Rozrywka

Jak Wajda z Wajdą cz. 2

Marek Wajda Marek Wajda
23 marca 2012
Jak Wajda z Wajdą cz. 2

Zapraszam Was dzisiaj na drugą i niestety ostatnią część wywiadu z Andrzejem Wajdą. Jak pamiętacie, tydzień temu reżyser zdradził nam np.jak poznał Lecha Wałęsę. Dzisiaj opowie nam m.in. o tym, dlaczego to najtrudniejszy film, który reżyseruje i jakie są jego ulubione powiedzonka byłego prezydenta.

PlayWyłącz głos

PlayWyłącz głos

Ciągle macie szansę wygrać autograf Andrzeja Wajdy. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie z ub. tygodnia i na dzisiejsze. Kto wręczał Oscara Andrzejowi Wajdzie oraz co zdarzyło się w trakcie jego przemówienia po raz pierwszy w historii Gali Oscarów. Na odpowiedzi czekamy do 28 marca.


Odpowiedzialny biznes

EUROpraktyka tworzy pracownika

Kasia Zablocka Kasia Zablocka
22 marca 2012
EUROpraktyka tworzy pracownika

Kilka tygodni temu temu zachęcałam Was do udziału w EUROpraktykach. Dzisiaj pokażę z jakimi wyzwaniami mierzą się nasi EUROpraktykanci w codziennej pracy. Zapraszam do Biura Projektu UEFA EURO 2012TM w Poznaniu, gdzie o praktycznej stronie programu opowiedziała mi Dominika Nawrot, praktykantka w zespole ICT.

To już drugi miesiąc Twojej przygody z EUROpraktykami. Jak wspominasz pierwsze dni?

Początki były dość trudne, techniczne słownictwo, specjalistyczne oznaczenia. Przez kilka pierwszych dni poznawałam zespół, przyglądałam się na czym będą polegały moje zadania. Na szczęście Irena Kosowska-Gilwatowska, Venue Manager poznańskiego stadionu, bardzo dokładnie mi wszystko tłumaczyła, dzięki czemu mogłam szybko się wdrożyć.

Jak wygląda Twój typowy dzień?

Uczestnicząc w tych praktykach nie można użyć określenia „typowy dzień”. Każdego dnia dostaję nowe zadania. Pracuję w MS Project i Visio, nanosząc różne zmiany na mapkach pokazujących np. rozmieszczenie urządzeń na stadionie. Analizuję dokumentację UEFA i wyciągam odpowiednie wnioski.

Biuro projektowe mieści się na ulicy Bułgarskiej, bardzo blisko stadionu. Często bywasz na największej piłkarskiej arenie Poznania?

Do tej pory towarzyszyłam w wizytacjach na stadionie Irenie, Venue Manager. Teraz mam możliwość wchodzenia tam samodzielnie i odpowiadam obecnie za wejście osób technicznych na obiekt. Gdybym nie wzięła udziału w EUROpraktykach, nie miałabym okazji zobaczyć jak wygląda np. przygotowywanie całego okablowania. To, co jest najfajniejsze w tym programie: naprawdę można zobaczyć EURO „od kuchni”.

Podobała się Wam ta krótka wycieczka? Drodzy studenci, nadal macie szansę stać się częścią naszego zespołu. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 30 kwietnia.


Oferta

Mistrzowskie ceny smartfonów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 marca 2012
Mistrzowskie ceny smartfonów

Jeśli lubicie smartfony Sony Ericsson to macie świetna okazję, aby zdobyć je kilkaset złotych taniej. Od dziś do 29 marca w e-sklepie rusza kolejna edycja „Weekendu szalonych cen”. Wszystkie zaproponowane telefony kosztują tylko 3 zł i proponujemy z ofertą Orange najlepiej dopasowaną do smartfonów. Teraz szczegóły. Sony Ericsson Xperia arc S - Pantera za 69,90 zł, umowa na 24 miesiące (dotychczasowa cena 609 zł); Sony Ericsson Xperia neo V - Delfin/Pelikan za 59,90 zł, umowa na 24 miesiące (259 zł); Sony Ericsson txt - Delfin/Pelikan abonament 29,90 zł, umowa na 24 miesiące (99 zł); Delfin/Pelikan mix 29,90 zł, umowa na 24 miesiące (129 zł) oraz Sony Ericsson Xperia z PlayStation - Pantera za 89,90 zł, umowa na 36 miesięcy (1089 zł) i Delfin 99,90 zł, umowa na 24 miesiące (1179 zł). Szczegóły tutaj.

Scroll to Top