Odpowiedzialny biznes

Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne?

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
12 października 2020
Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne?

Jak przekuć trudy zdalnego nauczania w sukces szkoły? Jak tworzyć edukację w świecie pełnym technologii? W ten czwartek zapraszamy na konferencję online „Jutro w szkole. Szkoła jutra” po dawkę ciekawostek i inspiracji.  Bądźcie z nami, jeśli przyszłość edukacji leży Wam na sercu.

Według informacji rządu 98% szkół działa w sposób tradycyjny. Ale liczba przypadków koronawirusa wzrasta w szybkim tempie. „Zamkną czy nie zamkną?” - zastanawiają się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Będzie powrót do lekcji online, czy zajęcia stacjonarne w maseczkach?

Zdalne nauczanie czyli jakie?

Wiosną zdecydowana większość polskich szkół debiutowała ze zdalnym nauczaniem. Początki były trudne. Z badań wynika, że 87% nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę niezbędnych narzędzi cyfrowych. Większość uczniów i nauczycieli tęskniła za bezpośrednim kontaktem, a zajęcia online wszystkich po prostu zmęczyły.

Wirtualne wizyty na Machu Picchu czy „lekcja, temat, podręcznik - strona 56”?

Ale może da się wykorzystać te doświadczenia i przekuć w zmiany na lepsze? Jakby nie patrzeć, nauczyciele, uczniowie i rodzice - wszyscy zyskali kilka nowych kompetencji, a cenną informacją jest to, że to relacje, a nie tylko przekazywanie wiedzy, są dla nich istotne. Może zatem zmienić sposób myślenia o edukacji? Tym bardziej, że dzieci i młodzież dziś uczą się inaczej niż my kiedyś, a internet oraz technologie, to ich naturalne środowisko.

 Inspiracją do tych refleksji będzie współorganizowana przez Fundację Orange konferencja „Jutro w szkole. Szkoła jutra” z udziałem ekspertów i ekspertek ds. edukacji i innowacji. To ludzie, którzy znają szkolną codzienność, wychodzą poza schematy i widzą edukację szerzej niż tylko przez pryzmat podstawy programowej i średniej ocen. Wśród nich są:

• Dr Marzena Żylińska, promotorka twórczego wykorzystania nowych technologii,

• Ewa Radanowicz, ekspert ds. innowacji i zmiany,

• Oktawia Gorzeńska, ekspertka ds. innowacji,

• Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017,

• Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019,

• dr Maciej Dębski, Prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg,

• Jacek Królikowski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Wydarzenie poprowadzą: Justyna Suchecka, dziennikarka edukacyjna i Radek Brzózka, dziennikarz naukowy. Będzie też z nami Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Zapraszam Was bardzo serdecznie!  „Jutro w szkole. Szkoła Jutra”. Czwartek, 15 października 2020 r. g. 15:00 – 16:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pełna agenda, szczegóły i transmisja w dniu konferencji odbędzie się na www.jutrowszkole.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

A dlaczego ten temat jest dla Fundacji Orange ważny?

Od 15 lat zajmujemy się edukacją. Zdrowe nawyki cyfrowe, bezpieczeństwo dzieci w internecie, nowe kompetencje: podstawy programowania, robotyki czy modelowania i druku 3d - to bliskie nam tematy. Wiele naszych inicjatyw toczy się w szkołach. Współpracujemy z setkami nauczycieli. Właśnie ruszamy z kolejną edycją programu Lekcja: Enter, żeby wspierać szkoły i nauczycieli w prowadzeniu lekcji przy użyciu nowych technologii i e-zasobów. Ze szkoleń skorzysta aż 75 tys. nauczycieli z całej Polski, a projekt finansowany jest ze środków unijnych.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 16:13 13-10-2020

Witaj Tosia 🙂 Widzę nowych ludzi w naszym „pomarańczowym blogowym domku”. Super, może powolutku wrócimy do tego że pod postami będzie sporo komentarzy. Jak ja dawno nie słyszałem stwierdzeń „Pablo cukiernik”, etc ;p ;p

Odpowiedz
  Tosiw
  Tosiw 15:31 14-10-2020

  Hej Pablo! Ja nowa na blogu, a stara w fundacji ? Dziś wpis o Dniu Nauczyciela – tam komentarze i wspominki też mile widziane!! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
Koolo
Koolo 13:06 14-10-2020

Niestety są miejsca na prowincji gdzie nawet dobrego zasięgu sieci gsm brak o stacjonarnym nie ma co marzyć …

Odpowiedz

Oferta

Weekend sportowych emocji – 14GB do odebrania

Kasia Barys Kasia Barys
12 października 2020
Weekend sportowych emocji – 14GB do odebrania

Za nami weekend pełen sportowych emocji. Mecz reprezentacji Polski z Włochami zakończył się remisem, zyskaliśmy punkt w Lidze Narodów. To nie koniec jednak świętowania. Nasza reprezentantka w tenisie Iga Świątek odniosła zwycięstwo w Wielkim Szlemie, wygrywając w sumie 14 setów. Wielkie historyczne wydarzenie dla polskiego sportu. Z tej okazji klienci Orange otrzymują 14 GB. Wystarczy wysłać SMS-a o treści SUKCES pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20zł). Klienci Orange Flex także zyskują te dodatkowe 14 GB, wpisując SUKCES w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać dzisiaj do godziny 22:00 Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju.

Regulamin

Komentarze


Oferta

Gala KSW 55 w Telewizji Orange

Kasia Barys Kasia Barys
09 października 2020
Gala KSW 55 w Telewizji Orange

W sobotę, 10 października na gali KSW 55 dojdzie do rewanżowej walki Mameda Khalidowa ze Scottem Askhamem. Stawką jest pas mistrzowski w kategorii średniej. Podczas gali powalczą także Michał Martela oraz Damian Janikowski.

Walki do obejrzenia w systemie Pay-Per-View w Telewizji Orange.

Klienci technologii kablowej Telewizji Orange mogą zamówić dostęp do gali KSW 55 na swoim dekoderze, na kanale 131. Koszt to 39 złotych. Impreza rozpocznie się w sobotę, 10 października o godzinie 20:00.

Na kibiców czeka aż 8 emocjonujących pojedynków. W walce wieczoru Scott Askham stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego kategorii średniej. Rywalem niepokonanego od ponad 3 lat Anglika będzie po raz kolejny największy dominator w historii tej dywizji, Mamed Khalidov. Stawką pięciorundowego starcia będzie pas należący do Askhama, którego Khalidov zrzekł się w 2018 roku.

Na ringu stanie także były mistrz KSW w wadze średniej oraz jedna z największych gwiazd organizacji - Michał Materla. Zmierzy się on z niebezpiecznym serbskim stójkowiczem, Aleksadarem Iliciem.

Damian Janikowski już po raz ósmy wejdzie do klatki KSW. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach powalczy ze Szwedem Andreasem Gustafssonem. Podczas październikowej gali fani zobaczą także długo wyczekiwany debiut zwycięzcy programu „Tylko Jeden”, Tomasza Romanowskiego. Rywalem „Tomiego” będzie Mołdawianin trenujący w łódzkim Shark Top Team, Ion Surdu.

Pełna karta walk KSW 55

 • Scott Askham (19-4, 12 KO, 2 Sub) vs Mamed Khalidov (34-7-2, 14 KO, 16 Sub) – walka o pas kategorii średniej
 • Michał Materla (28-7, 9 KO, 13 Sub) vs Aleksandar Ilić (12-3, 8 Ko, 2 Sub)
 • Damian Janikowski (4-3, 3 KO, 1 Sub) vs Andreas Gustafsson (6-0, 3 KO, 2 Sub)
 • Tomasz Romanowski (12-7, 4 KO, 1 Sub) vs Ion Surdu (10-2, 7 KO, 1 Sub)
 • Damian Stasiak (11-7, 1 KO, 8 Sub) vs Patryk Surdyn (5-0, 1 KO, 2 Sub)
 • Przemysław Mysiala (23-10, 10 KO, 12 Sub) vs Stipe Bekavac (19-10, 13 KO, 4 Sub)
 • Krystian Kaszubowski (8-1, 2 KO, 1 Sub) vs Jakub Kamieniarz (9-6, 1 KO, 6 Sub)
 • Sylwia Juśkiewicz (9-5, 6 KO) vs Karolina Wójcik (6-2, 2 KO)

Komentarze

Scroll to Top