Odpowiedzialny biznes

Lata 2012/2013 technologicznie

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
11 stycznia 2013
Lata 2012/2013 technologicznie

Tydzień temu Marek opublikowł sondę, o którą poprosiliśmy zaprzyjaźnionych blogerów. Dziś znów o wrażeniach technologicznych w 2012 r. i o tym co moze sie wydarzyć w 2013 r. Tym razem naszymi oczami, czyli blogerów z Orange Polska i kolegów z portalu orange.pl, który tę sondę przygotował. Mam nadzieję, ze Was nie zanudzimy :o))


Odpowiedzialny biznes

Atak latających rybek

Roman Paszke Roman Paszke
11 stycznia 2013
Atak latających rybek

Dziś w nocy małe "bombardowanie" latających rybek... Kilka z nich zakończyło swój morski żywot na pokładzie Gemini 3. Uderzenie takiej rybki w burtę, powoduje spory hałas, a kadłub działa wtedy jak wielkie pudło rezonansowe. Niestety śniadania z tego też nie będzie :) bo jak wiem z doświadczenia innych, ten gatunek do najsmaczniejszych nie należy.

Strefa konwergencji (ITCZ) coraz bliżej... trzeba zachować czujność... ja obserwuję chmurki i temperaturę wody. Robert prognozy i zdjęcia satelitarne...

Równik termiczny jest na północ od tego geograficznego... i jestem już bardzo, bardzo blisko…

0803473e514f8136e0b99496c11247653a8


Odpowiedzialny biznes

Rajd Dakar: wypadek Hołowczyca, Małysz 19.

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
10 stycznia 2013
Rajd Dakar: wypadek Hołowczyca, Małysz 19.

Krzysztof Hołowczyc dwukrotnie w Rajdzie Dakar był piąty. W ubiegłym roku wygrał etap. W tym - przesiadł się do MINI All 4 Racing, zmienił pilota (jechał z Filipe Palmeiro), dołączył do zespołu utytułowanego Peterhansela, ubiegłorocznego zwycięzcy. Zapowiadał walkę o podium. Na trzecim etapie wyprzedzał, zmienił tor, spadł z trzymetrowego uskoku. Jechał ok. 130 km/h, zdążył wcisnąć hamulec i zmniejszyć prędkość do ok. 70 km/h. Samochód uderzył o piasek stroną kierowcy.

Mimo odczuwanego bólu Hołowczyc próbował jechać. Po niecałym kilometrze dał za wygraną – wezwał helikopter ratunkowy. Diagnoza szpitala w Limie potwierdziła przypuszczenia: kilka złamanych żeber, jedno pęknięte, uraz kręgosłupa. Prawdopodobnie Hołowczyc spędzi kilka dni w szpitalu i wróci do Polski. Powoli wychodzi z szoku powypadkowego. Przyznaje, że psychicznie jest wrakiem.

Znakomicie radzi sobie za to Adam Małysz. Były skoczek ma znacznie szybszy samochód niż przed rokiem. Wtedy celem było dojechanie do mety. Teraz Małysz chciałby znaleźć się w pierwszej dwudziestce. Po czterech etapach w klasyfikacji generalnej jest 19. Wśród motocyklistów najlepiej radzi sobie Jakub Przygoński – 9. w generalce. Największe szanse na podium mają polscy kierowcy quadów. Rafał Sonik jest trzeci, Łukasz Łaskawiec - piąty.

Rajd potrwa do 20 stycznia. Polskę reprezentuje 18 zawodników. Większość występuje w barwach utworzonej w tym roku reprezentacji Polski. W skład Poland National Team nie weszli kierowcy Orlen Teamu oraz Łukasz Łaskawiec.

Scroll to Top