;

Odpowiedzialny biznes

Nauczyliśmy seniorów korzystania ze smartfonów (1)

Monika Kulik

25 lipca 2023

Nauczyliśmy seniorów korzystania ze smartfonów
1

Na naszych kursach dla seniorów właśnie skończyliśmy pierwszy semestr. W 10 webinariach wzięło udział aż 780 seniorów. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Jak co roku, wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, zaprosiliśmy seniorów na kurs on line – „Mój pierwszy smartfon”. Mówiliśmy w num o ustawieniach telefonu, mapach Google, nawigacji oraz aplikacjach pomagających korzystać z transportu publicznego. Zajmowaliśmy się też korektą zdjęć i montażem krótkich filmików. Omawialiśmy komunikatory, media społecznościowe, planowaliśmy wakacje i zwiedzanie atrakcji z telefonem. Lista tematów była tworzona przez samych seniorów.  Na każdym z seminariów mieliśmy po kilkadziesiąt osób. Słuchacze łączyli się z nami online albo spotykaliśmy się w bibliotece czy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (UTW).

Spotkania w realu

Zajęcia stacjonarne organizowaliśmy też w salonach Orange oraz w innych miejscach, gdzie zapraszały nas kluby seniora, władze samorządowe, czy UTW. W tym roku byliśmy też w Trzebiatowie, gdzie tworzymy nasze światłowodowe miasto. Chcemy, żeby seniorzy mogli skorzystać z rozwiązań cyfrowych, które proponujemy w ich mieście. Wspólnie z władzami samorządowymi zorganizowaliśmy 2 spotkania edukacyjne. W sumie nasi trenerzy zorganizowali 16 warsztatów stacjonarnych, w których więzło udział ponad 190 osób.

Pomogliśmy gigabajtami

Pod koniec 2022 r. zaprosiliśmy Was do akcji Pomagamy Gigabajtami. Niewykorzystane gigabajty klienci przekazywali na edukację seniorów. W efekcie zamieniliśmy je na 100 tabletów z dostępem do internetu. Trafiły do Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Krakowie, Lesznie, Łęczycy, Orzyszu i Zielonej Górze, które wybraliśmy wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej. Nasi trenerzy przeprowadzali też w każdym z tych miejsc szkolenia dla seniorów.

Nasi seniorzy pokazują jak w praktyce realizować idee nauki prze całe życie. Wszyscy zaliczyli kursy celująco. Teraz czas na zasłużone wakacje i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.Udostępnij: Nauczyliśmy seniorów korzystania ze smartfonów
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:14 27-07-2023
  Super inicjatywa 💪
  Odpowiedz

;

Gaming

Boosteroid czyli gry z PC wszędzie gdzie tylko możesz (0)

Bartosz Graczyk

24 lipca 2023

Boosteroid czyli gry z PC wszędzie gdzie tylko możesz
0

Boosteroid – to nowa forma cieszenia się z gier komputerowych w chmurze. Dzięki temu w duże produkcje, które wymagają ogromnej mocy obliczeniowej, możesz zagrać na słabszym sprzęcie, czy nawet telefonie. Wystarczy, że masz połączenie z internetem i urządzenie, które może się z nim połączyć.

Jak wiele razy wspominałem, że jestem fanem tego typu rozwiązania, a wieść o możliwości testowania Boosteroid spowodowała szybsze bicie mojego serca.

Czym jest Boosteroid

boosteroid oferta

Najkrócej to platforma, która umożliwia granie z chmury. Nie potrzebujesz potężnego sprzętu, a pod ręką możesz mieć jedynie smartfon. Co ważne, Boosteroid udostępnia możliwość skorzystania z gier na PC. Po uruchomieniu usługi otrzymujemy dostęp do ogromnej bazy gier. Niektóre są darmowe, ale do większości potrzebujesz płatnej licencji. To oznacza, że jeżeli kupiłeś np: Wiedźmina 3 i posiadasz ją w swojej cyfrowej biblioteczce Steam lub EPIC Games Store, możesz w nią zagrać gdziekolwiek tylko zechcesz.

Jak działa Boosteroid

To usługa, dzięki której możesz uruchomić ulubione gry na dowolnym urządzeniu za pomocą połączenia z chmurą. Po opłaceniu abonamentu otwierasz bibliotekę dostępnych gier do strumieniowania. Trzeba zwrócić uwagę, że możesz w nie zagrać dopiero po zakupie produkcji. Przed uruchomieniem gry jesteś proszony o zalogowanie się do odpowiedniego launchera gier np: Epic Games Store czy Steam.

W praktyce łączymy się przez internet z serwerem. Zapewniam, że nie dostaniecie czkawki, gdy na ekranie pojawią się eksplozje czy inne, wymagające animacje. To oznacza, że otrzymujemy najlepsze doświadczenia graficzne i na dodatek stabilne. Warunek – dostęp do szybkiego internetu.

Czy dobrze gra się w chmurze

Odpowiem krótko – tak. Nie doświadczyłem opóźnień, a ping w trakcie Leauge of Legends był niski i wynosił jedyne 33 ms. To nie jest dziwne, ponieważ europejskie serwery znajdują się na Słowacji. Boosteroid stale rozwija się. Tylko w tym roku otworzyl aż 6 nowych Data Center w Ameryce Północnej.

boosteroid biblioteka gier

Co ciekawe, w większość produkcji dostępnych na platformie grałem na MacBooku, a jak wszyscy dobrze wiemy – to nie jest sprzęt do gier. Dzięki temu rozwiązaniu nareszcie będę mógł wrócić do aktywnego grania na PC, bez konieczności podłączania go do prądu. Mój sprzęt „gamingowy” jest juz lekko leciwy, bo przeniosłem się całkowicie na granie na konsoli. Mam teraz dobry powód by odświeżyć bibliotekę gier z PC.

Wracając do gier multiplayer. Boosteroid w trakcie gry odpala mini pasek narzędzi, gdzie możemy zarządzać jasnością wyświetlacza, co przydaje się w grach horrorowych typu Dying Light, ale co najważniejsze otrzymujemy swobodną kontrolę nad mikrofonem. W każdej chwili możemy go wyłączyć lub włączyć.

boosteroid predkosc internetu

Czy Boosteroid działa na konsolach

Tak i nie. Nie zagramy w gry konsolowe, ale jest usługa dostępna w przeglądarce. To oznacza, że wpisując adres boosteroid.com – możemy zagrać również na konsoli. Obsługa strony internetowej za pomocą pada nie należy do najwygodniejszych rozwiązań, ale sama gra jest bardzo przyjemna. Z tego co wiem, zespół Boosteroid pracuje nad rozwojem UX strony, a niedługo ma pojawić się jej obsługa za pomocą pada. Warto zaznaczyć, że gdy strumieniujemy gry ze Steam, sam Launcher możemy odpalić w formie BIG PICTURE, a to ułatwi korzystanie z pada. Gdy odpalamy stronę na urządzeniach, które nie są komputerami osobistymi polecam korzystanie z Pada – zdecydowanie ułatwi rozgrywkę.

boosteroid macbook
Można grać Macu, tylko trzeba skorzystać z Boosteroida

Jeżeli chodzi o dostępność – usługa ma aplikację mobilną na urządzeniach z system operacyjnym Android oraz na telewizorach LG z zainstalowanym WebOS.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi wejdź na naszą stronę internetową. Znajdziesz tam informacje o najciekawszych produktach gamingowych dostępnych w ofercie Orange i Boosteroid.

Na koniec dodam, że firma wciąż pracuje nad dostępnością platformy. Da radę skorzystać na Chromebookach, a gry odpalić też na Linuxach.

Udostępnij: Boosteroid czyli gry z PC wszędzie gdzie tylko możesz
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Oferta

Nowa oferta nju mobile – trzy razy więcej GB i telewizja (12)

Kasia Barys

24 lipca 2023

Nowa oferta nju mobile – trzy razy więcej GB i telewizja
12

Od dziś możecie skorzystać z nowej oferty nju mobile. Zwiększyliśmy w niej liczbę GB do wykorzystania,  dołożyliśmy telewizję i wprowadziliśmy opcję za 49 zł.

Usługę za 49 zł wprowadziliśmy w odpowiedzi na Wasze rosnące potrzeby w korzystaniu z internetu. W tym abonamencie otrzymujecie nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i pakiet 80 GB, który już po roku rośnie do 160 G, a po 2 latach do 240 GB. W nju liczy się staż, więc jeśli jesteście już klientami na abonament ponad 2 lata i przeniesiecie się do oferty za 49 zł, to od razu dostaniecie 240 GB internetu miesięcznie.

W ofercie za 39 zł na start będziecie mieli teraz 50 GB, a po dwóch latach 150 GB. Z kolei za 29 zł – odpowiednio 20 GB i 60 GB.

Telewizja mobilna w nju

Od dziś możecie też skorzystać z telewizji mobilnej (pakiet podstawowy) w cenie abonamentu. Oferta jest dostępna również w ofercie nju subskrypcja (nju komórkowy 29 zł) – mamy ją już od 3 lipca.

W nju na abonament telewizja mobilna dostępna jest dla trzech ofert – 29 zł, 39 zł, 49 zł. Dotyczy  tylko numerów głównych. Szczegóły dotyczące kanałów TV do obejrzenia oraz sposobu logowania się do aplikacji znajdziecie tutaj.

Nowa oferta z telewizją prezentuje się następująco:

Przypomnę, że wciąż mamy dla Was też ofertę za jedyne 19 zł, bez telewizji, z rozmowami oraz 3 GB internetu.

Udostępnij: Nowa oferta nju mobile – trzy razy więcej GB i telewizja
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 12:28 24-07-2023
  Nie korzystam z oferty lecz kazda zmiana to dobry kierunek
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysztof 13:46 24-07-2023
  Czy planujecie uaktualnić ofertę "internet mobilny" w NJU za 29 zł lub dołożyć nowy większy pakiet?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 15:04 24-07-2023
  Pakiet za 39 zł ma 50 GB, natomiast 39+9 ma 40 GB. To chyba błąd?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 15:23 24-07-2023
  Krzysiek, na ten moment nie ma planów modyfikacji oferty nju internetowy
  Odpowiedz
 • komentarz
  Luke 19:02 25-07-2023
  Gdzie znajdę listę kanałów, jakie są dostępne w telewizji mobilnej?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matiap 00:29 26-07-2023
  Mam trio, 39+9+19 i 150GB. Abonament mam od wielu wielu lat. Czy limit GB wzrośnie teraz? Z tego co czytam, to za sam numer główny powinno być 150 plus za numery dodatkowe coś wiecej Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl
  Odpowiedz
 • komentarz
  Unold79 07:02 26-07-2023
  Jeśli mam trzy numery i staż powyżej dwóch lat to ile GB będę miał. Oferta 38+9+19
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marcin 09:14 26-07-2023
   180GB. Dalej pełno błędów na stronie po zmianie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 21:34 27-07-2023
  A dla czego Nju internetowy nie mam TV ?Moglibyście nie dyskryminować ludzi z tą ofertą! Nie ładnie
  Odpowiedz
 • komentarz
  Maniek 23:11 30-08-2023
  A co ze starymi klientami którzy po mimo stażu maja 20GB czyli tyle co obecnie na start w najtańszej ofercie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Paweł 14:21 07-10-2023
   Ja bym proponował telefon do obsługi klienta. Może jest jakieś proklienckie podejście...
   Odpowiedz
 • komentarz
  el3 13:49 18-11-2023
  Czas na zmiany, za niewiele więcej bez limitu T-Mobile. Wjazd z tv mocno spóźniony
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej