Odpowiedzialny biznes

Krakowskie igrzyska mogą dostać kataru

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
07 listopada 2013
Krakowskie igrzyska mogą dostać kataru

Dziś pięknie zalakowana kandydatura na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 z królewską pieczęcią miasta Kraków wpłynie albo już wpłynęła do głównej siedziby MKOL-u. Teraz, chuchamy, dmuchamy (Smok Wawelski zieje ogniem) i przede wszystkim czekamy do lipca 2015.

Na początku kwietnia pisałem o krakowskiej kandydaturze. Zdania "warto czy nie warto?" na szali wahają się w zależności od tego, jak halny z Tatr zawieje. Oczywiście powstaje najprostsze pytanie, opłaca się czy się nie opłaca? Jak podaje portal sport.pl koszt zimowych igrzysk będzie czterokrotnie większy od tego, który był potrzebny na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Trzeba więc do kiesy sięgnąć po jakieś 20 mld. polskich złotóweczek. Drugie pytanie, zwróci się czy się nie zwróci? Tutaj prognozować też można w każdą stronę. Vancouver po imprezie krzyczało: "Nie zwróciło się". W tym przypadku Kraków wychodzi obronną ręką. Można wskazać Sukiennice, Wawel, Smoka w jaskini (czy nadal trzeba wysyłać sms'a, aby zionął ogniem?). Tyle, że do Krakowa bez względu na dodatkowe imprezy, co roku przybywają setki turystów.

Jest jeszcze jedna kwestia. W 2022 roku przewidziane są również piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Od pewnego czasu pojawiły się różne opinie na temat terminarzu mundialu. Otóż podniosły się głosy, że w czerwcu, lipcu w Zatoce Perskiej temperatury to minimum 40 stopni i z tego względu piłkarze protestują, krzycząc "Nie będziemy grać w taki upał!" Organizatorzy wspominają, że o „klimę” się postarają (w końcu trasy narciarskie też powstają w tamtym rejonie), że będzie jak wiosną w Europie i nikt przeziębienia i kataru na trybunach nie dostanie. Jednak, jak na razie, prędzej mówi się o zmianie terminu. Na kiedy? Styczeń? Luty? W każdym razie blisko Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W takim przypadku batalia o telewidza, może zostać wygrana walkowerem dla piłkarskiego mundialu.

 

Wybiegłem troszkę w przyszłość, jeśli Kraków dostałby igrzyska to pierwszy w sztafecie z pochodnią powinien podążyć Smok Wawelski. Przynajmniej jak pochodnia nieoczekiwanie zgaśnie na arteriach, szybki sms, smok zionie i olimpijski (wawelski?) płomień powróci.


Rozrywka

Materiał z pokazu przedpremierowego „Bilet na Księżyc”

Kasia Barys Kasia Barys
07 listopada 2013
Materiał z pokazu przedpremierowego „Bilet na Księżyc”

Nie będę za dużo pisać, po prostu zapraszam do obejrzenia materiału, jaki przygotowaliśmy z pokazu przedpremierowego filmu "Bilet na Księżyc", którego jesteśmy koproducentem. To była ogromna przyjemność porozmawiać m.in. z Mateuszem Kościukiewiczem czy Andrzejem Chyrą. Zobaczcie jakie emocje wzbudził film wśród pierwszych widzów i jakie wrażenia mieli sami aktorzy. Zapraszam do kina już 8 listopada.

 


Odpowiedzialny biznes

Przepis na wolontariat c.d.

Monika Kulik Monika Kulik
06 listopada 2013
Przepis na wolontariat c.d.

1 kg zaangażowania, łyżeczka wytrwałości, miarka empatii, 2 litry energii, szczypta kreatywności doprawiona poczuciem humoru. Wszystko ostrożnie mieszamy, szybko wyrabiamy. Pieczemy chwilę w piecu możliwości i jeszcze ciepłe podajemy potrzebującym. To przepis Ani na wolontariat zgłoszony w naszym konkursie.

Ten przepis, jak i inne receptury naszych wolontariuszy podczas Tygodnia Wolontariatu w Orange sprawdziły się znakomicie. 2 200 dzieci dowiedziało się, jak unikać zagrożeń w Internecie, 150 seniorów odbyło zajęcia z obsługi komputera, a w szpitalach powstało 18 nowych Bajkowych Kącików do nauki i zabawy dla dzieci. A wszystko to dzięki 550 wolontariuszom Orange, w ciągu jednego tygodnia. Ale zobaczcie sami - zapraszam na filmowe podsumowanie naszej akcji.

Jak widzicie przepisów na wolontariat jest wiele i co ważne - każdy się udaje. My za chwilę wykorzystamy następny - sprawdzony od lat, świąteczny. Ruszamy z przygotowaniami do akcji "Zostań Mikołajem".

Scroll to Top