Zielony Operator

Energia ze słońca w Warsaw Data Hub

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
24 maja 2024
Energia ze słońca w Warsaw Data Hub

Właśnie podpisaliśmy umowę na realizację instalacji fotowoltaicznych na naszym najnowocześniejszym centrum przetwarzania danych - Warsaw Data Hub (WDH). Kontrakt realizowany jest w modelu Solar as a Service (SaaS) czyli dzierżawy od firmy GreenYellow PV Poland. Umowa została zawarta na 20 lat.

Taki typ współpracy zapewnia nam stałe i przewidywalne koszty obsługi inwestycji. Obsługą instalacji, serwisem i ubezpieczeniem zajmuje się GreenYellow. Instalacja ma mieć moc 299 kWp. Na dachu WDH pojawi się w przyszłym roku.

Kolejne źródła  odnawialnej energii pozyskujemy w dwóch modelach współpracy - kontraktach PPA i instalacjach on-site. Zwłaszcza ten drugi model ma sporo zalet. Nie musimy jednorazowo ponosić dużych nakładów inwestycyjnych i nie obciążają nas koszty utrzymania instalacji. Mamy też zagwarantowany poziom produkcji z instalacji w każdym roku.

Jeszcze więcej korzyści

Na fotowoltaice w WDH zyska także środowisko, bo dzięki tej instalacji średnio rocznie wyprodukujemy ok. 250 MWh a łącznie przez cały czas trwania kontraktu ok. 5 tys. MWh. To oznacza, że unikniemy w całym tym czasie nawet 3,2 tys. ton emisji CO2.

Nasza infrastruktura musi być gotowa na obsłużenie stale rosnącego ruchu, a to oznacza nie tylko rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale i odpowiedzialność za emisję gazów cieplarnianych. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby wykorzystywać czystą energię bezpośrednio w naszej infrastrukturze sieciowej.

Realizacja celów klimatycznych

Na koniec przypomnę tylko, że dzięki kontraktom PPA i ciągłemu redukowaniu konsumpcji energii elektrycznej  w Orange Polska zmniejszyliśmy emisje CO2e ( Zakres 1+ 2, wg Protokołu GHG (tj. bezpośrednie i pośrednie emisje własne w latach 2015-2023) już o 79% , a udział  energii odnawialnej w naszym całkowitym wykorzystaniu energii elektrycznej wzrósł do 74% (374 z 505 GWh). Oznacza to, że udało nam się zrealizować nasze cele klimatyczne szybciej, niż zakładaliśmy.


Oferta

Internet bez limitu w Orange

Beata Giska Beata Giska
23 maja 2024
Internet bez limitu w Orange

Jeśli dużo surfujecie po sieci, jesteście ciągle online, pracujecie zdalnie, gracie, dużo oglądacie i rozmawiacie  – od teraz nie musicie się martwić o zużycie gigabajtów. Takiej opcji w Orange jeszcze nie było! Przejdźcie do nas, cieszcie się szybkością łącza i niech Was nie obowiązują żadne limity.

Od dzisiaj klienci, którzy zamówią online abonament komórkowy w Planie L, zyskają internet bez limitu GB i prędkości:

  • na 24 miesiące - przy przeniesieniu numeru z innej sieci,
  • na 12 miesięcy - przy zawarciu umowy z nowym numerem, przejściu z karty na abonament lub z oferty nju i przedłużeniu umowy.

Promocja trwa od 23 maja do 9 czerwca 2024 r. włącznie i dotyczy zamówień drogą internetową. Szczegóły dostępne są na naszej stronie. Więcej o Planach mobilnych znajdziecie tutaj. A decydując się na abonament czy przedłużając umowę warto rozważyć też zakup smartfona w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo, zamawiając abonament online - w zależności od określonej oferty możecie zyskać nawet do 3 miesięcy bez opłat.

Wybierzcie bezkresne morze internetu na lato i lata. To też nie koniec nadchodzących promocji – warto śledzić bloga i wypatrywać kolejnych okazji.

Komentarze


Oferta

Promocje na Dzień Matki i Dziecka

Beata Giska Beata Giska
23 maja 2024
Promocje na Dzień Matki i Dziecka

Zbliża się święto mam, a później ich pociech. To idealne okazje, by w ramach poszukiwania upominku skorzystać z naszej specjalnej oferty. Znajdziecie w niej m.in.: smartfony ze słuchawkami za 1 zł, telefony w obniżonych cenach i modne dodatki – akcesoria oraz gadżety.

Polecamy modele smartfonów ze słuchawkami w prezencie za 1 zł oraz smartfony "solo" w cenach niższych nawet o 540 zł. Można też rozważyć ekologiczny i jednocześnie tańszy zakup – wybierając odnowione telefony. Wśród nich dostaniecie np. iPhone 12 nawet o 246 zł taniej czy smartfona motorolę nawet o 900 zł taniej, gdy zostawicie w salonie Orange swój używany, stary telefon. Minimalna cena odkupowanego urządzenia musi wynieść 51 zł.

Akcja promocyjna na wybrane, nowe telefony w atrakcyjnych cenach potrwa od 23 maja do 5 czerwca, odkupu potrwa natomiast dłużej - do 9 czerwca. Po więcej inspiracji warto zajrzeć do naszego prezentownika. Wybraliśmy tam najciekawsze propozycje i oferty. Może mamie spodoba się nowy zegarek – elegancki smartwatch z trybami zdrowotnymi i sportowymi, albo przydadzą się słuchawki, by w cieszy i spokoju mogła rozmawiać z przyjaciółką? Dzieciom radość sprawią urządzenia do grania (więcej w strefie gamingowej), a także elektronika – laptopy, hulajnogi elektryczne, drony, zestawy do nagrywania filmików dla przyszłych influencerów, smyczki do telefonu czy designerskie głośniki. Sprawdźcie sami.

Scroll to Top