Odpowiedzialny biznes

Matusiak szczerze o zakończeniu kariery

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
11 sierpnia 2013
Matusiak szczerze o zakończeniu kariery

Nazwisko Radosława Matusiaka kojarzy nawet niedzielny kibic futbolu w Polsce. Niegdyś był on obiecującym napastnikiem, który zrobił furorę w ekstraklasie grając w barwach GKS Bełchatów.

Matusiak grał także w kadrze Leo Beenhakkera i miał spory udział w wywalczeniu przez Polskę awansu na Euro 2008. Jego kariera znacznie wyhamowała po przejściu do Palermo. Po odejściu z włoskiego klubu wychowanek Widzewa Łódź rozpoczął tułaczkę po różnych zespołach, aż w 2012 roku postanowił zakończyć karierę.

Radosław Matusiak był gościem Krzysztofa Stanowskiego i Piotra Koźmińskiego w programie „Kontratak”, w którym opowiedział o swojej karierze i decyzji o zawieszeniu butów na kołku. Odnosimy wrażenie, że Matusiak nie zrobił kariery na miarę swojego talentu. A Wy jak sądzicie?


Rozrywka

Orange Kino Letnie bije rekordy

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
09 sierpnia 2013
Orange Kino Letnie bije rekordy

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w Orange Kino Letnie i muszę przyznać, że jest to niesamowite przeżycie, pod chmurką na leżakach oglądać filmowe hity. Pogoda w tym roku nas rozpieszcza, tym samym na pokazach festiwalowych codziennie tłumy widzów. Świadczą o tym statystyki, które właśnie otrzymałam. Podczas jednego miesiąca filmy festiwalowe, pod gołym niebem w Sopocie i w Zakopanem oraz w Wagonie Filmowym, obejrzało ponad 60 tys. widzów. Najwiecej z was letnie kino skupiło molo w Sopocie - prawie 35 tysięcy, a w Zakopanem prawie 25 tys. widzów. projekcje plenerowe, ale także mobilne kino – weekendowy Wagon Filmowy Orange Kino Pociąg z Wagonem Filmowym przejechał między Sopotem a Zakopanem już 8 razy, a filmy obejrzało w nim ponad półtora tysiąca podróżnych. Największym do tej pory zainteresowaniem publiczności festiwalowej cieszą się w tym roku cykle filmowe "Środy z Orange i mega hitem", "Amerykańskie opowieści" oraz "Kino pozytywnej energii", a największą widownię zgromadziły tytuły: "Ted", Magic Mike", "Django" i "Nietykalni". Rekord frekwencyjny padł podczas projekcji filmu "Wielki Gatsby", która uświetniła uroczystą galę wręczenia nagrody festiwalowej Diamentowy Klaps Filmowy – około 2300 widzów w Sopocie i 1100 widzów w Zakopanem.

480cc9b74c844b6ac858c03b5b5e59c15da


Odpowiedzialny biznes

Ciuchcia odjechała – grają wojskowi

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
09 sierpnia 2013
Ciuchcia odjechała – grają wojskowi

Poznański Kolejorz okazał się po raz drugi w konfrontacji z półamatorami z Wilna zwykłą kolejką dla dzieci i jak dziecko został pogoniony z boiska. Kibice, który dopisali kolejny akcent w niełatwych stosunkach polsko-litewskich wywiesili transparent "Litewski chamie klęknij przed polskim panem" sami znaleźli się na kolanach. Na szczęście trener Rumak  - jeżeli odszedł by z Lecha spokojnie tak wojowniczym zapąłem (ale warunkami fizycznymi już nie bardzo) może znaleźć pracę na ringu w formule np. MMA kids. W Wielkopolsce czas jest albo na poważne rozmowy, albo poważne zmiany - zanim sezon będzie można uznać za zmarnowany.

Diametralnie inne humory panują w stolicy Dolnego Śląska. Zespół z wojskowym rodowodem nawiazął w dwumeczu z Brugią do świetlanych czasów polskiego oręża i zarówno w Polsce jak i Belgii zdominował rywali. Wygrana z faworytem zawsze daje z jednej strony komfort psychiczny - bo cokolwiek dalej się stanie, to i tak mamy już plan wykonany i mozemy grać bez wielkiej presji. Z drugiej strony sukces rozbudza nadzieje, na jeszcze więcej. Faza grupowa Ligi Europejskiej jest tuż tuż a z Sobotą Śląsk nie jest bez szans. Z niecierpliwością czekam na dzisiejsze losowanie.

Jest jeszcze "wojskowa" Legia, która na razie przepchnęła sie do IV rundy, ale jak mówi Tomasz Łapiński - Legia dopiero zacznie się rozpędzać i z lepszymi zespołami będzie grała lepiej. Oby jego słowa zamieniły się w złoto ... wypłacane przez UEFA z tytułu udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Scroll to Top