;

Odpowiedzialny biznes

Dobre praktyki ESG (2)

Monika Kulik

18 kwietnia 2023

Dobre praktyki ESG
2

W najnowszym 21. Raporcie Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu  znajdziemy aż 1705 przykładów projektów ESG z 272 firm. Wśród nich jest 10 przykładów z Orange. Do tej pory do corocznych Raportów dobrych praktyk trafiło ponad 100 naszych projektów.

Ten raport to przegląd aktywności firm w zakresie CSR i podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w Polsce. To także najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ukazuje się od 2002 roku. W tym roku po raz pierwszy tylko w wersji elektronicznej.

W raporcie firmy mogą pochwalić się projektami w zakresie ESG. Ale nie jest to publikacja promocyjna. Każda praktyka przechodzi weryfikację i jest wpisywana w szerszy kontekst Celów Zrównoważonego Rozwoju i normy ISO 2600. Gdy spojrzymy na wszystkie praktyki zbiorczo, mamy dobry obraz tego co dzieje się na rynku – nad czym pracuje biznes, jakie nowe inicjatywy i projekty wdraża.

W tegorocznym Raporcie najwięcej dobrych praktyk dotyczyło zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnych. Ten obszar niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Biznes angażuje się w projekty edukacyjne, społeczne i pomocowe. Znajdziecie tu także trzy przykłady z Orange:

 • Orange Digital Center czyli nasze centrum edukacji cyfrowej,
 • akcję wolontariuszek z Orange, które opowiadają dzieciom w szkołach o zawodach przyszłości,
 • konkurs Nauczyciel Jutr@, w którym Fundacja Orange nagradza inspirujących edukatorów. 

W Raporcie opisaliśmy również nasze działania na rzecz środowiska i klimatu:

 • program RE, który obejmuje konkretne działania w trosce o planetę: wydłużanie życia urządzeń (regeneracja – naprawa), zwracanie ich do obiegu (recykling – zwrot, recykling – odkup) i dawanie im nowego życia (renowacja – odnowa);
 • nasze projekty edukacyjne dla pracowników o ochronie klimatu – szkolenie #OrangeGoesGreeen, które  ukończyło już ponad 75% czy Green Academy, które uruchomiliśmy wspólnie z Collegium Civitas.

Wiele dobrych praktyk znajdziemy w tym roku w obszarze praw człowieka. W odpowiedzi na kryzys humanitarny związany z wojną w Ukrainie wiele firm zaangażowało się w działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń. Tu też jesteśmy. W raporcie znajdziecie opisy naszych działań na rzecz pomocy osobom uciekającym przed wojną czy wsparcia dla organizacji pozarządowych, które uruchamiały centra kryzysowe. Są też przykłady zaangażowania naszych wolontariuszy i działania Fundacji Orange na rzecz edukacji dzieci z Ukrainy i pomocy im np. poprzez Telefon Zaufania 116 111 w języku ukraińskim uruchomiony wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

W obszarze praktyk konsumenckich opisaliśmy nasz cykl edukacyjny Orange Expert dla seniora, w którym pokazujemy osobom starszym, jak w prosty i efektywny sposób korzystać z narzędzi cyfrowych.

W sumie zgłosiliśmy 10 praktyk, bo więcej po prostu nie było można. Wszystkie nasze zgłoszenia pozytywnie przeszły weryfikację i znalazły się w Raporcie.

Raport jest dostępny pod adresem odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2022.  Wszystkie praktyki trafią też do bazy elektronicznej, gdzie jest już ich kilka tysięcy. To niewyczerpane źródło inspiracji i wiedzy o tym, co możemy robić, aby nasza organizacja stała się bardziej zrównoważona i odpowiedzialna społecznie

Tradycyjnie w raporcie jest też przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących odpowiedzialnego biznesu w Polsce, a poza tym wykaz ważnych polskich i światowych publikacji, badań i artykułów prasowych na tematy związane z CSR. Niezmiennie polecam!

Udostępnij: Dobre praktyki ESG
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 15:31 19-04-2023
  gratulacje
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 08:40 20-04-2023
  Monika 💪❤️💪
  Odpowiedz

;

Oferta

Wygaszamy oferty Orange YES i Orange POP (38)

Beata Giska

18 kwietnia 2023

Wygaszamy oferty Orange YES i Orange POP
38

Przyszedł czas na wiosenne porządki w naszych ofertach na kartę. Tylko do 21 maja br. będziecie mogli korzystać z taryf Orange YES i Orange POP. Dotychczasowych użytkowników przeniesiemy wtedy do Orange Free na kartę lub będą mogli wybrać sobie inną, dostępną ofertę.

Przejście z YES i POP na Orange Free na kartę odbędzie się automatycznie i nie musicie wykonywać żadnych działań. Oczywiście nic Wam nie przepadnie. Wszystkie zgromadzone gigabajty i środki, zostaną zachowane. Ceny również będą te same co wcześniej.
Co zatem zmieni się? Przede wszystkim w Orange Free na kartę otrzymacie więcej bonusowych gigabajtów na internet, po każdym doładowaniu konta.

O zmianach poinformujemy Was na naszej stronie i SMS-owo. W razie pytań, wątpliwości czy potrzebnej pomocy – warto abyście skontaktowali się telefonicznie z biurem obsługi lub bezpośrednio z konsultantami w salonach. Jeśli nie zaakceptujecie zmiany taryfy, możecie z niej zrezygnować w każdym momencie lub poszukać innej naszej usługi.
Więcej informacji o nowej opcji na kartę znajdziecie pod linkiem.

Udostępnij: Wygaszamy oferty Orange YES i Orange POP
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 12:16 18-04-2023
  No i doczekaliscie sie zmian jeszcze chwila czasu i pakiet za 25 zl tez wyłącza chodz caly czas jest on dostępny.
  Odpowiedz
  • komentarz
   WilkZlasu 13:26 18-04-2023
   Nie wywołuj wilka...
   Odpowiedz
  • komentarz
   AnnRiko 13:48 19-04-2023
   A co z usługą Twoje numery, która nie jest dostępna w Orange free na kartę? Piszą Państwo, że nic nie przepadnie, czuli rozumiem, że ta usługa będzie w Orange free na kartę i nie zostanie wyłączona?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Robert77 09:22 20-04-2023
    Podbijam pytanie, prosimy Orange o odniesienie się.
    Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:23 18-04-2023
  Buuuu to źle wróży. :( Potem wygaszanie usług w OFnK?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 10:04 19-04-2023
   Nie planujemy na razie jego wyłączenia ;) A zmiana jest korzystna i można ją traktować jako dobrą wróżbę. Zmieniła się tylko nazwa, nie cena, nic się nie traci a dochodzą gigabajty :) Tylko się cieszyć!
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 12:11 19-04-2023
    Pani Beato byłem nieprecyzyjny. Chodziło mi o wyłączenie starej usługi rozmowy SMS plus pakiet GB. Tej bez MMS. O nią się ludzie martwią. Dla wielu w tym i mnie oferta nie do pobicia. To co w nowej ofercie (wliczając 2400 ) dajecie w rok ja mam w 5 miesięcy płacąc 365 planów.😁
    Odpowiedz
 • komentarz
  HalloOrange 14:06 18-04-2023
  Co mogę zrobić jak codziennie średnio co 24h zawiesza(mrozi) mi sesję lte i muszę ręcznie resetować samolotowym lub on/off bo nie wraca w ogole połączenie(choć idzie dzwonić przez IMS volte jak przestanie działać ten internet), jakieś problemy u was których przez trzy lata u was nie doświadczyłem. Jest to wina waszej sieci, ponieważ dzieje się na moim koncie na kilku kartach, testy krzyżowe też wskazują na waszą sieć, znalazłem w różnych miejscach potwierdzenie od różnych osób nawet w tmobile a to bliźniacze sieć/nadajniki. Kto mi to wyjaśni ponieważ wasi konsultanci są z innej planety i wymiękają jak im to piszę. Mogę też podrzucić linki źródła problemu jak mojego.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 15:01 18-04-2023
   Spróbuj proszę albo ponownie porozmawiać z konsultantem (infolinia/czas/salon) albo napisać maila na naszą skrzynkę biura prasowego (biuro.prasowe@orange.com) - z linkami i opisem problemu, by zostało to skierowane do odpowiedniego działu i by można było kontaktować się mailowo. Mam nadzieję, że uda się pomóc. Pozdrawiam.
   Odpowiedz
 • komentarz
  sokolowiak 14:58 18-04-2023
  Według mnie to dobry ruch Orange Polska. Na pewno uprości ofertę. To dobra informacja dla klienta, bo teraz będzie miał jasny wybór - Orange abonament, Orange Flex i Orange Free na Kartę. Z drugiej strony wygaszenie starych taryf daje możliwość bezproblemowej migracji oferty na kartę na nową platformę bilingową (np. tę od Orange Flex). Taka decyzja stwarzałaby szansę na uruchomienie usług niedostępnych na starej platformie prepaid - połączeń oczekujących, rozmów konferencyjnych, przekierowań połączeń i oczywiście VoWiFi za granicą. Wcale się nie zdziwię, gdy z tymi porządkami w ofercie właśnie o to chodzi :-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Txh 12:46 19-04-2023
   Mogli by dodać możliwość dodania dodatkowej karty z tym samym numerem sim w ofercie na kartę we flexie już dawno jest taka możliwość 😀
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jackson 23:47 18-04-2023
  No dobra to teraz zostanie tak naprawdę tylko taryfa Orange free na kartę to może lepiej zmienic nazwę na znacznie prostsza i krótsza,,Orange na kartę``?? 😁
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 08:16 19-04-2023
   Onk? Mało chwytliwy skrót. ;) Już lepiej Prepaid Orange Polska. ;)
   Odpowiedz
  • komentarz
   ZS 12:46 04-06-2023
   racja
   Odpowiedz
 • komentarz
  AnnRiko 13:46 19-04-2023
  A co z usługą Twoje numeru, która nie jest dostępna w Orange free na kartę? Piszecie, że przy zmianie nic nie przepadnie to mam rozumieć, że ta usluga zostanie i będzie w nowej taryfie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 15:48 20-04-2023
   Odpowiem tutaj na dwa komentarze p. AnnRiko. Z tego, co udało mi się dowiedzieć: usługa również zostanie przeniesiona do taryfy Orange Free na Kartę. Obecnie trwają prace migracyjne.
   Odpowiedz
 • komentarz
  AnnRiko 13:52 19-04-2023
  A co z usługą Twoje numer? Nie jest ona dostępna w tej nowej taryfie, a piszą Państwo, że nic nie przepadnie przez zmianę. Mam rozumieć, że usługa będzie dostępna w nowej taryfie i nie zostanie wyłączona ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ronam 15:41 19-04-2023
  A co z usługą Za darmo w Orange w taryfie Free oznacza wyłączenie bonusów gigabajtów które otrzymujesz po każdym doładowaniu w ramach usługi „Internet za darmo”. Uwaga! Oznacza to również utratę wszystkich dotychczas zgromadzonych GB z bonusów po doładowaniu!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 11:04 21-04-2023
   Po migracji na OFnK, automatycznie jest włączana usługa "Orange Free na Kartę (Internet za darmo)" - z gigabajtami w prezencie co miesiąc , która to wyłącza usługę "Za Darmo w Orange". O taryfach można poczytać tutaj: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte . Jeśli jednak klient chce wrócić do "Za Darmo w Orange" można ją będzie aktywować - wysłając SMS o treści START pod 131, lub użyć krótkiego kodu *110*47#
   Odpowiedz
   • komentarz
    Andrzej 18:03 27-05-2023
    Czyli z jednej strony otrzymamy przy przejściu dodatkowe GB związane ze stanem konta złotówkowego, ale zaraz je stracimy jak chcemy korzystać z Za darmo w Orange.
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 08:18 20-04-2023
  O nie ☹️ W tym roku obchodził bym 20 lat w Orange POP. Szkoda. We wrześniu byłbym z Wami 20 lat w jednej taryfie, z jedną 20 letnią karta SIM 🤪😉 Szkoda że się nie uda mi ten wyczyn.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 09:45 21-04-2023
   Pablo i tak cieszymy się, że to już 20 lat z naszą kartą! Ściskamy prawie urodzinowo ;) Dziękujemy też za wybór, zaufanie i stałość w uczuciach - również i w blogowym czytelnictwie ;)
   Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 15:51 21-04-2023
   Pablo to ja nimer mam ponad 22 lata. Ale kartę wymieniłem dawno. LTE było potrzebne. No i teraz jest w nju (ale to nadal Centek jest ;) ) Swoją drogą to ile ty masz leżaków numerów?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil 17:53 20-04-2023
  Po wygaszeniu tych taryf będą rozmowy i smsy do samych numerów w Orange bezpłatne jak to było w Yes?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 11:16 21-04-2023
   Nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie, ale jeśli tak - to nie powinno się nic zmienić.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 08:52 21-04-2023
  Ja proponuję wprowadzenie usług dodatkowych do systemu prepaid oczekiwanie połączeń, zawieszenie połączenia,blokowanie połączeń wylaczenie wszystkich przekierowan na pocztę glosowa brakuje w tym systemie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 10:55 21-04-2023
   Dzięki za sugestię, ciekawy pomysł, przekazałam dalej ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Beata Giska 11:48 21-04-2023
  Drodzy czytelnicy, widzimy ile emocji wzbudza w Was ta oferta. Cieszymy się, że czytacie bloga, aktywnie go komentujecie, ale warto poczekać na koniec maja, aż zmieni się taryfa. Otrzymacie jeszcze SMS-y z informacjami i instrukcjami, zobaczycie jak będzie to funkcjonować, jakie są nowe rzeczy, bonusy. Przetestujecie, oswoicie się z tematem. Nie bójcie się na zapas 😉 Chcemy dla Was zmieniać się na lepsze. Zapoznajcie się też ze stroną, gdzie wiele Waszych wątpliwości może być rozwiane: www.orange.pl/view/oferta-na-karte
  Odpowiedz
  • komentarz
   Lukasz 16:50 21-04-2023
   Fajnie P.Beatko dziękujemy
   Odpowiedz
  • komentarz
   Magda 20:20 04-06-2023
   To ciekawe. Jest 4.06.2023 i jakoś nie otrzymałam wcześniej powiadomień o Waszym ruchu czyli proponowanej zmianie. Nie miałam możliwości przeanalizowania za i przeciw. Zmiana dokonała się - w ciągu kilku godzin. Czy tak się traktuje klientów - bez informacji?
   Odpowiedz
  • komentarz
   S 01:38 08-09-2023
   Jest już wrzesień. Do dziś nie otrzymałam żadnej informacji w związku ze zmianami, a o samej zmianie taryfy dowiedziałam się przez przypadek sprawdzając stan konta kilka dni temu. SMSa nie otrzymałam. Nie otrzymuję też powitań przy przekraczaniu granicy od kilku lat, to tak przy okazji, skoro już tu trafiłam. Jednego roku witano mnie kilka razy dziennie, jak tylko wyszłam na spacer, więc może limit powitań został wyczerpany. A pomarudzę Sobie, jak to w starym Małżeństwie, bo my z Pomarańczką też już grube 20 lat razem ;o)
   Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 17:27 21-04-2023
  Co z WiFi Calling za granicą? Orange jest jedyną siecią, gdzie ta usługa nie działa za granicą w prepaidzie
  Odpowiedz
 • komentarz
  NATALIA 23:31 26-04-2023
  A co z pakietem Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB za 25zł/mc? Jak ktoś ma usługę cykliczną czy to zostaje wraz z przeniesieniem do innej taryfy?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 15:10 28-04-2023
   Proszę poczekajmy na pojawienie się nowej taryfy i wtedy będą szczegółowe wytyczne. Wszystko, co posiada użytkownik zostanie przeniesione albo zastąpione nowym bonusem, tak by nikt nie był stratny. Ewentualnie, w zależności od taryf, klient otrzyma możliwość wznowienia usług, z których dotychczas korzystał.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Sylwek 11:17 04-05-2023
  T-mobile wprowadziło 400 GB na miesiąc Orange pewnie wprowadzi około 500 GB na miesiąc i nastąpi kasowanie 7-emek.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Paweł 12:52 20-05-2023
  Hej, czy będę dalej dostawał około 60GB miesięcznie po zmianie taryfy ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  chriss 11:09 23-05-2023
  Czy zmiany w końcu zaszły? Loguję się na konto Orange i nadal widnieje Orange POP. Przy kodzie USSD ze stanem konta też jest Orange POP. Mam (bądź miałem - w zależności, czy zmiany już zaszły) pakiet cykliczny bez limitu + GB (bez MMS) w wersji archiwalnej. Co w nowej taryfie odpowiada takiemu pakietowi? Pakiet za 35 zł (jeśli tak, to taka zmiana dla mnie jest niekorzystna, bo płaciłem 25 zł)? Czy gigabajty będą się kumulować?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marek 09:56 04-06-2023
   Przyłaczam się do pytania. Na koncie figuruje dalej Orange YES, a w zakładce "doładowania" jest czerwony słupek sięgający 50 zł. Czy to oznacza minimalne doładowanie w wysokości 50 zł/ miesiecznie?
   Odpowiedz

;

Oferta

Xiaomi Redmi 12C w atrakcyjnej cenie (1)

Beata Giska

14 kwietnia 2023

Xiaomi Redmi 12C w atrakcyjnej cenie
1

Szukacie tańszego i sprawdzonego telefonu w dobrej cenie? W tym tygodniu polecamy szczególnie Xiaomi Redmi 12 C 3/64 GB.

Od dziś, przez najbliższy tydzień, będziecie mogli kupić ten model, w różnych konfiguracjach ofertowych, a w każdej z nich w atrakcyjnej cenie. Można wybierać dowolny plan mobilny lub pakiety Orange Love.

Polecany smartfon Xiaomi

Xiaomi Redmi 12 C 3/64 GB to niskobudżetowy smartfon dostępny dla każdego. Prosty w obsłudze, ma elegancki wzór na obudowie, zaskakuje jakością zdjęć. Posiada wydajną baterię, szybki Bluetooth, opcję Dual SIM, a także tryb czytania chroniący wzrok oraz możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych.

Więcej informacji o Xiaomi Redmi 12C, a także o innych urządzeniach Xiaomi, znajdziecie na orange.pl.

Udostępnij: Xiaomi Redmi 12C w atrakcyjnej cenie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 08:11 20-04-2023
  Telefonik fajny, ale 🤪
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej