;

Sieć

Już jest 4G przy granicy z Białorusią! (7)

Piotr Domański

29 czerwca 2018

Już jest 4G przy granicy z Białorusią!
7

W sumie przy granicy klienci Orange mogą korzystać z 4G na 35 stacjach, na których nigdy jeszcze ta technologia nie była dostępna. W większości przypadków jest to zasięgowe 800 MHz, ale na niektórych także 1800 i 2600 MHz. Na razie nie obsługują one agregacji pasma, lecz to tylko kwestia czasu.

Zasięg sieci przy naszej wschodniej granicy to od zawsze trudny temat. Ograniczają nas transgraniczne uzgodnienia dotyczące wykorzystania częstotliwości. Ostatnio popchnęliśmy sprawę do przodu i możecie po raz pierwszy skorzystać z naszego 4G blisko Białoruskiej granicy. To efekt zawarcia nowych porozumień z tym krajem, regulujących wykorzystanie pasma 800 MHz dla wszystkich polskich operatorów.

Stacje bazowe wzdłuż granicy z Białorusią na których po raz pierwszy możecie korzystać z 4G

Stacje bazowe po raz pierwszy uruchomione przy granicy z Białorusią - mapa

A to nie wszystko. W sumie od początku roku nasi klienci mogą korzystać z 4G na ponad 280 stacjach bazowych, gdzie do tej pory nie było zasięgu 4G. Wiele z tych stacji obsługuje nawet kilka nośnych w różnych częstotliwościach. Jak chociażby stacja w Chrząstowie na Śląsku Opolskim, gdzie od razu działało 800 MHz i 1800 MHz. Jeszcze więcej – po trzy nośne mają choćby stacje przy ulicy Drogomilskiej 22 na warszawskich Jelonkach. Tam od razu mogliście zacząć korzystać z agregacji 800, 1800 i 2600 MHz.

Są nawet takie przypadki jak podwarszawski Prażmów, stacja przy 11 listopada w Aleksandrowie Łódzkim czy też eNodeB (bo tak się fachowo nazywa stacja bazowa w technologii 4G) w Siekierkach Wielkich na styku Autostrady A2, S7 i drogi krajowej 92. Są tam już aktywne wszystkie cztery pasma, które obsługuje nasza sieć. Ale o tym na blogu już wkrótce.

Stacje bazowe, na których w tym roku po raz pierwszy możecie skorzystać z 4G

Stacje bazowe z 4G LTE uruchomione po raz pierwszy na mapie Polski

Swoją drogą, przy jednej z tych kropek mieszkają moi rodzice, którzy wreszcie mają porządny internet mobilny 😉 Potwierdzone!

P.S. Skoro już Białoruś pojawiła się w tytule – promocja, która pozwala na tańsze połączenia międzynarodowe do Niemiec oraz na Ukrainę i właśnie na Białoruś, która miała obowiązywać do 30 czerwca zostanie przedłużona. Dzięki niej możecie dzwonić do tych krajów taniej niż wynika z cennika. Do Niemiec za 39 groszy za minutę, na Ukrainę za 89 groszy, a na Białoruś – 1,39 zł. To tak przy okazji 😉

 

Udostępnij: Już jest 4G przy granicy z Białorusią!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 09:20 29-06-2018
  Lubie czytać o takich nowościach, ale z tymi połączeniami na Białoruś, to ... Może warto nauczyć się od konkurencji i stworzyć pakiet np za 30 zł z nielimitowanymi na Białoruś, a nie 1,39 zł za minute - "Prawdziwy kosmos w Orange".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Fff 10:17 29-06-2018
  A co z granicą zachodnią? Też wiele stacji nie ma LTE
  Odpowiedz
 • komentarz
  Flash999 16:39 29-06-2018
  Bardzo dobra robota, jako mieszkaniec ściany wschodniej, również terenu który dotyczy ten wpis, potwierdzam duże zmiany w sieci Orange. Sieć z dotychczasowego EDGE rozwinęła się do powszechnego LTE, oraz pojawił się tu długo wyczekiwany UMTS 900 MHz. Po tych zmianach prędkość Internetu znacznie wzrosła, w wielu miejscach w ogóle jest on teraz po raz pierwszy dostępny, a jakość rozmów poprawiła się za sprawą HD Voice.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Janek 20:17 29-06-2018
   W 2G też jest HD Voice.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Flash999 20:52 29-06-2018
    Jak najbardziej, tylko jaki procent z tych telefonów obsługuje AMR-WB w GSM? Niewielki, dopiero od niedawna producenci zaczęli to odblokowywać w swoich softach. Nie chodzi mi o mój telefon, bo owszem, obsługuje, ale pozostałych rozmówców niekoniecznie. Inną już kwestią jest sama jakość rozmów na GSM, głos jest cichy, płytki, czasem trzeszczący. 3G jak wiadomo ma też lepsze szyfrowanie rozmów, są o wiele trudniejsze do podsłuchania. Dla mnie też ma to znaczenie, zwłaszcza mówiąc o terenie przygranicznym.
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 17:09 29-06-2018
  Świętokrzyskie słabo wypada w stacjach bazowych, na których w tym roku po raz pierwszy możemy skorzystać z 4G :( Jedna stacja bazowa na tak duży obszar :(
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 06:02 02-07-2018
  Lubię czytać o promocjach w Orange.Jeszcze doloczcie do pakietu nielimitowane mmsy i bedzie cool oferta za 25 zl
  Odpowiedz

;

Oferta

Mamy dla Was 4 GB, a już za 4 lata….. (6)

Marta Krajewska

28 czerwca 2018

Mamy dla Was 4 GB, a już za 4 lata…..
6

Dzisiaj nasi piłkarze dali z siebie wszystko. Chociaż polska drużyna odpada z rozgrywek, Mundial toczy się dalej. Dla kibiców, którzy do końca wspierali naszą reprezentację mamy pakiet 4 GB. Za 4 lata czekają nas kolejne mistrzostwa i kolejna szansa na wygraną.

Aby zyskać dodatkowe 4 GB, wyślij SMS o treści MUNDIAL pod numer 233 (opłata za sms zgodna z cennikiem twojego planu taryfowego). Pakiet należy aktywować w ciągu 24 godzin od publikacji informacji. Jest ważny przez 3 dni. Szczegóły i regulamin promocji znajdziecie na fanpage Orange na Facebooku.

Kibicujcie dalej swoim ulubionym drużynom, zaglądajcie na nasz blog i fanpage na Facebooku po zakończeniu kolejnych rund meczy i zgarniajcie dodatkowe GB.

Udostępnij: Mamy dla Was 4 GB, a już za 4 lata…..
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 19:56 28-06-2018
  Dziękujemy za 4 GB ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 20:18 28-06-2018
  A już za 4 lata podobna kompromitacja? ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:23 28-06-2018
  Dziękujemy :) Przed nami za 2 lata Mistrzostwa Europy :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gonzo 11:38 29-06-2018
  Fajnie, że macie taki gest co roku ale szkoda, że tylko 3 dni ważność i w tym roku sms jest płatny na odebranie bonusa. Proszę o poprawienie działania czatu z doradcą, obecnie często czat nie ładuje się, konsultanci są zajęci i nie ma systemu kolejkowego tylko trzeba łączyć się na nowo i wypełniać pola imię, nr tel- powinien być system kolejkowy i oczekiwać na Doradcę, czat powinien być całą dobę i opcja załączania screen.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 13:42 29-06-2018
   Opłata za sms jest zgodna z cennikiem planu taryfowego, czyli to cena "zwykłego sms". Dodatkowe GB rozdajemy po każdym meczu polskiej reprezentacji, więc to w sumie dodatkowe 9 dni na ich wykorzystanie. Promocja będzie trwała do końca Mundialu, zaglądaj na blog Orange i fanpage Orange na Fb. Co do czatu - dzięki za uwagi. Przekażę je do zespołu, który zajmuje się tym obszarem.
   Odpowiedz
   • komentarz
    DJ 13:04 16-07-2018
    Czy pierszej kolejności pobierane są dane z tego dodatkowego pakietu 4 GB czy też dane które posiada się w ramach wykupionego abonamentu?
    Odpowiedz

;

Sieć

Dołączyły do ZUŚ, będą miały światłowód (9)

Marta Krajewska

27 czerwca 2018

Dołączyły do ZUŚ, będą miały światłowód
9

Stepnica, Marianowo, Drawno, Stare Czarnowo i Kozielice to nie tylko urokliwe miejscowości w województwie zachodniopomorskim, ale także gminy, które wczoraj dołączyły do Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej (ZUŚ). Już 11 gmin i powiatów w tym regionie będzie współpracować z Orange Polska przy realizacji inwestycji światłowodowych.

ZUŚ pomoże, ZUŚ doradzi

Największą korzyścią z udziału w unii jest usprawnienie komunikacji pomiędzy samorządem i inwestorem. Czemu to takie istotne? Przedstawiciele samorządu wiedzą, w którym miejscu potrzebna jest sieć, jak usprawnić inwestycję albo czy uda się ją zrealizować z innymi inwestycjami gminnymi.

Współpraca w ramach ZUŚ to także dostęp do publicznych e-usług i rozwiązań Smart City. A tutaj mamy sporo do zaoferowania. W kilku polskich miastach wdrażamy obecnie system inteligentnego oświetlenia miejskiego, inteligentne rowery, ławki (we współpracy ze startupem SEEDIA – odcinek GS z ich udziałem zobaczycie poniżej), monitoring miejski, parkingi (we współpracy z NaviParking) i monitorowanie jakości powietrza. Dobrym przykładem tworzenia Smart City jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (więcej na temat przeczytacie w komunikacie prasowym).

Podłączamy domy i szkoły

Na terenie województwa zachodniopomorskiego Orange Polska realizuje inwestycję współfinansowaną ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Do 2020 roku światłowód dotrze do ponad 55 tys. gospodarstw domowych i 83 szkół w tym regionie.

Podłączyliśmy już pierwszą szkołę, w Skwierzynie. Jesteście ciekawi, jak wygląda proces podłączania? Zobaczcie materiał Piotrka.

Gdzie jeszcze działamy

To kolejna po Lubuskiej, Pomorskiej i Mazowieckiej, Unia Światłowodowa. Do tej pory przystąpiło do nich w sumie 160 gmin.

Światłowód Orange dociera już do 100 miast w Polsce, a korzysta z niego ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Planujemy, że do 2020 roku z naszego światłowodu skorzysta nawet 5 mln gospodarstw domowych. Więcej przeczytacie w komunikacie prasowym.

Udostępnij: Dołączyły do ZUŚ, będą miały światłowód
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:27 27-06-2018
  Idę do okulisty, przeczytałem że dołączyły do ZUS ;p ;p Ach ten ZUS :) Od kilku lat nie biorę "pasków" z wynagrodzeniem, bo nie chce patrzyć ile mi ten ZUS łupie z pensji plnów ;p ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 13:46 29-06-2018
   pablo, ZUŚ za to dużo daje :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 12:39 28-06-2018
  Czy gmina Gryfino dostała zaproszenie na konferencję ? Jeśli tak, to czy zostało zawarte jakiekolwiek porozumienie pomiędzy Orange Polska a miastem i gminą Gryfino ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marcin 11:13 29-06-2018
   Marta Cieślak-Krajewska - jesteś rzecznikiem firmy. Wypadałoby się ustosunkować do zapytania a nie olewać sprawę ...
   Odpowiedz
   • komentarz
    Marta Cieślak-Krajewska 13:05 29-06-2018
    Marcin, rzecznik jest tylko jeden :-) A odpowiadając na Twoje pytanie - w konferencji 26 czerwca br. uczestniczył przedstawiciel Starostwa Powiatowego Gryfino oraz reprezentant Urzędu Miasta i Gminy Gryfino. Gryfino jeszcze nie przystąpiło do unii.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Marcin 22:48 29-06-2018
     Dziękuję za odpowiedź ;)
     Odpowiedz
 • komentarz
  Misiek 17:10 09-07-2018
  Czy gmina Nowogard też dostała zaproszenie? Czy ktoś był z włodarzy?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Misiek 17:52 11-07-2018
   Czy ktoś tutaj zagląda? Czy z gminy Nowogard był zaproszony?
   Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 17:03 23-07-2018
   Gmina Nowogard dostała zaproszenie, niestety nie uczestniczyła w konferencji. Nie dołączyła także do ZUŚ.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej