;

Zielony Operator

Telefony odnowione – warto je kupować (7)

Hania Jaworska-Orthwein

17 grudnia 2021

Telefony odnowione – warto je kupować
7

W naszej ofercie znajdziecie odnowione smartfony i jest ich coraz więcej. To urządzenia ze zwrotów, a także używane, które dostały drugie życie dzięki profesjonalnej odnowie. To świetne rozwiązanie dla Waszego portfela i środowiska.

Używane, odnowione telefony spełniają klasę A+, czyli najwyższą z możliwych. Co oznacza w praktyce? To potwierdzenie, że wyglądają i działają tak, jak fabrycznie nowe telefony.

Drugi obieg, pierwsza klasa

W ramach standardu dopuszczalne są minimalne ryski, które może dostrzec jedynie wprawne oko. Nie ma wgnieceń w jakimkolwiek miejscu, czy śladów wypalenia ekranu. Nie wpływa to w żaden sposób na użytkowanie. Co istotne odnowiony sprzęt jest objęty 12 miesięczną rękojmią lub 24 miesięczną gwarancją, zapakowany w nowe, zastępcze opakowanie, a bateria ma pojemność nie mniejszą niż 85%.

Cały proces odnowy obsługiwany jest przez sprawdzonego partnera, który ma certyfikaty producentów. Telefon jest przetestowany, zresetowany, wyczyszczony, a dane osobowe usunięte. Posiada też nową ładowarkę.

Atrakcyjna cena

Niemniej istotną kwestią jest wybór modeli i cena, a ta kusi swoją atrakcyjnością. W ofercie używanych, odnowionych telefonów znajdziecie m.in. iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR i iPhone Xs, czyli smartfony najbardziej pożądanej firmy świecie w cenie tańszych producentów. Dostępne są także telefony: Xiaomi, Samsung czy OPPO.

Dostępność odnowionych jest uzależniona od tego, jakie telefony udaje się pozyskać z rynku. Staramy się, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie adekwatnie do potrzeb i zasobności portfela. Oferta odnowionych telefonów jest dostępna wyłącznie na stronie www.orange.pl w zakładce outlet.

Lepsze dla środowiska

Dlaczego to ważne, aby używane telefony odnawiać i wprowadzać ponownie na rynek?  Ponieważ procesy odnowy sprzętów są mniej energo i zasobochłonne, niż produkcja nowych urządzeń. To z kolei oznacza kilkukrotnie mniejsze emisje CO2. Sprawne modele telefonów, które odkładamy do szuflady na „wieczne nieużywanie” często mogą jeszcze długo pełnić swoją funkcję. Dlatego powinny dostawać szansę na drugie życie. Warto pomyśleć o tym, decydując się na wybór nowego urządzenia.

Ale jeśli planujecie kupić nowy smartfon i nie wiecie co zrobić ze starym – zapraszamy do naszych salonów, aby skorzystać z oferty odkupu telefonów. W ten sposób Wasze urządzenia zyska drugie życie, a Wy pozbędziecie się kłopotu z korzyścią dla swojego portfela i planety.

Mediateka

Udostępnij: Telefony odnowione – warto je kupować
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 12:20 17-12-2021
  To prawda ale jednak wolę kupować sprzęt na wolnym rynku.
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 20:08 18-12-2021
  Niestety jest to tak niszowa oferta, że tak, jak by jej nie było... I dla kogo ten zakres fonów odnawialnych?... Kogo stać na średnio-flagowca, nie będzie się bawił w takie klocki, ot co...
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:22 19-12-2021
  Może kiedyś skorzystam z takiej oferty, jak na razie nie dojrzałem jeszcze do takiej decyzji. Nowe to nowe, 24 mac gwarancji. Używane.....zregenerowane, ale......ryzyko szybkieej "awarii" urządzenia jest dużo wyższa niż nowego.
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 07:06 21-12-2021
   Pablo to zależy. Problem w tym że często się zdarza że różnica to 100 czy 200 plnów taniej niż na rynku, czyli niezbyt zachęcająca. Pomijam z oczywistych względów że dostępnych jest 5 modeli na krzyż bo specyfika tego typu sprzedaży sama to narzuca. ALE "żeby nie było ;)" z dawnych czasów kupiłem bardzo tanio z outletu SONY Z. Działa do dziś. W rodzinie też dokonałem takiego zakupu, terminal wytrzymał 3 lata. UŻYWANY nie zawsze oznacza katowany. To często są 14 dniowe zwroty i Centek wtedy wprowadza je do outletu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 01:08 21-12-2021
  Kilka razy skorzystałem z oferty. To ciekawe rozwiązanie na telefon dla dziecka, szczególnie jak szybko ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu. Dla siebie też zakupiłem i już trzy lata śmiga bezawaryjnie. Co do fonów z wolnego rynku niech będzie, ale z dystrybucji Orange mam pewność, że taki telefon będzie mi obsługiwał 5G, VoLTE, WiFi Calling, zakładając oczywiście, że z takimi opcjami kupuję.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 07:26 21-12-2021
  Pytanie o czas gwarancji. W artykule powyżej podana jest informacja o 24 miesięcy gwarancji, w e-sklepie podawane są informacje o 12 miesiącach na sprzęt z outletu. Link do dyskusji na NO: https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Telefon-odnowiony-outlet-warto-kupi%C4%87/m-p/293248#U293248
  Odpowiedz
  • komentarz
   Hania 13:13 21-12-2021
   W sklepie mamy dwa rodzaje odnowionych telefonów - używane z 24 miesięczną gwarancją, oraz takie ze zwrotów z 12 miesięczną rękojmią, przy każdym z telefonów jest opis. Faktycznie ta informacja jest nieprecyzyjnie podana przeze mnie, przepraszam, zatem już ją doprecyzowuję w tekście.
   Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Mój telefon sam dzwoni do Hiszpanii! Co robić? (2)

Michał Rosiak

16 grudnia 2021

Mój telefon sam dzwoni do Hiszpanii! Co robić?
2

W szale wykorzystywania możliwości smartfonów często zapominamy o tym, że przede wszystkim telefon dzwoni. Tzn. ma dzwonić. Gry, serwisy wideo, aplikacje biurowe – temu poświęcamy gros czasu z urządzeniem. Nic dziwnego, że z nudów czasami telefon dzwoni. Np. do Hiszpanii. Bez naszej wiedzy.

Nie żartuję. Wirusy mogą robić różne sztuki, grunt żeby przynosiły korzyści przestępcom/oszustom. Z dzwonienia, czy wysyłania SMSów można to zrobić w sposób wyjątkowo łatwy – wystarczy umówić się z dostawcą telefonicznym z innego kraju na „działkę” za terminowanie ruchu. Nie trzeba przecież mówić, że dzieje się to nielegalnie.

Kilka lat temu na stronie CERT Orange Polska opisywaliśmy sytuację, gdy karty SIM w urządzeniach internetu rzeczy wysyłały zagraniczne SMSy. Wtedy też część zysków za terminowanie wpadała do kieszeni oszustów. Na jednej wiadomości szału nie było, ale kiedy szły w setki tysięcy – to już było o czym mówić. Tym razem chodzi o rozmowy zagraniczne (potwierdzone kierunki do Hiszpanii i na Litwę). Oczywiście fakt ich występowania jest skrzętnie ukrywany przez złośliwe oprogramowanie. Rozmów nie będzie więc w menu telefonu, wśród ostatnio wykonanych. Efekt zobaczycie dopiero na rachunku. A ten może okazać się bolesny.

Brawa dla Gigaseta

Skąd biorą się takie rozmowy? Oczywiście ze złośliwego kodu, znanego pod nazwami Trojan Triada i AndroidHiddenAds. Ten pierwszy to w znaczącej element oprogramowania telefonu! W tej sytuacji nie ma mowy o nieostrożności użytkownika – on po prostu dostaje już telefon z „wkładką”. W naszych analizach najczęściej pojawiała się marka Gigaset, której eksperci – jak się okazuje – już od jakiegoś czasu trzymają rękę na pulsie.

Problem pojawił sie podczas rutynowych analiz kontrolnych, został potwierdzony we współpracy z ekspertami z dziedziny informatyki śledczej. Zainfekowane zostały tylko niektóre urządzenia, złośliwe oprogramowanie zostało na nich zainstalowane przez zainfekowany serwer należący do zewnętrznego dostawcy usług aktualizacji.

Potencjalny problem może dotyczyć starszych modeli smartfonów z serii GS160, GS170, GS180 (wszystkie wersje oprogramowania), GS270 (do wersji S138) GS270 plus (do wersji S139) oraz GS370 i GS370 Plus (do wersji S128).

To wyjątek z treści oficjalnej informacji, zawierającej również rekomendacje bezpieczeństwa. To jedna z firm, której nazwa pojawia się w kontekście Triady i AndroidHiddenAds, ale jedyna, która – według naszych informacji – poinformowała swoich polskich użytkowników o zagrożeniu! Brawo!

Jeśli więc bez Twojej wiedzy telefon dzwoni – oby to był Gigaset.

Zerknij na CyberTarczę

A co jeśli masz obawy ale nie masz pewności? Podejrzane aktywności opisywanego typu zaobserwowaliśmy na telefonach z niższej półki, głównie marek popularnych w Azji i nie-, bądź mało znanych w Europie. Jeśli masz telefon w sieci Orange Polska – wyłącz WiFi i zajrzyj na stronę CyberTarczy. Potem zerknij na billing. No i – last, but not least – nie zaszkodzi poszukać na swoim telefonie programów, opisanych we wspominanym komunikacie Gigaseta. Jeśli na liście aplikacji znajdziesz którąś z poniższych:

 • Gem
 • Smart
 • Xiaoan
 • easenf
 • Tayase
 • com.yhn4621.ujm0317
 • com.wagd.smarter
 • com.wagd.xiaoan

przede wszystkim spróbuj je usunąć. Jeśli to nie zadziała – czeka Cię niestety doprowadzenie urządzenia do stanu fabrycznego i aktualizacja oprogramowania. Jeśli po resecie oprogramowanie pozostanie – kolejnym krokiem będzie niestety zmiana telefonu.

Telefon dzwoni – co robić, by tego uniknąć?

Przede wszystkim po prostu uważać co kupujemy. Nie dość, że wśród urządzeń, w których potwierdziliśmy infekcje, znaczącą większość stanowiły smartfony marek nieznanych lub mało znanych w Polsce, dodatkowo, gdy sieć sprzedaży/gwarancyjna nie funkcjonuje w Europie, trudno jest dochodzić swoich praw.

Dobrym sposobem na uniknięcie ryzyka jest karta SIM w formule przedpłaconej. Biorąc pod uwagę, że telefony z niskiej półki często kupujemy młodzieży, dzięki temu kontrolujemy wydatki, a w przypadku infekcji, stracimy tylko to, co już wpłaciliśmy. Warto też pamiętać o specyfice systemu Android, bo to on absolutnie dominuje w niskiej półce smartfonów. Co roku system Google’a otrzymuje nową wersję główną, co wiąże się m.in. z bezpieczeństwem. Czy to nowe funkcjonalności (np. selektywny przydział uprawnień aplikacjom, ochronę przed nieświadomym wysyłaniem płatnych SMSów, czy konieczność potwierdzenia przydzielenia ważnych funkcji (np. wysyłki SMSów) aplikacjom trzecim), czy też po prostu świeże poprawki bezpieczeństwa. Renomowane firmy gwarantują aktualizację do 2, rzadko 3 dużych wersji. Przy urządzeniach mniej znanych firm żadnej gwarancji nie mamy.

A najlepiej kupić telefon w naszym sklepie, wybór mamy, że hoł-hoł-hoł! 🙂

Udostępnij: Mój telefon sam dzwoni do Hiszpanii! Co robić?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 20:18 18-12-2021
  Wpis fajny zawsze ostrzegający o atakach... Ale bez jaj! Ile waszego sprzętu obsługujecie, który niby jest chroniony, a ile tych z wolnego rynku? Jaki jest % problemu? Macie taką statystykę?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:14 19-12-2021
  Kolejny fajny wpis. Czasami mam ochotę wyjąć stara Nokię z szafy jak tyle się "oczytam" o tych zagrożeniach ?
  Odpowiedz

;

Oferta

Oferta tygodnia – smartfon Xiaomi i zegarek Galaxy Watch (1)

Ewa Wróbel

16 grudnia 2021

Oferta tygodnia – smartfon Xiaomi i zegarek Galaxy Watch
1

W ramach Oferty Tygodnia można nabyć Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB nawet o 360 zł taniej oraz Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm eSIM do 243 zł taniej. Wszystko to przy wybranych ofertach dla obydwu gadżetów: z Orange Love Mini, Orange Love Standard, Orange Love Extra, Orange Love Premium, a także z Planami 50, 60, 80. W ofercie bez abonamentu obydwa urządzenie są dostępne w cenie atrakcyjniejszej o 100 zł.

 

Dlaczego warto się pospieszyć?

 

Xiaomi Redmi Note 9 Pro: Stylowy smartfon z najbardziej pożądanymi funkcjami

Dzięki Xiaomi Redmi Note 9 Pro można nagrywać niesamowite, niemalże kinowe, filmy za sprawą funkcji video 4K. A dodatkowo – zjawiskowe i bardziej ekscytujące selfie, korzystając z funkcji slow motion (w tym: świetna rozdzielczość, żywe, nasycone kolory i kontrasty). Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 720G to najwyższa gwarancja szybkiego i płynnego działania smartfona. Zachwyca on też najbardziej pożądanymi funkcjami, m.in. wielofunkcyjne NFC, wejście słuchawkowe jack 3,5 mm, uniwersalny pilot na podczerwień.

 

Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm eSIM: Praktyczne funkcje i aplikacje w zasięgu nadgarstka

Na zegarku Galaxy Watch 4 można używać komunikatorów. Urządzenie pozwala sprawdzać na bieżąco postępy w treningach, automatycznie rozpozna aż 7 aktywności, a ponad 90 można wybrać ręcznie, dodatkowo ustawić na nim codzienne cele i grupowe wyzwania, a także dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą Google Pay. Smartwatch ma dużą wytrzymałość i wodoodporność – bez obaw więc o uszkodzenie.

 

Oferta dostępna jest do 22 grudnia. Szczegóły znajdziecie na stronie oferty tygodnia.

Udostępnij: Oferta tygodnia – smartfon Xiaomi i zegarek Galaxy Watch
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:19 19-12-2021
  Jak ja lubię te promocje. Uważam że najlepiej się wychodzi jak elektronikę kupuje dur ba wolnym rynku, a u operatora wybiera opcje "only sim".
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej