;

Odpowiedzialny biznes

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? (2)

Tosia Bojanowska

2 marca 2022

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
2

Inwazja Rosji w Ukrainie to zupełnie nowa sytuacja, z którą trudno sobie poradzić – także w rodzinie. Fundacja Orange zaprasza na darmowy webinar dla rodziców, aby wesprzeć ich w rozmowach z dziećmi o wojnie i w dbaniu o ich zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Polecamy też nagranie webinaru dla szkół.

Wiele organizacji i osób prywatnych prowadzi działania pomocowe na różnych polach. W obliczu wojny trwa słuszna mobilizacja do pomagania uchodźcom z Ukrainy. Wiele rodzin gości ich pod swoim dachem. Z mediów i zupełnie bezpośrednio docierają trudne – szczególnie dla dzieci – przekazy o działaniach zbrojnych i losach poszkodowanych ludzi. Jak rozmawiać z najmłodszymi o tym, co dzieje się w związku z wojną za wschodnią granicą? Jak wspierać je w utrzymaniu poczucia bezpieczeństwa?

Warto radzić się specjalistów w temacie. Dlatego bardzo zapraszam Was na

WEBINAR DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Środa 2 marca, g.17.00
na Facebooku Fundacji Orange
na platformie Clickmeeting (tu limit 500 miejsc, w razie problemu z logowaniem zapraszamy na Facebook)

Wydarzenia poprowadzi Lucyna Kicińska, ekspertka zajmująca się wspieraniem dorosłych i dzieci w skrajnie trudnych sytuacjach. Opowie o emocjach dziecka (i rodzica) w obliczu konfliktu zbrojnego i o tym, jak pomóc mu w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa, co mówić, a czego nie mówić na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie. Podpowie też zasady rodzinnej higieny informacyjnej.

Udział w webinarze jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Będzie też nagrywany i możliwy do odtworzenia później na Facebooku Fundacji Orange. Partnerem wydarzenia jest Głos Nauczycielski i Librus.

Coś dla szkół
Jednocześnie polecamy także zapis webinaru dla nauczycieli i nauczycielek, o tym, kiedy i jak podejmować w szkole temat bieżącej sytuacji w Ukrainie. Jak prowadzić działania psychologiczno-pedagogiczne skierowane do klas i konkretnych uczniów i jak wspierać uczniów pochodzenia ukraińskiego czy realizować inicjatywy w społeczności szkolnej. Być może przyda się taki materiał w szkołach Waszych dzieci.
Zapis WEBINARU na Facebooku

Wolontariusze w mobilizacji
W obliczu inwazji, która dotknęła Ukrainę pozostajemy solidarni z jej mieszkańcami i mieszkankami. Pracownicy i pracowniczki Orange właśnie mobilizują siły do działania z Fundacją Orange na rzecz uchodźców w całym kraju. W tempie ekspresowym zmieniliśmy model wolontariatu pracowniczego, aby umożliwić wolontariuszom jak najbardziej elastyczne reagowanie na potrzeby. Będę dawać Wam znać o tym.

Udostępnij: Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 23:44 02-03-2022
  Ja dziś otworzyłem szeroko oczy jak mój czteroletni syn rozmawiał z babcią o wojnie. Mówił że na Ukrainie, za granicą jest teraz wojna, że zostali tam sami mężczyźni i strzelają, że bronią granicy. Babcia jak to babcia zaczęła opowiadać ze w latach 80 tych była we Lwowie. A mój syn na to że "teraz to babcia nie może tam jechać, bo jeszcze postrzelą babcie i będzie babcia leżeć w szpitalu. A chyba babcia nie chce być w szpitalu?" Mój syn też chyba gdzieś to przeżywa, chociaż mówimy w domu o wydarzeniach na Ukrainie bardzo mało. Pytał się czy u nas też będzie wojna. Odpowiedziałem mu ze raczej nie będzie. Uspokajam syna że mieszkamy też w mocnym budynku. A on na to" że jak spadnie pocisk to mogą szyby wylecieć i żyrandol się pokruszyć". I skąd taki" maluch" tyle wie? Ach te dzieciaki.....jak ich nie kochać ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Antonina Bojanowska 08:37 04-03-2022
   Bardzo mnie poruszyło to, co piszesz, Pablo. Tak, nasze dzieci, słyszą, widzą i nawet jeśli nie rozumieją do końca, co się dzieje, mogą wyczuwać napięcie w nas i w swoim otoczeniu. Radzą sobie tak, jak potrafią. Dobrze, że się wspieracie!
   Odpowiedz

;

Oferta

Polecamy urządzenia w obniżonych cenach (1)

Ewa Przybylińska

2 marca 2022

Polecamy urządzenia w obniżonych cenach
1

Zachęcamy do sprawdzenia oferty Orange, w której kupicie smartfony, słuchawki i inne urządzenia w obniżonych, atrakcyjnych cenach. Dodatkowo, 8 marca będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej dostawy do Paczkomatów InPost dla produktów zakupionych wraz z e-umową i z e-płatnością.


Najciekawsze propozycje:

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128 GB – rata miesięczna 60 zł, umowa na dwa lata, Plan 60. Bez abonamentu – 92,45 zł miesięcznie.

OPPO A54 5G – rata miesięczna 35 zł, umowa na dwa lata, Plan 60. Bez abonamentu – 57,45 zł miesięcznie.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/128 GB – rata miesięczna 50 zł, umowa na dwa lata, Plan 60. Bez abonamentu – 72,45 zł miesięcznie.

Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm eSIM – rata miesięczna 64 zł, umowa na dwa lata, Plan 80. Bez abonamentu – 74,95 zł miesięcznie.


Warto także sprawdzić nasze superceny na:

Samsung Galaxy Z Flip3 5G 128 GB – rata miesięczna 164 zł, umowa na dwa lata, Plan 80. Bez abonamentu – 239,95 zł miesięcznie.

AirPods z etui ładującym – rata miesięczna 24 zł, umowa na dwa lata przy zakupie Planu 60. Bez abonamentu – 32,45 zł miesięcznie.

Szczegóły oferty tutaj.

Udostępnij: Polecamy urządzenia w obniżonych cenach
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:07 03-03-2022
  Ja osobiście czekam na nowe smartfony OPPO oraz Motorola. Chociaż gdzieś w głębi pojawia się myśl o iPhone. Co do promocji - ceny przystępne, ale.....da się cześć tych urządzeń kupić jeszcze taniej ?
  Odpowiedz

;

Oferta

Jak możecie pomóc obywatelom Ukrainy ze starterami (12)

Wojtek Jabczyński

2 marca 2022

Jak możecie pomóc obywatelom Ukrainy ze starterami
12

Codziennie odbieram kilkanaście telefonów od znajomych, którzy chcą przekazywać startery obywatelom Ukrainy, aby ułatwić im kontakt z bliskimi. Sami rozdajemy ich tysiące na przejściach granicznych, pomagamy w rejestracji i oferujemy darmowe usługi. Wy też możecie, to proste.

W jednym z 30 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce możesz kupić najtańszy starter za 5 zł. Nie musisz iść do salonu Orange – znajdziesz go w sklepach spożywczych i wielobranżowych (np. w Żabce), w kioskach (Ruch, Relay, Inmedio, Kolporter), na stacjach benzynowych i na poczcie.

Aby korzystać ze startera trzeba go zarejestrować. Obywatel Ukrainy musi to zrobić osobiście. Potrzebny jest paszport lub karta pobytu. Starter w większości przypadków można zarejestrować tam, gdzie został zakupiony i oczywiście w salonie Orange. Potem wystarczy włożyć kartę SIM do telefonu i gotowe!

Od razu aktywuje się oferta przygotowana specjalnie dla osób z Ukrainy, która jest ważna 31 dni:

 • bezpłatne połączenia w Polsce (rozmowy, SMS-y, MMS-y)
 • 100 darmowych minut do Ukrainy (po ich wykorzystaniu 29 gr za min.)
 • 30 GB internetu

Jeśli chcesz zarejestrować starter na siebie – obywatela Polski, otrzymasz:

 • 100 darmowych minut do Ukrainy (po ich wykorzystaniu 29 gr za min.)
 • 10 GB – wyślij SMS o treści UKR pod bezpłatny numer 80820 
 • Bez limitu na 31 dni (rozmowy, SMS-y, MMS-y + 15 GB) – po doładowaniu konta za min. 5 zł wyślij SMS o treści START pod bezpłatny numer 814

Gdy skończą się środki na Twoim koncie łatwo i wygodnie doładujesz starter:

 • poprzez aplikację Mój Orange (bonus 10 GB do każdego doładowania)
 • na stronie doladowania.orange.pl (bonus 5 GB do każdego doładowania)
 • z konta bankowego, na stronie twojego banku
 • 14-cyfrowym kodem z wydruku z terminala wysłanym pod *125*14-cyfrowy kod#

A po każdym doładowaniu konta automatycznie otrzymasz darmowy internet:

Więcej o naszym wsparciu dla obywateli Ukrainy znajdziecie na stronie: https://www.orange.pl/view/razem

Udostępnij: Jak możecie pomóc obywatelom Ukrainy ze starterami
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 17:48 02-03-2022
  Strasznie to nieczytelne dla ludzi, którzy w tym nie siedzą... Zwłaszcza w temacie bonusów GB po doładowaniu... Te 10GB z SMS-a UKR na nr 80820 ile są ważne?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:10 03-03-2022
  Wojtku a może by tak odgrzać kotlet i zrobić akcję pt "przekaz swoje niewykorzystane GB na rzecz Ukrainy", tj. na rzecz obywateli UA którzy zakupili/otrzymali startery od Orange??
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 10:42 04-03-2022
   W wyniku wprowadzanego o kwietnia 5-złotowego haraczu będę miał dużo do przekazania... Bo kilka numerów przeniosę do innej sieci...
   Odpowiedz
   • komentarz
    Emill 00:15 05-03-2022
    @PiotrzeKawiory o co ci chodzi gosciu czemu wylewasz swojd zale?nie masz serca ? oferta jest zeby pomoc Ukraincom a tb nie wiadomo co sie dzieje ogarnij sie typie
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 18:19 06-03-2022
     Do kogo piszesz? Chyba coś masz z głową?... TYPIE! :P
     Odpowiedz
     • komentarz
      Emill 16:34 11-03-2022
      Szanowny Panie @emitel czyli @piotrzekawiory do cb mówię. Ciekawe że bliźniaczo podobne teksty publikujesz na forum Orange. Jeszcze w temacie na forum udostępniasz link do tego artykułu więc nikogo nie nabierzesz ze ty to nie Ty. To emitel jak i Piotrzekaworzy jesteś ta sama osoba
      Odpowiedz
 • komentarz
  Denys 14:33 05-03-2022
  Czy te 100 minut na Ukrainę będą co miesiąc?
  Odpowiedz
  • komentarz
   ... 18:55 05-03-2022
   Naucz się czytać. . Na każdym jest miesiąc bezpłatnych połączeń Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jaga 10:18 21-03-2022
  Od tygodnia próbuję nabyć pakiety dla podopiecznych uchodźców, cały czas tylko ma ktoś oddzwonić, nikt nie oddzwania. Miał przyjechać przedstawiciel pomóc zarejestrować pakiety konkretnym osobom, pracownicy Orange pobierają tylko dane, nie odpowiadają. Nie poważne podejście do tak ważnego tematu.. NIE POLECAM
  Odpowiedz
 • komentarz
  Lukaszq18g 10:50 30-03-2022
  Orange sobie odbije te darmowe starter. Orange zaczyna zachowywać się trochę jak PIS. Rozdaje starter, bonusy na internet cicha czem (Vash paket na 10 HB aktyvovano. Vin diye protyahom 30 dniv.) A wzmianki dla stałych uźytkowników - Komunikat od operatora: informujemy, ze od 4 kwietnia 2022r. wprowadzamy do cennikow taryf Orange na karte nowa usluge "Utrzymanie numeru w sieci". Usluga jest bezplatna, gdy korzystasz ze swojego telefonu (dzwonisz lub wysylasz SMS-y, MMS-y lub korzystasz z internetu, takze z darmowych bonusow) przynajmniej raz w ciagu 31 dni. Gdy nie uzywasz telefonu, od 4 maja 2022r. pobierzemy oplate 5 zl za kazde 31 dni braku aktywnosci. Jezeli nie akceptujesz tej zmiany, masz prawo zrezygnowac z naszych uslug do 4 maja 2022r. bez dodatkowych oplat.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rzywy Jaszczomp 08:42 12-04-2022
  Czemu nie włączyliście opcji normalnych pakietów tak jak dla obywatela RP? Chciałem kupić GB internetu przyjaciołom z ukrainy i nie mogę go włączyć.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej