Oferta

Darmowe 6 GB za gole reprezentacji

Kasia Barys Kasia Barys
25 marca 2021
Darmowe 6 GB za gole reprezentacji

Węgry - Polska to mecz, na który czekali polscy kibice. Dla piłkarzy to pierwsze spotkanie w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022 i jednocześnie pierwsze pod wodzą nowego selekcjonera. W dzisiejszym meczu padło aż 6 goli. Ostatecznie Polacy zremisowali z Węgrami 3:3.

Z tej okazji dajemy Wam dodatkowe 6 GB! Wystarczy wysłać SMS o treści COZAMECZ pod numer 233 (opłata zgodna z cennikiem planu taryfowego, maksymalnie 0,20zł). Użytkownicy Orange Flexa mogą zgarnąć dodatkowe GB, wpisując COZAMECZ w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godzin od publikacji tego wpisu. Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.

Regulamin promocji

Komentarze

kami
kami 23:59 25-03-2021

witam czy jesli wykorzystam pakiet wczesniej to pozniej wlaczy sie lejek do 1mb?

Odpowiedz
  Kasia Barys
  Kasia Barys 09:59 26-03-2021

  Jeżeli Państwa plan taryfowy przewiduje ograniczenie prędkości przesyłu danych, po wykorzystaniu środków przyznanych w ramach Promocji prędkość danych może zostać ograniczona zgodnie z regulaminem oferty z której Państwo korzystają.

  Odpowiedz
Ed
Ed 09:47 26-03-2021

Jak by się ktoś zastanawiał kiedy była publikacja tej informacji:
Thu, 25 Mar 2021 22:16:11 +0000

To będzie 23:16 czasu polskiego

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 12:24 26-03-2021

Dziękuję ?

Odpowiedz
Łukasz
Łukasz 17:14 26-03-2021

Dziękuję bardzo

Odpowiedz
emitelek
emitelek 18:02 26-03-2021

A mnie dalej wk… i denerwuje płatna aktywacja „darmowego” pakietu!!! Wrrr!!!…
Jak ma być darmowy, to dajcie karciarzom możliwość aktywacji w aplikacji za 0zł, albo znieście tą żenującą opłatę za SMS-a!!! 😛

Odpowiedz
  Guten
  Guten 06:19 27-03-2021

  „20 groszy tylko nie płacz proszę „ jak w piosence

  Odpowiedz
   mike278
   mike278 13:04 28-03-2021

   Groszy bylo 12. Emitelek to ma proste wyjasnienie, chca wykluczyc „puste” lezaki. Ma to sens jak na moj gust. Wyobraz sobie jak ktos wklada po kolei zalozmy 8 kart 🙂

   Odpowiedz
    emitelek
    emitelek 21:31 28-03-2021

    Ale mnie wtopiłeś! HaHa… Owszem w rodzinie jest kilka kart, gdzie każdy sobie aktywuje pakiet, jak jest w potrzebie. Mam po prostu porównanie do różowych, gdzie jakakolwiek promocja darmowych danych jest NAPRAWDĘ za darmo!, czy to SMS-em, czy w aplikacji – od darmowych to wolę różowych 😉

    Odpowiedz
     mike278
     mike278 19:36 29-03-2021

     Emitelek. Przeciez caly czas czas u fioletowych jest dosc dlugo program „gigabajty+” ale Tobie chyba nie musze tego tlumaczyc. 😉

     Odpowiedz
Anchel
Anchel 05:50 27-03-2021

Trochę krótki czas na reakcje, nie zdążyłem aktywować. Czy podobne promocje przewidywane są przy okazji wszystkich męczy?

Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Zaślepki, czy tylko dla „godnych” oczu

Michał Rosiak Michał Rosiak
25 marca 2021
Zaślepki, czy tylko dla „godnych” oczu

Jak część z Was wie, moja codzienna praca polega m.in. na analizowaniu (takim podstawowym, bez przyglądania się kodowi) stron potencjalnie złośliwych. Przy tym zajęciu czasami zdarza się, że poczuję się jak Marcin Najman :) Niby ma być phishing, albo nawet malware, wchodzę na stronę, a tymczasem...

Ludzie, przecież tu nikogo nie ma!?

Jest. Tylko trzeba wiedzieć, jak szukać!

Mobilny phishing nie dla peceta

46 procent odwiedzających stronę CERT Orange Polska robi to z urządzeń mobilnych. To w porównaniu do największych krajowych serwisów, które czasami się tym chwalą to raczej poniżej średniej. Jeśli jednak przyjrzymy się statystykom witryn alert.cert.orange.pl (czyli tej, na którą trafiacie w efekcie kampanii CyberTarczy lub, gdy blokujemy dla Was witrynę phishingową) statystyki różnią się znacząco – przeszło 92 na 100 użytkowników wchodzi z komórek (91,2%) lub tabletów (1,29%)! Przestępcy też o tym wiedzą, dlatego w bardzo wielu przypadkach złośliwa/phishingowa strona w momencie wejścia sprawdza zmienną User-Agent urządzenia, z którego wchodzicie. W efekcie wchodząc z komputera stacjonarnego zobaczycie biały ekran, a nawet absolutnie nie budzącą podejrzeń, rzetelną witrynę!

Po co? Choćby dlatego, że wersja mobilna strony zazwyczaj jest mniej naładowana ozdobnikami, co pozwala na „poprowadzenie za rękę” przyszłej ofiary według założonego socjotechnicznego scenariusza. Na telefonie, widząc zwięzłe komunikaty i wielkie przyciski, na dodatek korzystając zeń w biegu, na szybko – chętniej klikniemy tam, gdzie chce oszust.

Dobry złodziej zawczasu drogę rozpozna

Drugi powód jest zdecydowanie bardziej wyrafinowany. By go wyjaśnić, wprowadzimy pojęcie exploit kitu.

Exploit kit (za Trend Micro) to: rodzaj zbioru cyfrowych narzędzi, używanych przez cyberprzestępców do wykorzystania podatności systemu/aplikacji w celu umieszczenia w docelowym serwisie/na urządzeniu złośliwych treści

Nasza praca w CERT Orange Polska to nie tylko moje przyglądanie się złośliwym stronom. To także – a czasami przede wszystkim – coś, co policjanci nazwaliby działaniami operacyjnymi. Krążenie po sieci za cyfrowym śladem, krok po kroku, aż trafi się serwer „zabezpieczony” loginem Admin i hasłem Admin123! Tak tak – to zdarza się nawet zarabiającym wielką kasę cybeprzestępczym szajkom. A kiedy już uda się tam dostać, może się w nasze ręce wpada exploit kit właśnie. A w nim np. coś takiego:

O co chodzi? Po przedstawieniu się ekipy oszustów i podaniu linka do poświęconej jej grupy na Facebooku (te części zamazałem, oszuści nie muszą wiedzieć, że trafiliśmy na ich serwer) widzimy, iż pokazanie docelowej witryny phishingowej strona warunkuje wcześniejszym sprawdzeniem treści plików anti[nr].php.

A co znajdziemy w takich plikach?

To lista adresów IP i user_agentów (czyli – w skrócie – ciągu znaków, jakimi „przedstawiają się” urządzenia i sieciowe „roboty”, czy usługi). W skrócie – chodzi o to, by w sytuacji, gdy exploit kit rozpozna sieć, kojarzoną z aktywnością takich zespołów jak nasz, boty Google’a, czy Facebooka, czy skanujący sieć pod kątem złośliwych witryn serwis Phishtank – pokazał „zaślepkę”, a nie faktyczną phishingową treść.

Przykład?

To jest zaślepka. Faktycznie wygląda jak rzetelna, poradnikowa strona. Stawiam, że gdzieś w sieci możemy znaleźć jej kopi... tzn. oczywiście oryginał.

A to faktyczna witryna phishingowa - czołówka:

i część treści:

Lepiej dowiedzieć się z bloga...

Tego typu działania to standard w przypadku zaawansowanych grup przestępczych, zarabiających olbrzymie pieniądze na codziennym oszukiwaniu internautów. Jak widzicie, za kurtyną, która teoretycznie powinna szczelnie okrywać ich oszukańcze aktywności (taaaa, jasne - Admin123!) dzieje się dużo ciekawego. Przede wszystkim jednak znaczącą większość tej wiedzy zatrzymujemy dla siebie i wykorzystujemy na co dzień. Staramy się, byście o wyrafinowaniu przestępców mogli dowiadywać się tylko z naszego bloga albo ze strony CERT Orange Polska, a nie zastanawiając się, gdzie podziały się Wasze pieniądze.

Trzymajcie się zdrowo, bądźcie bezpieczni.

Komentarze


Oferta

100 GB dla studentów od Orange Flex na dłużej

Kasia Barys Kasia Barys
24 marca 2021
100 GB dla studentów od Orange Flex na dłużej

Orange Flex kontynuuje promocję dla studentów i daje 100 GB do nauki i … rozrywki. Przypominamy, że każdy obecny i nowy użytkownik Orange Flex, który posiada status studenta, może do 30 czerwca bezpłatnie aktywować dodatkowy pakiet 100 GB, ważny przez 180 dni.  Proszę pamiętajcie, że z naszej akcji możecie skorzystać tylko raz.

Dotychczas z promocji 100 GB od Flexa skorzystało prawie 3,5 tys. studentów. W większości (68%) byli to mężczyźni. Top5 miast skąd pochodzili: Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków i Poznań. Studenci najczęściej wybierali plan 30 GB i płacili za zakupy BLIKIEM (52 proc. płatności). Prawie 1/3 z nich dołączyła do Orange Flex poprzez kod polecający.

Jak włączyć dodatkowy pakiet GB w Orange Flex?

Z  oferty może skorzystać każdy student dowolnej uczelni wyższej, który dołączy do Flexa lub ma już aktywny plan. Aby aktywować pakiet darmowych GB należy wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz zostać członkiem Klubu Flex. To nic trudnego, wystarczy jedno kliknięcie.  W aplikacji Orange Flex należy otworzyć zakładkę „Odkryj” i kliknąć w banner informujący o ofercie dla studentów. Do uzupełnienia jest krótki formularz potwierdzający status studenta. Użytkownik otrzyma kod z dostępem do bezpłatnego pakietu 100 GB, do aktywacji w Klubie Flex.

 

 

Komentarze

Scroll to Top