Odpowiedzialny biznes

Jezioro Łabędzie

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
20 maja 2011
Jezioro Łabędzie

Pewien developer w Warszawie sprzedaje mieszkania "nad krystalicznie czystym jeziorkiem", w dodatku nie ukrywajmy są one bardzo drogie. Tym, którzy nie wiedzą mogę powiedzieć tyle, że owe "krystalicznie czyste jeziorko" od lat kojarzy się mieszkańcom głównie warszawskiego Mokotowa z tym, że po kontakcie z nim na ludzkiej skórze pojawiają się fantastyczne wzory, które usuwa się w długotrwałym procesie dermatologicznym.

Inne nie mniej krystaliczne jeziorko wyrosło nam w Gdańsku i tu również ceny, choć nie apartamentów, ale biletów wstępu są również horendalnie drogie. Jeziorko powstaje tylko po deszczu, ale dość szybko znika na skutek obecnych upałów i wsiąkania w glebę. W glebę mówię .... nie w trawę, bo trawy tam nie ma. To jeziorko na razie zwane jest jako Baltic Bursztynowe Jeziorko, ale niedługo, nawet bardzo niedługo za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieni się w Baltic Arenę.

Niestety wczoraj podczas wizytacji stadionu w czarodziejską przemianę placu budowy w stadion przygotowany na Euro 2012 nie uwierzyli Francuzi, z którymi gramy w piłkę nożną, a nie wodną już 9 czerwca. Napisali nawet w tej sprawie do UEFA, że nie chcą nie zgadzają się, itd. Jak UEFA do żądań Francuzów się przychyli będzie o nas głośno nie tylko w piłkarskiej Europie.

Żeby jednak nie kończyć na smutno, dla tych którzy kupili bilety na stadion, informacja, że gdyby mecz został odwołany, to jest plan B.

W cenie biletów na mecz  - 9 czerwca na Baltic Arena wystawione będzie Jezioro Łabędzie, Czajkowskiego. Emocje gwarantowane.

 


Odpowiedzialny biznes

Miasto Zagadek

Marta Krajewska Marta Krajewska
19 maja 2011
Miasto Zagadek

Ulice Warszawy przemierzają tajni agenci. Ich celem jest odnalezienie obiektu, który poprzedniej nocy spadł na Ziemię. Trwa wyścig. Drużyny pokonują kolejne przeszkody. Kto pierwszy dotrze do celu?

To nie scenariusz filmu sensacyjnego, lecz gra miejska, która już w najbliższą sobotę rozegra się na stołecznych ulicach. Studenci warszawskich uczelni wcielą się w rolę tajnych agentów i ruszą w miasto w poszukiwaniu tajemniczego satelity. Po drodze zostaną uwikłani w niezwykłe historie, będą musieli rozwiązywać zagadki i zdobywać informacje ukryte pod tajemniczymi kodami. Uczestnicy będą posługiwali się telefonami komórkowymi, które posłużą im do łączności z informatorami i zdobycia cennych wskazówek. Wygra drużyna, która jako pierwsza odnajdzie satelitę. I choć fabuła gry jest fikcyjna, nagrody są jak najbardziej realne: skoki na dreamjumpie, wejściówki na ściankę wspinaczkową i całodzienna wyprawa kajakowa.

Jako Orange Labs mamy swój mały udział w tym świetnym przedsięwzięciu - nasi eksperci przygotowali aplikację IVR (Interactive Voice Response), który zostanie wykorzystany w grze. Organizatorem zabawy jest Stowarzyszenie Studentów BEST działające na Politechnice Warszawskiej. Więcej informacji znajdziecie na stronie Miasto Zagadek

Myślę, że gra miejska to całkiem ciekawy pomysł na spędzenie soboty - przypomina mi zabawę w podchody, tyle, że we współczesnej wersji :) A jakie jest Wasze zdanie?


Odpowiedzialny biznes

Jedź z nami na masę

Marek Wajda Marek Wajda
19 maja 2011
Jedź z nami na masę

Zastanawiasz się co robić w najbliższą sobotę? Pojedź z nami w Masie na autyzm! Pokonaj z nami w kolorowym peletonie trasę po Warszawie, a za każdy przejechany przez Ciebie kilometr Fundacja Orange przekaże 3 zł na rzecz dzieci dotkniętych autyzmem. Możesz przyjechać na rowerze albo rolkach, wrotkach czy deskorolkach.

Rejestracja i odbiór pakietów już od godz. 11 (można zapisać się również przez internetowy formularz. Start o godz. 14 na Polach Mokotowskich, a zakończenie planowane jest na godz. 16.30. Wcześniej na dużych i małych uczestników czeka wiele atrakcji, w tym koncerty, konkursy i specjalne warsztaty.

Jestem pewny, że zabawa będzie przednia. Przypomnijmy sobie jak to było rok temu. W czterech dotychczasowych edycjach Masy na Autyzm wzięło udział ponad 5 tys. osób. Dzięki uczestnikom udało się zgromadzić w ten sposób środki w wysokości 364 tys. zł.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Synapsis i Warszawska Masa Krytyczna. Jak co roku organizację rajdu wspierać będą wolontariusze Grupy TP, którzy będą dbać również o bezpieczeństwo uczestników - stosujcie się proszę do ich poleceń na trasie rajdu. Przyjedziecie? Pomożecie? ;)

Scroll to Top