Odpowiedzialny biznes

Jeszcze jedna zimowa gwiazda

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
25 listopada 2010
Jeszcze jedna zimowa gwiazda

Podczas ostatniego weekendu Justyna Kowalczyk w rejonach Laponii nie szukała Św. Mikołaja, a rozpoczęła bieg o kolejną Kryształową Kulę. Adam Małysz oczekuje najbliższego piątku, by w Kuusamo wskoczyć w kolejny sezon, choć jego występ w Finlandii stoi jeszcze pod znakiem zapytania. O wyżej wymienionych gwiazdach w tę długą noc polarną, wspominał Jarek. Polski, zimowy firmament wzbogaca jeszcze Tomasz Sikora, który od przyszłego tygodnia chce pokazać, jak wielką ma ochotę na odnoszenie sukcesów.

Polski biathlonista stwierdził, że pod okiem nowego norweskiego szkoleniowca, okres przygotowawczy do sezonu minął bardzo dobrze. Mimo przebytych dziewiętnastu sezonów uczy się nadal, szlifując poszczególne elementy techniki.

W stawce walczącej o Puchar Świata, Polak jest jednym z najstarszych. To wcale nie oznacza, że nie ma szans na zdobywanie sukcesów. Multimedalista Ole Einar Bjoerndalen jest od Sikory młodszy zaledwie o... miesiąc i również przedstawia swoje wielkie plany na nadchodzący sezon. Co ciekawe, porównując pierwsze dziesiątki (mężczyzn) ubiegłego sezonu z Pucharów Świata: skoków narciarskich, biegów narciarskich i biathlonu, to najwyższa średnia wiekowa wypada wśród biegaczy. Wynosi ona 28,7 lat. Najstarszym w "dziesiątce" jest Włoch Giorgio Di Centa, mający 38 lat (jest także najstarszy spośród tych trzech dyscyplin). W pozostałych dwu dyscyplinach średnia wieku jest zbliżona: skoki narciarskie - 27,3 lat, biathlon - 27,4.

Cała biathlonowa zabawa na narciarskich trasach i strzelnicach rozpocznie się w Oestresund, indywidualnym biegiem na 20 kilometrów. To konkurencja, wywierająca pewnie uśmiech na twarzy Tomasza Sikory, kiedy przed oczyma stają retrospekcje z Anterselwy z 1995 roku. Sama szwedzka miejscowość była szczęśliwa w 2008 roku, podczas biegu na dochodzenie, gdzie Sikora pierwszy minął linię mety. Powracając do statystyk, to po 28 występach (w całej karierze) w Oestersund, Polak został sklasyfikowany w pierwszej "dziesiątce" osiem razy.

Wszystko powyżej zostało przedstawione w liczbach. Jak wiadomo, ich sympatycy, powiedzą, że one nie kłamią. Przeciwnicy - statystki nic nie dają. Jedni też mówią, że wieku nie można oszukać, inni, że nie ważne ile lat ma się na karku, a na ile człowiek się czuje. I chyba tą dewizą żyje Tomasz Sikora, który przecież już nie musi nic udowadniać. A każdy dobry występ będzie doskonałą promocją zimowej dyscypliny. Młodych następców nie widać, a na „czerwone karły” jeszcze nie pora.


Odpowiedzialny biznes

Podziel się krwią

Marek Wajda Marek Wajda
25 listopada 2010
Podziel się krwią

Ponad 22 litry krwi oddali wczoraj nasi pracownicy. Akcja przeprowadzona w głównej siedzibie w Warszawie cieszyła się ogromnym powodzeniem. W ciągu 4 godzin zgłosiło się 59 osób.

Jednym z honorowych dawców był Mariusz Loch, szef biura prasowego : ) Dlaczego się zdecydował na oddanie krwi? „Uważam, że każdy zdrowy człowiek powinien to robić. Nigdy nie wiadomo kiedy mnie lub komuś z moich bliskich będzie potrzebna transfuzja. Kiedyś rozmawiałem z Tomaszem Szarowem z klubu krwiodawców TP w Nowym Dworze Mazowieckim. Już wówczas miał na koncie 24 litry oddanej krwi. Powiedział: Człowiek jest tyle wart ile może dać innym. Myślę, że ma rację” – powiedział Mariusz.

Wczorajsza zbiórka była początkiem akcji, która jest kontynuowana we wszystkich Regionach Grupy TP. Dzisiaj oddawano krew w Pozaniu, wkrótce w Gdańsku, Krakowie, Lodzi, Opolu i Katowicach. Grupa TP włączyła się tym samym do promocji kampanii społecznej "Twoja krew – Moje życie" zorganizowanej przez Narodowe Centrum Krwi, której hasłem jest Podziel się bo krwi nie da się wyprodukować!” A wy oddajecie krew?


Oferta

LG P500 wchodzi do cenników

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 listopada 2010
LG P500 wchodzi do cenników

Prosiliście o oddzielny wpis wprowadzający LG P500 Swift Plus, dlatego spełniam życzenie. Smartphone do końca tego tygodnia pojawi się w naszej ofercie. Nie jest to wypasiony na maksa aparat dla koneserów, a raczej dobre rozwiązanie dla wszystkich klientów. LG P500 będzie miał załadowanego Androida 2.2 Froyo i ekran pojemnościowy. Sprzedaż przez e-shop, a ceny tradycyjnie od 1 zł. Oferta zarówno dla biznesu, jak i klientów indywidualnych.

lg-p500.gif

Scroll to Top