Odpowiedzialny biznes

Już w Korei

Marek Wajda Marek Wajda
05 października 2011
Już w Korei

Wy sobie smacznie śpicie, a ja od dwóch godzin pracuję. Nic dziwnego bo w Polsce 3:55 w nocy a tutaj 10:55. W Korei przesuwamy zegarki aż o 7 godzin! Poniżej hotel i pokoje, w których zatrzyma się polska reprezentacja, która wkrótce zmierzy się z Koreą Południową (i miejmy nadzieję, że zrewanżuje się za Mistrzostwa Świata z 2002 r.). Z ciekawostek dodam, że w tym hotelu zatrzymała się również drużyna Steaua Bukareszt oraz olimpijczycy z Uzbekistanu

Nasza reprezentacja przyjeżdża o 13, a popołudniu pierwszy trening. Część sztabu i piłkarzy doleci jutro.


Odpowiedzialny biznes

W drodze na szczyt!

Kasia Zablocka Kasia Zablocka
04 października 2011
W drodze na szczyt!

Tomek Sulewski, którego bardzo dobrze znacie, odbył niedawno miesięczną wyprawę do Chin, której głównym celem było zdobycie szczytu Muztagh Ata (7546 m n.p.m.). W wyprawie brało udział 9 osób, w tym znana himalaistka Anna Czerwińska. Zdobycie tak wysokiej góry jest trudnym zadaniem, wymagającym długiego przygotowania. – Wcześniej chodziłem po Tatrach, Alpach, ale chęć poznania gór wysokich zwyciężyła. Pierwszy raz wspinałem się na tak wysoką górę – opowiada Tomek.

O czym należy pamiętać planując wycieczkę do Chin? Tomek kontaktował się z bliskimi przede wszystkim przez telefon komórkowy. – Wyjeżdżając za granicę należy pamiętać, żeby już w Polsce uruchomić usługę roamingu. Można korzystać również z telefonii satelitarnej, jednakże wiąże się to z wyższymi kosztami niż roaming – radzi. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup karty na miejscu. – Zakup karty telefonicznej w celu wykonywania połączeń międzynarodowych nie należy do najłatwiejszych i wiąże się z ogromną biurokracją. Należy udać się do odpowiedniego punktu i wypełnić formularz, w którym wymagane jest podanie swoich danych osobowych - opowiada.

Podczas wspinaczki na szczyt Muztagh Ata uczestnicy wyprawy kontaktowali się ze sobą za pomocą radia. – Co ciekawe, na całej trasie prowadzącej na szczyt mieliśmy zasięg w naszych telefonach komórkowych – dodaje z uśmiechem Tomek.

Wyjeżdżając do Chin należy nastawić się na utrudniony dostęp do internetu, dlatego już przygotowując się do wyjazdu warto zrobić listę miejsc, gdzie pomimo licznych blokad ze strony państwa będzie możliwe połączenie z Siecią. – W Chinach jest niewiele miejsc, gdzie można korzystać z Sieci. Jeżeli uda nam się połączyć z Internetem, kolejnym problemem jest bardzo mały transfer. Ogromnym wyzwaniem jest przesłanie nawet kilku zdjęć – opowiada Tomek. -  Najbardziej doskwierał mi brak Google oraz dostępu do bloga – dodaje z uśmiechem.

Tomkowi życzę zdobycia kolejnych szczytów i zapraszam do lektury jego bloga http://muztagh-ata-2011.blogspot.com/, na którym znajdziecie wiele cennych porad i szczegółową relację z wyprawy.


Oferta

Do wygrania 1006 smartphone`ów!

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
04 października 2011
Do wygrania 1006 smartphone`ów!

W niedzielę zapowiadałem testy HTC 7 Mozart z najnowszym systemem Windows Phone, a dziś obiecane szczegóły. Po pierwsze postanowiliśmy, że aż połowa z całej puli testowych aparatów, czyli dokładnie 1006 sztuk zostanie w waszych rękach na zawsze. Jak zdobyć jeden z nich? Zasady podobne do poprzednich konkursów, kiedy poznawaliście Motorole Flipuot i Defy oraz HTC ChaCha. Najpierw od 6 do 30 października rejestrujecie się na stronie www.testuj.orange.pl i odpowiadacie na konkursowe pytania. Spodziewam się dużego zainteresowania, dlatego musicie mocno się postarać. Spośród wszystkich prac jury wybierze 2012 laureatów, którzy dostaną na HTC 7 Mozart wraz ze starterem Orange Free na kartę, który umożliwi mobilną realizację zadań konkursowych. W czasie testów, które potrwają do końca roku, uczestnicy będą m. in. prowadzili blogi poświęcone własnym wrażeniom z użytkowania smartphone`a i nowego systemu operacyjnego Windows Phone. Efekt ponownie oceni jury i połowa z testerów w nagrodę zachowa telefony dla siebie. Dodam, że HTC Mozart to urządzenie z wysokiej półki, więc będzie co robić. W testach mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Scroll to Top