Jaka będzie przyszłość edukacji? To jeden z wątków poruszonych w kolejnym odcinku podcastu "Przyszłość jest dziś".
Jakie są szanse i zagrożenia związane z masowym zdalnym nauczaniem i wykorzystaniem cyfrowych narzędzi przez wszystkie szkoły? Mówiły o tym Łucja Kornaszewska-Antoniuk z Fundacji Orange oraz Zyta Czechowska, nauczycielka roku 2019 oraz Magdalena Radwan-Röhrenschef z Fundacji Dobrej Edukacji.
Obie rozmówczynie Karola Tokarczyka odniosły się tez do aktualnego stanu szkół. - Sytuacja pokazuje, jak bardzo dzieci potrzebują relacji z nauczycielem i rówieśnikami, nawet jeśli ma ona formę zdalną - komentuje Łucja Kornaszewska-Antoniuk, opowiadając jednocześnie o wcześniejszych doświadczeniach naszej Fundacji Orange w edukacji cyfrowej.
Jedynym z tych nauczycieli, którzy świetnie sobie radzą ze wszystkimi cyfrowymi narzędziami jest Zyta Czechowska, współautorka jednej ze ścieżek w #SuperKoderach.
- Mam nadzieję na zmianę podejścia w edukacji pod kątem cyfryzacji i wykorzystania nowych technologii w nauczaniu - mówi Zyta Czechowska. - Pandemia okazała się testem z jednej strony empatii, człowieczeństwa i życzliwości, a z drugiej- stopnia przygotowania szkół do kryzysowych sytuacji - dodaje.
Jesteście zainteresowani tematem zdalnych lekcji i nauczania w czasie epidemii? Koniecznie posłuchajcie nowego odcinka podcastu. Całość audycji znajdziecie na poniższych platformach:
Z kolei poprzednich części podcastu możecie posłuchać tutaj:
- Soundcloud: Przyszłość jest dziś
- Google Podcasts: Przyszłość jest dziś
- Spotify: Przyszłość jest dziś
- Youtube: Przyszłość jest dziś
Komentarze