Tegoroczna konferencja Women in Tech była wyjątkowa. Po raz pierwszy ambicją organizatorek było to, aby wydarzenie stało się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie, a my w tym pomogliśmy.
W tym roku, moja firma była głównym partnerem klimatycznym konferencji Women in Tech. Dzieliliśmy się doświadczeniem zdobytym w realizacji naszej strategii #OrangeGoesGreen i zaangażowaliśmy się w konkretne działania. Jedynym z nich była rekompensacja emisji dwutlenku węgla, związana z realizacją wydarzenia. Aby tak się stało sfinansowaliśmy objęcie ochroną naturalnego, bioróżnorodnego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze.
Zielone działania
Zorganizowaliśmy także "zieloną strefę", w której opowiadaliśmy o naszej strategii, usługach i działaniach klimatycznych. Mam na myśli m.in. Orange Flex - pierwszą w Polsce neutralną klimatycznie usługę telekomunikacyjną i czystą energię oraz fotowoltaikę od Orange Energia. Zaprosiliśmy tez zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe: Fundację Las Na Zawsze, Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze, Centrum UNEP-Grid Warszawa i Kampanię 17. Celów, do zaprezentowania swoich działań na rzecz ochrony środowiska, klimatu i Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Szkolenie #OGG dla wszystkich
Dzięki Orange wszyscy uczestnicy mogli też pogłębić swoją wiedzę o klimacie i wziąć za darmo udział w naszym e-szkoleniu #OrangeGoesGreen. Specjalnie na konferencję przetłumaczyliśmy cały materiał na język angielski. Dostęp do szkolenia znajdziecie tutaj i gorąco Was zachęcam, aby do niego zajrzeć.
Pozytywni dla środowiska
Chcę podkreślić, że kwestie klimatyczne przewijały się w całej konferencji. I bardzo dobrze! Organizatorki stworzyły przestrzeń dla utalentowanych kobiet z branży technologii do dyskusji o wyzwaniach kryzysu klimatycznego, rozwiązaniach technologicznych i ideach globalnej transformacji.
Neutralność klimatyczna polega na redukcji i kompensacji. Jak wspominałam, aby wydarzenie stało się pozytywne klimatycznie należało zredukować wszystkie możliwe emisje, które pojawiły się podczas przygotowań i w trakcie. Dlatego organizatorki promowały transport publiczny i dojazd rowerem. Zachęcały wystawców do budowy stoisk z możliwością ich wielokrotnego wykorzystania. Wyeliminowały plastik jednorazowego użytku, przygotowały aplikację zamiast papierowej broszury. Zadbały także o właściwą segregację odpadów - nawet identyfikatory można było zostawić w specjalnym pojemniku do recyklingu.
Do wyliczenia całkowitego śladu węglowego Women in Tech 2022, zgodnie ze standardem GHG Protocol w 3 zakresach emisji, zaproszono start-up Plan Be Eco. Emisji, których nie dało się uniknąć zostaną skompensowane powstaniem wiecznego lasu, w którym drzewa nigdy nie zostaną ścięte.
Moim zdaniem tegoroczne wydarzenie na stałe wprowadziło do branży eventowej nowe standardy klimatyczne. O tym co więcej działo się na Women in Tech 2022 przeczytacie w tekście Marty.
Komentarze
Fajny pakiet 5 GB wpadnie na konto 😉
OdpowiedzDokladnie. Zmiany w kadrze na plus, ale……nie chwalimy dnia przed zachodem ?
Odpowiedz