Odpowiedzialny biznes

Kolekcjonujemy Złote Spinacze

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
26 listopada 2010
Kolekcjonujemy Złote Spinacze

Słyszeliście o Złotych Spinaczach? To jedna z najważniejszych branżowych nagród w Polsce, już 8. raz przyznawana przez Związek Firm Public Relations. Ich głównym celem jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w PR.

W tym roku gala była bardzo sympatyczna dla nas. Trzy projekty Grupy TP zakwalifikowały się do finału a dwa zdobyły główne nagrody. Nasza platforma blogowa dostała Złoty Spinacz w kategorii PR korporacyjny, a Orange Kino Letnie jako event komercyjny. W finale kategorii komunikacja wewnętrzna był też nasz projekt - Ruch Ambasadorski.

Zobaczcie relację z gali.


Bezpieczeństwo

Nie każdy Mikołaj jest święty, czyli na co uważać, gdy nadchodzi Gwiazdka

Rafał Jaczynski Rafał Jaczynski
25 listopada 2010
Nie każdy Mikołaj jest święty, czyli na co uważać, gdy nadchodzi Gwiazdka

Śnieg, choinka, zapach wigilijnej kolacji, cała rodzina przy wspólnym stole... To tylko część elementów, składających się na świąteczną atmosferę. Niestety, nie brakuje złych ludzi, którzy chcą cynicznie wykorzystać te chwile, licząc, że rozluźnieni zapomnimy o bezpieczeństwie naszych komputerów...

Analitycy z McAfee, bazując zapewne na przypadkach z ostatnich lat, stworzyli listę „świątecznych przekrętów”, z których większość może okazać się groźna również w naszych realiach społecznych. Sami powiedzcie, ilu z Was wysyła do znajomych wirtualne kartki z życzeniami? Nie twierdzę, że większość, ale nie sądzę, by była to wąska grupa. Tymczasem e-kartki z niesprawdzonych witryn mogą zawierać „wkładkę” w postaci złośliwego oprogramowania, podobnie zresztą jak świąteczne wygaszacze ekranu, śmieszne animacje, czy inne popularne wśród internautów „przeszkadzajki”. Stałym Czytelnikom bloga nie muszę chyba wspominać, żeby nie klikać w dziwne linki, które dostaniecie w komunikatorach, czy portalach społecznościowych?

Czy wszyscy kupili już gwiazdkowe prezenty? Pewnie nie, bo do Wigilii jeszcze niemal miesiąc. Cyber-przestępcy też o tym wiedzą, stąd w naszych skrzynkach mogą się znaleźć oferty ekstremalnie tanich wyprzedaży. Rzecz jasna wyjątkowe okazje się zdarzają – niedawno jeden z zagranicznych serwisów sprzedawał popularne konsole do gier za ok. 30 proc. ceny w naszym kraju – tym niemniej przed odpowiedzią na taki e-mail warto przypomnieć sobie naszą notkę o phishingu, a najlepiej przejść zamieszczony w niej test, czy odróżniamy wiadomość podrabianą od prawdziwej. Amerykanie z McAfee wspominają jeszcze co prawda o iPadach „za darmo”, gdzie wystarczy podać numer karty kredytowej, ale akurat w tym przypadku wierzę w inteligencję naszych internautów na tyle, którzy akurat tych danych nie wpiszą tak po prostu, mając świadomość, że numer karty jest informacją natury mocno delikatnej...

Po prostu uważajcie i nie zapominajcie o myśleniu – lepiej wydać pieniądze na prezenty dla bliskich, niż przez własną lekkomyślność oddać je złodziejowi.

Źródło: McAfee


Odpowiedzialny biznes

Jeszcze jedna zimowa gwiazda

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
25 listopada 2010
Jeszcze jedna zimowa gwiazda

Podczas ostatniego weekendu Justyna Kowalczyk w rejonach Laponii nie szukała Św. Mikołaja, a rozpoczęła bieg o kolejną Kryształową Kulę. Adam Małysz oczekuje najbliższego piątku, by w Kuusamo wskoczyć w kolejny sezon, choć jego występ w Finlandii stoi jeszcze pod znakiem zapytania. O wyżej wymienionych gwiazdach w tę długą noc polarną, wspominał Jarek. Polski, zimowy firmament wzbogaca jeszcze Tomasz Sikora, który od przyszłego tygodnia chce pokazać, jak wielką ma ochotę na odnoszenie sukcesów.

Polski biathlonista stwierdził, że pod okiem nowego norweskiego szkoleniowca, okres przygotowawczy do sezonu minął bardzo dobrze. Mimo przebytych dziewiętnastu sezonów uczy się nadal, szlifując poszczególne elementy techniki.

W stawce walczącej o Puchar Świata, Polak jest jednym z najstarszych. To wcale nie oznacza, że nie ma szans na zdobywanie sukcesów. Multimedalista Ole Einar Bjoerndalen jest od Sikory młodszy zaledwie o... miesiąc i również przedstawia swoje wielkie plany na nadchodzący sezon. Co ciekawe, porównując pierwsze dziesiątki (mężczyzn) ubiegłego sezonu z Pucharów Świata: skoków narciarskich, biegów narciarskich i biathlonu, to najwyższa średnia wiekowa wypada wśród biegaczy. Wynosi ona 28,7 lat. Najstarszym w "dziesiątce" jest Włoch Giorgio Di Centa, mający 38 lat (jest także najstarszy spośród tych trzech dyscyplin). W pozostałych dwu dyscyplinach średnia wieku jest zbliżona: skoki narciarskie - 27,3 lat, biathlon - 27,4.

Cała biathlonowa zabawa na narciarskich trasach i strzelnicach rozpocznie się w Oestresund, indywidualnym biegiem na 20 kilometrów. To konkurencja, wywierająca pewnie uśmiech na twarzy Tomasza Sikory, kiedy przed oczyma stają retrospekcje z Anterselwy z 1995 roku. Sama szwedzka miejscowość była szczęśliwa w 2008 roku, podczas biegu na dochodzenie, gdzie Sikora pierwszy minął linię mety. Powracając do statystyk, to po 28 występach (w całej karierze) w Oestersund, Polak został sklasyfikowany w pierwszej "dziesiątce" osiem razy.

Wszystko powyżej zostało przedstawione w liczbach. Jak wiadomo, ich sympatycy, powiedzą, że one nie kłamią. Przeciwnicy - statystki nic nie dają. Jedni też mówią, że wieku nie można oszukać, inni, że nie ważne ile lat ma się na karku, a na ile człowiek się czuje. I chyba tą dewizą żyje Tomasz Sikora, który przecież już nie musi nic udowadniać. A każdy dobry występ będzie doskonałą promocją zimowej dyscypliny. Młodych następców nie widać, a na „czerwone karły” jeszcze nie pora.

Scroll to Top