Odpowiedzialny biznes

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
02 lutego 2022
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Już we wtorek, 8 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu (#DBI2022). To międzynarodowe święto zainicjowane przez Komisję Europejską. Fundacja Orange jest partnerem głównym wydarzeń w Polsce. Co będzie się działo?

W programie konferencja online dla wszystkich zainteresowanych, seria webinarów, lekcji online i spektakli, do których dołączyć mogą szkoły i inne placówki typu biblioteki, domy kultury. Każda też może zgłosić pomysł i zrealizować akcję lokalną w swoim otoczeniu, a do tego wygrać nagrody w konkursie na najlepszą taką inicjatywę.

To dobry moment i sporo możliwości, żeby mówić o zagrożeniach i o sposobach na odpowiedzialne, mądre korzystanie z technologii. I żeby działać szczególnie na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Konferencja #DBI2022

Nauczyciele, pedagodzy szkolni, rodzice, edukatorzy! Zapraszamy na konferencję z okazji DBI. Jak co roku, program zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz inspiracyjnego wystąpienia Natalii Hatalskiej, będzie sporo porad dla rodziców i opiekunów o profilaktyce nadużywania ekranów, o sekstingu i wpływie wzorców urody w internecie na młodych. Będą też inspiracje, jak budować relacje z uczniami w czasach edukacji online. Wystąpi m.in. Joanna Mikusek-Przystajko, laureatka naszego konkursu Nauczyciel Jutr@. Udział nie wymaga rejestracji, transmisja wystartuje o 17.00 na dbi.pl

Webinary, spektakle i lekcje online

W tym roku DBI to także gotowa oferta darmowych webinarów , z których mogą skorzystać nauczyciele, edukatorzy i wszyscy, których temat bezpieczeństwa dzieci w sieci interesuje. Każdy webinar wymaga osobnej rejestracji. Ich program cały czas jeszcze się zapełnia i rozbudowuje, dochodzą nowe tematy.

W ramach DBI dostępne są także pomysł na ciekawe lekcje i spektakle online dla klas 1-8 szkół podstawowych i klas 1 ponadpodstawowych. Do zajęć można dołączać w trybie stacjonarnym i zdalnym.

Pełną pulę możliwości zobaczycie na stronie SaferInternet.

#DBI2022 w terenie

A może ma ktoś swój pomysł na lokalną inicjatywę edukacyjną, akcję specjalną, happening, konkurs, autorskie wydarzenie wokół Dnia Bezpiecznego Internetu? Zapraszamy społeczności szkolne, organizacje pozarządowe, instytucje, czy inne firmy do działania przez cały luty. Możecie skorzystać z materiałów dodatkowych. Najlepsze pomysły na lokalne inicjatywy zostaną nagrodzone w konkursie. Każda zgłoszona otrzyma elektroniczny certyfikat udziału w DBI 2022. Inicjatywy zgłaszać można na stronie DBI2022.

Nie ukrywam, że marzy nam się, żeby było ich jak najwięcej. W ostatnich latach potrafiło ich być aż 4 tysiące w całym kraju, a to oznacza, że co najmniej kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi i ich opiekunów zatrzymało się choć na chwilę refleksji wokół tego, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), w którego skład wchodzi NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem jest nasza Fundacja Orange.

Przy okazji DBI będziemy też mieli specjalny materiał dla nauczycieli i rodziców o nadużywaniu ekranów przez dzieci i młodzież. To ważny temat w czasach, kiedy spędzają (i spędzamy wszyscy) naprawdę dużo czasu online. Niezmiennie – dam Wam oczywiście znać. Niech Dzień Bezpiecznego Internetu trwa u Was 365 dni!

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 21:37 02-02-2022

Szykuje się ciekawy „webinar” 8 lutego. Jak tylko znajdę czas to chętnie obejrzę. Też mam w domu małego obywatela którego ciągnie do smartfonu jak muchę do lepu. Co prawda umie sobie sam „dozować” czas, aż często mnie tym zaskakuje, tzn zagra kilka minut i sam oddaję urządzenie (niespełna 5 latek) . Bo mam wrażenie że ma świadomość że to szkodzi. Dużo rozmawiamy o wpływie ekranu np. na wzrok. I myślę że ta edukacja przynosi skutek, ciekawe tylko na jak długo ?

Odpowiedz

Rozrywka

Luty z dobrym filmem w Orange VOD

Kasia Barys Kasia Barys
02 lutego 2022
Luty z dobrym filmem w Orange VOD

Doskonałe polskie produkcje, fantastyczne hity i zwariowane animacje już w lutym, w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange. Nie przegapcie takich filmów, jak: „Venom 2: Carnage”, „Powrót do tamtych dni”, „Żeby nie było śladów”, „Rodzinka rządzi” czy „Ostatni pojedynek”.

Najlepsze polskie hity

Pamiętacie pełną ciepła, wzruszeń i nieprzeciętnego humoru produkcję „Moje córki krowy” z 2015 roku? Bohaterki filmu - Marta i Kasia - powracają już 4 lutego w komedii pt.: „Zupa nic”. Tym razem jednak zobaczycie, jak wyglądały młodzieńcze lata przebojowych sióstr.

11 lutego obejrzyjcie dramat pt.: „Żeby nie było śladów”, w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. To wstrząsająca historia o zbrodni, która poruszyła cały naród w czasach PRL-u. Kiedy w 1983 roku Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez milicjantów, władze komunistycznego reżimu postanawiają zrobić wszystko, aby uchronić winnych śmierci chłopaka od jakichkolwiek konsekwencji.

18 lutego zobaczcie też, inspirowany wydarzeniami, które działy się wokół tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie oraz do dziś niewyjaśnioną sprawą śmierci aktywistki - Jolanty Brzeskiej, dramat pt.: „Lokatorka”. W produkcji zagrali m.in.: Leszek Lichota, Jan Frycz oraz Andrzej Grabowski.

Z kolei już 25 lutego w Orange VOD znajdziecie megapremierę pt.: „Powrót do tamtych dni” z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Wybierzcie się w sentymentalną podróż do lat 90., świata kaset VHS, gumy balonowej i szeleszczącego ortalionu. To właśnie te niezapomniane realia są tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas.

Światowe superprodukcje

4 lutego polecamy doskonałą komedię pt.: „Bodyguard i żona zawodowca”. To druga część filmu o najlepszym ochroniarzu na świecie, którego czasami… ponosi. Tym razem bohater chce się wybrać na zasłużony urlop, ale niestety na horyzoncie pojawiają się: jego dawny, nieobliczalny klient z małżonką oraz nowy „bandzior”. W produkcji zagrali: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek i Antonio Banderas.

11 lutego zobaczcie francuski dramat pt.: „Gagarine”. To inspirująca historia o młodym chłopaku z przedmieść Paryża, który postanawia zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do wyburzenia swojego domu. Czy mu się to uda?

12 lutego obejrzyjcie pełną akcji, doskonałych efektów specjalnych i rozbrajającego humoru superprodukcję pt.: „Venom 2: Carnage”. To kontynuacja kinowego hitu o jednym z najbardziej nieprzewidywalnych bohaterów ze świata Marvela. Eddie Brock i symbiot Venom są zmęczeni swoim „przymusowym towarzystwem”, ale czy zdołają jakoś się porozumieć i pokonać nowego wroga? Sprawdźcie sami. W filmie główną rolę ponownie zagrał Tom Hardy.

Mamy także nie lada gratkę dla fanów kina grozy. 24 lutego w Orange VOD znajdziecie nową część kultowego już horroru „Halloween”, z Jamie Lee Curtis w roli głównej. W produkcji pt.: „Halloween zabija” zobaczycie, jak zamaskowany potwór Michael Myers powraca i znowu daje o sobie znać przerażonej Laurie. Kobieta nie zamierza się jednak poddać i tym razem ma plan, jak pokonać mordercę.

28 lutego polecamy opartą na prawdziwych wydarzeniach, najnowszą produkcję Ridleya Scotta pt.: „Ostatni pojedynek”. W hicie wystąpiły największe gwiazdy hollywoodzkiego kina - Adam Driver, Matt Damon oraz Ben Affleck. To rozgrywająca się w XIV-wiecznej Francji opowieść o zdradzie, zemście oraz brutalnych zasadach królewskiego dworu.

Dla najmłodszych

17 lutego obejrzyjcie zwariowaną animację studia DreamWorks, pt.: „Rodzinka rządzi”, kontynuację bajki pt.: „Dzieciak rządzi”. Bracia Templeton - Tim i Ted - dorastają i oddalają się od siebie. Kiedy okazuje się, że córka Tima to agentka BabyCorp, bracia będą musieli ponownie połączyć siły i wziąć udział w tajnej misji. Dzięki temu odkryją, co naprawdę liczy się w życiu.

Z kolei 18 lutego zobaczcie pełną pięknych barw, muzyki i magii animację pt.: „Ainbo - strażniczka Amazonii”. To niezwykła opowieść o młodej wojownicze, która z pomocą niesfornych przyjaciół musi uratować swój lud oraz całą amazońską dżunglę przed sługami podstępnego władcy ciemności.

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2022/01/blog/luty-2022.mp4[/KGVID]

Komentarze


Oferta

Zakochaj się w Telewizji od Orange

Kasia Barys Kasia Barys
02 lutego 2022
Zakochaj się w Telewizji od Orange

W Telewizji od Orange Walentynki trwają dłużej. Aż do 6 marca klienci Pakietu Optymalnego i Orange Love Standard w technologii kablowej mają bezpłatny dostęp do Pakietu FilmBox, Pakietu Eleven oraz kanału Romance TV, a w ramach Orange VOD 30 filmów o miłości w niższych cenach.

Filmy o miłości na odkodowanych kanałach tv

W ramach oferty walentynkowej do 6 marca, abonenci Telewizji od Orange mogą oglądać piękne filmy o miłości, porywające seriale oraz emocjonujące programy sportowe na 9 odkodowanych kanałach tv, tj.:

  • w ramach Pakietu FilmBox - 5 odkodowanych stacji o tematyce filmowej i serialowej. W ramówce każdy znajdzie coś dla siebie, m.in.: komedie romantyczne, doskonałe dramaty, thrillery, kino artystyczne, a także wzruszające produkcje familijne. W skład Pakietu wchodzą takie kanały, jak: FilmBox Extra, FilmBox Premium, FilmBox Family, FilmBox Action oraz FilmBox Arthouse.
  • w ramach Pakietu Eleven - 3 odkodowane kanały tv z najlepszymi programami sportowymi oraz wydarzeniami sportowymi na żywo, tj,: Evelen Sports 1 4K, Eleven Sports 1 oraz Eleven Sports 2.
  • Kanał Romance TV - to z kolei pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników romantycznych historii. W ofercie programowej można znaleźć adaptacje bestsellerów, serie filmów zabierających widzów w najpiękniejsze zakątki świata, komedie romantyczne czy wzruszające melodramaty.

Filmy od serca w Orange VOD

Ale to nie koniec walentynkowych niespodzianek. W Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange, a także w aplikacji Orange TV Go udostępniliśmy aż 30 filmów o miłości w niższych cenach. W ofercie znalazły się wyciskające łzy z oczu melodramaty, pełne optymizmu komedie romantyczne oraz skłaniające do refleksji produkcje obyczajowe. Polecamy m.in.:

  • „After. Ocal mnie”, trzecią część kinowego przeboju, który rozpalił serca milionów widzów na całym świecie, o niezwykle skomplikowanym związku dwojga młodych ludzi.
  • „Małe kobietki”, nagrodzoną Oscarem, niezwykłą historię o dorastaniu, przyjaźni i pierwszych miłosnych zauroczeniach czterech młodych kobiet.
  • “Mamma Mia! Here We Go Again”, drugą część bijącej rekordy popularności komedii romantycznej, w której bohaterowie przeżywają miłosne perypetie w rytm największych przebojów zespołu ABBA.
  • „Ciemniejsza strona Greya”, czyli drugą część ekranizacji światowego bestselleru - trylogii autorstwa E.L. James o pełnej tajemnic, pasji i wielkich uniesień miłości nieśmiałej Anastasii Steele i mrocznego Christiana Greya.
  • „Listy do M. 4”, najnowszą część uwielbianej przez miliony polskich widzów komedii romantycznej, w której bohaterowie na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich miłość.
  • „Miłość po sąsiedzku”, czyli doskonałą historię, w gwiazdorskiej obsadzie, o tym, że prawdziwe uczucie można znaleźć w najbardziej niespodziewanym momencie.

Komentarze

Scroll to Top