Odpowiedzialny biznes

Mecz sponsorów o ME 2012

Kasia Barys Kasia Barys
26 listopada 2009
Mecz sponsorów o ME 2012

Jakie wydarzenie dwukrotnie przewyższyło oglądalność letnich Igrzysk Olimpijskich, a podczas jego trwania kibice i dziennikarze wysłali dwa petabajty informacji (3 razy więcej niż gdyby zeskanować bibliotekę wiedeńską)? Jeśli postawiliście na ostatnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, to macie rację. Do naszych Mistrzostw zostało 926 dni i wbrew pozorom to niewiele czasu, szczególnie dla sponsorów i partnera technologicznego. To nie tylko wydarzenie sportowe, ale także ogromne przedsięwzięcie sponsoringowe i marketingowe. W Polsce nigdy nie było większego. To także duża szansa dla firm.  Dziś wiemy, że mistrzostwa będą miały 10 partnerów globalnych i 4 sponsorów narodowych. UEFA rozpoczęła już rozmowy z kandydatami. Mam nadzieję, że wśród sponsorów znajdzie się Grupa TP. Każdy z nich będzie chciał zaistnieć, mieć najlepszy przekaz swojej marki i dzięki temu przebić się przez szum komunikacyjny. A ponieważ nawiązania do mistrzostw będą wszechobecne (począwszy od producentów kołder, a kończąc na producentach majonezów), niezbędny jest dobry plan i pomysł. Tym bardziej, że oficjalni sponsorzy będą mieli wyłączność na logotyp ME 2012  (jego ogłoszenie już 14 grudnia w Kijowie).

podczas kibicowania Pol-Niem w Klagenfurcie

Kto zdecyduje się na zakup pakietu sponsoringowego? Zakładam, że na lokalnym rynku walka rozegra się pomiędzy firmami telekomunikacyjnymi, ubezpieczycielami, producentami paliw, bankami i może firmami bukmacherskimi. Moimi faworytami są Orange, Orlen i PKO BP. Macie swoje typy?


Odpowiedzialny biznes

Piękny mecz wczoraj widziałem

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
26 listopada 2009
Piękny mecz wczoraj widziałem

Za nami piata kolejka LM i większość już rozstrzygnięć za nami. A te, które nas jeszcze czekają zapowiadają się na sporą dawkę emocji w ostatniej kolejce fazy grupowej. Podobnie jak wielu kibiców już ostrze sobie zęby na mecz Juventusu i Bayernu. Mecz o życie, a dokładnie o pozostanie w LM. Ciekawie będzie również w grupie B, gdzie Turcy chyba sami są zaskoczeni, że wygrali z United na Old Trafford. I teraz wszyscy w tej grupie są jeszcze w grze (oczywiście poza podopiecznymi Sir Aleksa, którzy już awansowali wcześniej). I wreszcie grupa C, gdzie naprawdę pięknie zaprezentowali się piłkarze Milanu i Marsylii. Szczególnie w drugiej połowie zero kunktatorstwa, akcja za akcję, choć bez bramek (w tej połowie), ale za to z paradami bramkarskimi, słupkami i poprzeczkami. Było więc to co wszyscy lubią najbardziej. Choć jeden akcent powodował, że czułem pewien niesmak i refleksję. Przy każdym gwizdku przypominałem sobie, jak pewien gentleman (chyba wiecie o kogo chodzi) zagwizdał podczas ostatniego Euro podczas pewnego meczu w Wiedniu.

A skoro jestem przy rodzimych barwach, to i na naszych boiskach emocji wczoraj nie brakowało (i jak to mamy w zwyczaju, emocji nie brakowało również na trybunach). Za nami kolejne derby, tym razem Trójmiasta. Efekt trzy gole, dziesiątki wyrwanych krzesełek, race, przedłużona przerwa, mobilizacja trójmiejskiej policji. Ot taki zwykły mecz ekstraklasy w niemal 40 milionowym kraju . A LM gra sobie dalej…


Oferta

Senior z funkcjonalnym telefonem

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 listopada 2009
Senior z funkcjonalnym telefonem

Coraz więcej starszych osób korzysta z telefonów komórkowych. Dzięki nim czują się bezpieczniej, bo mają stały kontakt z dziećmi, czy lekarzem. Niestety nie każdy aparat jest dla nich przyjazny. Przeszkadzają zbyt małe klawisze i za dużo skomplikowanych funkcji. Nic dziwnego, że seniorzy szukają maksymalnie prostych i funkcjonalnych urządzeń, niekoniecznie ładnych. Właśnie taki jest ZTE S302, który od dzisiaj trafił do naszej oferty. Mamy go w Orange abonament i Orange mix już za 1 zł w najniższym abonamencie za 25 zł. Na dniach powinien pojawić się też w ofercie Zetafon. Szczegóły oferty i opis telefonu na www.orange.pl  Jedną z najistotniejszych funkcji aparatu jest przycisk alarmowy "SOS". Można mu przypisać do 4 numerów i działa w następujący sposób. Przycisk należy wcisnąć na ok. 3 sekundy. Rozlega się sygnał alarmowy (głośny i zwracający uwagę, jak alarm samochodowy), a telefon jednocześnie wysyła SMS-y do wszystkich przypisanych numerów np. "Potrzebuję pomocy, proszę zadzwoń". Próbuje się też z nimi po kolei połączyć i robi to do skutku.

dla-seniorow.jpg

Scroll to Top