Odpowiedzialny biznes

Jestem dumna, że mogę pomagać

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 maja 2020
Jestem dumna, że mogę pomagać

Zaczęła pomagać w szkole dla dzieci z niepełnosprawnościami, kiedy sama była dzieckiem. Nie mogła patrzeć jak są krzywdzone. Wolontariuszką jest od ponad 20 lat. Beatę Gworek do pracy dla innych napędzają najprostsze słowa i emocje: „dziękuję”, przytulenie się, czy łzy szczęścia, kiedy wspiera potrzebującego człowieka.

Wrażliwość na innych ludzi

Miała 10 lat, kiedy wraz z innymi dzieciakami pojechała do Szczakowa (dzielnica Jaworzna na Górnym Śląsku), w którym była szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami fizycznymi i umysłowymi. - Pamiętam, że ktoś rzucił „chodźcie, zobaczmy debilki” - wspomina. - Ujrzałam biedne dzieci i postanowiłam się z nimi pobawić zamiast naśmiewać. Bardzo przeżyłam te chwile i jak wróciłam do domu postanowiłam, że będę tam przyjeżdżać częściej. Kiedy byłam już starsza pomagałam regularnie. Doprowadziłam nawet do tego, że zwolniono jedną z opiekunek, która źle traktowała swoich podopiecznych. Miałam po prostu odwagę aby opowiedzieć o tym, co widziałam dyrektorowi. Nigdy nie potrafiłam stać obok i przyglądać się cierpieniu innych - dodaje.

Beata Gworek pracuje w Orange Polska w Sosnowcu, dbając o usługi dla naszych klientów. Jest też wolontariuszką naszej Fundacji. Razem z zespołem 13 osób (plus ich rodziny) od wielu lat działa w różnych społecznościach, organizując wsparcie dla 11 ośrodków m.in. Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziecka i Domów Pieczy Zastępczej. Razem przygotowują pikniki dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i lekkimi dysfunkcjami psychicznymi, wspierają seniorów i osoby pokrzywdzone przez los, czy robią paczki z niespodziankami dla dzieci na Mikołajki.

Seniorzy bardzo nas teraz potrzebują

W czasach pandemii, szczególnie zagrożoną grupą społeczną są seniorzy. Ze względów bezpieczeństwa niektórzy są całkowicie odizolowani od swoich bliskich. Inni boją się nawet ruszyć z domu ze względu na choroby, które mają. - To nas pchnęło do działania - mówi wolontariuszka.

[caption id="attachment_22657" align="alignnone" width="750"] Wolontariusze Fundacji Orange dla seniorów[/caption]

Po krótkiej naradzie postanowili przygotować 60 paczek żywnościowych dla szczególnie potrzebujących pomocy seniorów. Zespół zrobił listę osób, ich potrzeb, zamówił artykuły i spakował do toreb. Wsparcie otrzymali od Fundacji Orange. Każda paczka składała się z: masła, mleka, mąki, cukru, kaszy, ryżu, makaronu, miodu, masła orzechowego, czekolady, ser żółtego, szynki, pasztetu, kawy i herbaty. Następnym krokiem były spotkania przy drzwiach domów seniorów, zachowując środki bezpieczeństwa.

[caption id="attachment_22659" align="alignnone" width="777"] Wolontariusz Fundacji Orange[/caption]

- Podczas wręczania paczek spotkaliśmy się z różnymi reakcjami. Jedni nie dowierzali, że ktoś mógł o nich pomyśleć. Inni seniorzy nie bacząc na obostrzenia wręcz rzucali się nam na szyję serdecznie dziękując. W ich oczach dostrzegaliśmy zakłopotanie, łzy radości i szczęścia. Jesteśmy przekonani, że to nie była ostatnia taka akcja - zapewnia Beata Gworek.

Wolontariusze Orange są wszędzie

- W czasie pandemii nasz wolontariat nie mógł działać tak, jak zawsze. Wiele planowanych inicjatyw musieliśmy odwołać. Wolontariusze szybko odnaleźli się w tej rzeczywistości. W pierwszych dniach po ogłoszeniu izolacji rozdzwoniły się do nas telefony z pytaniami oraz konkretnymi pomysłami komu i jak chcą pomóc - informuje Magda Mierzwińska z Fundacji Orange, koordynatorka wolontariatu pracowniczego.

Nasi pracownicy działają na rzecz dzieci z domów dziecka, zapewniając im sprzęt do zdalnej nauki, organizują obiady dla medyków i dzieci z ubogich rodzin, produkują przyłbice i szyją maseczki, wspierają jadłodajnie i domy pomocy społecznej, przekazując m.in. środki do dezynfekcji. W całej Polsce realizują ponad 50 różnych akcji, w które włączyło się ćwierć tysiąca pracowników Orange. Fundacja Orange wspiera ich organizacyjnie i finansowo w ramach programu wolontariatu dla pracowników firmy.

W kolejnych tygodniach przybliżę Wam kolejnych bohaterów-wolontariuszy. Każda, nawet mała pomoc czyniona z potrzeby serca, jest warta zauważenia i pokazania.

 

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 16:17 21-05-2020

♥️♥️??♥️♥️ Ludzie o takim sercu są złotem naszej planety. Podziwiam i serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz

Oferta

[WYNIKI KONKURSU] OPPO A91 debiutuje w ofercie Orange

Marta Krajewska Marta Krajewska
20 maja 2020
[WYNIKI KONKURSU] OPPO A91 debiutuje w ofercie Orange

WYNIKI KONKURSU: Dziękuję Wam za wszystkie zgłoszenia. Było ich wiele i naprawdę trudno było wybrać najciekawszą odpowiedź. Przepraszamy za opóźnienie - mieliśmy drobne problemy techniczne. Po zapoznaniu się ze wszystkimi, zdecydowaliśmy, że nagrodzimy Joannę, która napisała:

Używając Oppo A91 chciałabym zostawić po sobie ślad, ale na pewno nie węglowy ;), dlatego wg mnie najważniejszą cechą w tym smartfonie jest to, że posiada nakładkę ColorOS 6. Dzięki niej przyjemnie korzysta się z telefonu na co dzień, a przy okazji można zredukować zużycie energii bez rezygnacji z komfortu użytkowania. Za pomocą ColorOS włączymy tryb oszczędzania energii, zmniejszymy jasność ekranu, Inteligentnie Zarządzimy Aplikacjami i zablokujemy aplikacje mediów społecznościowych w RAM-ie.

Gratulujemy zwyciężczyni!

Do oferty Orange trafił właśnie nowy smartfon OPPO. Chiński producent coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku. Po bardzo udanych średniopółkowych modelach OPPO A5 2020 i A9 2020, przyszła pora na godną kontynuację, czyli OPPO A91.

Jesteście ciekawi, co potrafi ten smartfon? Specjalnie dla Was zrobiłam szybki test możliwości fotograficznych.

Sprawdźcie, jak spisał się OPPO A91 w szybkim, weekendowym teście

Z okazji premiery mam dla Was konkurs. Pytanie konkursowe brzmi: OPPO A91 właśnie zadebiutował w ofercie Orange Polska. Wskaż najważniejszą Twoim zdaniem cechę tego smartfonu i opisz, jak twórczo ją wykorzystasz w codziennym użytkowaniu?

Na odpowiedzi czekam do 14 maja br., do 23:59:59. Obowiązuje limit 500 znaków ze spacjami. Do wygrania OPPO A91 w kolorze morskim. Trzymam kciuki i czekam na Wasze zgłoszenia.

Szczegóły: Regulamin konkursu OPPO A91

[runcontest edition="oppo-a91-debiutuje-w-ofercie-orange-konkurs" start="2020-05-07 13:00:00" end="2020-05-14 23:59:59" regulations="https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/05/blog/Regulamin-konkursu-OPPO_A91.pdf"]

OPPO A91 debiutuje w ofercie Orange"]

Komentarze


Oferta

Cyfryzujemy Służbę Więzienną

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 maja 2020
Cyfryzujemy Służbę Więzienną

Orange Polska wspólnie z Integrated Solutions dostarczą Służbie Więziennej zintegrowane rozwiązania teleinformatyczne. Umowa została podpisana na 6 lat. Dzięki niej 202 jednostki SW będą mogły bezpieczne i nowocześnie pracować. Chodzi o dostarczenie transmisji danych opartej na technologii SD-WAN, centralnego dostępu do Internetu, zaawansowanego systemu bezpieczeństwa usług sieciowych, telefonii IP i video. Wszystko będzie „pilnowane“ przez system monitoringu i zarządzania.

Część usług - realizowana na bazie wydzielonej infrastruktury - pozwoli osadzonym na dostęp do przewidzianego prawem katalogu stron internetowych m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, Biuletynu Informacji Publicznej oraz serwisów związanych z polskim ustawodawstwem. W przyszłości także na dostęp do cyfrowych akt spraw karnych. Więźniowie będą też mogli utrzymywać kontakty z bliskimi dzięki wideo-rozmowom prowadzonym przez komputery umieszczone w specjalnych pomieszczeniach.

Komentarze

Scroll to Top