;

Zielony Operator

Dołącz do Re-generacji! (5)

Hania Jaworska-Orthwein

8 kwietnia 2022

Dołącz do Re-generacji!
5

Wystartowaliśmy z programem Re. Będziemy jeszcze bardziej zachęcać do dłuższego używania urządzeń, naprawiania ich, wybierania odnowionych modeli, a także odpowiedzialnego pozbywania się niepotrzebnych urządzeń, dając im szansę na drugie życie.

Idea programu Re skupia się na zadbaniu o planetę w czterech, konkretnych krokach. Wydłużaniu życia urządzeń (regeneracja – naprawa), zawracaniu ich do obiegu (recykling – zwrot, recykling – odkup) i dawaniu im nowego życia (renowacja – odnowa).

Dlaczego Re? Oryginalnie grupowy program Orange bazuje na angielskich słowach z przedrostkiem re (Return, Repair, Refurbish, Recycle). W Polsce musieliśmy się trochę nagimnastykować by je zrozumiale zaadoptować i aby były komunikacyjnie spójne.

Recykling – odkup

Warto skorzystać z oferty odkupu, dzięki której smartfony wracają do obiegu. Odzyskujecie część ich wartości, a urządzenie dostanie szansę na drugie życie. W Orange odkupujemy używane, sprawne smartfony. Wystarczy przynieść je do salonu Orange. Nasz pracownik wyceni urządzenie na miejscu i otrzymacie bon na zakupy w naszych salonach. Można też wycenić smartfon na naszej stronie, wysłać go bezpłatnie kurierem, a pieniądze otrzymacie przelewem.

Renowacja – odnowa

W naszej ofercie znajdziecie ciekawą ofertę i coraz więcej odnowionych smartfonów. Wyglądają oraz działają jak nowe, są objęte gwarancją i zdecydowanie tańsze. Nie dostrzeżecie różnicy a planeta Wam podziękuje. Odnowa sprzętów to niższe emisje CO2 niż te powstające przy produkcji nowych urządzeń.

Regeneracja – naprawa

Dzięki usłudze Orange Smart Care naprawicie urządzenie i będziecie mogli dłużej z niego korzystać. Oferujemy atrakcyjną ofertę napraw po- i pozagwarancyjnych. Jak skorzystacie z usługi, my pokryjemy koszty naprawy uszkodzenia mechanicznego lub zalania smartfona. Usługę możecie włączyć, kiedy podpisujecie lub przedłużacie umowę. Możecie ją aktywować także na dotychczasowym urządzeniu.

Recykling – zwrot

Recykling elektroniki pozwala wykorzystać materiały, z których są zrobione urządzenia w efektywniejszy i bezpieczniejszy dla środowiska sposób. Macie zużyty telefon, z którym nie wiecie co zrobić – wrzućcie go do specjalnego pojemnika w dowolnym salonie Orange. Przekażemy go do utylizacji.

Program Re przekłada się na Re-dukcję emisji gazów cieplarnianych w Zakresie 3, a więc generowanych przez naszych dostawców i klientów. Wpisuje się też w naszą strategię klimatyczną #OrangeGoesGreen, zgodnie z którą najpóźniej do 2040 roku osiągniemy pełną neutralność klimatyczną netto. W tym dla całości emisji w Zakresie 3.

Udostępnij: Dołącz do Re-generacji!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 19:02 08-04-2022
  Używany "ref", nie dla mnie fujj, mało higieniczne. Naprawa ok, ale tylko na orginalne części co jest mało prawdopodobne, a potem same problemy. Wiem, bo przez chwile byłem w branży.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 07:12 09-04-2022
  Z tego RE nie skorzystam. Nawet jak bym chciał, to Orange nie chce odkupić ode mnie używanego sprzętu. Po prostu ja użytkuję smartfony do granic przydatności. Jak już nie daje się z nich dzwonić, słaba bateria lub potłuczone szkiełko, ale jeszcze coś widać, instaluję apkę radiową i jeszcze przez kilka lat służy jako radio internetowe. Jak już nawet apki nie działają, to niestety Orange takich sprzętów już nie chce. Ostatnio w tamtym roku wymieniłem spartfona na nowszego, do android 4.1 już nie dawał rady z obsługą aplikacji. U mnie czas funkcjonowania smartfona wynosi około 6-8 lat. Po tym czasie to już niestety elektroniczny szmelc, który nadaje się do muzeum lub utylizacji.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Hania 12:35 11-04-2022
   Im dłużej korzystamy z urządzeń tym lepiej, a jak się zużyją warto przekazać do utylizacji. Zapraszamy do salonów Orange, w których stoją pojemniki na taki stary telefon do recyklingu. Dzięki temu zostaną odzyskiwane wartościowe komponenty.
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:27 14-04-2022
   Po takim czasie dokładnie smartfon staje się elektronicznym "odpadem". Wiele zależy też od dego z jakiej oferty korzystamy. Uważam że osoby korzystające z ofert prepaid rzadziej wymieniają smartfony. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jacek 15:35 04-06-2022
  Przecież ta akcja to jakiś kabaret. Poszedłem w dniu dzisiejszym do salonu Orange, zgodnie z informacją prasową, aby pracownik mi wycenił telefon do odkupu to nic się nie udało załatwić, bo pracownicy o niczym nie wiedzą, nie mają procedur, nie mają takiej opcji w systemie. Straciłem 30 minut stojąc w kolejce aby się dowiedzieć, że nikt w salonie nie został merytorycznie przygotowany do tej akcji
  Odpowiedz

;

Oferta

CANAL+ online dla klientów Orange (6)

Kasia Barys

7 kwietnia 2022

CANAL+ online dla klientów Orange
6

Jak wiosna, to zmiany – także w ofercie Telewizji od Orange. Wszyscy klienci, którzy mają pakiet telewizyjny od CANAL+ mogą bezpłatnie korzystać z nowego serwisu – CANAL+ online. Podpowiadamy także, jak z tej oferty mogą skorzystać nowi klienci.

Dlaczego warto?

Klienci Telewizji od Orange, którzy posiadają pakiet telewizyjny od CANAL+, mogą bezpłatnie korzystać z nowego serwisu – CANAL+ online dla abonentów. Wystarczy, że zarejestrują swoje konto. Szczegóły dostępne są na stronie: https://www.orange.pl/telewizja/canalplus-online

Z serwisu można korzystać na wielu urządzeniach z dostępem do Internetu, m.in.: na komputerze, smartfonie czy tablecie (po ściągnięciu bezpłatnej aplikacji). W CANAL+ online są wybrane kanały telewizyjne oraz treści na żądanie z oferty abonamentowej: filmy, pełne sezony topowych polskich i zagranicznych seriali m.in.: „Dexter: New Blood”, „Pitbull”, „Klangor” czy „Planeta Singli. Osiem historii” (w przypadku abonentów korzystających z pakietu CANAL+ Prestige lub CANAL+ Select), produkcje dla dzieci oraz doskonałe programy sportowe.

Żeby oglądanie kanałów linearnych oraz treści na żądanie było jeszcze przyjemniejsze, w serwisie dostępnych jest wiele nowoczesnych funkcji, m.in.: Timeshift, czyli możliwość przewijania, zatrzymywania i wznawiania oglądania kanałów na żywo; Start-Over –rozpoczynanie oglądania programu na żywo od początku. Można także pobierać treści na urządzenia mobilne i oglądać je później offline. Na wybranych kanałach linearnych jest opcja backward EPG – odtworzenie materiału, który był emitowany do 14 dni wstecz, a dzięki Multi-Live – można oglądać do 4 programów sportowych lub informacyjnych na jednym ekranie jednocześnie. Ponadto każdy użytkownik, w ramach jednego konta, może utworzyć do 10 profili i cieszyć się z treści dostosowanych specjalnie dla niego.

Jak zamówić pakiet?

Nowi klienci, którzy chcą zamówić dodatkowe pakiety telewizyjne od CANAL+, w ramach których zyskają też dostęp do serwisu CANAL+ online, mają do dyspozycji: pakiet CANAL+ Prestige za 49,99 zł/mies., pakiet CANAL+ Select za 39,99 zł/mies. lub pakiet Extra+ za 29,99 zł/mies. Przez pierwsze 3 miesiące pakiety dostępne są za 0 zł przy umowie na 24 miesiące.

Pakiety od CANAL+ można dokupić w ramach posiadanej w Orange oferty z Internetem i TV, a także w ramach Orange Love Standard lub Orange Love Extra (Internet, TV, abonament komórkowy). Z kolei klienci, którzy kupią Orange Love Premium mają już kanały z pakietu CANAL+ Prestige w cenie swojego abonamentu.

Dodatkowo, obecni abonenci Telewizji od Orange  w technologii kablowej, którzy korzystają z Dekodera Premium 4K lub Dekodera 4K, mogą w dowolnym momencie trwania swojej umowy, w prosty sposób kupić pakiet od CANAL+ bezpośrednio na swoim dekoderze (bez konieczności wizyty w salonie sprzedaży czy kontaktu z infolinią). Wystarczy, że skorzystają z opcji „Dokup pakiet”, którą znajdą na stronie startowej dekodera.

Udostępnij: CANAL+ online dla klientów Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:31 07-04-2022
  O proszę, pozytywna zmiana.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Leon 05:42 08-04-2022
  Tak, ale dla abonentów sat. DTH Orange TV z Canal+ brak jest dostępu do Orange GO? Czemu? Po wpisaniu swojego loginu i kodu zaufanego wywala nieprawidłowy login i hasło i nie da zalogować, ani nic obejrzeć ze swoja oferta Orange TV! Klienci IPTV uzyskali dostęp do tego i tego, A DTH mają tylko sam Canal+ Onlne.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rene 18:20 14-04-2022
  Dzień dobry Niestety oferta jest niedostępna. Mam Canal plus w Orange Love, Pakiet super duper wszystko. Ôd kilku dni próbuję zarejestrować usługę w formularzu a odpowiedź jest zawsze jedna. Ups usterka, skontaktuj się z Orange. Skontaktowałem się i ciiiisza od 4 dni. Więc niestety kicha.
  Odpowiedz
  • komentarz
   oofa 12:44 23-11-2022
   Ja mam niestety to samo .Trzech konsultantow i nic kicha
   Odpowiedz
 • komentarz
  Yoor 21:34 27-06-2022
  Niestety, po utworzeniu konta w Canal+ online, na podstawie umowy z pakietem C+ Prestige, mam dostęp do bardzo nielicznych programów czy seriali. Chat (-bot - zapewne) C+ odsyła do Orange, a salon Orange do C+. Kicha.
  Odpowiedz
 • komentarz
  AgnieszkaBK 01:25 06-07-2022
  Wszystko pięknie, tylko jak się zarejestrować do Canal+ online mając wykupiony pakiet Canal+ w Orange, jeżeli przy wpisywaniu swojego peselu nie wiem jak to zrobić, bo mój pesel zawiera zera, a numeracji pod okienkami poszczególnych cyfr brak do wpisywania 0, są cyfry od 1 do 12 beż zera. Ktoś mi wytłumaczy, jak mam wpisać w peselu zero. Dziękuję.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Fałszywe strony, które łączy… policja (1)

Michał Rosiak

7 kwietnia 2022

Fałszywe strony, które łączy… policja
1

Co łączy oszustów z policją? Jak dla mnie, najlepiej, gdy są to kajdanki nakładane na ich dłonie i trzask zasuwy w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych. Tymczasem w nowej serii kampanii phishingowych jest to jeden mały obrazek.

W ostatnich dniach obserwujemy znaczący wzrost kampanii phishingowych, ukierunkowanych na wykradanie loginów i haseł do Facebooka. Łączy je jedno – znany od lat motyw z „czymś-strasznym-z-czego-film-udało-się-nagrać”. Tym razem to śmiertelny, drastyczny wypadek drogowy. W dwóch wersjach – zderzenia anonimowych osób (przykład poniżej), bądź śmiertelnego wypadku gwiazdy popularnego (?) telewizyjnego show.

Zszokowana ofiara (phishingu, nie wypadku) ma oczywiście natychmiast kliknąć w link do filmu, by dalej odruchowo zalogować się do portalu społecznościowego. Ponieważ „skoro wygląda jak Facebook – to na pewno Facebook” nie będziemy przecież patrzeć na adres w pasku przeglądarki, prawda? Więc nie zauważymy, że z Facebookiem nie ma nic wspólnego. A potem przejęcie tożsamości, prośby o kod BLIK, postowanie z naszego konta takich samych treści na różnych grupach… Wybór ograniczony w zasadzie tylko kreatywnością przestępcy.

Bezczelność, czy lenistwo?

No ale o tym już było, więc po co piszę na ten temat znowu? Po pierwsze dlatego, że ostrzeżeń nigdy za wiele. Ale też dlatego, że znalazłem ciekawostkę, łączącą wszystkie te strony. Analizując jedną z witryn spojrzałem na listę adresów IP, z którymi się łączy:

Jeśli skróty przy drugim adresie wydają się Wam znajome, to dobrze Wam się wydaje.

AS 198704 to sieć Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.

Jakim cudem odwołuje się do niej (niejedna) strona oszustów? Po to, by wziąć z niej jeden obrazek. Najlepiej zobaczcie sami – spokojnie, możecie kliknąć 🙂

https://mazowiecka.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/288/288-104863.png.

Oszuści są na tyle bezczelni/leniwi (niepotrzebne skreślić, albo oba zostawić, jak wolicie), że nie chce im się nawet wrzucać na swoją stronę obrazka znaku ostrzegającego przed wypadkiem! Wolą zalinkować bezpośrednio do strony mazowieckiej policji!

Ile tego jest?

Dość sporo.

Zdaję sobie sprawę z tego, że po tej publikacji odwołania zapewne znikną. Oszustom będzie nie w smak fakt, że admini znajdując odwołania do tego obrazka (ułatwię sprawę, wszystkie 152 są tutaj) będą mogli praktycznie ze stuprocentową pewnością wykryć i zablokować fałszywą stronę. Z drugiej strony, mam przeczucie graniczące z pewnością, że w którejś z kolejnych serii kampanii pojawi się inny element, wiążący jest wszystkie. Jeśli lubicie przyglądać się takim przekrętom – szybko je znajdziecie.

No i pamiętajcie, że na Facebooka (jeśli już musicie) logujecie się przez Facebooka. Warto poświęcić chwilę, żeby zerknąć na adres strony.

Udostępnij: Fałszywe strony, które łączy… policja
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:27 07-04-2022
  Ty to nasz zawsze straszysz Michale ? Kolejny fajny wpis. Edukacji nigdy nie za wiele.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej