Marek Wajda

30 sierpnia 2012

Legia – ostatnia szansa
0

Dzisiaj rostrzygnie się kto zagra w Lidze Europejskiej. Szanse na awans ma już tylko jeden nasz zespół: Legia Warszawa. Mecz będzie transmitowany tylko przez Orange sport. Śląsk Wrocław po porażce na własnym stadionie 3:5 jedzie do Hannoverem 96 właściwie tylko dlatego, że musi. W meczu z Rosenborgiem Legia nie jest faworytem, ale ma wielkie szanse na awans.
W pierwszym meczu Legia zremisowała u siebie 1:1. Trzeba przyznać, że powinna była wygrać. Grała mądrze, widowiskowo i raz po raz  (zwłaszcza w I połowie) zagrażała bramce przeciwnika. Niestety mimo wielu okazji nie udało się podwyższyć rezultatu, a kilka minut przed końcem meczu sprawdziło się stare piłkarskie przysłowie o niewykorzystanych sytuacjach i Norwedzy doprowadzili do remisu.

W lepszej sytuacji stoją dzisiaj piłkarze Rosenborg Trodheim. O ile łatwiej gra się u siebie pokazali wczoraj piłkarze Realu. Choć w pierwszym meczu byli cieniem Barcelony, wczoraj to oni panowali a boisku (w I połowie praktycznie nie było widać Blaugrany).
Legia jednak pokazała, że potrafi grać na wyjeździe. Rok temu, również w IV rundzie eliminacji do LE, zremisowali w Warszawie 2:2 by na wyjeździe wygrać ze Spartakiem Moskwa 3:2!

Transmisja meczu o godz. 19 tylko w Orange sport i Telewizji Tu i Tam.

Jaki wynik typujecie? Ja niestety obawiam się, że będzie remis 0:0.