;

Gaming

Jak kupować gry płacąc z Orange? (2)

Bartosz Graczyk

16 sierpnia 2021

Jak kupować gry płacąc z Orange?
2

Nie chcesz podawać danych swojej karty płatniczej w sieci, ale gra, którą chcesz kupić dostępna jest tylko w dystrybucji cyfrowej. Pomoże Ci w tym płatność z Orange. Możesz z niej skorzystać np: w Sklepie Play, App Store oraz Microsoft Store. Kwota zakupu zostanie doliczona do Twojego rachunku za usługi telekomunikacyjne. Prosto i wygodnie.

Płatność z Orange – jak kupić grę na Xboxa

MICROSOFT STORE

 1. Na swojej konsoli przejdź do panelu z aplikacjami.
 2. Wybierz kafelek z podpisem “Microsoft Store”. W ten sposób przejdziesz do sklepu.
 3. Wybierz grę, lub aplikację, która Cię interesuje.
 4. Kliknij przycisk “KUP”. Pamiętaj, że do niczego Cię to nie zobowiązuje aż do momentu sfinalizowania transakcji.
 5. W panelu “zapłać przy użyciu” znajdują się opcje płatności.
 6. Wybierz „dodaj nową metodę płatności”
 7. Wybierz metodę płatności „telefon komórkowy”
 8. Wybierz operatora komórkowego: Orange
 9. Dodaj swój numer telefonu.
 10. Na twój telefon przyjdzie SMS z kodem potwierdzającym transakcję. Wpisz kod na swojej konsoli.
 11. Nowa forma płatności została dodana do Twojego konta.
 12. Kliknij przycisk „KUP”
 13. Możesz już  Cieszyć się nową grą w Twojej kolekcji.

Płatność z Orange – jak kupić grę w App Store

platnosc z orange app

 1. Przejdź do ustawień na swoim Iphone.
 2. Na samej górze znajduje się informacja na temat twojego profilu Apple ID, zaraz obok Twojego zdjęcia profilowego. Wejdź w to ustawienie.
 3. Przejdź do “płatność i wysyłka”.
 4. Dodaj metodę płatności.
 5. Na samym dole znajduje się “Telefon komórkowy”. Po kliknięciu w to pole, rozwiną się miejsca na dane do uzupełnienia.
 6. Wprowadź dane do rozliczenia takie jak nazwisko oraz adres rozliczeniowy.
 7. Numer telefonu: Jeżeli korzystasz z telefonu na którym znajduje się karta SIM podpięta do numeru z którego chciałbyś skorzystać, wybierz “użyj tego numeru telefonu komórkowego”. Powinieneś otrzymać powiadomienie SMS z treścią zawierającą potwierdzenie formy płatności na App Store.
 8. Wybierz ze sklepu grę, która Cię interesuje.
 9. Dotknij palcem ceny produktu, a następnie potwierdź zakup, według instrukcji na ekranie.

Gdy do Twojego smartfona podpięta jest karta innego operatora, możesz nadal skorzystać z płatności z Orange. Jak to zrobić?

platnosc z orange app

 1. Zaznacz opcję “Użyj innego numeru telefonu komórkowego”.
 2. Podaj swój numer telefonu komórkowego z sieci Orange.
 3. Kliknij przycisk “zweryfikuj”.
 4. Na numer telefonu z Orange zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym ustawienia.
 5. Wpisz kod na Iphone.
 6. W prawym górnym rogu kliknij przycisk “zweryfikuj”.
 7. Gratulacje. Możesz teraz zakupić gry w Appstore za pomocą płatności z Orange.

Płatność z Orange – jak kupić grę w Sklepie Play

platnosc z orange

 1. Jeżeli po raz pierwszy konfigurujesz swoje konto google na smartfonie z systemem Android w momencie wyboru formy płatności, wybierz opcję “Dodaj płatności u operatora Orange”.
 2. Jeżeli pominąłeś ten krok, możesz zmienić formę płatności w aplikacji Google Play. W prawym górnym rogu znajduje się twój Avatar. Kliknij w niego. Wybierz opcję “Płatności i subskrypcje”, “Formy płatności”, następnie “Dodaj płatność u operatora Orange”.
 3.  Podaj swoje dane rozliczeniowe.
 4. Możesz już kupować gry za pomocą Płatności z Orange. Wybierz tytuł, który Cię interesuje, kliknij w jego cenę, a następnie wybierz “Orange” jako formę płatności.

 

Udostępnij: Jak kupować gry płacąc z Orange?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Nikt 15:35 17-08-2021
  W Sklepie Play od Google nie mam czegoś takiego jak " dodaj płatność u operatora Orange".
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:22 17-08-2021
  Fajny poradnik. Ja osobiście preferuje inny sposób, a dokładnie kupuje kartę z kodem za XX zł i kupuję w ten sposób aplikacje.
  Odpowiedz

;

Zielony Operator

Walczymy o planetę i 1,5 stopnia (1)

Hania Jaworska-Orthwein

13 sierpnia 2021

Walczymy o planetę i 1,5 stopnia
1

To niestety nie jest żadne zaskoczenie. Zgodnie z nowym raportem Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) w ciągu 20 lat temperatura na Ziemi wzrośnie o więcej niż 1,5°C, a duża część zmian klimatycznych jest już nieodwracalna. Z naszą planetą jest bardzo źle, ale mamy jeszcze szansę przynajmniej trochę ograniczyć globalne ocieplenie. Tylko trzeba działać szybko. Celem Orange jest neutralność klimatyczna do 2040 roku.

Słuchajmy naukowców

Raport „Climate Change 2021: The Physical Science Basis” dotyczący zmian klimatu jest aktualizacją stanu wiedzy ludzkości od 2014 roku, kiedy opublikowano poprzednie sprawozdanie IPCC. Nad dokumentem, który odnosi się do 14 tys. prac naukowych, pracowało 234 osób. Wnioski ekspertów nie powinny nikogo zaskoczyć: zmiany klimatu są i to my za nie odpowiadamy. Niektórych ich skutków nie będziemy już mogli powstrzymać przez setki, a nawet tysiące lat. Naukowcy dostrzegają zmiany klimatu Ziemi we wszystkich regionach planety i w obrębie całego systemu klimatycznego.

Groźny metan i wzrost temperatury

Do najważniejszych ustaleń z raportu IPCC należy fakt, że są niezbite dowody na to, że główną przyczyną zmian klimatu jest dwutlenek węgla (CO2), nawet jeśli inne gazy cieplarnianie i zanieczyszczenia powietrza także wpływają na klimat. W latach 1850-2019 ludzkość wyemitowała 2390 mld ton CO2, co przełożyło się na duży wzrost temperatury. Obecny poziom ocieplenia naukowcy szacują na ok. 1.1°C i według IPCC nie jest już możliwe, aby ograniczyć wzrost temperatury do 1,5°C. Oznacza to, że przeskoczymy ten próg i walka toczy się teraz o jak najmniejsze przekroczenie a potem ponowne obniżenie temperatury do końca wieku. Obecnie jesteśmy na kursie na 2.7°C do 2100 roku.

Ulewy, susze, huragany

Skutkiem dalszego ocieplania się klimatu będzie degradacja środowiska naturalnego, a upały, susze i huragany staną się częstsze i bardziej intensywne. Nawet, jeśli udałoby się całkiem zrezygnować z emisji CO2, to uwolniony już dwutlenek węgla spowoduje, że w następnych stuleciach systematycznie topnieć będą lodowce górskie i wieczna zmarzlina. Przez kolejne tysiące lat rosnąć będzie też poziom mórz.

Kluczowa zeroemisyjność

Czy nic się nie da już zrobić? Eksperci podają możliwe kroki, jakie powinny podjąć światowe rządy, aby przeciwdziałać intensyfikacji globalnego ocieplenia, a kluczem jest osiągnięcie zeroemisyjności.  Odwrócenie trendu i ograniczenie skutków ocieplenia uda się jeśli do 2050 r. świat osiągnie neutralność klimatyczną i rozpocznie wychwytywanie nadmiaru CO2 z atmosfery. W Orange pracujemy, aby do roku 2040 osiągnąć neutralność klimatyczną.

Według raportu IPCC tzw. budżet węglowy, czyli ilość dwutlenku węgla, którą ludzkość może jeszcze „bezpiecznie” wyemitować to ok. 300 mld ton CO2. Rocznie świat emituje ok. 36 mld ton. Szansa na utrzymanie wzrostu temperatury na poziomie 1,5°C wyniesie wówczas 83 proc. Wraz ze wzrostem emisji szanse na osiągnięcie tego celu będą maleć, ponieważ zostanie obniżona efektywność wychwytywania CO2 przez tzw. naturalne pochłaniacze, czyli oceany, lasy i gleby. Więcej przeczytacie w raporcie.

 

Udostępnij: Walczymy o planetę i 1,5 stopnia
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:16 13-08-2021
  Fajny wpis, daje wiele do myślenia.
  Odpowiedz

;

Sieć

Znikają kolejne internetowe „białe plamy” (33)

Wojtek Jabczyński

13 sierpnia 2021

Znikają kolejne internetowe „białe plamy”
33

Nie ma wakacji w realizacji inwestycji w ramach wygranych konkursów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Właśnie ruszyliśmy z budową sieci światłowodowej dla ponad 26 tys. gospodarstw domowych w 18 powiatach, 104 gminach i 534 miejscowościach województw: lubuskiego, małopolskiego i zachodniopomorskiego. W zasięgu jest już 200 gospodarstw domowych w miejscowościach: Kolno, Tuczno, Tuczno Pierwsze, Martew i Górnica.

popc4

To pierwsze obszary z 4 konkursu POPC i kolejny etap likwidacji internetowych „białych plam”, które występują głównie w miejscach słabo zaludnionych i z dala od dużych miast. Chodzi o tereny, gdzie z biznesowego punktu widzenia żadnemu operatorowi nie opłaca się inwestować. W takich przypadkach niezbędne jest wsparcie. Budżet tej konkretnej inwestycji to 52 mln zł dofinansowania z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), wykorzystującej środki Unii Europejskiej oraz wkład własny Orange Polska – 33 mln zł.

Światłowody dla wsi i małych miasteczek

Orange Polska realizuje inwestycje POPC od 2016 roku. Od tego czasu zakończyliśmy 8 projektów POPC1 i zbliżamy się do końca 18 projektów POPC2. Podłączyliśmy już kilkaset tysięcy gospodarstw domowych. Sieć budowana z dofinansowaniem UE jest dostępna dla wszystkich operatorów, chcących świadczyć usługi klientom. Dzięki takim projektom wyrównuje się szanse ludzi mieszkających w różnych częściach kraju. Prócz nas najbardziej zaangażowane w realizację POPC są INEA i Nexera.

Potrzebne wsparcie dla inwestycji

Inwestorzy POPC są wybierani przez CPPC na zasadach konkursu a wszystko odbywa się na w pełni transparentnych zasadach. Wydawane środki są rozliczane, co do złotówki. W przypadku Orange wsparcie realizacji inwestycji w ramach 1 i 2 konkursu POPC wyniosło ok. 765 mln zł, co stanowi ponad 99 proc. pomocy publicznej, jaka trafiła do nas w ostatnich latach. Przypomnę, że aby otrzymać wsparcie firma musi zainwestować także własne pieniądze. Dlatego w historii konkursów POPC zdarzały się przypadki wycofywania się operatora z już wygranego konkursu a niektóre duże firmy telekomunikacyjne nigdy nie wzięły w nich udziału.

Udostępnij: Znikają kolejne internetowe „białe plamy”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Dociekliwy 09:39 13-08-2021
  Zapraszamy w lubelskie do miejscowości Łucka-Kolonia, 21-100 Lubartów. Ok 20 mieszkańców zainteresowanych a może znajdzie się więcej. Orange oferuje tu jedynie 10 Mbit po drucie co jest gorszą ofertą niż lokalne oferty radiowe. W najbliższym czasie zaczynam zbierać deklaracje chęci podłączenia się do światłowodu i mam nadzieję, że Orange się nie wypnie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Bielik 15:17 13-08-2021
   Gosciu, Ty umiesz czytac? Orange robi z programu POPC, gwarantuje Ci ze dla 20 osob nie przyjda podlaczyc swiatlowodu xD
   Odpowiedz
   • komentarz
    Dociekliwy 15:52 13-08-2021
    Gościu światłowód leży przy ulicą z którą moja się krzyżuje. Różne firmy robią już badania na temat chętnych do przyłączenia. Światłowód napewno będzie od Orange i kwestia tego czy Orange nie wypnie się na swoich klientów oddając ich w ramiona firmy, która do tej pory oferowała na tym terenie radiówkę. Dzisiaj 20 klientów a jutro może być 50.
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 14:14 13-08-2021
  Wasza oferta jest naprawdę mocna, ale......przyzwyczajenia klientów to druga strona. U mnie w dość nowym bloku pomimo obecnej Waszej sieci światłowodowej nikt nie jest podłączony, u rodziców to samo......może warto powalczyć o klientów ceną, dodatkowymi promocjami, etc.....
  Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 14:15 13-08-2021
  Taka ciekawostka. Próbowałem kupić internet dla firmy. Orange odpowiedziało, że nie świadczy usługi na moim terenie, a mała firma lokalna dała radiówkę z gwarancją przełączenia na światłowód w ciągu 6 miesięcy. Światłowód będą mieli od... Orange. Powiem tak... Marketingowo to słabo wygląda.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pawel319 16:37 13-08-2021
  Zapraszam do Zwolenia, woj. Mazowieckie
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ftth 16:41 13-08-2021
  Wojtku, a co z woj. pomorskim? Tyle adresów było/jest(?) W 4 konkursie. Dla niektórych miejscowości to jedyna szansa. Słyszę różne historie a chciałbym usłyszeć jedna ale prawdziwa :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Janusz 17:05 13-08-2021
  Gdzie znajdę pełną listę miejscowości w której będzie prowadzona inwestycja.?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gladki 17:47 13-08-2021
  Ja przeszedłem sie po wiosce z ankietami 1 dom tylko nie podpisal bo właściciel jest z Krakowa a to domek letniskowy. Wysłałem zgłoszenia zgodnie z tym co było napisane do orange minęło już 6 miesięcy i zero odp. ze strony orange. Z tego co widać we wszystkich wioskach do okola zaczęli kopać a u nas cisza.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pepe 19:53 13-08-2021
  Wieliczka, Kraków za rogiem. 3/4 miasta bez światłowodu!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ktosik 04:25 14-08-2021
  Zapraszam do Kocka pow. Lubartowski gmina Kock. Te 10 mb to jakaś porażka jakbym wiedział to bym wziol LTE dla firm...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Dociekliwy 09:57 14-08-2021
   LTE też najlepiej sprawdzić przed zakupem, bo jak będzie słaby zasięg danego operatora, to nici z szybkiego internetu.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Grzegorz M 22:06 31-08-2021
   Lepiej sprawdź czy jest agregacja więcej niż 2 pasm. U mnie inni operatorzy mają 5G (niby jeszcze kulawe, ale prawie 30mbits wyciąga stabilnie, często więcej), a Orange nadal ma LTE max 10mbits, a to wioska blisko dużego miasta, autostrady itd., nie jakiś głęboki las
   Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 07:55 14-08-2021
  A kiedy Sierakowice woj. pomorskie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  L3miks 13:52 14-08-2021
  No to zapraszamy do łosia 05-504
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 15:44 14-08-2021
  Świetna wiadomość, może Orange wreszcie podłączy światłowód w centrum Krakowa, gdzie umowa przyłączeniowa była podpisana 18 miesięcy temu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Klient123 00:29 15-08-2021
  Zapraszam do Strachówka 05-282 Macie tutaj fibery lecz nie chcecie podłączyć go mieszkańcom, póki co każdy gniecie byle drut do 20mb co jest wielką porażką, a znalazło by się tutaj ok 100 odbiorców chętnych na podłączenie
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szczerbaty 08:51 15-08-2021
  Zapraszam do Gołębia w pow. Lubartowskim, jest już zakończona budowa światłowodu z 3 konkursu POPC.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 09:29 15-08-2021
  Mapa może ktoś skorzysta https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/%20CPPC-internet/
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mazury 07:45 16-08-2021
  Czemu zawsze mazury się pomija. Przkre
  Odpowiedz
  • komentarz
   ftth 18:33 16-08-2021
   mazury robi nexera. do niej nalezy uderzac :) a wlasciwie to tych z samej gory :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Wojciech Jabczyński 09:03 16-08-2021
  Dziękuję za wszystkie komentarze i wskazywane miejsca na inwestycje. To, co piszecie świadczy jak ważny i potrzebny jest projekt POPC. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele miejsc, które czekają na światłowód. Mogę tylko powtórzyć, to co mówię od startu dużych inwestycji światłowodowych Orange w 2015 roku. Nie sposób podłączyć od razu wszystkich gospodarstw domowych. Nie wszędzie jest to też opłacalne i dlatego potrzebne jest wsparcie dla inwestorów. Nasz zasięg wynosi obecnie ponad 5,2 mln gospodarstw domowych (z tego 80 proc. na własnej sieci) na ok. 13 mln w całym kraju. Wydaliśmy na to kilka mld zł. Mimo to niektórzy z Was będą musieli pewnie dłużej czekać na podłączenie światłowodu. Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   ftth 18:31 16-08-2021
   Wojtek, nie pytam o poszczegolne miejscowosci tylko o konkretne województwo tj pomorskie. orange jest tu beneficejentem IV konkursu. pytanie czy orange bedzie te wojewodztwo realizowaz w ramach IV konkursu? na stronie hurtowej opublikowaliscie tylko 3 wojewodztwa w tym brak pomorskiego. CPPC twierdzi ze orange bedzie budowal tu siec. prosze o informacje jak z tym pomorskim jest :) bo nie wiem do jakiego operatora sie zglosic
   Odpowiedz
  • komentarz
   Hubert 00:30 25-10-2021
   Panie Wojtku, proszę powiedzieć, do kogo powinienem uderzyć, jeśli mam już trzy instalacje światłowodowe idące po granicy mojej działki? Przynajmniej jedna, położona wiosną br., jest Wasza, a jak nie mogłem się podłączyć, tak nie mogę nadal. Po drugiej stronie ulicy są bloki, w których 50+Mbips jest już od 2006. Piszę z Suwałk, ul. Modrzewiowa. Teraz widzę, na mapie wrzuconej kilka postów wyżej, że podłączacie inwestycję do drewnianych ruder w przedwojennej dzielnicy żydowskiej, a naszą szeregówkę, mimo że mieszka tu prawie setka ludzi, że w każdym domu jest jakaś działalność gospodarcza (w tym biuro jednej spółki giełdowej), to jak olewaliście, tak olewacie. Bardzo proszę o odzew.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Marcin 15:36 22-11-2021
    Mieszkam w Inowrocławiu osiedle domków jednorodzinnych i nikt nie chce podłączyć internetu po kablu miedzianym czy (marzenie) światłowodu. A wy wciskacie ciemnotę że po wsiach zakładacie. Rozmawiałem z technikiem co pracuje dla Orange jako podwykonawca i powiedział że dla Orange jest lepiej jak domki biorą GSM bo lepiej z kasą wychodzą. Ostatnio 200m obok pobudowali się market Dino im już net podłączyli a jak dzwoniłem na infolinię że 20m od mojego domu leci światłowodowe lacze to nie ma takiej opcji. Dziwne że Orange podłączy net jak już ktoś położy konkurencyjny
    Odpowiedz
 • komentarz
  fog 10:13 16-08-2021
  80-209 na zapleczu cywilizacji Trójmiasta a i nternet tylko radiowy 40Mbits
  Odpowiedz
 • komentarz
  Alfredo 18:07 17-08-2021
  fajnie dla tych poza Warszawą, bo ja w Warszawie na Bielanach nie mam szans na światłowód ... nędza
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nobody1313 20:19 23-08-2021
  Super. I te 19 tys szkół również w ramach OSE. Kiedy wzorem Jordanii będzie 1/1 Gbps (2019) dla Kowalskiego oraz obiecany (2018) 5/1 i 2/2 Gbps dla firm? Orange Polska - jesteśmy prawie w G20, a Jordania? Plusy za Funboxa 6.0 z wifi 6gen.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Grzegorz M 22:01 31-08-2021
  Nie ma się co podniecać. W ramach rzekomej likwidacji białych plan z dofinansowaniem Orange kładzie światłowód tam gdzie był już vDSL kilkadziesiąć mbits, a tam gdzie rzeczywiście jest słaba neostrada lub brak możliwości technicznych nadal nic, nawet jeśli adresy były na liście POPC przekazanej z UKE. Nowe domy nadal jak nie miały internetu tak nie mają, bo Orange wiesza kable tam gdzie już są słupy aby zrobić to jak najtaniej. Moim zdaniem Orange nie chce realnie likwidować białych plam, tylko w ramach pieniędzy z POPC zniechęcić konkurencję i "zaklepać" teren, a potem nic już nie robią w okolicy przez kilka kolejnych lat i we wiosce tylko kilka domów ma światłowód. Jakoś inni którzy realizują inwestycje z POPC potrafią podłączyć więcej chętnych, nawet jeśli nie byli na liście POPC i inwestycja trwa kilka tygodni, a nie rok czy dwa od czasu powieszenia kabla do czasu realnego uruchomienia usługi.
  Odpowiedz
 • komentarz
  em 21:16 10-09-2021
  Co trzeba zrobić, żeby Orange chciało chcieć? Do pociągnięcia jest 80 m światłowodu, z czego 70 ulicą w peszlu i 10 do domu - też w peszlu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  koscia 13:34 20-09-2021
  A może Opole , Grudzicie takie dużę skupisko ludzi i wszyscy odcięci od internetu
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 23:38 19-12-2021
  Kiedy będzie światłowód w Opolu - Czarnowąsach? Obecnie to dzielnica Opola, kiedyś samodzielna miejscowość. W okolicy Was internet 10mbit po miedzi..
  Odpowiedz
 • komentarz
  Grzegorz 19:35 21-12-2021
  A ja ostatnie 2 dni z neostradą. W końcu podjąłem decyzję i nie będę dłużej czekał aż łaskawie orange zechce. W ramach popc podłączyli tylko 70% z listy od uke, przy głównej ulicy i nawet nie mają zamiaru tego rozbudowywać przez klejne kilka lat, choć jest to wieś pod miastem, gdzie w ciągu roku buduje się po kilka nowych domów i teraz tylko może 30% internet po kablu, a projekt popc2 w wykonaniu orange to wymiana części neostrady na światłowód tylko tam gdzie nie wymagało to inwestycji. Moim zdaniem najgorszy przypadek to być w obszarze gdzie likwidacje białych plam realizuje orange. Inni od razu podłączają wszystkich chętnych, a orange nawet nie chce podłączyć domów które nawet były na liście, ale jest to boczna uliczka, nawet jeśli jest tam dużo domów. Najgorsze, że taraz lokalni operatorzy nie chcą planować inwestycji, bo już orange wisi na (niektórych) własnych słupach, choć defacto mało kto został do tego przyłączony. Na szczęście 5g innego operator działa lepiej niż neo (pingi 20ms, stabilne i szybkość ponad 100 mbits download / 30 mbits upload), niestety paczka danych i wychodzi drożej, ale ile można żyć z neostradą w oczekiwaniu na światłowód i płacić abonamenty operatorowi, który nas olewa. Router 5G na dach aby był dobry i stabilny sygnał i jest super. A orange LTE w tym samym miejscu 10/1 mbits lub gorzej - jak widać trzymają standardy tak samo jak na neostradzie. Łączę się w bólu z osobami, które nie mają alternatywy, ale na szczęście to się zmienia. Wkurzałem się, że u mnie tak kiepsko orange podłącza, ale widzę, że to standard, pomimo tego, że 75% pieniędzy na tą inwestycję to dofinansowanie z UE (mam wrażenie, że tak naprawdę orange wyprowadza te pieniądze na inne usługi, a realizuje inwestycje po kosztach nie likwidując defacto plam tylko betonując okolice aby inni lokalni operatorzy nie weszli z inwestycją po słupach energetycznych) PS. aby mieć neostradę (8 lat temu) musiałem zapłacić monterowi za kabel i pracę aby powiesił dodatkową parę od puszki, bo orange nie opłaciło się zainwestować 1000zł (a przecież rocznie z umowy mieli wtedy 960 czyli prawie 2000 przez okres minimalny umowy). Do tej pory cały czas miałem wpisany zły adres, bo "system orange" twierdził, że u mnie nie można mieć usługi i nie chcieli skorygować, choć usługa działała. Teraz już nie muszą :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej