Odpowiedzialny biznes

Green IT to przyjemne z pożytecznym

Joanna Bieniek Joanna Bieniek
19 kwietnia 2013
Green IT to przyjemne z pożytecznym

W ostatnich latach Green IT, podobnie jak Cloud Computing i wszystko, co ma związek z technologiami chmurowymi, znacznie ewoluowało. Dawniej zielone IT sprowadzało się tak naprawdę do nadania odpowiedniego certyfikatu konkretnemu rozwiązaniu. Teraz to całościowe podejście do budowy środowiska IT. Nie da się ukryć, że Green IT ma dwie strony - ekologiczną i pragmatyczną - tak, jakby połączyć przyjemne z pożytecznym.

To zbiór narzędzi, które realnie i pozytywnie oddziaływują na  stan środowiska naturalnego. I to nie tylko dotyczy centrów danych i technologii chmurowej, ale także metod drukowania czy aplikacji projektowanych pod kątem maksymalnej efektywności m.in. w konsumpcji energii. Z drugiej strony maksymalne wykorzystanie infrastruktury IT  to też niski koszt utrzymania usługi. A to sprawia, że zastosowanie zielonych technologii przekłada się  również na oszczędności w firmach.

Cloud Computing i wirtualizacja to zielone technologie. Dzięki chmurze można zaoszczędzić moce serwerowe utrzymywane w firmie. Cloud pozwala także na odciążenie działów IT, które zamiast poświęcać czas na  powtarzalne operacje, mogą skupić się na wprowadzaniu innowacyjnych pomysłów. Z kolei zaletą wirtualizacji jest fakt, że pozwala na zmniejszenie ilości sprzętu przez ujednolicenie środowiska technologicznego - serwerów, sieci i pamięci masowych. A to przynosi oszczędności, bo nie ma już konieczności utrzymywania serwerowni.

A co Wy sądzicie o zielonych technologiach? Czy to slogan, czy faktycznie wspierają środowisko naturalne?

58e9ca117e137621704380e580274dc8e4b


Odpowiedzialny biznes

Blogowisko – Jacek Gadzinowski czyli ex-bloger i kitesurfer marketingu

Marek Wajda Marek Wajda
19 kwietnia 2013
Blogowisko – Jacek Gadzinowski czyli ex-bloger i kitesurfer marketingu

Jacek Gadzinowski, jedna z najbarwniejszych postaci polskiej blogosfery - nie tylko dzięki zmianie koloru włosów ;) Jak sam o sobie mówi, jest już ex-blogerem (ale to chyba przez skromność) ale ciągle wnikliwie obserwuje rozwój blogosfery. Na pewno przyśpieszył jej profesjonalizację. A teraz?? Dalej bloguje, choć więcej czasu poświęca swojej działalności gospodarczej oraz na kitesurfing, podróżując po świecie i szukając dobrego wiatru. Zdradza też przypadkowo odkrytą tajemnicę jak zdobyć popularność na YT ;)

PlayWyłącz głos

Co sądzicie o sposobie na życie Jacka? Przyznam szczerze, że przekonał mnie do małych zmian w życiu (na razie po raz tysiącpińćsetny wziąłem się za odchudzanie - od czasu tego wywiadu kilka kilo mniej ;)


Rozrywka

Basement Jaxx sub-headlinerem pierwszego dnia OWF

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
19 kwietnia 2013
Basement Jaxx sub-headlinerem pierwszego dnia OWF

Mamy kolejny hit!  Basement Jaxx, jeden z najbardziej popularnych zespołów muzyki tanecznej wraca do Polski by zagrać podczas OWF. Brytyjski duet house'owy w osobach Felixa Buxtona i Simona Ratcliffe'a, wystąpi przed show gwiazdy pierwszego dnia festiwalu - Beyoncé.

- Co łączy mnie z Justinem Timberlakiem, Yoko Ono, Missy Elliot i N.E.R.D.? Jestem fanem Basement Jaxx! - zdradził nam Piotr Metz, Rzecznik Orange Warsaw Festival.

Basment Jaxx istnieją od 1994 i są zdobywcami podwójnej platyny w Wielkiej Brytanii za album "The Singles",nagrody Grammy za najlepszy album muzyki elektronicznej oraz BritAwards. To autorzy takich przebojów jak flagowego już  "Where's Your Head At" czy  "Red Alert", "Romeo", "Jus 1 Kiss , "Oh My Gosh”

59d09f90afd8ba3df800eed194e43fa044c

Artyści znani są ze swojego oryginalnego brzmienia i zaskakujących pomysłów muzycznych, jak również z tego, że podczas występów na żywo oddają całą swoją energię publiczności. Zobaczcie sami jak Basement Jaxx "piłowali" emocje podczas Glastonbury Festival w 2004 r. Na scenie działo się sporo...;)

 

OWF - chcę tam być! Tańczyć, skakać i śpiewać ze wszystkimi ;) A Wy?

Więcej informacji znajdziecie na stronie WWW, profilu na fb, orange.pl i oficjalnej stronie Basement Jaxx

Scroll to Top