Odpowiedzialny biznes

Jesteśmy partnerem technologicznym ŚDM

Marta Krajewska Marta Krajewska
25 lipca 2016
Jesteśmy partnerem technologicznym ŚDM

Już jutro zaczynają się Światowe Dni Młodzieży - wydarzenie, które przyciągnie do Krakowa ok. 1,5 miliona ludzi z całego świata. Przez 5 dni będą się bawić, uczestniczyć w nabożeństwach, a także dzielić wrażeniami z bliskimi, którzy zostali w domach i intensywnie korzystać z sieci, udostępniając zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych.

Ale ŚDM to także ogromna praca organizacyjna, m.in.  służb, które potrzebują niezawodnej łączności, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników i sprawny przebieg wydarzenia oraz mediów, które będą relacjonować ŚDM na cały świat, do wszystkich tych, którzy nie przyjechali do Krakowa, ale chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Z myślą o nich wszystkich, od wielu miesięcy prowadziliśmy intensywne prace w Brzegach i Błoniach. Kilometry światłowodu i linii energetycznych, mobilne stacje bazowe - to wszystko po to, aby  ŚDM przebiegły sprawnie, mogło je zobaczyć jak najwięcej ludzi, a uczestnicy pozostawali w stałym kontakcie ze światem. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania.

Dodatkowo dla pielgrzymów przygotowaliśmy 6 stref Orange z dostępem do Internetu, gdzie będzie można korzystać z darmowego wi-fi, kupić i zarejestrować kartę pre-paid czy potrzebne akcesoria, typu powerbanki. Przygotowaliśmy też specjalną ofertę dla rodzin goszczących pielgrzymów. Kompleksowo zadbaliśmy o ŚDM od strony technologicznej.

Kto z Was się wybiera na ŚDM?


Sieć

Światłowód w Legionowie

Piotr Domański Piotr Domański
22 lipca 2016
Światłowód w Legionowie

W Legionowie będziemy budować społeczeństwo informacyjne i poszerzać zakres dostępu do światłowodu. Dzisiaj prezes Orange Polska - Jean-François Fallacher i prezydent Legionowa - Roman Smogorzewski podpisali porozumienie w sprawie współpracy. W planach mamy podłączenie do światłowodu nawet 11 tysięcy gospodarstw domowych w ciągu 3 lat. To połowa wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w gminie.

Jean-François Fallacher w Legionowie

Co to oznacza dla samego Legionowa?

- Legionowo ma ogromny potencjał społeczny i biznesowy. Chcemy wspólnie stworzyć warunki aby miasto i jego mieszkańcy mogli w pełni korzystać z możliwości jakie daje dostęp do szybkiego internetu. Chcemy budować cyfrowe drogi szybkiego ruchu, prowadzące wprost do domów – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Dzięki naszej inwestycji znacząco powiększy się rzesza internautów, którzy bez problemu będą mogli korzystać z coraz bardziej zaawansowanych internetowych multimediów - aplikacji, gier sieciowych i filmów HD. Inwestycje światłowodowe to także bardzo ważny katalizator rozwoju gospodarczego, bo dostęp do sieci umożliwia firmom działanie na szerszym rynku, obniża koszty funkcjonowania, ułatwia kontakt z klientami. Światłowód to rozwiązanie przyszłościowe, jego możliwości są dużo większe niż te, z których obecnie korzystamy – podkreślił.

Współpraca między Orange Polska a Legionowem wychodzi poza aspekty techniczne związane ze światłowodem. Razem z władzami miasta chcemy wspierać budowę czegoś, co zwykło się nazywać „społeczeństwem informacyjnym”. W zbliżającym się roku szkolnym wolontariusze Fundacji Orange przeprowadzą w szkołach na terenie Legionowa cykl zajęć zakresu bezpieczeństwa w internecie dla dzieci. Szkoły będą mogły skorzystać z naszego programu „Bezpiecznie Tu i Tam”, o którym zresztą kilkukrotnie już na blogu wspominaliśmy. Dodatkowo przynajmniej dwie szkoły z terenu miasta będą mogły skorzystać z pilotażowej edycji programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Oznacza to że do szkół trafi niezbędny sprzęt, a nauczycielom zostaną zapewnione szkolenia i wsparcie. Pozostaną one w nich na lata, służąc edukacji kolejnych roczników.

To nie pierwsze takie porozumienie z samorządem (dokładnie rzecz ujmując - trzecie), z pewnością też nie ostanie. W każdym przypadku kluczowy jest dialog i odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. W Legionowie możemy odpowiedzieć na potrzebę szerokiego dostępu do internetu oraz dostarczenia wiedzy, jak sprawnie i bezpiecznie z niego korzystać.

Jak zapewne już wiecie z bloga obecnie realizujemy bodajże najbardziej ambitny program inwestycyjny w historii Orange.  Budujemy obecnie sieć światłowodową w 26 miastach a już wkrótce rozpoczniemy prace w 33 kolejnych. Już teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego ma ponad 1 milion gospodarstw domowych, w 2018 r. będzie ich nawet 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.  Nikt inny nie inwestuje tak dużo w rozwój internetu światłowodowego.

Mediateka


Oferta

Nowe spoty i nowa oferta, czyli rejestracja prepaid

Piotr Domański Piotr Domański
22 lipca 2016
Nowe spoty i nowa oferta, czyli rejestracja prepaid

Temat rejestracji kart prepiad jest nadal żywy i mocno komentowany, wystarczy spojrzeć na ilość komentarzy na blogu pod każdym z wpisów na ten temat. Robimy wszystko by proces ten przebiegał możliwie najsprawniej.

Jednak to nie wszystko. Przygotowaliśmy bardzo ciekawą ofertę abonamentową dla wszystkich korzystających z telefonów na kartę. Co nowego wnosi? Po pierwsze - nie związuje Was umową na rok czy dwa – po miesiącu umowa przechodzi na czas nieokreślony, co oznacza, że możecie ją zmienić kiedy chcecie. Po drugie warunki oferty są atrakcyjne – za 39 złotych otrzymujecie nielimitowane SMS-y i rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz 5 GB internetu. Transfer danych na tym poziomie pozostanie do 1 lutego 2017, później spadnie do 1 GB. Jednak nie będziecie związani umową, więc zawsze będziecie mogli przejść na inny plan taryfowy. Jednocześnie dostaniecie możliwość zakupu telefonu  w ramach kwoty startowej oraz miesięcznej opłaty za telefon. To rozsądne rozwiązanie, jeżeli nie możecie wydać w jednym momencie tysiąca, czy dwóch na nowy telefon. Cała oferta nosi nazwę Smart Plan LTE Bezterminowy.

Oczywiście pozostaje promocja dla rejestrujących numer w Orange – 1000 minut oraz 10 GB, które dostajecie za samą rejestrację. Ta oferta trwa do 18 sierpnia, jednak chcemy Was zachęcić byście nie czekali do ostatniej chwili z rejestracją. Równie ważne jest to, że jeżeli aktywujecie kartę prepaid po 25 lipca będziecie musieli iść do salonu by ją zarejestrować. Warto o tym pamiętać, szczególnie że coraz bliżej do tej daty!

Więcej na znanej Wam już stronie www.zarejestrujnumer.pl

Dlatego też przygotowaliśmy kolejną odsłonę spotu z Robertem Górskim. I chociaż normalnie o naszych nowych reklamach pisze Stella, tym pozwoliłem sobie „pożyczyć” jej temat. Za kreację odpowiada agencja Publicis, za produkcję – Film Produkcja, a za postprodukcję - Platige Image. Media zakupił Initiative Media. Spot będziecie mogli zobaczyć w TV oraz w internecie.

Oto on:

Temat jest gorący, więc zapraszam do komentowania. Postaramy się pomóc!

Scroll to Top