Odpowiedzialny biznes

Maskotka na Euro

Kasia Barys Kasia Barys
22 października 2010
Maskotka na Euro

Na oficjalną premierę Maskotek UEFA EURO 2012 musimy jeszcze poczekać do listopada. Niedawno Minister Sportu zdradził, że wiadomo już jak będzie wyglądać. Ja kilka miesięcy temu też próbowałam sprawdzić najpopularniejsze typy. Zobaczcie co obstawiali moi rozmówcy.

Mam też dla Was konkurs. Ponieważ maskotka to już raczej nie tajemnica, wytypujcie który z polskich wykonawców może napisać piosenkę na Euro. W nagrodę mamy podwójne bilety na koncert De Mono oraz Patrycji Markowskiej, w poniedziałek 25 października, godz. 19 w warszawskiej Hali Torwar. Koncert promuje fajną akcję policji, dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To mój pierwszy wpis od kilku miesięcy. Powód jest prosty - zostałam mamą. W miarę możliwości jednak będę starała się być obecna na naszym blogu. Do następnego razu!


Oferta

TP razem z TVN

Marek Wajda Marek Wajda
21 października 2010
TP razem z TVN

Kilka dni temu Wojtek napisał o umowie Grupy TP z Grupą TVN. Połączyliśmy siły by zaoferować Wam najlepszą ofertę multimedialną. Poniżej krótka relacja z tego wydarzenia.


Oferta

Tablet Samsunga w naszych rękach

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 października 2010
Tablet Samsunga w naszych rękach

Niedawno pisałem o naszych planach tabletowych, a przez ostatnie dni wspólnie ze Zbyszkiem Drohobyckim z Biura Prasowego pobawiliśmy się Samsungiem Galaxy Tab. Nie damy rady uciec przed porównaniem do iPada, więc nawet nie ukrywamy punktu odniesienia naszych dywagacji. Porównując Samsunga do iPada zwraca uwagę mniejszy ekran 7 cali kontra 9,7. Pierwszy na siłę włożysz do kieszeni marynarki, drugi bez szans. Samsung jest za to grubszy i dobrze leży w dłoni. iPad skłania aby usiąść i położyć tablet na stole. Jakość obrazu na wyświetlaczu Super TFT-LCD  jest bardzo dobra, choć nie sprawdzaliśmy na zewnątrz w pełnym słońcu. Filmy HD prezentują się świetnie. Wyświetlacz iPada jest uważany za najlepszy na rynku, ale naszym zdaniem Samsung nie ma się czego wstydzić. Oba urządzenia mają procesory o porównywalnych parametrach, różnica jest w pamięci RAM. Samsung ma 512 MB wobec 256 MB w iPadzie. Samsung pozwala na płynne korzystanie ze wszystkich mediów i zaobserwowaliśmy jedynie krótkie "chwile zamyślenia" podczas pracy z przeglądarką www. Naszym zdaniem to raczej kwestia softu, a nie możliwości urządzenia.

A teraz Zbyszek powie Wam jakie widzi przewagi Samsunga. Po pierwsze daje możliwość korzystania z zewnętrznych mediów przenoszonych na kartach mikroSD zamiast łączenia się przez iTunes, a przy odtwarzaniu filmów HD jest w stanie rozpoznać oraz wyświetlać niektóre formaty napisów. Po drugie mamy WiFi/3G/Bluetooth 3.0/DLNA wobec WiFi/3G/Bluetooth 2.1 w iPadzie. Po trzecie Samsung pozwala zarówno zadzwonić, jak i dzięki dwóm kamerom prowadzić videorozmowy, próżno tego szukać u konkurenta. Systemu operacyjnego nie skomentujemy, bo Android i OS Apple'a mają swoich zwolenników i przeciwników. Podsumowując Zbyszek chętnie kupi Samsunga, Wojtek skłania się raczej do iPada.

Scroll to Top