Lepsza łączność na granicy: dodatkowe stacje bazowe i darmowe Wi-Fi
Wojtek Jabczyński
09 marca 2022
Utrzymanie łączności na terenach przygranicznych i zapewnienie możliwości kontaktu z bliskimi dla uchodźców jest absolutnie niezbędne. Dlatego tam, gdzie było to możliwe, od razu wzmocniliśmy zasięg sieci Orange. W kluczowych punktach, w których pojawiają się rodziny z Ukrainy, montujemy dodatkowe mobilne stacje bazowe oraz udostępniamy darmowe sieci wi-fi. Wciąż rozdajemy startery i pomagamy w ich rejestracji.
Od tygodnia ruch polsko-ukraiński w naszej sieci jest ogromny. Z internetu i połączeń głosowych codziennie korzystają dziesiątki tysięcy ludzi, służby państwowe i organizacje humanitarne. Od wielu dni nasze ekipy techniczne pracują 24 godziny na dobę, aby łączność była jak najlepsza.
Wspólnie z T-Mobile (współpraca w ramach spółki NetWorkS!) uruchamiamy dodatkowe mobilne stacje bazowe, które pomagają obsłużyć wzmożony ruch w rejonie granicy polsko-ukraińskiej. Pierwsze z nich działają w Medyce i Horodle. Kolejne stają w innych miejscach przy granicy. To pozwala zdecydowanie poprawić dostępność usług dla naszych klientów oraz gości z Ukrainy korzystających z roamingu własnych operatorów. Działania koordynujemy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.
Udostępniliśmy też sieci Wi-Fi w punkach recepcyjnych w Korczowej, Dołhobyczowie, Lubyczy Królewskiej, Medyce, Horodle i Przemyślu. W planach mamy kolejne. To pozwoli jeszcze sprawniej i szybciej pomagać uchodźcom.
Na przejściach granicznych i dworcach (np. Przemyśl, Kraków, Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia) cały czas rozdajemy darmowe startery. Wspieramy też przy ich obowiązkowej rejestracji, aby można było od razu korzystać z usług. Na każdej z tych kart - po zarejestrowaniu na podstawie paszportu lub karty pobytu osoby narodowości ukraińskiej - jest miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu. Tylko w ostatni weekend, od piątku do niedzieli, rozdaliśmy i uruchomiliśmy na granicy ponad 25 tys. takich starterów. Łącznie od początku wojny to już ok. 55 tys. sztuk.
Dosyć często się twierdzi, że sygnał z drugiego państwa oddziałuje na przygranicznych mieszkańców pierwszego państwa i ci z tego pierwszego państwa są czasami automatycznie logowani do sygnału tego drugiego państwa. Ludzie mają problemy z naliczaniem roamingu, dodatkowe pakiety internetowe itd. Czy po zakończeniu wojny Orange może rozpocząć współpracę z Ukrainą i ich firmami telko aby zmniejszyć tego typu utrudnienia?
Sieci są tak projektowane aby w jak najmniejszym stopniu na siebie oddziaływać. Umowy międzynarodowe to regulują. Rzeczywiście jednak takie sytuacje jak piszesz mogą się zdarzyć. Dlatego będąc przy granicy rekomenduję wyłączyć w telefonie automatyczny wybór sieci i na sztywno przypisać Orange. Pozdrawiam
Wojtku! Czy w Krakowie na ulicy Myśliwskiej to wasz mobilny maszt? Dzisiaj koło niego przejeżdżałem, ale nie był „opisany”… Dało mi to do myślenia, bo u mojej mamy 2G teraz działa bezproblemowo, a wcześnie to była tragedia 😉
Zmiany w Orange na kartę: Bez limitu + 150 GB na 3 miesiące
Ewa Wróbel
08 marca 2022
Wprowadzamy nową opcję usług Bez limitu w Orange na kartę, czyli „Rozmowy, SMS-y i MMS-y + 150 GB” za 90 zł. Propozycja daje nieograniczone korzystanie z telefonu przez 3 miesiące, bez konieczności pilnowania ważności konta i obaw o brak środków. Usługa dostępna jest w wersji jednorazowej i cyklicznej.
Przygotowaliśmy też wiele ulepszeń w działaniu usług Bez limitu:
Możesz łączyć ze sobą dowolne opcje usług Bez limitu (jednorazowe i odnawialne). Dni ważności i gigabajty będą się sumować.
Zgromadzone w usłudze gigabajty nie przepadną w sytuacji, gdy usługa się nie odnowi np. z powodu braku środków. Gigabajty będą czekać na odnowienie, a następnie zsumują się z nowym pakietem.
jeżeli coś sie wyłącza to warto w to miejsce coś innego włączyć. troche terenu objeżdżam i z zasiegiem w OPL nie jest za wesoło. weźcie pod uwage że tam gdzie slaby zasieg komorkowy tam mniejsze zainteresowanie pozostałymi uslugami np ftth. ale co ja bede tu tłumaczyć….
Dzień dobry,
Pani Kingo, zwracam się do Pani z pytaniem kiedy sieć 3G zostanie wyłączona w powiecie zawierciańskim a konkretnie BTS Siadcza. Widzę na stronie Orange w pliku mapy z granicami powiatów https://www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g, że powiat zawierciański przewidywany termin wyłaczenia sieci 3G jest w maju 2025. Czy mogłbym uzykać informacje o przybliżonym terminie wyłączenia sieci 3G na nadajniku BTS Siadcza
Życzę miłego popołudnia
Pozdrawiam
Pablo5
Zgodnie z harmonogramem – w maju. Ze względu na to, że prace mogą się przesunąć lub potrwać dłużej podajemy planowane terminy wyłączenia 3G z dokładnością do miesiąca. Pozdrawiam.
Pani Kingo skoro wyłączacie 3G już w lipcu w płd. Wlkp, to czemu wasz partner T-mobile nie modernizuje swoich nadajników i degraduje tym samym jakość sieci klientom Orange?
Przykładowo Grabów nad Prosną jest dobry w pełni wyposażony nadajnik Orange ID: 3205 a na przeciwko niego nadajnik własności różowych T-47122 z samym LTE 800.
Dzień dobry.
A co z drugim pasmem częstotliwości 1800 MHz z likwidowanej technologii 3G?
Czy będzie wykorzystana na potrzeby LTE, 5G współdzielącego częstotliwości z LTE, czy prawdziwego 5G?
Hej, sorki, że to już kolejny wpis ode mnie, ale zauważyłam, że stacja ID: 805 Pasłęk, pl. św. Wojciecha 11A zyskała pozwolenie o n78. Moje pytanie brzmi – kiedy stacja ta jak i ID: 11521 Chełm, ul. J.Kochanowskiego 36 zostaną zmodernizowane? Pasłęk jak dobrze pamiętam miał być do końca kwietnia zmodernizowany..
Dzięki z góry za odpowiedź 🙂
W miejsce 3G uruchamiamy sieć LTE. Dodam, że liczba technologii na stacji nie jest bezpośrednio wyznacznikiem jej wydajności. To jakie technologie i jakie pasma wykorzystać na danej stacji zależy m.in. od topografii terenu, na którym się znajduje, czy jest to miasto, czy obszar wiejski, liczby użytkowników, ilości przesyłanych danych. Sieć 5G działa obecnie w paśmie C (to pasmo wysokich częstotliwości) o charakterze pojemnościowym, a nie zasięgowym, czyli co do zasady lepiej sprawdzi się w miastach, niż na terenach wiejskich, zalesionych, o niskim poziomie urbanizacji. Tam lepiej byłoby skorzystać z pasm niższych częstotliwości i np. sieci LTE.
Czy w miejscowości Orzesze woj.ślaskie będzie jakaś poprawa siły sygnału lub nowy nadajnik? Porozmawianie bez przerw w połączeniu graniczy z cudem. Ratuje tylko wifi calling.
Witam według informacji prasowych w powiecie poznańskim LTE na 900mhz miało zostać włączone 5 Maja a dalej nic bts Tuczno gm.pobiedziska , dodam że 3g już niektywne kiedy można się spodziewać tego pasma ?
Co z VoLTE, cały orangowy IMS jest absurdalnie upośledzony.
Mam aktualnie Samsung S25, przyzwyczaiłem się od S20 że VoLTE nie działa…
podobno usługa volte pre/mix jest włączona wieć konsultantka nie jest wstanie mi pomóc. A nawet dowiedziałem sie że poprzedni telefon oraz aktualny nie są modemami volte…bo w opcja niema suwaka volte…
Podczas rozmów do dziś mam 3G/H+ podczas rozmowy (I wkurza że zawsze internet staje).
Pani Kingo, czy mogę prosić o informację, dlaczego Orange nie korzysta w ramach NetWorkS z wybudowanej kilka lat temu stacji T-Mobile przy ul. Łowienickiej 4 w Krakowie? Na południe od tej stacji jest duży problem z zasięgiem – zwłaszcza wewnątrz budynków.
Pani Kingo, wyłączenie 3G w Krakowie i okolicach planujecie dopiero w drugiej połowie 2025, a ja mam jeszcze telefon nie obsługujący VoLTE i nie zrzuca do 3G tylko do 2G – co się dzieje?
2 pytanie brzmi – czy teraz na nadajniku: Osiedle Bohaterów Września 82, Kraków, Małopolskie ID: 28850 N! – planujecie jakieś prace techniczne? Czasami też gdy mam włączone VoLTE na nowszym telefonie (iPhone 13) zrzuca z LTE do 3G i chcę wiedzieć co się dzieje z nadajnikiem u mnie.
My musimy po wieloletniej współpracy zrezygnować całym miastem z Orange bo jedyne połączenie jakie można wykonać pomimo posiadanua LTE to połączenie alarmowe, nigdzie nie mozna sie doddzwonic i tel szuka caly czas zasiegu. Zapraszamy do Orzesza woj. Śląskie. Tragedia!
Witam
potwierdzam wyłączenie 3g 900 na RTCN Św.Krzyż Emitel, ID 1925, woj.świętokrzyskie,powiat kielecki.pytanie kiedy lte900 zacznie nadawac w zamian za 3g?licze ze w wakacje dacie rade bo miejscowosci:Sosnówka,Rudki,Cząstków (5-6 km od RTCN) to deficyt zasiegu Orange.maszt w centrum Nowej Słupi (3km od RTCN Emitel,T-55382) ma tylko 2 sektory(na wschód i południe) brak jest sektora wlaśnie na północ w strone wymienionych miejscowości(3-4 km).jasne ze to Networks decyduje ale maszt ID 1925 juz nie wystarcza na panujący ruch w sieci na granicy powiatów kieleckiego i starachowickiego,moze warto więć doposażyc go w 3 sektor.liczę równieć ze pasmo 700MHz bedzie szybko zagospodarowane i do konca 2025 zagości we wspominanych lokalizacjach.
Pozdrawiam
W związku z wojną w Ukrainie, cały świat łączy się i okazuje wsparcie poszkodowanym. Jako bloger, który zajmuje się gamingiem pokażę Wam, jak do pomocy włączyło się nasze środowisko.
Polscy gracze dla Ukrainy - trwa zbiórka pieniędzy
Zacznijmy od inicjatywy lokalnego społeczeństwa. “Polscy gracze dla Ukrainy” to wspólna zbiórka pieniędzy na stronie siepomaga.pl, zorganizowana przez największe polskie portale gamingowe przy współpracy z youtuberami. Wśród nich takie marki jak: gryonline, polygamia, cd-action, arhn.eu czy Kacper Pitala. Przedsięwzięcie zorganizowane przez graczy osiągnęło poziom 80 tysięcy złotych w przeciągu trzech dni! Celem jest zebranie 100 tysięcy, które zasilą największą zbiórkę na siepomaga. Każdy gracz: konsolowy, PCtowy, lub mobilny może wspomóc tę akcję. Pomoc znajduje się ponad podziałami.
Wsparcie finansowe akcji humanitarnych
Pozostańmy jeszcze na polskim podwórku. Część firm gamingowych postanowiła przekazać datki na Polską Akcję Humanitarną, działającą na terenie Ukrainy. Wśród nich znalazły się takie studia jak: Techland, CDProjekt RED, Ten Square Games, Huuuge Games (wszystkie z wymienionych firm zasiliły fundusz po milion złotych) oraz Rage Quit Games (pomoc o wartości 100 tys zł).
Kupujesz grę - pomagasz Ukrainie
Każdy pomaga jak może - nie tylko finansowo. Krakowskie studio Bloober Team znane z “The Medium” oferuje płatne staże dla ukraińców, natomiast Playway w swoich studiach przygotował miejsca noclegowe dla uchodźców.
Wielu twórców gier przekaże zyski ze sprzedaży ich produktów na pomoc Ukrainie. Jakie gry można było kupować, by wesprzeć potrzebujących? Przykładem jest “This War of Mine” autorstwa 11bit studios, opowiadające historię cywili, próbujących przetrwać wojnę. Producent zapewnił, że przekaże tygodniowy przychód ze sprzedaży gry na rzecz ukraińskiego Krzyża Czerwonego. Podobne stanowisko przedstawił światu zespół TheFarm51 oferujący grę “Charnobylite”, której akcja dzieje się na terenie skażonego Czarnobyla, natomiast producent Crushing Koalas przekaże na cele charytatywne zyski ze wszystkich produktów ich autorstwa, które obecnie znajdują się w sprzedaży.
Studio Artifex Mundi odda na rzecz akcji humanitarnych wszystkie zarobione pieniądze z rynku rosyjskiego oraz przychody z gry “Irony Curtain: From Matryoshka with Love”, zebrane do końca marca. Lista jest znacznie dłuższa i liczy dziesiątki producentów oraz tytułów.
Ubisoft - przekazuje 200 tysięcy euro na ukraiński Czerwony Krzyż oraz okazuje wsparcie finansowe lokalnym pracownikom. Warto zaznaczyć, że deweloper posiada(ł) swoje studia w Odessie i Kijowie.
Co ciekawe gamingowy gigant, którego korzenie pochodzą z Białorusi czyli Wargaming.net (twórcy World of Tanks) dofinansował ukraiński Czerwony Krzyż środkami o wartości jednego miliona dolarów oraz okazuje wsparcie kijowskim pracownikom - wypłacając wcześniejsze wynagrodzenia oraz szukając nowych lokacji mieszkaniowych.
Producent Bungie, czyli twórcy shootera MMO - Desity, ofiarowali środki z ich własnego programu wsparcia “Game2drive” na rzecz pomocy humanitarnej na ukrainie.
Do grona wspierających dołączył zespół odpowiedzialny za silnik graficzny “Unity”. Do pierwszego marca ich grupa zebrała ponad 600 tysięcy dolarów, które przekażą czterem akcjom humanitarnym działającym na terenie Ukrainy.
Najwięksi gracze na rynku solidaryzują się z poszkodowanymi. Akt altruizmu mogliśmy zauważyć wśród takich marek jak: Pokemon Company (200 tys $), czy Sony (2 miliony $ przekazane na rzecz UNHCR, czyli jednej z akcji humanitarnych realizowanych przez ONZ).
Przyznam się, że chciałem w tym wpisie podsumować ile łącznie branża gamingowa przekazała środków na rzecz pomocy Ukrainie i nie jestem w stanie tego zrobić z dwóch względów. Wszyscy pomagają jak tylko mogą, a zebrana kwota zapewne jest astronomiczna. Na dodatek do grona wspomagających z dnia na dzień dołączają nowi ochotnicy. Podsumowanie jest obecnie niemożliwe. Możliwa natomiast jest aktywna pomoc! Nawet z pozoru małe przejawy altruizmu potrafią wiele znaczyć dla osoby, która straciła swój dom oraz pragnie mieć kontakt ze swoją rodziną lub przyjaciółmi. Na naszym blogu znajdziesz wpis z którego dowiesz się jak możesz pomóc ze starterami od Orange, obywatelom Ukrainy.
Odpowiedź:
(anulować)
Komentarze
Scroll to Top
Komunikat dotyczący plików cookies
Ta witryna używa plików cookies (małych plików tekstowych, przechowywanych na Twoim urządzeniu). Są one stosowane dla zapewnienia prawidłowego działania strony oraz do zbierania informacji o Twoich preferencjach i nawykach użytkowania witryny.
Pliki cookies niezbędne do działania strony używamy do zapewnienia podstawowych funkcji, takich jak logowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa witrynie. Ich wykorzystanie nie wymaga Twojej zgody.
Pliki cookies funkcyjne. Pozwalają nam zbierać informacje na temat zalogowanych sesji oraz przechowywać dane wpisane przez Ciebie w formularzach znajdujących się na stronie takich jak: czas trwania zalogowanej sesji , nazwę użytkownika.
Pozostałe kategorie wykorzystywania plików cookies, które wymagają Twojej zgody na używanie
Pliki cookies statystyczne/analityczne. Pozwalają nam zbierać anonimowe informacje o ruchu na stronie (liczba odwiedzin, źródło ruchu i czas spędzony na witrynie). Te dane pomagają nam zrozumieć, jak nasi użytkownicy korzystają z witryny i poprawiają jej działanie.
Możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w każdej chwili. W celu zarządzania plikami cookies lub wycofania zgody na ich używanie, prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki internetowej.
Komentarze
Super się spisujecie. Brawo.
OdpowiedzDosyć często się twierdzi, że sygnał z drugiego państwa oddziałuje na przygranicznych mieszkańców pierwszego państwa i ci z tego pierwszego państwa są czasami automatycznie logowani do sygnału tego drugiego państwa. Ludzie mają problemy z naliczaniem roamingu, dodatkowe pakiety internetowe itd. Czy po zakończeniu wojny Orange może rozpocząć współpracę z Ukrainą i ich firmami telko aby zmniejszyć tego typu utrudnienia?
OdpowiedzSieci są tak projektowane aby w jak najmniejszym stopniu na siebie oddziaływać. Umowy międzynarodowe to regulują. Rzeczywiście jednak takie sytuacje jak piszesz mogą się zdarzyć. Dlatego będąc przy granicy rekomenduję wyłączyć w telefonie automatyczny wybór sieci i na sztywno przypisać Orange. Pozdrawiam
OdpowiedzWojtku! Czy w Krakowie na ulicy Myśliwskiej to wasz mobilny maszt? Dzisiaj koło niego przejeżdżałem, ale nie był „opisany”… Dało mi to do myślenia, bo u mojej mamy 2G teraz działa bezproblemowo, a wcześnie to była tragedia 😉
OdpowiedzMoja ekipa go stawiała TD.LINK, w lutym tego roku.
OdpowiedzTzn. TP.LINK?…
OdpowiedzNa jak długo?… :/
Td. LINK nie myl z tplink. Działamy wspólnie z ecs dla N!
Odpowiedz