Odpowiedzialny biznes

Dobro czyń cały rok!

Monika Kulik Monika Kulik
12 stycznia 2015
Dobro czyń cały rok!

Dobro czyń cały rok – to hasło w konkursie o tytuł  „Dobroczyńcy Roku”, który już po raz XVIII nagradza biznes zaangażowany społecznie.

Jeśli znacie firmę, która w minionym roku prowadziła efektywny program społeczny we współpracy z organizacją pozarządową albo fundację czy stowarzyszenie, które dobrze współpracują ze swoim biznesowym partnerem dla dobra innych – zachęćcie ich do zgłoszenia się do tej prestiżowej nagrody. Warto pokazywać dobre przykłady takich działań pro publico bono.

Projekt społeczny, strategia społecznego zaangażowania, wolontariat pracowniczy czy zaangażowanie lokalne – to kategorie, w których można się zgłaszać. W ubiegłym roku, jako partner konkursu stworzyliśmy wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii dodatkową kategorię „nowe technologie w społecznym zaangażowaniu”. Chcemy pokazać, że internet, media społecznościowe i wirtualne społeczności ogrywają coraz większą rolę w pomaganiu innym, a co za tym idzie również w społecznym zaangażowaniu biznesu.

Na zgłoszenia czekamy do 20 stycznia na stronie wniosek.dobroczyncaroku.pl.

79875ce272a86cb70dceaa13c9d906392bc


Oferta

Rozmowy bez limitu w Orange YES

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 stycznia 2015
Rozmowy bez limitu w Orange YES

Jeśli korzystacie z oferty prepaid Orange i chcecie dzwonić bez limitu do wszystkich sieci komórkowych, to od dziś macie taką możliwość w taryfie YES. Usługę przygotowaliśmy w dwóch wariantach: 7 zł na 7 dni i 25 zł na 31 dni. Tylko u nas macie do wyboru dwie wersje. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest wygodniejsze i lepiej dopasowane do aktualnych potrzeb. Żeby aktywować opcję 7/7 wysyłacie SMS-a o treści START pod numer 239 lub wybieracie krótki kod *110*28#. Z kolei opcja 25/31 to SMS o treści START pod numer 339 lub krótki kod *110*29#. Za SMS-y aktywujące płacicie zgodnie z cennikiem taryfy, którą macie. Krótkie kody są za darmo. Usługę włączymy Wam najpóźniej w ciągu 24 godzin od momentu zlecenia. Potwierdzenie dostaniecie SMS-em zwrotnym. Proszę pamiętajcie, że usługa dostępna jest w taryfie Orange YES. Jeśli aktywujecie ją korzystając z innych taryf na kartę, to automatycznie zostaniecie przeniesieni do Orange YES i dopiero wtedy włączy się usługa no limit. Szczegóły i regulamin znajdziecie tutaj.

a7f37d7aa49c89fc7d34ed29cbbcce7f1d8


Oferta

Z niezbędnika podróżnika

Paweł Jagora Paweł Jagora
09 stycznia 2015
Z niezbędnika podróżnika

Zbliżają się ferie i domyślam się, że część z Was ruszy na odpoczynek za granicą, skorzystać z włoskich czy słowackich stoków. Mógłbym się założyć, że jedną z rzeczy jakie chętnie spakowalibyście do swoich walizek byłyby dostęp do internetu. Gdybym miał wymienić jedną rzecz do zabrania na bezludną wyspę to wybrałbym laptopa z internetem (bo resztę potrzebnych rzeczy zamówiłbym w z dostawą sklepie on-line i zapłacił za nie przelewem z netu ;)

2dbe2da62a09ed42190e979c6fa87ad69d2Ja w trakcie wyjazdów używam internetu do nawigacji samochodowej. Są drogi, które znam jak własną kieszeń i tam mogę jechać na pamięć. Ale za granicą to bez nawigacji boję się ruszyć nawet do marketu za rogiem. Wiem, że kiedyś było inaczej i ludzie jakoś podróżowali bez nawigacji. Sam mam w domu 2 stosy map z dawnych lat. Ale zdarzyło mi się jechać przez wielkie, wielopoziomowe skrzyżowania kilku autostrad i tam nawet z najlepszą mapą czułbym się jak błądzący we mgle. A tak nawigacja podpowiedziała potrzebne manewry i przejechałem bez stresu.

Wyjeżdżając za granicę dbam aby mieć uruchomiony jakiś pakiet roamingowy na transmisję danych. Przydaje mi się nie tylko w nawigacji. Pozwala tłumaczyć potrzebne zwroty (próbowaliście zamówić coś na Węgrzech bez słownika? Leczo jest bezpieczne, ale jak nie ma w karcie?).

Albo dzięki rozlicznym komunikatorom właściwie zrezygnowałem z wożenia walkie-talkie. Komunikacja dzięki nim nie ma ograniczeń (np. z zasięgiem) a cena komunikacji, nawet za granicą, jest pomijalna. Podejrzewam, że wychodzi mnie to nawet taniej, niż baterie do moich walkie-talkie.

2f7cc0f40058c9e99a3595b265eb279b949Powiecie – kto bogatemu zabroni? Tyle że, to wcale nie kosztuje tak wiele. Ostatnio nawet coraz taniej dzięki różnym pakietom roamingowym. Są one nie tylko tanie ale również zupełnie bezpieczne jeśli chodzi o kontrolę kosztów, jak „Bezpieczny Internet w UE”. Usługa nie ma opłat jak nie ma ruchu roamingowego. Włączasz ją  i zapominasz, uruchomi się wraz z rozpoczęciem transmisji w UE.

I do tego chroni przed wysokimi rachunkami za korzystanie z transmisji danych w roamingu. To gwarancja, że nie zapłacisz więcej niż 40zł + VAT w ciągu 30 dni. Opłaty są proste – za pierwsze 10 MB płacisz 5 zł. Jeśli nie będziecie przesyłać zdjęć na Facebook to jest szansa, że to spokojnie wystarczy na krótki wyjazd po Europie. A powyżej 10 MB pojawia się dodatkowa opłata 35 zł za kolejne 90 MB.

Powyżej 100 MB transmisja danych jest blokowana. Ale jeśli nie wiecie co robić z pieniędzmi to możecie skorzystać z  możliwości podwyższenia limitu poprzez SMS. W tym przypadku dalsze opłaty będą naliczane zgodnie z cennikiem usług w roamingu – "Eurotaryfą 2014". Po powrocie do kraju usługi nie trzeba dezaktywować, ponieważ przestaje ona generować koszty.

Ważne rzeczy:

  1. Usługa uruchamia się on-line po 1 minucie od zlecenia aktywacji.
  2. Można ją uruchomić również SMSem - pod numer 80321 o treści AKT INTERNET UE (SMS wysłany z Polski jest bezpłatny, natomiast SMS wysłany spoza terytorium kraju zgodnie z cennikiem usług roamingowych).

Osobiście cieszę się , że czasy kiedy obawialiśmy się nawet dotknąć komórki w takcie wyjazdu zagranicznego odchodzą w zapomnienie. Dzięki temu decyzja czy wakacje oznaczają również odpoczynek od telefonu i internetu staje się Waszą decyzją a nie smutną koniecznością. Ja skorzystam z tego pakietu na 100%, tak już mam.

Scroll to Top