snikersa? Program AI, z którym można było rozmawiać jak z człowiekiem, opowiadał dowcipy i wykonywał proste obliczenia. Zaimplementować taki program do smartfona na stałe - super frajda i towarzystwo! Oczywiście mówię tu o udoskonalonej technologicznie wersji, uczącej się na bieżąco i mającej jeszcze lepszą interakcję z użytkownikiem. Zostałby naszym kumplem, z którym dyskutowalibyśmy o problemach świata! W jesienną chandrę zawsze by nas rozśmieszył albo zmotywował do działania.
komentarz
Dominika 2018-10-09 14:55:32
Wzbogaciłabym funkcję smartfona o dzwoniącej teściowej odstraszacza i o funkcję Pomocy Mierzonej Wygadanymi Minutami na rzecz dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych potrzebujących pomocy, bo Dobro Powraca!!!
komentarz
Krzysztof 2018-10-09 10:23:28
Technologia gorącego i zimnego nawiewu o różnej mocy ( zwana potocznie Suszarką ) w smartfonie w deszczowe dni osuszyłaby nam przemoczone ubranie, buty czy włosy w pracy lub na uczelni. Uratowałaby zalany dokument. Pomogłaby odpędzić natrętne owady. Ochłodziłaby nas w upały. Skoro już tyle wciśnięto w telefon, że jeszcze 20 lat temu nigdy byśmy w to nie uwierzyli, byłoby praktycznie mieć w nim i to. 😉
komentarz
Ewelina 2018-10-08 21:48:01
Mini CD w smartfonie, technologia znana od lat, może okazać się hitem jak winyle. Byłyby to malutkie krążki z muzyką, e-bookami, które wsuwałoby się z boku obudowy telefonu. Specjalnie dedykowane mini cd dla smartfonów, z abstrakcyjnym designem, bez konieczności połączenia z internetem - trochę tradycji w ciągłym technologicznym biegu. Sama technologia bazowałaby na specjalnym napędzie CD na mini płyty, odpowiednio skonfigurowanym pod system android. Mała kolekcja, coś czym można się wyróżnić!
komentarz
Michał 2018-10-08 14:00:32
Ja do nowych modeli smartfonów dodałbym funkcję natychmiastowego lokalizowania zgubionych przez siebie przedmiotów. Najczęściej ludzie gubią takie rzeczy jak klucze, słuchawki, identyfikatory. Na początku wymagałoby to zrobienia zdjęcia np. kluczom przez dedykowaną aplikację i dodania ich do bazy. Kiedy już taki przedmiot się zgubi - wystarczy wyszukać zdjęcie, wybrać w aplikacji "szukaj" i telefon go zlokalizuje. Wspaniałe rozwiązanie dla zapominalskich!
komentarz
Katarzyna 2018-10-08 10:05:14
Wzbogaciłabym funkcje smartfona o fale mikrofalowe, dzięki którym mogłabym zrobić popcorn na blacie stołu podczas długich i nieciekawych przemów szefa na zebraniach, doprowadzić do wrzenia kawę, bo rzadko mam czas ją wypić, kiedy jest gorąca, a nawet ugotować jajko na miękko podczas przerwy śniadaniowej. Myślę, że świetnie by było mieć tę technologię zawsze pod ręką. Chciałabym!
komentarz
Karol 2018-10-08 02:08:24
A gdyby tak zaimplementować do smartfona maszynkę do golenia! Taką, która będzie bazować na najnowocześniejszych trendach i technologiach czołowych producentów. Ostrza byłyby wysuwane z boku aparatu, jak tacka na karty sim czy sd. W połączeniu z aplikacją, wspomagającą i nadzorującą proces golenia nawet w najtrudniejszych warunkach. Technologia ultracienkich ostrzy, reagujących na typ zarostu i adaptująca się do kształtu twarzy. W podróży, osobom cieniącym sobie czas i schludny wygląd.
komentarz
Krzysztof 2018-10-06 21:11:15
Tryb relax. Zero smsów, zero powiadomień. Leśniczówka pośród karkonoskiej głuszy, skryta pod puchową, śnieżną pierzyną. Zapach lasu sosnowego unoszący się w powietrzu. Łuna bijąca od kominka ogrzewającego chatę. Sony Xperia i ja. Po prostu idealnie!
komentarz
Krystian 2018-10-06 14:13:14
Do nowych smartphonów zaimplementował bym skaner układu naczyń krwionośnych. Jest to obecnie najbardziej bezpieczna metoda autentykacji użytkownika. Jak do tej pory żaden producent smartphone nie zaimplementował go w swoim urządzeniu. Myślę że dla Sony mógłby być to wyróżnik na rynku. I z pewnością większe bezpieczeństwo danych skusiło by wielu użytkowników do zakupu smartphona od Sony.
komentarz
Paweł 2018-10-05 21:25:53
Fajnym rozwiązaniem który można by zastosować w smartfonach byłby powszechnie znany pulsoksymetr. Myślę że wbudowanie czujnika saturacji oraz tętna nie jest dużym wyzwaniem. Uważam ze to przydatny wynalazek, który w szybki sposób ocenia pracę naszego układu sercowo -oddechowego. Wiele troskliwych mam pewnie doceniłoby taki wynalazek przy infekcjach górnych dróg oddechowych u swoich dzieci. http://instagram.com/p/BokBVzxl-oF/
komentarz
Renata 2018-10-05 16:08:34
Smartfonowi giganci ciągle udoskonalają ekrany, aparaty, głośniki, ale od dłuższego czasu "zapominają" o baterii. Uważam więc, że do smartfonów powinna w końcu trafić nowa technologia: anoda litowo-silikonowa i zastąpić baterię litowo-jonową. O wiele szybsze ładowanie, większa żywotność baterii i... Sony Xperia XZ3 działająca cztery dni na jednym ładowaniu - czyż to nie brzmi wspaniale?!
komentarz
Pawel 2018-10-05 12:45:34
Licznik Geigera , aby monitorować nabieżąco promieniowanie radioaktywne .
komentarz
Patryk 2018-10-05 10:50:44
Mini Jack.
komentarz
Krzysiek 2018-10-05 10:24:29
Technologia testu ciążowego dla kobiet.
Udostępnij: Zgarnij Sony Xperia XZ3
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 13:56 05-10-2018
    Smartfon super. Trzeba spróbować swojego szczęścia :)
    Odpowiedz
  • komentarz
    Andrzej89 22:40 05-10-2018
    czy to musi być zdjęcie? czy to może być np. rysunek, grafika komputerowa?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 13:13 10-10-2018
      Tak musi być zdjęcie
      Odpowiedz
    • komentarz
      Diana 12:17 15-10-2018
      Jak wykonasz grafikę (rysunek) i opublikujesz zdjęcie tej grafiki (rysunku) , to jest to ZDJĘCIE, także spoko :)
      Odpowiedz
      • komentarz
        Mateusz 20:12 15-10-2018
        A jakby inaczej miałby opublikować rysunek jak nie za pośrednictwem zdjęcia? Skanem? Wtedy też można się wspierać, że to zdjęcie. W każdym razie życzę powodzenia :)
        Odpowiedz
  • komentarz
    Hamaki 10:35 12-10-2018
    Nie jestem pewna czy dodało się moje zgłoszenie gdyż nie ma go na liście? Co robić?
    Odpowiedz
  • komentarz
    ciekawski 18:56 14-10-2018
    Ciekawe są te dłuższe opisy, a jeszcze ciekawsze jest, jak zareaguje Jury i czy uzna urodę zgłoszeń, nie bacząc na regulaminowe przekroczenie o kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt znaków? Tak tylko pytam, z ciekawości ;)
    Odpowiedz
  • komentarz
    Confused 22:39 14-10-2018
    "zgłoszenie zostało dodane poprawnie",..... a swojego zgłoszenia na liście pod konkursem nie widzę :( why?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Mateusz 12:32 15-10-2018
      Cierpliwości :)
      Odpowiedz
      • komentarz
        Dagmara 00:08 16-10-2018
        Wysłałam zgłoszenie o 23:20 do północy się nie pojawiło mimo komunikatu o powodzeniu tej operacji, przyjmowanie zakończone, mam nadzieję że godzina wysłania decyduje a moje zgłoszenie pojawi się pozniej
        Odpowiedz
        • komentarz
          Mateusz 11:12 16-10-2018
          Myślę, że nie będzie z tym problemu :)
          Odpowiedz
  • komentarz
    Alojzy 19:32 15-10-2018
    W regulaminie używane sformułowanie to "zgłoszenia" to oznacza że można zgłosić więcej niż 1 pracę?
    Odpowiedz
    • komentarz
      pablo_ck 08:49 17-10-2018
      Zastanawiam się nad tym samym - dawniej można było dodać tylko jedną pracę, teraz?? Sam nie wiem jak to "zrozumieć". Zgłoszeń sporo, wiele fajnych pomysłów, jury będzie miało zagwozdkę ;p
      Odpowiedz
  • komentarz
    Magda 20:59 16-10-2018
    Ja dodałam drugi komentarz z poprawionym linkiem do Instagrama, bo jak się okazało - google nie jest akceptowane przez regulamin i niestety już ten poprawny post drugi raz się nie pokazał (był taki sam, różnica to link do innego portalu social media) :(
    Odpowiedz
  • komentarz
    Andrzej 23:39 22-10-2018
    Trochę to słabe, że wygrywa pomysł z zdjęciem, które zostało pobrane z internetu https://www.google.pl/search?hl=pl&q=amigas+fumando+marihuana&tbm=isch&tbs=simg:CAQSmQEJwUYPU6X5KfwajQELEKjU2AQaBggUCAAIAwwLELCMpwgaYgpgCAMSKM0Ozg7MDs8Oyg7LDpYEtgyoGZcFyS3HLZ86oDrKLe8tnTq5L6klyC0aMDd_1xrnkLynVGKUa45OFRsAVYeBayGodKrEQTQR3mRqgVbNQA0f6BzzA7wPNQ9BGGSAEDAsQjq7-CBoKCggIARIEZ7cuTQw&sa=X&ved=0ahUKEwjawrKfgJveAhXDjiwKHXxBBHIQ2A4IKigB&biw=2560&bih=916#imgrc=_
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 10:26 23-10-2018
      Zdjecie pochodzi z repozytorium Pixbay i jest dostępne na licencji Creative Commons 0, co oznacza, że można je wykorzystywać, bez podawania źródła także do celów komercyjnych. Ocenie podlegała w takim samym stopniu odpowiedź na blogu co dobór fotografi.
      Odpowiedz
      • komentarz
        Nick 15:57 23-10-2018
        I to jest właśnie kreatywność. Znaleźć zdjęcie w internecie. Kto widział, jak wygląda samochód po wystrzale airbaga z chęcią zobaczy telefon w takim stanie. Gratuluję wyobraźni!
        Odpowiedz
  • komentarz
    MAURYCY 17:35 24-04-2019
    Oooo zaskoczyliście mnie, nie było burzy po werdykcie.
    Odpowiedz

;

Urządzenia

Multimedialny Sony Xperia XZ3 ze świetnymi gadżetami tylko w Orange (6)

Wojtek Jabczyński

2 października 2018

Multimedialny Sony Xperia XZ3 ze świetnymi gadżetami tylko w Orange
6

Jeśli chcecie prócz świetnego smartfona zdobyć wyjątkowy zestaw gadżetów, to śpieszcie się. Promocyjna przedsprzedaż z Sony Xperia XZ3 trwa do wyczerpania się bonusów: VIP Service – specjalna usługa serwisowa świadczona przez Autoryzowany Serwis Sony Mobile, ochrona wyświetlacza, pad PlayStation DUALSHOCK™4, gra Call of Duty: Black Ops 4 Digital Standard Edition Etui  i etui. O XZ3 pisała już Marta, niedługo na bloga damy także recenzję.

Ja postanowiłem odwiedzić Krzysztofa Kurka, eksperta Sony Polska żeby wspólnie zaprezentować Wam możliwości Sony Xperia XZ3. Poniżej wideo z naszego spotkania. Przygotowujemy dla Was również konkurs, w którym będzie można go wygrać. Bądźcie czujni i zaglądajcie na blog.

Udostępnij: Multimedialny Sony Xperia XZ3 ze świetnymi gadżetami tylko w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 19:33 02-10-2018
    Zaglądamy Wojtku na Blog :) Niektórzy codziennie :) Jak nie patrzeć to można podciągnąć to już pod uzależnienie. Smartfonik godny uwagi. Sony to dobra marka. Moja Z Ultra dział już bez zastrzeżeń kilka ładnych lat.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Astis 13:49 06-11-2018
      Oj... mam inne zdanie. Zwłaszcza jak spaliły mi się 2 płyty główne. Całe szczęście że wymieniali po serwisie na całkowicie nowe ... plus za serwis !
      Odpowiedz
  • komentarz
    mike278 00:12 03-10-2018
    Ano wchodzimy, w dzień i w nocy. :P
    Odpowiedz
  • komentarz
    bashey 14:40 04-10-2018
    Jesteśmy codziennie. Do mnie już dotarła Xperia XZ3 z bonusikami. Telefonik zacny, przyznam.
    Odpowiedz
  • komentarz
    lkjhgfd 17:55 04-10-2018
    A będzie wspierał VoLTE/VoWiFi? PS. przydałaby się aktualizacja listy przynajmniej o nowe iPhone'y: https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte jak również tą: https://www.orange.pl/view/wificalling
    Odpowiedz
  • komentarz
    MAURYCY 17:36 24-04-2019
    Co chwilę sprawdzam blog, takie dobre przyzwyczajenie :)
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej