;

Obsługa i Relacje z Klientami

Kochamy naszych przedsiębiorców (7)

Stella Widomska

16 lutego 2017

Kochamy naszych przedsiębiorców
7

Wiemy, że nasi klienci biznesowi, jak wszyscy przedsiębiorcy, mają wiele spraw do załatwienia i mało czasu. Wiemy też jak ważna jest sprawna i efektywna obsługa, która pozwala zaoszczędzić czas, tak bardzo potrzebny osobom prowadzącym własną działalność. Aby nasi klienci biznesowi poczuli się wyjątkowo, postawiliśmy na skuteczność, profesjonalizm doradców i szereg przywilejów, takich jak obsługa przez Biznes Eksperta (mamy ich już 230), który zna historię firmy klienta czy możliwość umówienia się na spotkanie na konkretną godzinę. O tym opowiada nasz najnowszy spot który powstał we współpracy z agencją VML. Za produkcję odpowiadało Sputnik Studio, postprodukcję – Miło, spot wyreżyserowała Martyna Iwańska. Kampania jest emitowana wyłącznie w internecie.

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na czerwony dywan. 😉

Udostępnij: Kochamy naszych przedsiębiorców
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 10:47 16-02-2017
  Coś się chyba link do filmu nie załączył ;-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Stella Widomska 10:52 16-02-2017
   MAURYCY, dziękuję za czujność. Już jest. :-) Jeszcze mnie przerasta nowa platforma blogowa, ale na szczęście Piotrek Domański jak zwykle uratował sytuację.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:59 17-02-2017
   Komentarz
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:38 16-02-2017
  Klient, klient biznesowy to "nasz Pan" :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 22:01 16-02-2017
   Trochę przeginasz; będziesz lizał? ;) słodzić nie zaszkodzi, ale... Bez urazy :D
   Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 04:51 17-02-2017
  To mi wygląda na Smart Store na Pańskiej. Poproszę o informację, kiedy te testy chóru gospel - chętnie się przejdę. :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  sd 21:57 17-02-2017
  Nic dziwnego. To biznesowy zostawia z pewnością najwięcej kasy u Was i to nad odpływem tych biznesowych najmniej zapewne Wam zależy:) Chyba każdy operator "ma jak Wy"...
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Zabójcze CV (4)

Michał Rosiak

16 lutego 2017

Zabójcze CV
4

Michał Rosiak

Update: Zanim o CV, kilka zdań w kwestii bieżącego ostrzeżenia. CERT Orange Polska zaobserwował ostatni znaczący wzrost maili phishingowych, udających „nieopłacone faktury”, bądź „powiadomienia od kuriera” (w ostatnich dniach UPS). W nic nie klikajcie, bo większość linków prowadzi do ransomware’a! Jeśli nie macie pewności, czy to do Was – zadzwońcie do domniemanego nadawcy.

A teraz na główny temat 🙂 Kiedyś pisało się życiorys, od jakiegoś czasu jest to już (z języka korpolskiego) „SiWi”. Liczba aktywnych zawodowo Polaków przekracza 17 milionów, firm na rynku też mamy sporo, dlatego mam wrażenie, że w mailach dziennie krążą przynajmniej dziesiątki tysięcy dokumentów CV. Niektóre w formacie PDF, inne w DOC – te formaty na pewno stanowią większość. A co je łączy? To, że da się w nich schować „niespodziankę” w postaci złośliwego kodu.

Przyznam się Wam szczerze, że nie myślałem o tym wektorze ataku, do momentu, aż nie przeczytałem ciekawej informacji prasowej firmy Barracuda. A przecież jest on (atak, nie samiec barakudy) genialny w swojej prostocie. I co gorsza, nie dla byle jakiego masowego phishingu, tylko dla najgroźniejszej broni dla biznesu, ataków APT (Advanced Persistent Threat, zaawansowane długotrwałe zagrożenie). O ile samo pojęcie APT, którym wielu rzuca na lewo i prawo, mocno się zdewaluowało, tutaj wydaje się pasować idealnie. No bo spójrzcie sami. Firma, którą zainteresowali się przestępcy, poszukuje pracowników. No to co – przyszykujemy CV, żadnej ściemy, z doświadczeniem, zdjęciem ze stocka, nawet numer telefonu można dać, prepaida jakiegoś, a nuż zadzwonią. Nie otworzą? Jasne, że otworzą, jeśli Word/PDF Reader okaże się podatny to robak wpełznie do sieci ofiary i nikt nie będzie niczego świadom! Przecież nie było żadnego phishingu, to było zwykłe CV! I nic się nie wykryło, bo prawdziwy malware ściągnął się dopiero później.

Co potem? Hulaj dusza, piekła nie ma. Można wysłać maile z zainfekowanego konta, można po prostu siedzieć i czekać, analizując przychodzącą i wychodzącą pocztę i albo próbować kolejnych ataków, bądź też – jeśli firma ofiary nie zadbała zbytnio o bezpieczeństwo – przebić się do innych miejsc firmowej sieci. A skoro nikt nic nie będzie wiedział, to dane będą się systematycznie (a raczej niesystematycznie, żeby nikt się nie zorientował) się wysyłać, trafiając albo do konkurencji albo do przestępcy, który bez wątpienia znajdzie na nie chętnych.

Jak sobie z tym poradzić? Z jednej strony zabezpieczeniami technicznymi, instalując regularnie łatki bezpieczeństwa na używane aplikacje; architekturowymi – dając fizyczny dostęp tylko do systemów niezbędnych konkretnej grupie pracowników; i wreszcie ludzkimi – uważamy, co otwieramy, nie klikamy odruchowo, gdy plik Worda spyta się, czy chcemy uruchomić makra, a jeśli mamy wątpliwość co do maila od kolegi/koleżanki – zadzwońmy i upewnijmy się bezpośrednio u domniemanego nadawcy, czy to na pewno on jest autorem.

Udostępnij: Zabójcze CV
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 10:37 16-02-2017
  Może jakby tak każda firma dostawała takie kwiatki i ponosiła z tego powodu straty to by nie olewali aplikujących i odpisywali im (chociażby że nie są zainteresowani albo że się nie spełnia ich oczekiwań), a tak to się 99% CV wysyła w próżnię albo do zbieraczy danych osobowych, którzy te dane potem sprzedają spamerom i innym januszom biznesu. Do mnie co chwilę dzwonią jakieś spamerskie firmy dysponujące moim imieniem, nazwiskiem, telefonem i nawet mailem, choć o ich istnieniu nie miałem nawet pojęcia. Dziwne że wzmogło się to zdecydowanie od czasu przejścia do nju...
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 10:55 16-02-2017
  Artykuł niepodpisany ale stawiam na Pana Michała. Pomysł ciekawy, i kolejny dowód na to że "zło czai się wszędzie". "będą się systematycznie (a raczej niesystematycznie, żeby nikt się nie zorientował) się wysyłać," nie ma tu czasem o jedno się za dużo?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 10:59 16-02-2017
   Tak, to ja :) Zapomniałem się.
   Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 04:55 17-02-2017
  Pewnie niejeden botnet na tym powstał.
  Odpowiedz

;

Oferta

Światłowód dociera do stolicy Wielkopolski (17)

Piotr Domański

16 lutego 2017

Światłowód dociera do stolicy Wielkopolski
17

Piotrek Domański

Poznań jest miastem, którego nie było do tej pory na mapie Orange Światłowodu. Jednak teraz postanowiliśmy to zmienić. Może to efekt koniunkcji między wprowadzeniem oferty Orange Love i Walentynkami. Może przyczyny są inne, ale efekt jest jasny: Orange Światłowód dotarł do Poznania. Jest to możliwe dzięki współpracy naszej firmy z wielkopolskim operatorem INEA.

Dzielnice ze światłowodem w Poznaniu

Zaczynamy od pierwszych 10 tys. gospodarstw domowych na północy miasta. Chodzi między innymi o osiedle Jana III Sobieskiego, oraz Bonin i Winiary . Oczywiście na tym nie poprzestajemy. Kolejne będą dzielnice Grunwald i Rataje.

Dlaczego warto zainteresować się światłowodem? Po pierwsze to technologia, która zapewnia błyskawiczny transfer bez praktycznie żadnych ograniczeń. Po drugie, w przyszłości, gdy wzrosną potrzeby będzie można zwiększyć tę prędkość, tak by dostosować ją do rosnących potrzeb. To dla mnie – osoby, która pisze o technicznych aspektach sieci kluczowe argumenty. A inne? Przede wszystkim oferta Orange Love, w ramach której możecie korzystać z telewizji 4K, internetu światłowodowego, telefonii mobilnej i stacjonarnej za 69 zł przez pierwszy rok.

Jeżeli chcecie sprawdzić, czy jesteście już w zasięgu Orange Światłowodu zajrzyjcie na naszą stronę.

P.S.

Pamiętamy także o mniejszych miastach. Dzisiaj także podpisaliśmy porozumienia o współpracy w Siedlcach.

 

Mediateka

Udostępnij: Światłowód dociera do stolicy Wielkopolski
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Bartek 11:51 16-02-2017
  Witam. Inea ma kable w zasadzie tylko w blokach więc to tylko wirtualny rozwój (skoro mieszkańcy gdzie była inea od dawna maja dostep do pół terabitowych łączy zmieni się co najwyżej logo ma fakturze - pula rodzin z szybkim internetem zostaje taka sama). Kiedy cos pojawi się np. nad Cytadelą gdzie jest masa domków z adsl od Netii której wszyscy tutaj mają dosyć? Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  zenekmaj 12:53 16-02-2017
  Będzie inwestycja w infrastrukturę światłowodową w domkach również nad Cytadelą. Realizacja części już w 2017 a ilości sięgające tysięcy domków w 2018. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości. Pozdr
  Odpowiedz
  • komentarz
   Bartek 22:50 16-02-2017
   Panie Zenku jeżeli to sprawdzone info to super informacja dzięki. Nad cytadelą pomiędzy Winogradami a Słowiańską jest wiele ulic z internetem do 10mbit od Orange/Netii. Szybki internet z Winogradzkiej Telewizji albo Inei jest tylko w blokach.
   Odpowiedz
  • komentarz
   jackoo 08:57 01-07-2020
   hahahahaha (witam w 2020 bez światłowodu Za Cytadelą nadal)
   Odpowiedz
 • komentarz
  jm 18:20 16-02-2017
  Poznań? Już dawno widziałem pierwsze lokalizacje na mapie, więc jak dopiero teraz?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Buka 19:30 16-02-2017
  Zenekmaj-skąd masz takie informacje? Czy tylko żartujesz?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:24 21-02-2017
   Sądzę, że z pewnego źródła ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:30 16-02-2017
  #TakTrzymać
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:07 21-02-2017
   Dziękujemy. P.S. Słyszałem plotki pablo_ck, że kolega... hmm... dąży ku obrączce. Prawda to?
   Odpowiedz
 • komentarz
  sd 22:04 17-02-2017
  U mnie w bloku w Toruniu już jest sześćsetka. Nawet dzwoniłem na numer z "klatkowej wywieszki" by poznać szczegóły, ale nie oplaca mi się... W kablówce, ktorych to z pewnością nie lubicie najbardziej, mam stabilne 40 mega z fajnym pakietem tv za nieduże pieniądze. I musiałbym przez pokój Wasz kabel ciągnąć, a mam teraz wszystko fajnie podczas remontu pochowane... Także ja jeszcze nie teraz. ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:53 21-02-2017
   sd, a moim zdaniem za kilka lat 40 Mb/s to będzie za mało, szczególnie dla całej rodziny. Więc chyba warto po prostu raz podłączyć sobie światłowód i mieć to z głowy ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Darek 13:01 18-02-2017
  A kiedy mniejsze podpoznańskie miejscowości - Komorniki, Puszczykowo, Mosina? Czy jest jakiś harmonogram wymiany infrastruktury na światłowodową?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:49 21-02-2017
   Na razie nic nie wiem o takich planach.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr 14:45 17-05-2017
    Panie Piotrze - a kiedy bloki na os. Rusa na Ratajach?
    Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 07:42 24-03-2019
   Kolego ty chciałbyś kamionki czy dalej jak na głuszynie nie umieją założyć nawet 50 internetu jest tylko 15 z cotygodniowymi awariami a co ciekawe zazwyczaj w piątek wieczór/popołudnie jak technicy idą do domu to nawet satelity od orange nie obejrzysz bo głupieje a pamiętajmy że głuszyna to nadal miasto poznań i podobno WOJEWÓDZKIE miasto wstyd i ....
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 21:40 21-02-2017
  Panie Piotrze - pod Poznaniem, niedaleko Szamotuł - miejscowość Wronki, gdzie konieczne są Wasze inwestycje, bo niczego ciekawego nie ma :). Czekam. Mogę Wam nawet dopłacić do położenia światła do domu :).
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej