Odpowiedzialny biznes

Ferie zimowe w Klubach Sportowych Orange

Kasia Barys Kasia Barys
06 lutego 2017
Ferie zimowe w Klubach Sportowych Orange

Ferie trwają na całego. Pamiętajcie, że w tym czasie nie może zabraknąć ruchu. Dzieciaki z Klubów Sportowych Orange nie próżnują nawet zimą i intensywnie trenują. Przed nimi wyzwanie, by pokazać, że sport zimą to świetna zabawa. Relacje znajdziecie na www.klubysportoweorange.pl

Zima wcale nie jest gorszą porą roku na trening. Warto nie przestawać w ćwiczeniach, bo szkoda utracić dotychczasową formę. Trzeba tylko wiedzieć jak trenować. Jeśli biegacie, uważajcie na śliskie powierzchnie, nieoświetlone uliczki. Można założyć specjalne kolce do biegania lub poćwiczyć na hali. Zimą warto przemyśleć garderobę. Najlepiej sprawdza się kilka warstw odzieży technicznej, która pomoże zachować komfort termiczny i będzie sprawnie odprowadzała wilgoć. Jeśli nie chcesz uprawiać sportu na „świeżym” powietrzu pomyśl o basenie. Idealnie hartuje ciało, uodparnia organizm na choroby i świetnie relaksuje.

A wy jak dbacie o siebie zimą?

Mediateka

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 20:11 06-02-2017

W każdej wolnej chwili długie spacery po swojej pięknej okolicy, czyli Górach Świętokrzyskich 🙂

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 21:11 06-02-2017

W każdej wolnej chwili długie spacery po swojej pięknej okolicy, czyli Górach Świętokrzyskich 🙂

Odpowiedz

Oferta

Przenoszenie numeru prepaid teraz także online

Piotr Domański Piotr Domański
06 lutego 2017
Przenoszenie numeru prepaid teraz także online

Piotrek Domański

Nie samą rejestracją prepaid żyje ;-) Szczególnie, że od dzisiaj możecie przenieść swój numer do taryf prepaid Orange Polska nie ruszając się z domu, dzięki przygotowanej specjalnie w tym celu stronie internetowej. Wszystko przygotowaliśmy tak, że numer przenosicie do ulubionej taryfy większości czytelników bloga - Orange Free na Kartę. Bo w końcu gdzie za 28 zł miesięcznie można przez miesiąc korzystać z nielimitowanych SMS, połączeń do wszystkich sieci i pakietu 18 GB internetu, który każdego miesiąca powiększa się o 1 GB? A to nie wszystko, bo konto ważne jest przez rok, a za samą aktywację dostajecie

2 GB transferu.

Oferta Orange Free na kartę

Jak przenieść numer on-line w Orange Polska

Napisałem już dlaczego warto, teraz przejdę do tego jak można szybko przenieść numer do Orange. Zaczynacie od wejścia na stronę „Przenieś numer do Orange na kartę”, później wypełniacie wniosek online o przeniesienie numeru. W ciągu 48 godzin przyjedzie do Was kurier z darmową, uniwersalną kartą SIM. Instrukcję aktywacji otrzymacie razem z nią. Później by korzystać z oferty, o której pisałem należy doładować konto za minimum 25 złotych a następnie aktywować usługę „Cykliczne Rozmowy i SMS-y bez limitu oraz 8 GB dla przenoszących numer”. Voilà!

A ja dodam tylko od siebie, że wspomniane pakiety GB pozwalają na korzystanie z najszybszej według portalu speedtest.pl internetu mobilnego w Polsce. Tak wynika z danych za cały 2016 r.

Jeżeli nigdy nie doładowaliście konta online Wojtek opowie Wam jak to zrobić.

Komentarze


Bezpieczeństwo

Nie patrzymy na ostrzeżenia

Michał Rosiak Michał Rosiak
02 lutego 2017
Nie patrzymy na ostrzeżenia

Michał Rosiak

Nasz mózg to jednak kawał lenia jest. Inna rzecz, że wydaje mi się, iż to efekt nowych czasów, zarzucających nas ogromem informacji. Podświadomość to potężna siła i często stara się ułatwi nam życie zanim zdążymy o tym pomyślić. Na przykład... uodparniając nas na pojawiające się zbyt często ostrzeżenia!

Gdy przeczytałem o badaniach zespołu z Uniwersytetu Brighama Younga z Utah, pod wodzą prof. Anthony'ego Vance'a, pomyślałem, że coś w tym może być! Sami pomyślcie, ile ostrzeżeń o wirusach, phishingu, czy malware potrzebujecie, żeby przestać je w ogóle zauważać? Naukowcy przebadali pod tym kątem grupę ochotników, prezentując im 40 faktycznych komunikatów z ostrzeżeniami i badając za pomocą rezonansu magnetycznego reakcje ich mózgów. Okazało się, że oodświadome zainteresowanie znacząco spadało już przy drugim (!) komunikacie i potem z każdym kolejnym coraz bardziej. Co ciekawe, pomogła zmiana wyglądu okien, koloru, czcionek, a nawet zakodowanie ich tak, by lekko "dygotały". Oczywiście zainteresowanie też spadało, ale nieporównywalnie wolniej. Dodatkowo badania wykazały też, że mamy problemy z wielozadaniowością - jeśli okno z ostrzeżeniem pojawiało się, gdy badani mieli zapamiętać serię sześciocyfrowych ciągów, liczba prawidłowych reakcji na alarm spadła o 45 procent! To akurat myślę, że znacie z autopsji: "Gdzie mi tu to okno włazi, czytam przecież właśnie!". Prawda?

Ciekawe, czy powinniśmy traktować wyniki badań z BYU jako istotne dla twórców rozwiązań bezpieczeństwa, jak sądzicie? Ja myślę, że jest w tym sporo sensu, notabene już na etapie projektowania naszej CyberTarczy założyliśmy, że błędem byłoby zarzucenie Was ostrzeżeniami, które szybko by się znudziły, dlatego CyberTarcza przesyła do Was informacje tylko w przypadku najpoważniejszych zagrożeń. Dzięki temu Wasze mózgi nie muszą "odepchnąć" tego jako kolejnej informacji, wiedząc, że musi dziać się coś poważnego.

Komentarze

Scroll to Top