Odpowiedzialny biznes

Jak rządzimy UE?

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
17 sierpnia 2011
Jak rządzimy UE?

Od lipca trwa codzienna praca polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na razie działania koncentrowały się w Sopocie, gdzie mieliśmy m.in. spotkania unijnych ministrów zdrowia, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, środowiska czy spraw zagranicznych. Najważniejsze odbyły się w centrum konferencyjnym hotelu położonego tuż przy plaży i najdłuższym w Europie molo. Chyba trudno w lecie byłoby ładniej pokazać Polskę 1800 europejskim urzędnikom i ponad 800 dziennikarzom.

Jak wspomniałem Wam w lipcu Orange również włączył się w polską prezydencję - jako jej partner. Oznacza to, że wespół z innymi firmami (łącznie jest 6 partnerów) zapewniamy sprzęt i usługi potrzebne do sprawnej organizacji i przeprowadzenia całości unijnych spotkań w Polsce. My wyposażyliśmy polskich urzędników w telefony komórkowe, modemy bezprzewodowe i laptopy z pełnym oprogramowaniem. Zapewniamy też obsługę sprzętu – logistykę, instalację i wsparcie techniczne. A na lotniskach w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu uruchomiliśmy specjalne hot spoty.

Pomysł na współpracę z prywatnym biznesem Polska odziedziczyła po wcześniejszych prezydencjach. Podobne są mechanizmy i zasady wyłaniania partnerów, ale różna skala. Okazuje się, że ich liczba w danym kraju potrafiła się wahać od 3 do nawet 37. No to czas na mały konkurs, odgadnijcie, który kraj miał 37 partnerów oraz kto zaprojektował na eksportowy upominek naszej prezydencji, czyli słynne bączki. Dla najlepszych nagrody z magicznej szafy.

Specjalnie dla Was zakręciłem naszym eksportowym "bączkiem" i u źródła, w MSZ zapytałem jak współpracuje się z partnerami oraz jak minął pierwszy miesiąc prezydencji. Zobaczcie rozmowę z Magdaleną Lumińską, z Departamentu Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie UE.


Odpowiedzialny biznes

Pomóc żyć razem

Liliana Kulesza Liliana Kulesza
16 sierpnia 2011
Pomóc żyć razem

Niedawno Monika pisała o "Dźwiękach Marzeń" a dziś o kolejnej akcji, w którą zaangażowała się Fundacja Orange. Większości z nas autyzm kojarzy się najczęściej z bohaterem filmu „Rain Man” - człowiekiem cierpiącym na autyzm i obdarzonym jednocześnie niezwykłymi zdolnościami. Film, przyczynił się do wzrostu zainteresowania problemami autyzmu, jednak wiedza na ten temat jest ciągle znikoma.

Wiele dorosłych osób z autyzmem przez całe życie potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym z Gdańska, uznało że potrzeby osób z autyzmem najlepiej będą realizowane w przyjaznych małych domach, które nazwali Wspólnotami Domowymi. Każdy dom przeznaczony będzie dla kilku osób, które będą tam wykonywać podstawowe zajęcia domowe, a także będą mieć możliwość kontynuowania terapii i edukacji.

My też postanowiliśmy się włączyć. Fundacja Orange od 20 lat niesie pomoc osobom dotkniętym autyzmem. Rozumie ich potrzeby i dlatego zdecydowała wesprzeć finansowo inicjatywę budowy pierwszej Wspólnoty Domowej w Gdańsku.


Oferta

Kampania lekkich SMS-ów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
16 sierpnia 2011
Kampania lekkich SMS-ów

Korzystając z okazji, że ruszyła kampania przypominam o usłudze Lekki SMS w ofertach na kartę. To patent na obniżenie ceny SMS-ów do wszystkich sieci wysyłanych w ciągu jednego dnia. Zasada prosta. Każda kolejna, wysłana wiadomość kosztuje o grosz mniej. Gdy stawka osiągnie poziom 1 gr, taryfikacja zaczyna się od nowa, od stawki bazowej dla danej taryfy. Usługa lekki SMS nic nie kosztuje i jest ważna przez 30 dni. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Scroll to Top