Odpowiedzialny biznes

Konkurs Liga typerów – finały

Jarek Marek Jarek Marek
08 lipca 2010
Konkurs Liga typerów – finały

Ostateczny wynik pojedynku Europa - Ameryka Południowa 4:0! To pogrom. Spełniły się marzenia (np. hon) i finał będzie z dwoma drużynami na H. Holandia gra od początku piękny futbol. Hiszpania, tak naprawdę obudziła się dopiero wczoraj. Jeśli prawdą jest, że na turnieju przychodzi czas na jeden zły mecz to Hiszpania ma go już za sobą. Czy w takim razie Holandia jest bez szans? Czy 3 miejsce zdobędą, podobnie jak podczas Mistrzostw Europy, nasi zachodni sąsiedzi?

Nasze typy:

Niemcy - Urugwaj; Jarek 3:1 Marek 2:0

Hiszpania - Holandia; Jarek 3:1 Marek 2:1

Przed dwoma ostatnimi meczami klasyfikacja wygląda następująco:

1 miejsce - Marek i Paola 15 pkt.

2 miejsce - hon i szamo 14 pkt.

3 miejsce - Guregori 12 pkt.

Wszystko jeszcze może się zmienić, do zdobycia przecież jeszcze 6 punktów. Powodzenia!


Odpowiedzialny biznes

Zdobyć Afganistan

Marek Wajda Marek Wajda
08 lipca 2010
Zdobyć Afganistan

Wyruszyła pierwsza od 32 lat polska wyprawa w góry Afganistanu. Jednym z uczestników jest nasz pracownik - Sławek Korytkowski. Na co dzień w Pionie Sieci i Platform Usługowych Grupy TP zajmuje się usługami telewizją IPTV i wideo na żądanie VOD DTH (zarządzanie serwerami, bazami danych, aplikacjami, itp.). Po pracy jest miłośnikiem wspinaczki: „Pierwsze dotknięcie skały nastąpiło pod koniec lat 90-tych, a „poważniejsze” w 2004 roku kiedy zdecydowałem się pójść na kurs skałkowy i rok później taternicki - opowiada.

„Celem naszej wyprawy jest pokazanie, że Afganistan to nie tylko wojna i terroryzm. Swoją obecnością chcemy pokazać Afgańczykom, że obcokrajowcy przyjeżdżają do ich kraju nie tylko po to, by walczyć, ale także nieść pomoc humanitarną. Przekażemy im m.in. leki” – mówi. Jeśli chodzi o wspinaczkę to głównym celem wyprawy jest szczyt liczący według map sztabu generalnego Armii Czerwonej 6094 metry npm - Kara Dżilga I. Droga na szczyt wiedzie lodowo-śnieżnym zboczem.

Afganistan kojarzy się teraz przede wszystkim z wojną. Co na to Twoja rodzina? „Stwierdziła, że mam nie po kolei w głowie:) Oczywiście są pełni obaw ale już trochę się przyzwyczaili do moich "dziwactw" – mówi. „Korytarz Wachański jest miejscem, w którym aktywność ugrupowań rebelianckich nie jest praktycznie obserwowana. Sporadycznie pojawiają się jednak doniesienia o aktywności bandytów i rabusiów. Mimo wszystko podjęliśmy wiele działań mających nas zabezpieczyć” - dodaje.

Powrót planowany jest na połowę sierpnia. Relacje z wyprawy można śledzić na portalu Wirtualna Polska, również dzięki TP i Orange, która wyposażyła wyprawę m.in. w modem satelitarny ze słuchawką, panel słoneczny oraz laptop do obróbki filmów z oprogramowaniem.


Oferta

Dodatkowe pakiety w Orange Free i Business Everywhere

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 lipca 2010
Dodatkowe pakiety w Orange Free i Business Everywhere

Od dzisiaj we wszystkich opcjach Orange Free i Business Everywhere wprowadziliśmy usługę Dodatkowe Pakiety GB. To świetna sprawa, jeśli komuś od czasu do czasu doskwiera limit. Do wyboru są trzy opcje: 0,5 GB za 10 zł, 1 GB (15 zł) i 2 GB (20 zł). Pakiety udostępniamy od razu po zleceniu ich aktywacji i można je wykorzystać do końca okresu rozliczeniowego. Aby włączyć wystarczy: wysłać SMS pod numer 196 o treści: AKT 0,5 GB, AKT 1 GB lub AKT 2 GB; zalogować się na orange.pl/on-line i wybrać odpowiedni pakiet lub skontaktować się z BOK. Aktywację usługi można zlecić raz dziennie, niezależnie od pozostałego limitu jednostek w ramach abonamentu. Szczegóły znajdziecie jutro na naszej stronie internetowej.

Scroll to Top