;

Inne

Gotówka i smartfony od Orange czekają! (6)

Wojtek Jabczyński

1 lipca 2020

Gotówka i smartfony od Orange czekają!
6

Zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie „Wakacje z Orange”, który właśnie wystartował. Do wygrania 30 000 zł, 5 smartfonów iPhone 11 PRO, 10 x iPhone 11, 20 x iPhone7 Plus 32 GB oraz 300 doładowań za 30 zł.

Aby wziąć w nim udział wystarczy, że doładujecie telefon poprzez aplikację Mój Orange, strona doladowania.orange.pl lub wybrane serwisy bankowości elektronicznej. Potem na stronie www.wakacjezorange.pl wyślecie zgłoszenie konkursowe będące rozwinięciem zdania „Wakacje i Orange to doskonała para ponieważ…”

Konkurs trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2020r. Szczegóły i regulamin znajdziecie na stronie www.wakacjezorange.pl Powodzenia!

Udostępnij: Gotówka i smartfony od Orange czekają!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:03 01-07-2020
  Trzeba spróbować, a nóż widelec marzenie o iPhone się spełni. Wojtku trzymaj kciuki. Może po 18 latach robienia doładowań coś wygram. Ale ten czas leci szybko. Pamiętam jak 18 lat temu pracowałem ciężko cały miesiąc na budowie jako pomocnik murarza. Cel - kupno telefonu. 6 zł na godzinę. Dzisiaj bym chętnie kupił taki telefon. Szukałem ale ciężko kupić coś w dobrym stanie. Jako fan starych klawiszowych modeli Samsunga poszukuję Samsunga SGH R-200 ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   JarKen 13:51 02-07-2020
   Jest do tego jakiś regulamin, bo nie widzę.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:13 02-07-2020
    Jest regulamin, trochę jest w niewidocznym miejscu, ale jest :) https://wakacjezorange.pl/assets/pdf/Regulamin_Wakacje_z_Orange_VII.docx.pdf
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:20 01-07-2020
  Dzisiaj będzie koncert życzeń. Wojtku Kielce w zasięgu sieci 5G!! Mega wiadomość. No to teraz będę miał dylemat. To teraz Xaimom Mi 10 Light się marzy ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 03:47 02-07-2020
  Będzie doładowywane :) Jeszcze przywrócilibyście piątaka za blika i byłoby trio promocyjne: 5zł, 2xGB i wakacje z orenż.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian 07:58 02-07-2020
  Czy można wysłać kilka zgłoszeń ?
  Odpowiedz

;

Sieć

Jak szukać wiedzy o 5G i nie ulegać emocjom (5)

Wojtek Jabczyński

30 czerwca 2020

Jak szukać wiedzy o 5G i nie ulegać emocjom
5

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał już niemal 2,8 tys. pozwoleń na uruchamianie stacji bazowych 5G. Większość w paśmie 2100 MHz. Operatorzy wystartowali z ofertami, producenci ze smartfonami czyli maszyna ruszyła mimo odwołania aukcji na docelowe częstotliwości. Media informują o 5G od kilku lat i pewnie zostało już niewiele osób w Polsce, które nigdy nie usłyszały nic o nowej technologii. Dobrego lub złego. Sztuką jest, w tym szumie informacyjnym, wyszukać sprawdzone informacje, odróżnić naukowe autorytety od szarlatanów i mieć otwarty, krytyczny umysł zamiast ulegania emocjom. Niby proste, ale jakie trudne w prawdziwym świecie.

Wiele razy, nie tylko służbowo, tłumaczyłem na czym polega różnica pomiędzy 5G i wcześniejszymi technologiami mobilnymi. Przepytywany o bezpieczeństwo, starałem się rozwiewać obawy, na ile potrafiłem z moją skromną, wiedzą rzecznika. Dlatego chętnie podsyłałem osobiście i publikowałem w mediach społecznościowych linki do wywiadów polskich naukowców, którzy w przystępny sposób rozwiewali obawy jak np. znanego popularyzatora nauki Tomasza Rożka i profesora Andrzeja Krawczyka. Zdecydowanie wartą przeczytania jest książka Aleksandry i Piotra Stanisławskich „Fakt, nie mit”. Zazwyczaj to wystarczało, ale od niektórych sceptyków słyszałem, no dobra, ale pokaż mi jakieś, konkretne badania.

Tak się składa, że właśnie się pokazały i to bardzo przekonywujące, bo dotyczące już działającej sieci 5G. Chodzi o pracę badaczy Australian Communications and Media Authority (ACMA), którzy sprawdzili, jak nadajniki australijskich operatorów 5G i LTE radzą sobie z przestrzeganiem surowych norm bezpieczeństwa, które są podobne, do tych obowiązujących w Unii Europejskiej. Okazało się, że ekspozycja na pole elektromagnetyczne w miejscach publicznych jest ekstremalnie niskie. W żadnym z miast nie przekroczyły na 1 proc. limitu.

Wiem, że czasami trudno oprzeć się różnym teoriom, czy fałszywym informacjom, które oblane emocjonalnym sosem łatwo zapadają w pamięć. A już na pewno bardziej niż wykłady specjalistów. Marzy mi się powrót do szukania i powoływania się na naukowe autorytety. Czego wszystkim Wam życzę, a już za chwilę zapraszam do korzystania z #hello5G. Szczegóły oferty podamy jutro.

Udostępnij: Jak szukać wiedzy o 5G i nie ulegać emocjom
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:59 30-06-2020
  5G to przyszłość, niektóre kraje takie jak Japonia czy Chiny pracują już nad technologią 6G. Szkoda że naszym narodem tak łatwo da się manipulować, być może wynika to z tego że wiele osób jest słabo wykształconych. Trzymam kciuki za Was i mam nadzieję że Wasze 5G za jakiś czas będzie prawdziwym 5G i że takie małe miasto jak Kielce doczeka się 5G do roku 2022 ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 19:15 30-06-2020
  Panie Wojtku kiedy podkręcicie moc nadajników??????????????? Od 1 stycznia 2020r. można już to zrobić. Proszę o odpowiedź. W tej chwili są zakłócenia rozmów.
  Odpowiedz
 • komentarz
  xxx 09:41 01-07-2020
  potwierdzam przedmówcę, zrywanie rozmów, słychać ciche "pik" przed zerwaniem, częstotliwości 2600MHz, 1800Mhz...itd przełączają sie co chwilę, Sieć szaleje, zasieg 100 by za kilka sekund spaść do -115dB.. i tak w kółko. Jastrzębie-Zdrój miasto prawie stutysięczne zero logiki w optymalizacji sieci
  Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 03:49 02-07-2020
  Niestety ludzie są podatni na manipulację. Skoro wierzą w wymyślone ideologie LGBT, gender i inne "strachy", to i uwierzą w szkodliwość 5G. Nic tylko edukować. A na marginesie wraz z wprowadzeniem 5G strasznie skoczyły w Warszawie prędkości na LTE. Aż się zdziwiłem. Bez problemu można otrzymać 150-200Mb i ping ok. 15ms.
  Odpowiedz
  • komentarz
   iCinek 15:29 11-07-2020
   Po prostu na skutek wprowadzenia 5G zdecydowanie więcej stacji dostało podłączenie optyczne (światłowodowe) stąd taka różnica w prędkościach na plus i bardzo dobrze oby tak dalej też mnie to cieszy. Nareszcie realnie zaczynamy wykorzystywać potencjał LTE.. wystarczy dać dobry szkielet do stacji i jakoś może to pięknie hulać ... :)
   Odpowiedz

;

Inne

Nasze „Trzy pierwsze raty” bohaterem czwartkowego wieczoru. Konkurs! (rozstrzygnięcie) (13)

Wojtek Jabczyński

26 czerwca 2020

Nasze „Trzy pierwsze raty” bohaterem czwartkowego wieczoru. Konkurs! (rozstrzygnięcie)
13

Powszechnie używany zwrot „trzy pierwsze raty”, jakie zapłacimy za kupiony przez klienta smartfon w Orange, zwrócił uwagę pana redaktora Wojciecha Manna. W poście na Facebooku przekonuje, że to sformułowanie w naszej reklamie jest błędne i w charakterystyczny dla siebie, ironiczny sposób (uwielbiałem oglądać MdM) stanowczo zasugerował korzystanie ze słownika języka polskiego, na który pewnie nas stać. Przyjmujemy z pokorą, zapamiętujemy i bronić się wykładem językoznawcy nie zamierzamy. Uważamy, że zwrot jest poprawny. Jak to w mediach społecznościowych bywa, komentujący post byli wniebowzięci tematem i szybko wykazali się najlepszą znajomością języka ojczystego, rozkładając krótki post i nasz slogan na czynniki pierwsze.

Od siebie dodam, że język reklamy rzeczywiście często bywa przewrotny, potoczny, męczący… To trzy pierwsze przymiotniki, jakie przyszły mi do głowy, ale mogę wymienić jeszcze wiele określeń. Twórcom reklam zdarza się naginać reguły językowe, aby przekaz marketingowy został w głowie odbiorcy (w tym przypadku najwyraźniej to się udało), skłaniając do zakupu towaru. Wymyślają scenariusze, historyjki i slogany. Potem przychodzi czas prawników, którzy wkładają serce i rozum, aby nadać jej akceptowalny z punktu widzenia prawa sznyt. Proszę uwierzcie czasami to są naprawdę długie dyskusje. Stąd produkt finalny oglądany w TV jest kompromisem między nieokiełznaną wyobraźnią twórców, rozsądkiem prawników i ostateczną oceną marketingowców, akceptujących reklamę do emisji. Choć w tym przypadku przyznam, że do chwili przeczytania posta pana redaktora, nawet nie zwróciłem uwagi, że coś może być nie tak z tymi ratami. Nasi klienci również, bo chętnie z nich korzystają i rozumieją, o co chodzi.

Zainspirowani jednak postem pana Wojciech Manna proponujemy Wam zabawę. Proszę znajdźcie najdziwniejsze powiedzonka i językowe potworki, naginające język polski i z nie dłuższym niż 400 znaków uzasadnieniem wyboru, napiszcie o tym w komentarzu. Blogowy zespół subiektywnie wybierze jeden, naszym zdaniem najciekawszy i autora nagrodzi słodką niespodzianką oraz torbą gadżetów Orange. Kryteria to Wasza kreatywność i poczucie humoru. Macie czas do poniedziałku, do godz. 12:00. Powodzenia.

AKTUALIZACJA, poniedziałek, 29 czerwca, godz. 15:20.

Zespół blogowy zdecydował, że po pierwsze primo zwycięzca dostanie od nas gadżety, a po drugie primo słodycze. A po trzecie primo gratulujemy feodor. Orzekła nas Twoja odpowiedź 🙂 Prośba o kontakt z rzecznikiem na e-mail: wojciech.jabczynski@orange.com. Pozostałym uczestnikom dziękuję za uczestnictwo i powodzenia w kolejnych konkursach.

 

Udostępnij: Nasze „Trzy pierwsze raty” bohaterem czwartkowego wieczoru. Konkurs! (rozstrzygnięcie)
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:36 26-06-2020
  Myślę że pierwszystm takim słowem w polskim (handlowym) języku jest słowo "remanent". Kilka razy widziałem na sklepowych witrynach napis "remanęt". Moje częste wpadki w pisowni wyrazów to: napewno, trwa nadal, wziąść, ponad to. Oczywiście są to błędne formy pisowni. Osobiście mam niewielką wadę wymowy i cząste wpadki literowe zganiam na położnika, który wielkimi kleszczami wyciągał mnie na świat.
  Odpowiedz
 • komentarz
  krzysiek 14:49 26-06-2020
  Fto nimioł kaca Nie wiy co to smutek Kie kufa drewniano Ocka ropom skute Kie koty łupiom raciami o blachy A wróble w bębny bijom I dziurawiom dachy Suchość w cłowieku Od krztonia do dusy A bolom cie pazdury i kudły i usy Nie pochodzis Nie legnies Jesce gorzy siedzieć A co kwila ci sie beko Przedwcorajsym śledziem Moze i som jest tacy co kaca ni mieli Ale cos oni w zyciu culi Cos oni widzieli?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 16:35 26-06-2020
   Zawsze myślałem, że mądrość góralska jest ważniejsza. Faktycznie daje do myślenia.
   Odpowiedz
 • komentarz
  agat13 14:58 26-06-2020
  Kiedyś była reklama Domestosa (bija na głowę ilością dwuznacznych reklam) w której "Domestos -zabija bakterie na śmierć"...Pytanie: można inaczej zabić? Druga reklama: "Domestos: gramy czysto od 90 lat" -w toalecie? Dość długo... Konkurs Domestos: "Graj o bon na nowy tron"- w klimacie serialu "Gry o Tron" Reklama: "Domestos: bakterie zginą nim skrzydła rozwiną"- ...skrzydła???? Reklama na przystankach: "FAKT - Domestos zabija wirusy grypy"
  Odpowiedz
 • komentarz
  Obywatel Orange 16:01 26-06-2020
  Przez pewien okres czasu myślałem o kiślu. Szybko myśląc, ubrałem swetr, bo zimno na dworzu, bynajmniej tak myślałem. Ubrałem go, bo wiatr był przekonywujący. Do sklepu szłem po najmniejszej linii oporu, przez co zobaczyłem łabądzia. W domu włanczając czajnik poraził mnie prąd i wylałem wodę. Wziąłem więc szwamkę i posprzątałem ten gemyl. Od tej chwili nie chciałem już kiślu. Chciałem karminadle. W każdym bądź razie zacząłem, je robić, ale napewno nie skończyłem. Mój tekst nie nawiązuje do reklam, czy powiedzenia, ale do najczęstszych błędów, które popełniają Polacy. Dodatkowo zawarłem parę słów z "gwary". [znaki bez spacji = 396; znaki ze spacjami = 467]
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcia B. 17:18 26-06-2020
  Przez trzy pierwsze dni deszcz padał non-stop. Poszliśmy ze znajomymi do pobliskigo klubu muzycznego. Przez pierwsze godziny było nudno, muzyka grała nie w móim stylu. Było gorąco, duszno, nie było czym oddychać. Aż wyszedł on - obecnie mój mąż. Polski język nie należy do łatwych, dlatego popełniamy w nim tak wiele błędów. Ale....ten się ni myli kto nic nie pisze. a piszemy co raz mniej.
  Odpowiedz
 • komentarz
  JarKen 15:46 27-06-2020
  Musi tu paść: "wrócić się z powrotem". To albo wrócić się albo pójść z powrotem czy w ewentualnie zawrócić. Wrócić się z powrotem to przecież pójść do przodu?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tima 20:49 27-06-2020
  Kompilacja realnie występujących potworków z reklam: "W cudzysłowiu: Można na pewno w dniu dzisiejszym wziąść spowrotem pod uwagę opinię posłanek, filozofek i magisterek Polskiego, że nadal trwa okres czasu, w którym cofamy się w tył językiem reklamy po kres ostateczny. To od lat znana ultra meganowość, wręcz po bezwzględny absolut – bynajmniej według mnie jest to najlepszy bestseller".
  Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 00:00 28-06-2020
  Mnie zawsze śmieszy jak ktoś wylicza i mowi: pierwsze primo, drugie primo, trzecie primo... Czyli jakby na to nie spojrzeć, trzy pierwsze... Niekoniecznie raty.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 12:53 30-06-2020
   Gratulacje
   Odpowiedz
   • komentarz
    feodor 20:21 30-06-2020
    Dzięki. Potraktuję to jako prezent urodzinowy ?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Naiwny 14:25 28-06-2020
  Wchodzę do domu późną nocą i stwierdzam zdziwienie pytaniem do dzieci: " Wy nie śpicie?". Na co słyszę spokojną odpowiedź również jako pytanie: - "Jakie picie?". Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Karol T. 01:34 29-06-2020
  Mazowiecka krowa: muuuu Wielkopolska krowa: muuuu Małopolska krowa: muuuu Podlaska krowa: dla nieeegoo Słowo "dla", wyraża więcej niż 1000 słów. Tak, jestem z podlasia, u nas reklamówka, to nie siatka ;)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej