Bezpieczeństwo

Jak bezpieczniacy edukują swoje dzieci?

Michał Rosiak Michał Rosiak
14 sierpnia 2014
Jak bezpieczniacy edukują swoje dzieci?

Znalazłem świetny tekst na stronie Business Insidera, udowadniający, że - na szczęście :) - w mojej branży szewc nie musi chodzić bez butów :) Cytowani w nim specjaliści od bezpieczeństwa wyszli na chwilę ze swoich stałych ról i przyznali czytelnikom, co mówią o bezpieczeństwie IT... swoim dzieciom. Każdy mógł wymienić tylko jedną radę i - choć każda z nich z osobna wydaje się oczywista - fajnie wyglądają zgromadzone wszystkie w jednym miejscu:

 • "Trzeba zacząć od jak najmłodszego wieku"; "Edukacja - od małego i zawsze, gdy się da"
 • "Uczę ich rozumieć najprostsze zasady bezpieczeństwa"
 • "Jeśli nie zrobisz tego w realu - nie rób tego online"; "Zachowuj się tak, jakby to nie był internet"
 • "Po prostu ufam moim dzieciom"
 • "Uważaj na obcych, niosących prezenty"
 • "Kiedy coś umieścisz w sieci, już tego nie usuniesz"
 • "Dzieci korzystają z sieci tylko w obecności rodziców"
 • "Bezlitośnie filtruję wszystko, co ryzykowne, a resztę monitoruję"
 • "Dzieci traktują mnie jak przewodnika w sieci i przy jakichkolwiek problemach przychodzą do mnie"
 • "Jestem na liście przyjaciół mojego dziecka w portalach społecznościowych"
 • "Mówię, by zawsze wyobraziły sobie, że podczas korzystania z sieci stoi za nimi dorosły"
 • "Pomagają mi w instalowaniu poprawek bezpieczeństwa"
 • "Dawajmy dzieciom tylko to, co sami znamy"
 • "Stawianie granic też może nieść za sobą wolność"
 • "Po prostu rozmawiamy - o wszystkim i o niczym"

Ja od siebie dodałbym jeszcze korzystanie z usług/oprogramowania kontroli rodzicielskiej, która dodatkowo pomoże zapanować nad nieuwagą/sprytem (niepotrzebne skreślić) naszego potomstwa. A przede wszystkim stosuję hasło, a w przypadku urządzeń mobilnych... szafa poza zasięgiem Młodego i dozowanie czasu, spędzanego przy ekranie. Abstrahując od kwestii bezpieczeństwa - kiedy podliczę ile czasu poza pracą spędzam, wpatrując się w ekran smartfonu, czasami sam siebie przerażam...

O sposobach na zabezpieczenie młodego pokolenia przez zagrożeniami w sieci będę opowiadał pod koniec września na VIII Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie". Konferencja jest darmowa, rejestracja trwa (szczegóły tutaj), jeśli ktoś z Was zajrzy i chciałby się spotkać - dajcie znak :)

 

 


Rozrywka

Cyber mózg – trailer Lucy

Marek Wajda Marek Wajda
13 sierpnia 2014
Cyber mózg – trailer Lucy

Na ekrany kin wchodzi właśnie rewelacyjna produkcja science-fiction "Lucy" w reżyserii Luca Bessona. W filmie plejada gwiazd a scenariusz przypomina mi ulubiony film Matrix. Nie mogę się doczekać seansu filmowego.

Tymczasem Cyber Marian przygotował swój trailer tego filmu. Przy okazji opowiada jak wykrozystałby umiętność głównej bohaterki.

- Gdyby mój mózg  funkcjonował w 100 % i miałbym dzięki temu jakieś dodatkowe zdolności to chciałbym żeby to były zdolności dzięki którym potrafiłbym zrozumieć ludzi... począwszy od znajomości wszystkich językow świata, poprzez umiejętność rozwiązywania problemów a skończywszy na poczuciu humoru: rozumieniu wszystkich dowcipów oraz ich opowiadaniu w taki sposób aby zawsze byly śmieszne...

 

 

Pamiętajcie o Środach z Orange, wystarczy telefon w naszej sieci, wysyłacie SMSa i wtedy drugi bilet otrzymacie w prezencie.


Oferta

Darmowa przestrzeń w Orange Cloud

Kasia Barys Kasia Barys
13 sierpnia 2014
Darmowa przestrzeń w Orange Cloud

Wakacje to dobry moment, by robić mnóstwo zdjęć. Zawsze po urlopie wracam przynajmniej z kilkuset fotkami! Warto zachować te wspomnienia na później. Ułatwi Wam to dodatkowa, darmowa przestrzeń w "wirtualnej chmurze". W nowej promocji Orange Cloud klienci Orange Polska otrzymają dodatkową darmową przestrzeń 25GB. Tak więc łącznie dysponować będą przestrzenią aż 30GB, która pomieścić może nawet 15 tysięcy zdjęć dobrej jakości. Dostęp do 30GB Orange Cloud  otrzymują wszyscy  klienci  Orange posiadający abonament na telefon komórkowy, internet mobilny, Neostradę lub pakiety z Neostradą. Bezpłatna aktywacja usługi dostępna jest na www.orange.pl/cloud. Zobaczcie jak działa usługa Orange Cloud.

 

Scroll to Top